Sari la conținut

Zx12r Vs Suzuki Gsx 1000r K4


SSJ Alex
 Share

Postări Recomandate

Sal! Vreau si eu niste detalii(am mai citit despre cele 2 dar nu m-am lamurit indeajuns),sugestii despre cele doua motoare,pareri despre ele,care se aseaza mai bine la drum,consumul lor etc etc raportate la pretul lor(de sh bineinteles)...asta k in viitor(adik pe la toamna) tre' sa achizitionez si eu un motor si decat pt acestea am optat.Multam'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja cand ajungi sa optezi pt un ZX12/GSXR k4 ma gandesc ca ai ceva habar despre modelele respective si experienta pe motoare astfel incat sa nu fie nevoie sa intrebi.

 

Nu sunt genul care spun unui incepator sa inceapa pe bicicleta dar totusi ZX12 ? De la 1200 in sus poti spune ca incep chopperele serioase si asta e vitezana de fapt, daca intelegi ce vreau sa spun ... oricum imi bat gura de pomana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e primul motor te sfatuiesc cu caldura spre zx12r . Fara discutii . Cu gixerul cred ca ai o sansa la 1000 sa scapi ... Zx12 e mai sigur . Promit ca te farama in max 500km. Oricum mult succes si nu uita ca oricare ar fi alegerea ta finalul nu este foarte diferit . Dar poate nu e nevoie sa mai cheltuiesti bani sa te sinucizi . Da o fuga in fata sinelor de tren ... poate te inspira , nu de alta ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o Kawa ZX6R si acu stau p dreapta :welcome: ...Dupa cum am zis ma intereseza mult consumul(nu ca as fi chitros k.... vb aia:"asa motor,asa consum :thanks: )si care se aseaza cel mai bine pe drum,chiar dak zx12r e totusi ST.Un preten a avut un k4 si mi-a placut mult dar in paralel imi place si zx12-le...acum ramane de vazut si de bani...care vin cam greu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

compari kesti cam diferite .... un sport turing cu un supersport ... ambele sunt insa nepotrivite in oras ... iar zx12 are un avataj net la consum :welcome:

 

daca este prima ta motocicleta ... si vrei sa mergi in oras ... baga si un scuter in ecuatie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci:

1.nu dati cu pietre in om dak vedeti k e nou pe forum sau dak a scris la sectiile "incepatori" si "accidente"...samd pt k nu il cunoasteti

2.ma asteptam sa se inceapa cu:"RIP" sau ia-ti bicicleta....dak esti incepator...lucru care o sa apara

3.nu ma apuc sa deschid un topic cum a facut un tip "Undulce" despre Hayabusa sa ma aleg cu blesteme etc.

4.dak se ajunge la in cazul celui de la pct 4 cer adminilor sa stearga acest topic

5.si in cele din urma am cerut niste pareri,opinii...ce va este greu sa raspundeti la ce sunteti intrebati fara sa va abateti.

Ms pt intelegere(dak exista) si dak e continuam discutia miercuri k atunci voi intra iar p net....munca.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zx12r, parca are o personalitate aparte :D

sunt motociclete diferite, alta categorie, zx12, este destul de greu.. eu totusi ti-as sugera un maxim 600, nu e de joaca :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal! Vreau si eu niste detalii(am mai citit despre cele 2 dar nu m-am lamurit indeajuns),sugestii despre cele doua motoare,pareri despre ele,care se aseaza mai bine la drum,consumul lor etc etc raportate la pretul lor(de sh bineinteles)...asta k in viitor(adik pe la toamna) tre' sa achizitionez si eu un motor si decat pt acestea am optat.Multam'

Pt ceva drumuri mai lungi ,mergi pe mana unui zx12 ,e mai "soft" ,mai orientat spre touring.Daca vrei ceva orientat mai spre sport ,dar cu ceva concesii la "confort" ,mergi pe mana lui gsxr.Depinde de tine ce doresti de la motocicleta respectiva ,caci ca performante sunt la fel :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ceva drumuri mai lungi ,mergi pe mana unui zx12 ,e mai "soft" ,mai orientat spre touring.Daca vrei ceva orientat mai spre sport ,dar cu ceva concesii la "confort" ,mergi pe mana lui gsxr.Depinde de tine ce doresti de la motocicleta respectiva ,caci ca performante sunt la fel :welcome:

Pt ceva drumuri mai lungi... vreau,in general,dar si pt. oras insa treaba nasoala e ca sunt in o dilema mai mare ca mine :D .Oricum prietenii mi-au spus sa aleg k4,imi ramane sa vad cum o cumpar,de aici sau din strainatate,sa fac niste comparatii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ceva drumuri mai lungi... vreau,in general,dar si pt. oras insa treaba nasoala e ca sunt in o dilema mai mare ca mine :D .Oricum prietenii mi-au spus sa aleg k4,imi ramane sa vad cum o cumpar,de aici sau din strainatate,sa fac niste comparatii....

Daca vrei sh ,mergi pe mana strainilor sau daca o iei din tara ,ia-o de la PRIMUL proprietar ca sa nu ai dureri de cap.Parerea mea :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar performantele sunt cam la fel parerea mea mergi cu 1000 oricum nu o sa ia tu drum sa mergi cat poate ea si daca o sa reusesti pt prima data sunt sigur ca o sa-ti treb o pereche de pantaloni de schimb. ai grija cu 1000 ft usor faci "wheeleys" suzuki in tot deauna a vut greutatea proportionata egal kaw mai grea in fata. sa ai funn

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai si ma ajutati si p mine cu niste site-uri din afara sa vad si eu niste preturi?Va rog,k am mai vazut pe forum niste adrese dar nu le puteam accesa(d c?nu stiu :D )si sa nu fie in alta limba in afara de engleza k mi-a dat un preten un site si era totu' in germana :welcome: .Apropo un ZX6r din 2005 la 5000eur cum vi se pare,adus din afara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai si ma ajutati si p mine cu niste site-uri din afara sa vad si eu niste preturi?Va rog,k am mai vazut pe forum niste adrese dar nu le puteam accesa(d c?nu stiu :thanks: )si sa nu fie in alta limba in afara de engleza k mi-a dat un preten un site si era totu' in germana :crack: .Apropo un ZX6r din 2005 la 5000eur cum vi se pare,adus din afara?

 

E buna oferta... Gandeste-te ca raportul uzura/pret este cel mai favorabil pt cumparatorul de SH in primii 2-3 ani(MAXIM) ai motorului!... atunci e aproape la maxim devalorizarea motorului(de nou) ...si tehnic este aproximativ ca nou...acum mai depinde si de noroc sau cum zic unii de stiinta! :welcome:

Bafta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E buna oferta... Gandeste-te ca raportul uzura/pret este cel mai favorabil pt cumparatorul de SH in primii 2-3 ani(MAXIM) ai motorului!... atunci e aproape la maxim devalorizarea motorului(de nou) ...si tehnic este aproximativ ca nou...acum mai depinde si de noroc sau cum zic unii de stiinta! :welcome:

Bafta! :D

pai zx6r-ul nu e pt mine,un amic si-a luat unu din Germania si e super si la partea tehnica si la pret....zic eu :thanks: D'aia bateam spre un motor din afara k vad k sunt si bune si ieftine(bineinteles dak stii cum sa le alegi si unde sa le cauti).

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta aici http://www.moto.it/usato/usato01.asp ,sigur te descurci cu site-ul asta in italiana

multumesc.chiar acu ma holbez pe site dar nu inteleg ce inseamna "concessionario"---adik se refera k anuntu e expirat sau ce :D ...oricum am ce alege d aici.Putea sa fie si in spaniola k tot ma descurcam,pe langa germana...cum mi-a dat ala :welcome: .ms inca odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noa amu ai stricat-o cu mergi pe mana lui zx12 ca e mai turing....mai citeste o data ce ai scris si revin-o cu un reply

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak nu ai minim 180 cm o sa-ti fie f greu pe zx12...... poate chiar 185

:moto: da ' domne nu merge oricine pe zx12.....zx 12 e asa ...zx 12 ....zx 12......zx 12....dac nu ai minim 3 metri nu poti sa mergi cu zx 12....bai doctore[mengele , ala care chinuia oamenii in al doilea razboi mondial] ce mai faci bai frate , nu mai vii pe la tara, hau? :rock: :wink: :lol: :D :lol: :lol: :drink: :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: da ' domne nu merge oricine pe zx12.....zx 12 e asa ...zx 12 ....zx 12......zx 12....dac nu ai minim 3 metri nu poti sa mergi cu zx 12....bai doctore[mengele , ala care chinuia oamenii in al doilea razboi mondial] ce mai faci bai frate , nu mai vii pe la tara, hau? :rock: :wink: :lol: :D :lol: :drink: :drink: :rock:

 

da ma vezi ca stii, tb sa ai 190 si sa fi dr. ca sa mergi pe zx12 :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noa amu ai stricat-o cu mergi pe mana lui zx12 ca e mai turing....mai citeste o data ce ai scris si revin-o cu un reply

...dupa cum am mai zis sunt in o mare dilema,zilele astea tre' sa ma decid care,ce,si cum.Iar pt ceilalti am 1.83m,ultima oara knd m-am cantarit aveam 82kg si...cam atat :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...