Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

Ce anvelope(marca/model) sa cumpar? Voi cu ce gume mergeti? Freewindul pe care il voi cumpara are gume din 2007 ,chiar daca sezonul este pe sfarsite tot mai vreau sa merg cu el dar nu cu asa anvelope.

 

 

 

Depinde pe ce drumuri circuli, eu am terminat 3 seturi de Heidenau K60 pe spate( cam 10-12000 km tine un set) si 2 seturi pe fata( pe fata tine mai mult), acum am Heidenau K60 SCOUT pe spate(merge cam 20 000 km ) sunt foarte multumit de ele, te tin si pe curbe foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde pe ce drumuri circuli, eu am terminat 3 seturi de Heidenau K60 pe spate( cam 10-12000 km tine un set) si 2 seturi pe fata( pe fata tine mai mult), acum am Heidenau K60 SCOUT pe spate(merge cam 20 000 km ) sunt foarte multumit de ele, te tin si pe curbe foarte bine.

 

cum scot-ul pe ud?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre k76 ce stiti? Cum sunt ptr spate? Pe fata intentinez sa pun k60 sau anakee2

 

k 76 are dragunov pe spate si pe fata k 60....e o combinatie foarte buna dupa cum zicea el..

k 76 e mai mult stradal dar face fata cu brio si off-road

k60 am avut si eu pe fata si pot spune ca e minunat...off-road nu-ti danseaza motoreta pe pietris si on-road e un pic mai greoaie directia da parca mai sigura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

O rugăminte:

 

Îmi poate face cineva o poză sub burta lu' domnu' Freewind?

În special unde Âşi cum se prinde cricul central.

 

Asemenea, ce distanță e între prinderi, Âşi ce înălțime minimă (are telescop spate reglabil?) ar trebui să aibă cricul central pentru a ridica Âşi ține ridicată motocicleta.

 

Am un cric central de aluminiu frumuÂşel tare, Âşi vreau să văd dacă să-l păstrez pentru FroiWind sau să-l mărit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mic jurnal foto al plimbarilor noastre

post-13245-0-23153300-1347906001_thumb.jpg

post-13245-0-62858300-1347906009_thumb.jpg

post-13245-0-73048000-1347906021_thumb.jpg

post-13245-0-58309700-1347906040_thumb.jpg

post-13245-0-29855400-1347906051_thumb.jpg

post-13245-0-06489900-1347906061_thumb.jpg

post-13245-0-47218300-1347906074_thumb.jpg

post-13245-0-95642800-1347906086_thumb.jpg

post-13245-0-85311900-1347906101_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O rugăminte:

 

Îmi poate face cineva o poză sub burta lu' domnu' Freewind?

În special unde Âşi cum se prinde cricul central.

 

Asemenea, ce distanță e între prinderi, Âşi ce înălțime minimă (are telescop spate reglabil?) ar trebui să aibă cricul central pentru a ridica Âşi ține ridicată motocicleta.

 

Am un cric central de aluminiu frumuÂşel tare, Âşi vreau să văd dacă să-l păstrez pentru FroiWind sau să-l mărit...

 

dragunov n-a reusit sa urce poza si am incarcat-o eu

 

cum se comporta pe ud ? Foarte bine , are crampoane mari , nu imi da emotii deloc.

Chiar si pe gheata ma descurc :)

 

merci frumos

scout-ul e urmatoarea mea alegere

da crash-urile si suportii de pe spate unde le-ai facut?

post-65598-0-42494700-1347948143_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da crash-urile si suportii de pe spate unde le-ai facut?

 

 

La Cluj, Heavy duties, nu stiu daca se mai ocupa sau daca mai fac acum. http://www.heavyduti...o/hdprodro.html

 

merci

nu se mai ocupa,i-am solicitat dar momentan pentru freewind cica nu lucreaza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci

nu se mai ocupa,i-am solicitat dar momentan pentru freewind cica nu lucreaza..

 

probabil pentru ca nu au matrite si masuratori, eu am fost cu motocicleta la ei si am lasat-o acolo o zi sa poata face modelul , in perioada aia ( acum 3 ani )nu erau foarte solicitati pentru alte comenzi sa aiba termene de livrare de 3-4 luni. Mai trebuie incercat si in alte parti sau chiar facut acasa...am pus poza cu masuratorile de la mine pe la pag 111-112

Editat de razvan12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil pentru ca nu au matrite si masuratori, eu am fost cu motocicleta la ei si am lasat-o acolo o zi sa poata face modelul , in perioada aia ( acum 3 ani )nu erau foarte solicitati pentru alte comenzi sa aiba termene de livrare de 3-4 luni. Mai trebuie incercat si in alte parti sau chiar facut acasa...am pus poza cu masuratorile de la mine pe la pag 111-112

 

am luat dimensiunile ...si pozelebiggrinbandit.gif

am sa incerc un home made...

merci frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucreaza,lucreaza! I-am contactat eu si mi-au spus ca fac dar trebuie motocicleta prezenta acolo ptr ca nu au sablon.Cu primul drum in Cluj ma voi opri la el sa-i ia masuri magarusului:))

Azi pun si fotografii cu magarusul :grinbandit:

 

L.E home made nu e simplu de facut si risti ca atunci cand se intampla necazul sa nu protejeze nimic,ba mai rau sa faca.Nu ma indoiesc de abilitatile nimanui dar aveti grija cum le faceti,sa reziste si sa-si indeplineasca intocmai scopul.Bafta!

Editat de Popescus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucreaza,lucreaza! I-am contactat eu si mi-au spus ca fac dar trebuie motocicleta prezenta acolo ptr ca nu au sablon.Cu primul drum in Cluj ma voi opri la el sa-i ia masuri magarusului:))

Azi pun si fotografii cu magarusul :grinbandit:

 

interesant...

uite asta e raspunsul lor :

Buna ziua Radu,Imi pare rau dar momentan nu executam accessorii pentru Freewind.O zi buna, Alecu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ce mi-au raspuns mie:

"

Multumim frumos pentru aprecieri si sustinere.Din pacate inca mai este nevoie de un freewind in atelier pentru executia Crash Bar-ului. Mai mult, ar trebui sa facem si o programare, iar momentan suntem tare ocupati cu noul model de coburi. Daca nu este urgent pentru tine, putem tine legatura si poate in iarna putem face Crash Bar-ul.

O seara faina, Alecu"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ce mi-au raspuns mie:

"

Multumim frumos pentru aprecieri si sustinere.Din pacate inca mai este nevoie de un freewind in atelier pentru executia Crash Bar-ului. Mai mult, ar trebui sa facem si o programare, iar momentan suntem tare ocupati cu noul model de coburi. Daca nu este urgent pentru tine, putem tine legatura si poate in iarna putem face Crash Bar-ul.

O seara faina, Alecu"

 

ok

a fost mai elaborat raspunsul pentru tine...

e clar...au treaba buluc...

merci frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ai inceput discutia "home-made" poate reusim sa gasim pe cineva care sa ne faca cricuri centrale.Am vazut ca tu ai pus o imagine cu ceva cote,nu pare complicat dar eu habar n-am sa sudez si nu ma inham la asa ceva.Sunt sigur ca exista cerere si in plus,acum se termina sezonul,este destul timp pentru mestereala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L.E home made nu e simplu de facut si risti ca atunci cand se intampla necazul sa nu protejeze nimic,ba mai rau sa faca.Nu ma indoiesc de abilitatile nimanui dar aveti grija cum le faceti,sa reziste si sa-si indeplineasca intocmai scopul.Bafta!

 

 

de indoit teava nu e foarte greu , important e sa fie simetrica si sa fie prinderile pe sasiu exacte ( sa nu fie tensionate) pentru ca la o anumita turatie va vibra si e foarte deranjant si nesanatos motocicletei.

asta am patit si eu , am montat de pe fosta motocicleta ( freewind '97 ) pe actuala ( freewind '00) si fiind "croita" la fata locului , nu se potriveste perfect pe modelul actual si rezultatul a fost ruperea din sudura a unei prinderi de sasiu si nu doar o data ci de 3 ori la rand la interval de aprozimativ 200 km de mers si doar de la vibratiile motocicletei s-a intamplat asta. Tensiunea pe prindere era foarte mica, aproape inexistenta , dar a fost destul.

si in legatura cu cei de la HD , cand am facut operatiunea a fost tot in extrasezon , decembrie daca bine imi amintesc

Editat de razvan12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

PepsiMan> vrei ataÂş? :D vino cu Frawindu, îți dau Planeta+ataÂşu+diferența :)

 

Urăsc ataÂşu... l-am primit pachet odată cu motocicleta, dar după ITP l-am zvîrlit undeva în capătul ogrăzii... pe la găini, să-Âşi facă cuibar în el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...