Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da,eu mereu ma gandesc...! :))


» Post actualizat in 11 Jul 2014 19:20

ar fi frumos sa ne strangem pe la jumatatea lunii Septembrie undeva la munte!


» Post actualizat in 11 Jul 2014 19:20

sau... de ce nu,August! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

A intalnit cineva problema asta la kilometraj ?

faza e ca daca merg cu ea constant imi indica viteza ok....daca bag mana in gaz... o ia "razna"

melc/magnet cum ii spune de jos de la roata l am schimbat anul trecut si nu cred ca mai poate fii de acolo,,,

Editat de ady_beny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Dupa lupte seculare in sfarsit am si eu cont pe acest forum....

Sunt din Buc. si sunt proaspat casatorit cu o zuza pe numele ei de fata mare ''Freewind''

De asemenea mai am o Honda cmx 250 care este in reparatii.

Cu timpul stau mai prost, dar daca aveti intalniri prin Berceni asi fi amator....poate schimbam si noi o impresie, o bere...etc....

» Post actualizat in 23 Jul 2014 12:17

La cum se vede seamana a contact imperfect...

Salut! Problema apare de la cititor de km de la roata fata unde este o bucsa magnetica, probabil urechile incep sa se rupa si nu iti mai indica corect.

Undeva in acest topic am postat despre ea. Ne putem auzi la un telefon 0722696827. Cu respect!

» Post actualizat in 24 Jul 2014 16:11

Daca este cineva interesat:post-44316-0-08034800-1406218236_thumb.jpgpost-44316-0-19660400-1406218246_thumb.jpgpost-44316-0-29384000-1406218260_thumb.jpgpost-44316-0-40696200-1406218275_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc de ceva timp acest forum si cred ca sa scumpit tastatul.........cred ca este o corvoada....... :)

» Post actualizat in 24 Jul 2014 17:23

...sau...sunt proaste mobrele si va este rusine sa vorbiti de ele...asta este se pare ca m-am capatat cu o vacutza proasta de care nu vrea nimeni sa vorbeasca....ce ghinion... :)

:funny:

E atat de proasta incat eu am ajuns cu ea la 83850 de km si saracuta, in prostia ei, nu m-a lasat niciodata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar roata?n-a patit nimic furca?

cred ca de DR 650,PEGASO,F 650 GS...POATE SI DE TRANSALP MODELUL CU UN SINGUR DISC ...

verifica si tu ce dimensiune are roata fiecarui model in parte p=aci pe net...

vezi ca dr650 si transplant au roata de 21

roata de freewind e greu de gasit

de pegaso sau de bmw f650...

e o furca de pegaso la vanzare cu totul(roata si jambe) aici: /index.php?/topic/716077-furca-telescoape-si-roata-aprilia-pegaso-92-95/

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit furca cu la Rycymoto.

Cred ca de la dr650 merge butucul dar roata aia de 21 n-o sa mai incapa sub aripa si mi-e frica ca daca o sa pun o alta aripa sa nu se loveasca de galerie sau radiator.

Azi mi-a zis mecanicul ca butucul e OK si doar discul e strimb.

Cind m-am dis la mecanic alt chior era sa-mi tuneze iar motoru'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Problema apare de la cititor de km de la roata fata unde este o bucsa magnetica, probabil urechile incep sa se rupa si nu iti mai indica corect.

Undeva in acest topic am postat despre ea. Ne putem auzi la un telefon 0722696827. Cu respect!

» Post actualizat in 24 Jul 2014 16:11

Daca este cineva interesat:attachicon.gifP1010377.JPGattachicon.gifP1010378.JPGattachicon.gifP1010383.JPGattachicon.gifP1010382.JPG

Salut, ma intereseaza pe mine, care este pretul.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo...am nevoie de un echivalent aproximativ la o bujie ( cr6hsa) singura conditie este ca diametrul filet sa fie de 12 nu de 10....ma poate indruma careva unde sa intreb sau unde sa caut?

 

 

http://www.ngksparkplugs.com/tech_support/spark_plugs/faqs/faqcode.asp?mode=nml

Gasesti un pdf cu ce inseamna cr6hsa.

Poti alege una putin mai rece

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Sunt in cautarea unui enduro si oscilez intre freewind si f 650, iar acum ma adresez voua, posesorilor de suza daca este vreunul care locuieste in bucuresti si este dispus sa ne intalnim sa vad cum m'as simti pe unul. Multumesc anticipat si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut oameni ! Are cine sa ma improprietareaca si pe mine cu un semnal dreapta . Pe al meu l-am 'montat intr-un volvo s60 ' impreuna cu o bucata din carena

» Post actualizat in 28 Aug 2014 21:34

Sa auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e releul, mai mergi cu ce ai in baterie si nu "se vede". Pipa are o siguranta (sau cum ii spune) in ea si e posibil sa fie dusa si in sarcina sa intrerupa. Iar cu benzina, atatea simptome am vazut ca nu e sigur pana nu o schimbi ( alegere personala).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragilor. Eu fost posesor de freewind actual proprietar de vstrom 2010 freewind vreau sa ca intreb daca e cibeva doritor sa il cumpere pe acesta din urma? Ofer discount pentru freewindisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragilor. Eu fost posesor de freewind actual proprietar de vstrom 2010 freewind vreau sa ca intreb daca e cibeva doritor sa il cumpere pe acesta din urma? Ofer discount pentru freewindisti

Pentru mine,....buget mic dar inca visez la un v-strom!

Bafta la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragilor. Eu fost posesor de freewind actual proprietar de vstrom 2010 freewind vreau sa ca intreb daca e cibeva doritor sa il cumpere pe acesta din urma? Ofer discount pentru freewindisti

 

 

Nu e frumos din partea ta sa ne tradezi clubul! Dar te inteleg. Si eu "vanez" un Vstrom. Dar inca nu mi-a intrat in bataia pustii! Dar la Freewind renunt mai greu. Cu Vstromul nu urc la Babele ca apoi sa o iau la coborare prin padure! Si nici nu il mai ridic de jos cand il culc pe un sant de noroi in padure! Ehhh ce frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...