Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

daca nu-ti merge nici vitezometrul nici kilometrajul, cel mai probabil s-au rupt urechiusele bucsii magnetice din senzor, sageata rosie.

post-76-0-09450900-1426839526_thumb.jpg

 

exista si varianta in care vitezometrul merge aiurea, iti arunca viteze aleatorii sau ba merge ba nu merge - acolo e de vina insusi instrumentarul de bord.

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna ziua fericitilor posesori de Xf. Sper sa gasesc aici ajutorul de care am nevoie. Am un prieten bun, motociclist cu state vechi, care calareste un Freewind de aprox 6 ani. Are farul spart si as vrea sa il ajut cu unul intreg dar nu gasesc pe nicaieri. Daca aveti idee cum pot intra in posesia unuia (preferabil sh) v-as ramane recunoscator. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am unul de model 98-99 cu o gaura in lateral. lentila e buna, daca ii acoperi gaura cu un powertape sa nu intre praf, poate fi folosit. nu stiu cat rezista pe offroad, dar pe asfalt merge. daca il vrei, te costa transportul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare la toata lumea!!

 

Atasez si eu cateva poze cu noua mea achizitie, cumparata de aici de pe forum :)

Acum ca a venit vremea frumoasa, ne organizam sa iesim intr-o seara mai discutam una alta despre motocicletele noastre si nu numai?

Deci, Bucuresteni posesori de Freewind, cine e pentru joia asta dupa ora 18, sa ridice mana sus!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea!!

 

Atasez si eu cateva poze cu noua mea achizitie, cumparata de aici de pe forum :)

Acum ca a venit vremea frumoasa, ne organizam sa iesim intr-o seara mai discutam una alta despre motocicletele noastre si nu numai?

Deci, Bucuresteni posesori de Freewind, cine e pentru joia asta dupa ora 18, sa ridice mana sus!

 

attachicon.gif20150321_140216.jpgattachicon.gif20150321_153146.jpgattachicon.gifIMG_0185.JPG

Salutare, sa o stapanesti sanatos......cat ai dat pe ea.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora mai accesibila in timpul saptamanii n-am cum sa bag pentru ca...munca :( iar in weekend deobicei nu stau prin Bucuresti.

Haideti sa ne intalnim la Academia Militara la 6, ca acum s-a marit ziua, sucul si apa le aducem la pachet. Daca ne intindem la vorbe si ne prinde seara, Freewindul are lumina puternica :))

Oricum, nu e batut in cuie, daca aveti alte propuneri, nu ezitati!

 

https://www.google.ro/maps/dir/44.4309692,26.0676009//@44.4299924,26.0677618,17z?hl=ro

 

PS: Pe motor am dat aprox. 1700e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi anul trecut am folosit motocicleta spre deloc,acelasi lucru preconizez si pentru anul asta.... :D

 

ca idee,mi-am luat baterie cu 185 lei pentru ea cu garantie 2 ani, Top Lite Yuasa...daca e cineva interesat ,

 

mie mi se pare pret bun...le zic pe privat de unde anume am achizitionat-o sa nu se creada ca fac reclama!


» Post actualizat in 23 Apr 2015 17:43


si la CUSTOM WHEELS ar fi interesant de mers! seara buna colegi! :)

Editat de Danut Ionda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare dragi posesori de Freewind.

 

Cine stie un service mecanic bun care sa-mi coboare si mie motocicleta din amortizor spate si fata ?!

 

As fi facut si eu asta acasa, fata nu ar fi problema sa o cobor din juguri, dar pe spate nu vrea sa se desfaca deloc surubul acela de tine bratul amortizorului.

 

Care a mai coborat motocicleta?! banuiesc ca o sa trebuiasca sa modific ulterior si cricul lateral ca nu o sa mai stea moto inclinata pe partea care trebuie... dar asta se rezolva cu flex+ sudura.

Eu sunt din Bucuresti !

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut si eu manualul. Scrie ca 30 de mm se pot da jos cu operatiuni standard (mai putin cricul lateral...). Macar atat si tot ar fi minunat, ca la 1.70 ai mei, stau pe varfuri ca balerina. Si imi place de mor motocicleta, dar... :-< Anyone in Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut si eu manualul. Scrie ca 30 de mm se pot da jos cu operatiuni standard (mai putin cricul lateral...). Macar atat si tot ar fi minunat, ca la 1.70 ai mei, stau pe varfuri ca balerina. Si imi place de mor motocicleta, dar... :-< Anyone in Cluj.

am 1,68 si am ridicat motoreta cu roata de 21 pe fata (urmeaza in curand roata de 18 pe spate )

freewind-ul standard mi se pare scuter acum :))))

la stop sunt doar cu un picior jos , cu amandoua pe varfuri...:D (am mers si cu yamaha tenerele 2008 si e inalta ce-i drept, dar nu ma mai sperie)

un pic de mobilitate trebuie , sa stii sa-ti misti fundul de pe o buca pe alta ca sa fiu plastic...

in padure e mai nasol ;acolo chiar trebuie sa stii sa iti muti centrul de masa

in rest , freewind-ul e o motoreta mai mult decat potenta si fiabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...