Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Asa cum va spuneam anul trecut, am creat, prin intermediul Elizei, un topic privind "intalnirea posesorilor de suzuki freewind", la forumul "Intalniri evenimente, excursii" din dorinta de a atrage cat mai multi posesori de freewind.

Rezultatul e destul de modest.

Astept parerile voastre.

RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu cred ca lumea e amortita caci e iarna asa ca am sa va reinprospatez memoria cu cateva poze...

/index.php?...p;#entry2731245

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va impacientati, mai sunt peste 6 luni pana in august. Un pic de optimism nu strica :lol: Sa speram ca vremea va fi la fel de frumoasa ca in 2009. Apropo de vreme, tocmai m am bucurat wk trecut de caldura, am montat bateria si am facut cateva ture. Acum motoru i sub nameti... si bateria! S auzim numai de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta cineva la un moment dat un parbriz mai inalt...cred ca e cam tarziu, dar am gasit ceva.

 

http://www.bullster.com/en/catalogue-produ...erecherche=moto

 

Daca este cineva interesat poate insistam si rezolvam si cu transportul din Austria. Cred ca aici plata va fi in bautura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beton!!! :)

Sa-nteleg ca nu ai facut nicio reparatie majora exceptand operatiunile de intretinere periodice ?

Bravo! Cat mai multi!

 

 

Nu este motorul meu!

Am gasit poza pe un site din Anglia! http://www.bikeadvertiser.co.uk/for-sale/S...eter,+Devon.htm

Al meu are doar 57000 km

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducule, de acord cu tine, numai ca la cat esti de usor motoru merge ca si singur pe cand al meu trage din greu deci e posibil ca al tau sa tina mai mult :)

 

PS: Sa nu mai spun ca al meu se toceste in fiecare an caci il pup des :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducule, de acord cu tine, numai ca la cat esti de usor motoru merge ca si singur pe cand al meu trage din greu deci e posibil ca al tau sa tina mai mult :D

 

PS: Sa nu mai spun ca al meu se toceste in fiecare an caci il pup des :)

 

Sa dea Dumnezeu, sa ne tina pe toti motorasele peste 100.000 de km fara reparatii.

Intradevar sunt foarte usor. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti si fete daca mai aveti loc de unu ma bag si eu \. numa' ca singura problema e cu cine mama drau vin eu din bucuresti ca singur ar fi nasol si tovarasi cu freewind nu prea am . frate-miu mai mare are f650 . se poate baga si el ???

PACE

 

Votez si eu in perioada 1-15 august plec din bucuresti, deci nu vei fi singur :D

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti si fete daca mai aveti loc de unu ma bag si eu \. numa' ca singura problema e cu cine mama drau vin eu din bucuresti ca singur ar fi nasol si tovarasi cu freewind nu prea am . frate-miu mai mare are f650 . se poate baga si el ???

PACE

 

Votez si eu in perioada 1-15 august, plec din bucuresti, deci vom fi cel putn 2 :D

Asfalt uscat

Mesaj completat

Votez si eu in perioada 1-15 august, plec din bucuresti, deci vom fi cel putn 2 :D

Asfalt uscat

Inteleg k mergem pe un fel de macadam de la Brasov pana la Soveja?! :lol: goooood

Mesaj completat

Votez si eu in perioada 1-15 august, plec din bucuresti, deci vom fi cel putn 2 ;)

Asfalt uscat

Inteleg k mergem pe un fel de macadam de la Brasov pana la Soveja?! :lol: goooood

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Suzuki Freewind, an 1999, 39 000 km, stare buna, inmatriculat, pret 2100 Euro, relatii la tel 0742336032.

Bafta la vanzare!

 

De cate ori vad un freewind gri cu portocaliu imi aduc aminte de Nick Lombardia..., avea... Dumnezeu sa-l odihneasca...acelasi model si ce mult ii placea..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nice try:)) are doar 16511 mile....nu 165000km

ceea ce scrie pe bord e de fapt 16511,9 mile ceea ce face cam 26500km

 

Scuze! Nu am vazut virgula.., ma lasa vederea.

 

In alta ordine de idei.

Vad ca nu prea intri pe aici!

Te bagi la Intalnirea de la Soveja de anul asta?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze! Nu am vazut virgula.., ma lasa vederea.

 

In alta ordine de idei.

Vad ca nu prea intri pe aici!

Te bagi la Intalnirea de la Soveja de anul asta?!

 

e posibil :D . Inca nu pot sa zic nici da, nici nu.

Mesaj completat

se poate si iarna cu Freewindul :D

 

post-27686-1297239561_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O facem si pe asta. Am eu camera de filmat, stiu niste peisaje superbe si unghiuri numai bune de filmat atat pe strada cat si pe deal. A si inca ceva am descoperit un drum foretier care are doae 120 km de la Brasov la Soveja :laugh:

 

 

Si pe unde trece drumul asta si pe unde se poate aborda dinspre Brasov?

 

Scuze :) ca m-am hotarat sa postez pe forumul asta abia acum, cu interes :) ... Dar nu sunt prea "postangiu" pe forumuri - deh, fire timida :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe unde trece drumul asta si pe unde se poate aborda dinspre Brasov?

 

Scuze :) ca m-am hotarat sa postez pe forumul asta abia acum, cu interes :) ... Dar nu sunt prea "postangiu" pe forumuri - deh, fire timida :D

 

In primul rand, bine ai venit printre noi!

Te asteptam la intalnirea de la Soveja.

Cel mai bun drum de la Pitesti este drumul campulung-rucar-bran-brasov- targu secuiesc-ojdula- lepsa-soveja.

Respect!

p.s. Cand voi incepe sa fac naveta de la Craiova la Bucuresti cu motorul, te anunt, pentru a ne intalni la Parcarea de la Restaurantul Europa de la Pitesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, bine ai venit printre noi!

Te asteptam la intalnirea de la Soveja.

Cel mai bun drum de la Pitesti este drumul campulung-rucar-bran-brasov- targu secuiesc-ojdula- lepsa-soveja.

Respect!

p.s. Cand voi incepe sa fac naveta de la Craiova la Bucuresti cu motorul, te anunt, pentru a ne intalni la Parcarea de la Restaurantul Europa de la Pitesti.

 

Multumesc de detaliile privind drumul, insa daca voi putea ajunge la Soveja ca timp - ma descurc eu cumva sa gasesc si drumul. Ceea ce vroiam sa aflu prin mesajul de mai sus nu e drumul spre Soveja, ci pe unde e acel forestier atat de lung, ca tare l-as bate intr-un week-end - Brasovul nu e asa de departe de mine. Asadar, please help, Eliza, pe unde e drumul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine cineva la Bike on Ice? 18-20 februarie, Hateg :)

Anul trecut am fost, dar anul asta din cauza altor probleme nu pot participa.

Mesaj completat

E inca februarie, in Craiova a nins toata noaptea de ieri. Speram ca vremea va tinde catre o incalzire usoara pentru a putea merge pe motor.

Cred ca FRUSTRARE, poate fi caracterizata starea mea de acum.

Cand pot merge pe motor parca zilele sunt mai frumoase si sunt mult mai linistit.

Spuneti-mi ca nu sunt nebun, sau ca starea e datorata varstei?!

Hai ajutati-ma voi, adolescentilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am fost, dar anul asta din cauza altor probleme nu pot participa.

Mesaj completat

E inca februarie, in Craiova a nins toata noaptea de ieri. Speram ca vremea va tinde catre o incalzire usoara pentru a putea merge pe motor.

Cred ca FRUSTRARE, poate fi caracterizata starea mea de acum.

Cand pot merge pe motor parca zilele sunt mai frumoase si sunt mult mai linistit.

Spuneti-mi ca nu sunt nebun, sau ca starea e datorata varstei?!

Hai ajutati-ma voi, adolescentilor!

 

Imi pare rau sa te dezamagesc, esti nebun dar nu esti singur, pentru ca si noi suntem ca tine. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Bike on Ice 2011, Hateg.

A fost primul meu B on I si a fost reusit. Am fost 3 motoare din Mures, drumul a fost ok in colo , putina ploaie, dar ne-a asteptat lumea cu un "antigel" de 60 de grade :blink:.

In rest oameni buni, petrecere pana spre dimineata.

Sambata o tura mica de revenire pana la Sarmisegetuza romana, zapada si-a facut aparitia spre seara iar dimineata erau invelite motoarele in zapada :laugh:

Intoarcerea din nou pe ploaie , 200 km dar a meritat .

Alte evenimente pentru ocuparea timpului nu prea au fost din lipsa de spatiu si vremea nasoala.( se putea alege o zona mai retrasa, nu chiar la drum )

pun si cateva poze :bigstar:

post-29370-1298292126_thumb.jpg post-29370-1298292160_thumb.jpg post-29370-1298292178_thumb.jpg

post-29370-1298292232_thumb.jpg- Sarmisegetuza romana

post-29370-1298292263_thumb.jpg post-29370-1298292279_thumb.jpg post-29370-1298292300_thumb.jpg

post-29370-1298292321_thumb.jpg- Trupa din Mures & Reghin

post-29370-1298292362_thumb.jpg post-29370-1298292402_thumb.jpg post-29370-1298292423_thumb.jpg

post-29370-1298292455_thumb.jpg post-29370-1298292477_thumb.jpg

 

Am sa revin cu poze de la petrecerea de seara si de pe drum mai tarziu , dupa ce le primesc de la restul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...