Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru cei care au probleme cu melcul: daca nu puteti sau nu aveti unde sau cum sa il lipiti/adaugati/reparati - puteti cumpara magnetul separat care costa 90-95RON. Se poate comanda de la orice firma de piese Moto/Auto care aduc piese originale pentru motoare Suzuki. OEM Part no. este: 34983-14G01

Asta este o versiune mai "upgradata" a magnetului - urechile nu mai sunt din materialul acela moale de magnet ci dintr-un plastic mai dur.

Se vede din poza.

rotorsnmeterbig3498314g.jpg

 

se poate vedea si online la:

http://www.bike-teile.de/index.php?seite=e...p;teilid=767236

http://www.cmsnl.com/products/rotor-snmeter_3498314g01/

 

Mesaj completat

si piesa originala cu urechile rupte - am pus inapoi o ureche numai de dragul pozei.

rotororig.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut pe toti posesorii de freewind!

Incerc sa va fac o propunere din timp, in asa fel incat, sa incercam sa ne adunam cat mai multi.

Cand credeti ca ne putem intalni anul asta!?

Trebuie sa tinem cont si de faptul ca RULER și MARIA vor fi părinti in curand.(se naste un viitor biker):blink:

Perioada lor favorabila ar fi cel mai tarziu luna mai daca am inteles bine.

Mesaj completat

Pentru cei ce nu au fost anul trecut la Soveja.

 

post-44316-1270838641_thumb.jpg

Mesaj completat

A venit caldura si pe aici e liniste!?

Ok! Ne vedem cand se va putea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Se vinde Suzuki Freewind 650 din 98 cca 23.000 km.Motorul nu are nici un fel problema tehnica....doar carena stanga are niste zgarieturi.Pentru sezonul asta ar trebui schimbat doar uleiul si in rest gaz cat cuprinde:) Poze se pot trimite si o sa pun si aici pe site cat de curand,doar ca nu am nici una pe calcul de unde scriu acum. Si sa nu uit de pret, 1600 de oiro.Tel:0733450169,sauPM. numai bine!

Mesaj completat

Salutare! Se vinde Suzuki Freewind 650 din 98 cca 23.000 km.Motorul nu are nici un fel problema tehnica....doar carena stanga are niste zgarieturi.Pentru sezonul asta ar trebui schimbat doar uleiul si in rest gaz cat cuprinde:) Poze se pot trimite si o sa pun si aici pe site cat de curand,doar ca nu am nici una pe calcul de unde scriu acum. Si sa nu uit de pret, 1600 de oiro.Tel:0733450169,sauPM. numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor!

Ce ati facut de 1 MAI?

Eu am fost la Garnic si pot sa va spun ca a fost super.

Sambata seara au cantat cei de la Cargo, de la care am reusit sa iau autografe pentru baiatul meu.

Va astept cu idei pentru o intalnire (editia a II-a).

 

Mesaj completat

Fratilor, totusi nici un semn, pentru o eventuala intalnire a posesorilor de freeewind?!:cheers:

Le-ati vandut? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu le-am vandut ci suntem pe coclauri cu ele :) Eu sigur ca o sa vin la intalnire oriunde ar fi ea in tara :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!

Ce ati facut de 1 MAI?

Eu am fost la Garnic si pot sa va spun ca a fost super.

Sambata seara au cantat cei de la Cargo, de la care am reusit sa iau autografe pentru baiatul meu.

Va astept cu idei pentru o intalnire (editia a II-a).

 

Mesaj completat

Fratilor, totusi nici un semn, pentru o eventuala intalnire a posesorilor de freeewind?!:P

Le-ati vandut? :blink:

 

Nu am vandut nimic, stai linistit. Hai cu o propunere de data/locatie si facem "sa fine bine" :)

Eu am zis, daca va bate gandu sa dati o fuga inspre Ardeal asa mai spre mine, ma scotocesc de niste trasee faine prin apuseni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vandut nimic, stai linistit. Hai cu o propunere de data/locatie si facem "sa fine bine" :)

Eu am zis, daca va bate gandu sa dati o fuga inspre Ardeal asa mai spre mine, ma scotocesc de niste trasee faine prin apuseni.

 

 

Eu o sa vin in Ardeal la Sfarsitul lunii mai la SETH ON FIRE, asa ca o sa ne vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa vin in Ardeal la Sfarsitul lunii mai la SETH ON FIRE, asa ca o sa ne vedem.

Daca nu ne vedem la Seth atunci musai sa vi sa imi faci o vizita. Berea e din partea casei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ne vedem la Seth atunci musai sa vi sa imi faci o vizita. Berea e din partea casei!

 

Multumesc frumos pentru invitatie!

Sigur te vizitez.

La Cluj o sa vina si Eliza asa ca o sa venim impreuna. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pentru invitatie!

Sigur te vizitez.

La Cluj o sa vina si Eliza asa ca o sa venim impreuna. ;)

 

Numa bine are cine sa iti arate unde stau. Eliza stie deja drumu' . Daca veniti cu disponibilitate mai mare de timp si nu tineti musai sa socializati cu poporu motociclist la intrunire all day putem incropi o ardere de gaz in grup vreo 2 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos de ajutor!

Acum am vitezometru :agree:

Berea la Cluj la SETH on FIRE!

;)

Mesaj completat

Si totusi, cine vine la CLUJ!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu parere de rau dar ma simt nevoit sa ies din acest club select ai posesorilor de freewind......

o motocicleta foarte buna......m-a plimbat prin multe locuri.....

am vandut-o unui baiat din brasov... sper sa se bucure de ea mai mult ca mine...

am trecut la sport!!. va salut si sper sa auzim numai de bine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic viata merge mai departe si cei care au avut XF raman de bicei alaturi de noi.

Eu vin la Cluj dar dupa gala K1 de la Bucuresti, concursul enduro de la Bacau si intrunirea de la Tulcea :moron:

Ca sa am si o scuza ca nu prea dau pe aici o sa pun si poze cu locul unde am stat departe de civilizatie...

 

 

PS: am un prieten bun care vinde o fata de XF modelul de dupa 2000 la spectaculosul pret de 100 de euro si contine carene far, far, bord electronic si semnalizari fata. Eu sper ca sa nu fie niciodata cazu sa il inlocuim dar nu se stie niciodata, parca unii din noi vroiau sa isi tuneze modelele mai vechi cu far de la cel noi. Omul e super serios daca vreti ma ocup chiar eu de livrare si uite va las si un numar unde sa il contactati 0765 314 814 Mitica. :peace:

post-13245-1273985861_thumb.jpg

post-13245-1273985870_thumb.jpg

post-13245-1273985877_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimic viata merge mai departe si cei care au avut XF raman de bicei alaturi de noi.

Eu vin la Cluj dar dupa gala K1 de la Bucuresti, concursul enduro de la Bacau si intrunirea de la Tulcea :)

Ca sa am si o scuza ca nu prea dau pe aici o sa pun si poze cu locul unde am stat departe de civilizatie...

 

 

PS: am un prieten bun care vinde o fata de XF modelul de dupa 2000 la spectaculosul pret de 100 de euro si contine carene far, far, bord electronic si semnalizari fata. Eu sper ca sa nu fie niciodata cazu sa il inlocuim dar nu se stie niciodata, parca unii din noi vroiau sa isi tuneze modelele mai vechi cu far de la cel noi. Omul e super serios daca vreti ma ocup chiar eu de livrare si uite va las si un numar unde sa il contactati 0765 314 814 Mitica. :moron:

 

Neata. Fain tare tre' sa fie la Soveja acum ca a dat coltu ierbii. Te invidiez :D Daca vi la Cluj sa imi zici sa dam o tura cu vanturile libere :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca vin la Cluj dar mai intai vreau sa ii spun LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!! lui Alex deabea astept sa iti iei iarasi motr si sa ni te alturi. Sa fii sanatos si voios :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....o fata de XF modelul de dupa 2000 la spectaculosul pret de 100 de euro si contine carene far, far, bord electronic si semnalizari fata...

acu ma oftic c-am dat banii pe parbriz turing pt trotinetul soatei(ante 2000)...

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost sa vad si eu bordul si vreeau sa imi cer scuze pentru greseala, modelul e cel pana in 2000 dar proprietarul nu a stiut si a grezut ca daca e bord electronic e sigur modelul nou. Am facut si poze ca sa va faceti o imagine mai clara. Anuntul ramane valabil la pretul de 100 de euro nr de contact 0765 314 814 Mitica.

 

 

PS: Inca o data scuze pentru greseala.

post-13245-1274105359_thumb.jpg

post-13245-1274105389_thumb.jpg

post-13245-1274105405_thumb.jpg

post-13245-1274105412_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca vin la Cluj dar mai intai vreau sa ii spun LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!! lui Alex deabea astept sa iti iei iarasi motr si sa ni te alturi. Sa fii sanatos si voios :)

 

 

Eliza, dragostea mea :D :moron:

 

:peace:

 

 

PS - tu mi-ai dat ieri SMS de la AC/DC ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eliza, dragostea mea :) :)

 

:moron:

 

 

PS - tu mi-ai dat ieri SMS de la AC/DC ?

 

:D :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult si.... cateva poze cu Serghei:

/index.php?...p;#entry2441962

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vine la CLuj!? (cu exceptia lui Ruler si a lui Gabi care sunt din Cluj.)

Pentru mine este cel mai frumos festival la care particip. Am fost si anul trecut si a fost superb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eliza si Serghei o sa fie si ei :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...