Sari la conținut

Honda Magna vf 750 r


Marius D.
 Share

Postări Recomandate

Cum sunt in cautare de alta jucarie , si pt. ca am rabdare, ma gandesc sa imbin stilul preferat de chooper-ist cu o putere mai mare , asa ca Magna , ca alegere se poate dovedi inspirata. Ce parere aveti cei care stiu sau a(u)vut modelul, ce oferte sunt ....

post-24-1096285285_thumb.jpg

Editat de Marius D.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta si mai ales motorul sant de nota 10!

Nu este un chopper "sadea", avand un motor in V4 si nu V2, dar "multi vede, putini cunoaste".

Are motorul VFR-ului, si pot sa-ti spun ca pe a mea am vandut-o cu 90.000 km la bord, fara sa fi avut vreo reparatie la motor, nici macar ambreiajul n-a trebuit schimbat.

Daca o ingrijesti bine, te poti astepta la 150.000 km fara reparatii. B)

 

Din pacate, din cate stiu nu se mai fabrica de prin 2000; in Europa se cheama Honda VF750C.

In orice caz, o alegere admirabila! :what:

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: Desi nu sunt incliat spre choppere/cruisere, chiar si mie imi place alegerea ta. De mult ma intreb cum o fi sa mergei pe un v4, trebuie sa fie demential, combini cuplul jos al unui v2 (si feelingul pe care-l da) , cu puterea unui 4 in linie sus in ture :what:

 

P.S. Mai investigheaza pe net, parca am citit pe undeva ca motorul vf750 avea o problema cu axele cu came, rezolvata la modelul de 800. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am una din 95, sint multumit de ea, am avut un pic de probleme electrice dar atit, are putere suficienta , sint un pic nemultumit de comportamentul pe asfalt ud , dar cam atit, mai sint vreo trei, una la bucuresti , una la odorhei si una la galati din cite stiu, aia de la odorhei e modelul japonez , daca vrei pot sa ti fac rost cred de vreo doua nmere de telefon,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...