Sari la conținut

Caut Kit Malossi/pollini70cc Pt Sr50 2001


gighaiosu
 Share

Postări Recomandate

Va salut! :lol:

Am un Aprilia SR50 2001 DiTech si caut disperat kit de 70cc malossi sau pollini (nou) pentru acest model si o toba sport(asta poate fi si SH).

In schimb ofer piese de schimb pt acelasi scuter (Elemente elecrice,Injectoare,Bloc Motor,Genti,cadru,frane,carenaj(fara partea din fatza),aproape tot) si mai pot oferi o mica diferenta,pt ca m-am saturat cat am investit in el fara rost!(ca-mi afuma bujiile)

-am resegmentat de 2 ori - fara succes!

-am cumparat 3 tipuri de bujii - fara succes!

-am alezat cilindrul si am cumparat piston putzin mai mare - fara succes!

-am cumparat inca un scuter identic,dar avariat(carenaj+furca fata) si am inlocuit pe rand toata elecronica ajungand la concluzia ca vina apartine bobinei de inductie... --SUCCES!

Dar cu atatea interventii scuterul meu abia se mai taraie cu 60 si la vale abia mai ia 80.

Daca aveti sa-mi dati vre-o sugestie sau ce-i pot face sa-i maresc performantele nu ezitati sa postati,sau daca,stiti unde pot gasi un kit si o toba!

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! :lol:

Am un Aprilia SR50 2001 DiTech si caut disperat kit de 70cc malossi sau pollini (nou) pentru acest model si o toba sport(asta poate fi si SH).

In schimb ofer piese de schimb pt acelasi scuter (Elemente elecrice,Injectoare,Bloc Motor,Genti,cadru,frane,carenaj(fara partea din fatza),aproape tot) si mai pot oferi o mica diferenta,pt ca m-am saturat cat am investit in el fara rost!(ca-mi afuma bujiile)

-am resegmentat de 2 ori - fara succes!

-am cumparat 3 tipuri de bujii - fara succes!

-am alezat cilindrul si am cumparat piston putzin mai mare - fara succes!

-am cumparat inca un scuter identic,dar avariat(carenaj+furca fata) si am inlocuit pe rand toata elecronica ajungand la concluzia ca vina apartine bobinei de inductie... --SUCCES!

Dar cu atatea interventii scuterul meu abia se mai taraie cu 60 si la vale abia mai ia 80.

Daca aveti sa-mi dati vre-o sugestie sau ce-i pot face sa-i maresc performantele nu ezitati sa postati,sau daca,stiti unde pot gasi un kit si o toba!

Va multumesc!

ai cum sa vii duminica in bucuresti? ca gasesti in targul Vitan si de 70 si de 80.. ala de 70 e vreo 200 euro ca m-am interesat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un set...costa cam 400 RON: cilindru, piston, segmenti, bolt si sigurante (de 70cc)

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai cum sa vii duminica in bucuresti? ca gasesti in targul Vitan si de 70 si de 80.. ala de 70 e vreo 200 euro ca m-am interesat

...nu stiu daca pot veni pt ca momentan sunt cu finantele la pamant de aceea am zis ca ofer piese originale la schimb,poate totusi intereseaza pe cineva...

 

dar de ce preferi polini sau malossi decat alea originale de aprilia? sunt mai bune alea?

 

... originale de 70cc pt un model din 2001,sincer nu am vazut...sunt mai ieftine decat malossi/pollini sau alte marci de tuning ?

 

am un set...costa cam 400 RON: cilindru, piston, segmenti, bolt si sigurante (de 70cc)

 

 

...si te-ar interesa vre-o piesa plus diferenta?...oricum te astept pe mess sa discutam[a_dri_an2001]

 

Inca ceva ce alte marci sau ce alte site-uri cu piese de tunning mai cunoasteti?exista vreun site romanesc cu asa ceva?

 

Va multumesc pt interes!

asfalt uscat!...salutari de la tara! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, nu fabrica aprilia motoare de 70cc, alea sunt tuning, nu a voie sa puna asa ceva pe scutere. Eu cred ca sunt mai bune la performanta malossi si polini, dar la fiabilitate cred ca sunt mai bune cele originale de aprilia.

 

@gighaiosu: gasesti piese pe site-ul romanesc: www.scuter-centre.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, nu fabrica aprilia motoare de 70cc, alea sunt tuning, nu a voie sa puna asa ceva pe scutere. Eu cred ca sunt mai bune la performanta malossi si polini, dar la fiabilitate cred ca sunt mai bune cele originale de aprilia.

 

@gighaiosu: gasesti piese pe site-ul romanesc: www.scuter-centre.ro

 

multzam!

 

...astept totusi propuneri....chiar pe nimeni nu intereseaza piesele alea?...

 

...o intrebare:Daca cilindrul a fost alezat exista sansa ca segmentii sa se fi tocit in urma alezarii?din cauza asta compresia sa fi scazut?....daca sch segmentii o sa aiba o compresie mai mare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor...am incercat de foarte multe ori sa intru pe scooter-centre in sect magazin...dar nu-mi incarca decat o pagina goala...am vazut pe forum unele anunturi gen "aduc din afara piese de tuning etc" ,se mai ocupa cineva cu asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa mai gasesc pe cineva care sa aduca din afara. Am dat peste unu dupa bikeshop :D Gaseste el piesa pe care o cautam si apoi discutia cu banii:

"Cum facem, imi trimiti cu plata la ramburs?"

"Nu, dai un avans intr-un cont de-al meu"

"Si cat vrei :welcome:"

"Toata valoarea bunului"

A fost chiar hilar. Vezi sa nu dai peste de-astia de au piese aduse sau aduc.

 

Daca gasesti pe cineva care sa aduca(normal, cu plata la ramburs), imi dai si mie un PM pls :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...