Sari la conținut

Campanie "anti - Accidente"


ianachim
 Share

Postări Recomandate

tot uitandu.ma pe acest topic mi.a venit ideea de a trimite colegilor de birou

prin reteaua interna cateva din filmuletele de pe net cu accidente

de ce?

pai in primul rand e bine sa stie si ei ce se mai intampla in lumea nostra, cat de expusi suntem si cum marea majoritate sunt "conservari" sa nu uite ca atunci cand vad o motocicleta pe ea ar putea fi unul dintre colegii sau prietenii lor

 

ceva de genul

" eu puteam sa fiu aici si tu la volan"

" oglinzile retrovizoare sunt montate sa fie folosite nu ca de decor"

" chiar daca merg pe 2 roti totusi am si eu drepturile mele"

 

rugamintea mea catre VOI ar fi urmatoarea

hai sa facem o "arhiva " / topic de unde putem descarca filme pe care sa le dam prin reteaua interna a firmelor in care lucram pentru a constientiza cat mai multe persoane asupra existentei noastre

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

primul pas ar fi sa intram pe subforumul cu campanii si sa stringem de acolo informatii despre locatia filmuletelor (majoritatea YouTube) si sa le copiem de acolo (eu unu nu stiu sa le iau de pe YT).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

am descoperit metoda de scos filme de pe YouTube.

trimiteti-mi, va rog, cit mai multe linkuri cu campanii anti-accidente

 

l.e.: stii vreun programel de transformat fisiere video *.flv in *.avi (sau de genul asta)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Super, super nice!! :bigstar:

Asta vreau sa facem si noi la TV!! Doamne, nici nu stiti cat de mult imi doresc asta!

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
ot uitandu.ma pe acest topic mi.a venit ideea de a trimite colegilor de birou

prin reteaua interna cateva din filmuletele de pe net cu accidente

 

dar...filmulete in care...motociclistii erau de vina....le-ai aratat??? nu prea cred!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • 5 months later...

ce nasol ca a sters cineva toate filmuletele :rolleyes:

 

din pacate, in noua formula de topic in care nu se pot urca fisiere mai mari de 1M nu mai pot pune filmuletele asa ca o sa ma rezum la linkuri. Sper ca majoritatea le stiti insa ma gindesc sa centralizez aici cam toate spoturile pe care le stiu, fie ca sunt "atentie motociclisti", fie ca sunt "atentie LA motociclisti", "purtati centura", lasati bautura" sau ce mai transmit ele. N-ar fi rau daca ar junge in cap de lista o arhiva d-asta ca sa nu mai apara 4 topicuri intr-o zi cu spotul celor de la Think! de care eu deja m-am plictisit.

Deci sa incepem:

1.

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmuletul de la link-ul de mai jos se adreseaza de data asta motociclistilor "kamikaze".

Sper ca nu a mai fost postat si ca o sa faca ceva lume sa se mai gandeasca inainte de

a face manevre de genul celor din filmulet.

 

http://www.pewww.ro/video/Viata-are-priori...-moto)_182.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus!

am si eu o intrebare.............

ma gandeam ca noi (in pitesti) am inceput sezonul cu campania "motociclisti exista in trafic" si as vrea ca sa-l inchei cu o alta campanie. dar cum nu mai e timp sa facem alti fluturasi este vreo problema daca se foloseste fluturasul din 2007 al campaniei "stop accidentelor"?..........acel fluturas unde expeditorul (motociclistul) se adreseaza destinatarului (automobilistului)?

 

imi cer scuze daca am fost off topic dar nu am mai vrut sa deschid un topic nou. sper ca cineva sa-mi dea un raspuns sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus!

am si eu o intrebare.............

ma gandeam ca noi (in pitesti) am inceput sezonul cu campania "motociclisti exista in trafic" si as vrea ca sa-l inchei cu o alta campanie. dar cum nu mai e timp sa facem alti fluturasi este vreo problema daca se foloseste fluturasul din 2007 al campaniei "stop accidentelor"?..........acel fluturas unde expeditorul (motociclistul) se adreseaza destinatarului (automobilistului)?

imi cer scuze daca am fost off topic dar nu am mai vrut sa deschid un topic nou. sper ca cineva sa-mi dea un raspuns sigur.

Cred ca poti folosi fluturasul ala numai ca ar trebui sa-i intrebi pe cei care l-au creat daca iti dau voie (probabil ca or sa zica DA insa ar trebui intrebati). Apoi vine problema daca va hotariti majoritatea ca ALA sa fie fluturasul pe care-l folositi si sa aveti posibilitatea sa-l tipariti.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzati-ma ca ma bag ca "puiul la muc" dar cu astfel de filmulete nu veti sensibiliza pe nimeni .... probabil or sa fie oarecum constienti de existenat noastra vreo 2 .. 3 ore .... si ATAT!!!! daca vreti sa va bage cineva in seama faceti un filmulet cu mame care plang, cu neveste care sufera, cu copii fara tati sau mame ... doar asa veti putea atinge coarda sensibila ... nu cu filmulete cu marshuri sau alte "sloboaze" de genul asta ....

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuzati-ma ca ma bag ca "puiul la muc" dar cu astfel de filmulete nu veti sensibiliza pe nimeni .... probabil or sa fie oarecum constienti de existenat noastra vreo 2 .. 3 ore .... si ATAT!!!! daca vreti sa va bage cineva in seama faceti un filmulet cu mame care plang, cu neveste care sufera, cu copii fara tati sau mame ... doar asa veti putea atinge coarda sensibila ... nu cu filmulete cu marshuri sau alte "sloboaze" de genul asta ....

numai bine

nu-i printre astea niciunu cu mama care pling? Cautam. :rock:

 

 

Maktub: nu stiu insa incerc sa gasesc de unde-l luasem eu. http://picasaweb.google.com/serban.dumbrav...879579291989810 asta caut , da?

 

/index.php?showtopic=110763

 

asta-i buna Roockie

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-i printre astea niciunu cu mama care pling? Cautam. ;)

 

 

Maktub: nu stiu insa incerc sa gasesc de unde-l luasem eu. http://picasaweb.google.com/serban.dumbrav...879579291989810 asta caut , da?

 

/index.php?showtopic=110763

 

merci fain. o sa scriu la cluj sa vad cei de acolo ce zic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. In curand, eu si cativa prieteni ne vom apuca de montat un film/ulet. Nu stiu exact cum va iesi asa ca va rog si pe sa voi sa bagati ceva idei, imagini avem destule (cu accidente, victime - destul de explicite, cu Rossi, cu demonstratii, etc.), un voiceover, cam toata logistica si oamenii necesari. Ne gandeam la ceva gen "Viata de zi cu zi a motociclistului", partile frumoase - plimbari, intalneli, schimburi de piese - pana la partea cealalta, cand suna telefonul si ti se spune ca (...) a avut un accident si...

Orice sugestie e binevenita, ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. In curand, eu si cativa prieteni ne vom apuca de montat un film/ulet. Nu stiu exact cum va iesi asa ca va rog si pe sa voi sa bagati ceva idei, imagini avem destule (cu accidente, victime - destul de explicite, cu Rossi, cu demonstratii, etc.), un voiceover, cam toata logistica si oamenii necesari. Ne gandeam la ceva gen "Viata de zi cu zi a motociclistului", partile frumoase - plimbari, intalneli, schimburi de piese - pana la partea cealalta, cand suna telefonul si ti se spune ca (...) a avut un accident si...

Orice sugestie e binevenita, ride safe!

 

 

precizeaza ma, voice-over-ul este motorizat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...