Sari la conținut

Honda 954 Rr


Sawyer
 Share

Postări Recomandate

Am si eu o dilema....MARE...rau de tot. Ma gandeam la urmatorul motor si dupa ce mi-au cam dat in cap mecanicii dupa ce le-am spus ca vreau RSV 1000 Mille ma gandesc acum la urmatoarea optiune: Honda 954 RR. Am auzit insa de la cineva ca e cea mai non-Honda Honda facuta vreodata...sau ceva de genul...adica nu prea pastreaza traditia. Acum...daca sunteti milostivi impartiti-mi si mie cateva pareri :D !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu CINE ti-a spus tie ca nu e ..prea honda.. dar un lucru iti spun sigur. Daca s-ar aduna petitii de la toti doritorii de 954 ca motor Nou, din fabrica adica, in mod sigur s-ar reintroduce in productie.

 

Go for it dude, u won't regret.

Daca mi-as putea permite si un al doilea motor, ar fi sigur un 954. L-as tine pentru iesirile din oras, pt city sincer e pacat de el sa il chinui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cea mai reusita motoreta sport pe care am mers pana acum. Se apropie de manevrabilitatea unui 600, iar tinuta de drum e exemplara. Daca dai mai tare in ea, gandeste-te la un amortizor de ghidon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comparativ cu RSV 1000 Mille(model 2002-2003)? Excludem fiabilitatea punand pe prim plan feelingul pe care ti-l ofera, manevrabilitatea si mai ales sunetul motorului...sincer pe mine unul ma da pe spate sunetul RSV-ului...suna absolut fantastic V2-ul acela!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci cum pui problema tu practic esti chitit clar pe RSV.

Nu are rost sa iti spunem noi cat de buna e motoreta daca tu vei fi cu inima la RSV cand o sa ai CBR.

Decide tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No ofence pt posesorii de 2V dar (parerea mea) ca sunt pikamere pe roti. 954 in varianta galben- negru e cea mai frumoasa mobra care a scos-o Honda vreodata. Io ma dau cu R1, am avut 919 dar oricand mi-as lua 954. Am iesit cu un prieten cu un 954 si la intoarcere am facut schimb de motoare cativa km. Am tras de gaz mai tare putin decat la R1 (ma gandeam la R1 din 2000 ca la cea mai tare mobra!!!) si am pus-o lumanare instantaneu. E jmechera rau de tot

:moto: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici e plin de ele iar marea parte a fireblade.it are un 954, desi multi au migrat spre 1000 si 600RR din cauza superioritatii ultimelor 2

un motor fara prea multe probleme, este cel mai usor fireblade.

am amici care au 65-70mii km pe bord, altii care au schimbat deja cutia si motorul din cauza kilometrilor.

primul lucru pe care tre sa il faci e sa elimini valvola Htev si sa montezi un amortizator de directie

in pista e deja destul de inferioara CBR 1000 si putin in urma CBR 600 ca si performante

ramane cel mai "cu caracter" fireblade, desi in inima am 893'ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rsv e rsv si 954 e 954 ..

V2 rotax vs 4L de exceptie .. :bounce:

 

Adica? Stiu ca Honda e Honda si ca Aprilia e Aprilia...si ca Honda nu e Aprilia dar...o mica comparatie pls :baldy: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu am fost prea atent? din ce an te intereseaza RSV?? daca e versiunea R 2003 ..sau modelul 2004-2007 as alege RSV'ul

 

versiunea R2003 are o ciclistica nemaipomenita: Furci Ohlins, etriere Brembo serie oro radiale,pompa frana brembo radiala, discuri flotante, monoamortizator ..evident Ohlins, ceva mai usoara decat modelele baza si mai puternica, sa nu uitam de jentile OZ :bounce: e un spectacol

 

modelele rsv incepand din 2004 sunt si mai avansate ca si ciclistica

 

despre putere nu are rost sa vorbim ..conteaza prea putin. oricum sunt 118 cai la roata ptr RSV si 130-33 la roata ptr 954

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o dilema....MARE...rau de tot. Ma gandeam la urmatorul motor si dupa ce mi-au cam dat in cap mecanicii dupa ce le-am spus ca vreau RSV 1000 Mille ma gandesc acum la urmatoarea optiune: Honda 954 RR. Am auzit insa de la cineva ca e cea mai non-Honda Honda facuta vreodata...sau ceva de genul...adica nu prea pastreaza traditia. Acum...daca sunteti milostivi impartiti-mi si mie cateva pareri :wave: !

 

 

dar ce are rsv de ti-au dat mecanicii in cap?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ce are rsv de ti-au dat mecanicii in cap?

 

A fost destul sa le spun ca e Aprilia deci italiana...DAR...am vorbit cu detinator de RSV, sceptic si el la inceput...chiar mult mai mult decat mine, si m-a calmat. Mi-a spus sa incetez...cel putin pentru moment sa mai cred in ce spun mecanicii nostri ptr ca nu prea au ei experienta necesara pe Aprilia ca sa dea un verdict...totul e pe auzite. Acuma ce aleg...va fi o chestie de gust...probabil RSV :wave: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alege cu cap dar tine minte sintagma deja celebra.....

honda e honda ....:wave:

iar volkswagen e audi sau cam asa ceva...

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am vazut un 954 si m-am indragostit..... iar apoi mi-am adus aminte ca ieri am vazut un zx10r si am plans.....

Super chestie motoarele astea, ce am face fara ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...