Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

apropo de parbriz, e mai bun ca cel original, si tot de pe louis.de ii, 79.95 parca m-a costat, avem aici un furnizor bun, daca dau comanda cel tarziu joi, pe sambata este marfa acasa la mine...

 

in legatura cu freewind mic, mi-e frica, ca ma bate Eliza :P dar se pare ca totusi vom ajunge in temesvar, din bistrita mergem eu si marauderul rosu, de altii nu stiu...

 

m-a mai sunat cineva, ca s-a mai cumparat un XF in CJ, ca prima motocicleta a posesorului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am gasit pe louis parbriz Givi pentru Freewind. In schimb am gasit chiar pe site-ul oficial Givi. Sunt doua modele, unul pentru `97-`99 si altul pt `00-`02. Sistemul de prindere la Givi e identic cu cel original ? Vine si cu surubelele alea ?

 

LUMEEE, luati aici link catre un site cu piese !!! http://shop.wemoto.com/index.dyn?oid=1915479

 

Il pusese greezky mai demult dar abia acum m-am uitat pe el :P

Editat de alexxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sistemul de prindere nu vine cu parbrizul nou (cel putin la modelul pana in 99), vine doar un plastic chior, si folosesti surubele pe care le ai, inclusiv tampoanele de cauciuc...

 

ce ziceti de uleiul Castrol Grand Prix 4T SAE 10W-40 ?

 

am uitat sa zic, ca am gume Dunlop Trailmax fatza-spate...

am primit de la un prieten (cel cu Marauder) o chestie pt incarcator telefon masina, special facuta pt motoare, din ala ca pt brichete la masina, ii bun pt detector radar, GPS, telefoane, camera video, etc... inca ma gandesc unde sa-l montez... oricum vreau sa fie alimentarea de la contact, dar inca nu stiu cum...

 

ma gandesc sa-l montez pe bord, sub parbriz, ca oricum ii uscat acolo, si are si loc suficient...

 

si vb aia, ieri mi-am comandat si kit de lant Regina, 137 euro... abia astept sa-l schimb... ca asta cu care l-am luat ma cam deranjeaza intelectual, nu vreau sa risc...

Editat de pHa_King
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa zic, ca am gume Dunlop Trailmax fatza-spate...

 

 

 

Cum se comporta pe asfalt..........cam cati km ai cu ele si cat estimezi ca mai mergi?...........stau bine pe curbe? Pe noroi cum se descurca?

Poti sa mai faci rost de o pereche si la ce pret ????????????

:friends:

Editat de susagus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, cu astea l-am luat, dar nici nu se observa dupa 1000 km parcursi ca s-ar fi uzat, is ok pe asfalt, pe teren merg ok, sunt multumit...

 

in alta ordine de idei: doliu local:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ziceti de uleiul Castrol Grand Prix 4T SAE 10W-40 ?

 

am uitat sa zic, ca am gume Dunlop Trailmax fatza-spate...

 

si vb aia, ieri mi-am comandat si kit de lant Regina, 137 euro... abia astept sa-l schimb... ca asta cu care l-am luat ma cam deranjeaza intelectual, nu vreau sa risc...

 

De ulei nu stiu nimic, eu folosesc MOTUL. Gumele nu le poti evalua corect decat daca treci prin cateva modele. Eu am un Anakee pe fata si un Metzeler pe spate ce trebuie schimbat (pun tot Anakee). Aderenta foarte buna pe asfalt, tractiune deosebita in off ...

 

de unde stii ca trebuie sa schimbi kitu de lant ? adica unde e vizibila uzura ?

 

 

sincer, cu astea l-am luat, dar nici nu se observa dupa 1000 km parcursi ca s-ar fi uzat, is ok pe asfalt, pe teren merg ok, sunt multumit...

 

in alta ordine de idei: doliu local:

 

Da, am vazut, imaginile sunt socante ... :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kitul de lant: cand pinionul spate are uzura mare la dinti, si lantul zornaie, ii cel mai vizibil semn, eu oricum il schimb doar pentru pacea si linistea mea...

 

mno fost-am in Temesvar, s-au intalnit 4 freewind-uri: din BN, CJ, AR si TM, dintre care doar cel de CJ era model mai nou, doar cel de BN avea top-case, cric central si parbriz inalt :cheers:

 

sincer, intrunirea n-o fost nu-stiu-ce, adica aveam asteptari mai mari, dar turul cu cei 933 km pe toate tipurile de asfalt (cu piatra cubica combinat, cu vopsea lavabila de 2 dejete, cu gropi, etc.) parcursi in weekend, din care mai mult de jumatate pe ploaie (am prins si grindina), a meritat... gumele s-au comportat exemplar, mai trebuie un pic de experienta cu curbele stranse din partea pilotului, si totul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK OK o sa mai exersez in curbe.

Mie mi-a placut foarte milt drumul care a fost mai distractiv decat intrunirea.

O sa revin maine cu poze si nu pot sa spun decat ca sunt pe zi ce trece mai multumita de motorul meu.

 

PS: se anunta cineva pentru Arad?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK OK o sa mai exersez in curbe.

Mie mi-a placut foarte milt drumul care a fost mai distractiv decat intrunirea.

O sa revin maine cu poze si nu pot sa spun decat ca sunt pe zi ce trece mai multumita de motorul meu.

 

PS: se anunta cineva pentru Arad?

 

 

Asteptam pozele............ :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mno poze cu freewind prinTM, io eram ala cu tzigara in mekla... :D

post-4187-1213796604_thumb.jpg

post-4187-1213796794_thumb.jpg

Editat de pHa_King
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare cip sunt din iasi. Am pus si niste poze cu freewindul meu. Il am din ianuarie anul asta si e primul motor. Pozele sunt de pe drumul iasi-bucuresti. Am vreo 3000 de km la activ si sunt multumit de el pana acum.

va salut si felicitari pentru frumoasele motoare.

 

poza

 

a draq poze nu vor sa intre

Editat de JAR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpara-ti parbriz :( asa-i ca-i mai sexy al meu cu parbrizul inalt? :)

 

si aia nu era casca, era o chestie de beton... :cheers: casca mea era in top-case

Editat de pHa_King
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpara-ti parbriz :( asa-i ca-i mai sexy al meu cu parbrizul inalt? :(

 

Eu am gasit un parbriz de turing dar nu e cu mult mai inalt..........e drept, parca e un pic mai lat...........acum o sa trebuiasca sa-l si montez.........:cheers::):rock:

 

 

si aia nu era casca, era o chestie de beton... :D casca mea era in top-case

 

90% aceea e o casca , cred ca e casca Elizei .......... seamana cu cea din poza precedenta...........:P:):(

Ura :)

Editat de susagus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eliza ... :( :cheers:

 

PS - vreau parbriz !!!

 

:rock: Am trimis pozele lui Elod (stiu ca nu se scrie asa scuze) sa le puna ca la mine nu vor sa intre. Ieri am cazut a cincea oara cu el sunt un dezastru, am fost pe un deal cu noroi pana la glezne si femeie cum sunt am franat fata.............. :) Dar suntem OK amandoi.

 

PS: si ce daca era casca mea cu fluturi, am cinci casti nu e bai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Am trimis pozele lui Elod (stiu ca nu se scrie asa scuze) sa le puna ca la mine nu vor sa intre. Ieri am cazut a cincea oara cu el sunt un dezastru, am fost pe un deal cu noroi pana la glezne si femeie cum sunt am franat fata.............. :( Dar suntem OK amandoi.

 

PS: si ce daca era casca mea cu fluturi, am cinci casti nu e bai.

 

Frumos, cazaturi in noroi.................si eu stau aici intr-un birou...........dar lasa ca vine el concediul..................:rock::):P:):(

Baieti si fete, tura nostra a ramas in aer ???????

 

Ura :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, cazaturi in noroi.................si eu stau aici intr-un birou...........dar lasa ca vine el concediul..................:rock::):P:):(

Baieti si fete, tura nostra a ramas in aer ???????

 

Ura :)

 

 

Tell me about it .... :cheers:

 

Eu nu pot sa plec pana la 1 iulie (am ramas singur in departament) dar dupa ... :(

 

Eliza, ce cauciucuri ai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sincera sa fiu nu stiu sunt negre noi si au un desen cu un scorpion, mai pot sa i-ti spun ca sunt usor uzate doar pe mijloc.

Cat despre tura eu astept initiative ca doar sunt fetita si astept ca barbatii sa ia decizii, in principiu ar fi fain Sighisoara dar ar fi bine sa stim fiecare cand suntem disponibili. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai venim si noi.........?????.........:(:):cheers::)

 

Daaaaaaaaaaaaa :)

11 12 13 iulie la Sighisoara cum va suna? O sa ii anunt si pe cei din Arad si Timisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...