Sari la conținut

Accident - Iesirea Din Costinesti


sixx
 Share

Postări Recomandate

preluare de pe 4tuning.ro

 

Condoleante familiei si tuturor celor care l-au cunoscut pe Robert sau care sunt socati si impresionati de aceasta moarte la care nimeni nu se astepta! Ma numesc Irina si impreuna cu prietenul meu plecam in ziua de 25.06.2007 din Costinesti spre Bucuresti. Era ora 4:45, inca nu se luminase bine, si ne aflam pe drumul acela care leaga Costinestiul de Drumul National cand am vazut venind pe contrasens o motocicleta. Cu putin inainte de a ajunge in dreptul masinii noastre, l-am vazut pe motociclist tragand in sus de "ghidonul" motocicetei si ridicandu-se pe roata din spate. Avea peste 100 Km/h. Prietenul meu l-a urmarit in oglinda retrovizoare si aproape imediat dupa mi-a zis :"S-a rasturnat ala cu motocicleta." El a vazut in oglinda motocicleta rasturnandu-se pe asfalt si scanteile care ieseau in urma frecarii cu asfaltul. Ne-am intors la motocicleta care era rasturnata pe partea cu rezervorul care era spart si din care se scurgea combustibilul. Dar pe motociclist nu il gaseam nicaieri. Am inceput sa il cautam prin imprejurimi si intre timp a venit un prieten de-al lui cu care am inteles ca era dar pe care il lasase in urma. Prietenul lui ne intreba pe noi ce s-a intamplat, unde este si daca l-a lovit vreo masina de a ajuns motocicleta in santz. L-au gasit la vreo 300m in urma motocicletei intins pe spate pe un damb de la marginea drumului. Avea casca pe cap dar sangera. Cand a ajuns prietenul meu la el sa-i ia pulsul inca traia. L-a privit in ochi, a strans putin din mana si dupa aia a inchis ochii. Cred ca atunci a murit. Au sunat la salvare care a venit abia dupa un sfert de ora. Intre timp a trecut pe acolo o masina a jandarmeriei care a sunat la politie. Cand a venit salvarea, au coborat medicii, un tip si o tipa, care nu au mai putut decat sa constate decesul. A aparut dupa aceea si un politist cred, care i-a intrebat ce s-a intamplat si i-a luat datele din buletin prietenului meu. Noi am plecat dupa aceea, pt ca trebuia sa ajungem urgent la Bucuresti. Eu sunt socata de cele ce am vazut. Nu pot sa uit ce s-a intamplat si ma gandesc continuu numai la momentele acelea de cosmar. Sunt convinsa ca el a apucat sa constientizeze ce s-a intamplat cu el, doar ca a fost prea tarziu. A fost atat de traumatizant, incat daca as fi putut, i-as fi dat viata de la mine numai sa nu moara in felul ala. Daca doriti mai multe informatii, sau putem sa ajutam cu mai mult decat cu povestirea evenimentelor, va las la dispozitie numarul de telefon al prietenului meu , Adrian, ultima persoana pe care motociclistul a mai apucat sa o vada: 0727.145.720

 

http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=44572&page=15l

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu sa'l ierte. E o tragedie pentru sotie si copil ceea ce s'a intamplat. Nu vreau sa comentez prestatia lui Robert, nu l'am cunoscut si nu stiu ce skilluri nebanuite a avut.

Insa ar fi insa un castig pentru cei care sustin mersul pe o roata si viteze stratosferice in conditii de drum prost/necunoscut daca nu s'ar mai incorda atata si s'ar aseza umpic jos si ar medita.

 

continuati sa mergeti cu 200 !!! va este frica ca va da lectii de mers unul cu motor de 125 fara carnet voi aveti motoare de peste 600 voi sunteti cei mai tari de aceea va rariti pana in toamna, de cand citesc acest forum, vad ca nimeni nu se invata minte sa merga mai incet si toti va dati mari, dar pana la urma fiecare merge pe pielea lui, dar pacat de vietile celor din jurul vostru

voi ati uitat complet de legislatie si va faceti regulile voastre si apoi va plangeti prieteni pe forum ca sa imprastiat si sia rupt gatul in stalpul de la semnul de circulatie cedeaza trecerea

Totally agree.

 

...Nu inseamna ca daca avem copii trebuie sa punem casca'n cui,Inseamna ca din aia 150 de km/h pe care vrem sa-i prindem cand ne urcam pe moto sa taiem 30 pentru sotie si 30 pentru copil si uite asa cresc sansele de a-i tine din nou in brate cand ajungi acasa....

RESPECT! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe Robert.

Condoleante familiei indoliate.

 

Ma doare ca noi romanii, chiar si motoristi, nu ne putem abtine sa ne improscam cu noroi oridecateori avem ocazia. Pentru numele lui Dumnezeu, a murit un om, un pic de decenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

continuati sa mergeti cu 200 !!! va este frica ca va da lectii de mers unul cu motor de 125 fara carnet voi aveti motoare de peste 600 voi sunteti cei mai tari de aceea va rariti pana in toamna, de cand citesc acest forum, vad ca nimeni nu se invata minte sa merga mai incet si toti va dati mari, dar pana la urma fiecare merge pe pielea lui, dar pacat de vietile celor din jurul vostru

voi ati uitat complet de legislatie si va faceti regulile voastre si apoi va plangeti prieteni pe forum ca sa imprastiat si sia rupt gatul in stalpul de la semnul de circulatie cedeaza trecerea

 

Da, sunt de acord sa ma scuipi daca trec cu 150 prin intersectie; daca omor copii pe trecere; daca trec pe rosu si ma lipesc pe usa unei masini; daca merg fara casca si-mi las creieri pe asfalt.

Dar nu sa vi tu, un nimeni, si sa ma umpli de rahat cand mor singur pe camp, fara alta vina decat cea imaginata de tine.

 

 

 

P.S. Topicurile cu incepatorul pe R1 fara casca sau Ninja cu 200/h in fata scolii sunt ceva mai jos, serveste-ti acolo filozofiile frustrate, poate culegi mai multe aplauze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P! :moto: :rock: Il cunosteam pe Robert!L-am cunoscut anul trecut pe 1 mai la mare!Era cu Mihai si celelalt prieten al lui.Atunci s-a hotarat sa isi ia moto.Dadea roata motoarelor prietenilor lui.Si-a indeplinit visul si si-a luat un 600rr la care a inceput sa-i bata motorul pe autostrada la putin timp.A invatat.In scurt timp i-a ramas mic.Anul acesta am fost la el acasa cu un prieten sa ia motorul.Tocmai ce -i nascuse nevasta.Era fericit.Se lasase de bmwuri modificate.Avea un SAAB nou.L-am vazut acum 2 saptamani la Vama VECHE.Si acum aflu ca s-a dus.Pacat!Pacat de viata lui si a ceea ce a lasat in urma.Numai vorbiti morti de rau!BUNI SAU RAI!LASATI SA SE ODIHNEASCA.DEJA PREA MULTE IN CATEVA ZILE!SI LA URMA URMEI CINE ESTE FARA DE PACAT SA ARUNCE CU PIATRA! :wink: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut pe Robert asa cum probabil nu o sa am bucuria si placerea sa cunosc pe multi dintre voi ,dar nu pot sa nu am un sentiment de compasiune, pentru familia si prietenii sai, care sufera sincer in aceste momente . Nu l-am cunoscut si poate ca as fi avut si de la el multe de invatat. Dumnezeu sa-l odihneasca . In primul rind a fost om si cind un om a murit, nu cred ca mai e cazul sa-l improsti cu noroi, macar din bun simt pentru familie ,cei ce l-au cunoscut si citesc cele postate de noi. Poate asa a fost sa fie, intotdeauna am spus ca Dumnezeu ii ia la el primii, pe cei buni(nu stiu de ce ) poate ca sa nu traca prin chinurile batrinetii, care nu prea e frumoasa si sa nu moara de alte boli si chinuri . Pacat de suferinta familiei si copilului ce v-a creste fara tata(nu este usor e o mare pierdere pentru copil)Intradevar a fost furat de pasiune, asa cum ni se intimpla tuturor cite o data. Si ceva atunci s-a intimplat si din pacate numai el stie.In concluzie, nu se merita sa murim doar pentru atit, lasam o prea mare suferinta in urma noastra, e pacat. Mai putin gaz si cine nu e de acord sa faca cum il taie capul dar sa nu ne mai sperie familiile cu stirile de la ora 18 sau 19.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu l-am cunoscut pe Robert asa cum probabil nu o sa am bucuria si placerea sa cunosc pe multi dintre voi ,dar nu pot sa nu am un sentiment de compasiune, pentru familia si prietenii sai, care sufera sincer in aceste momente . Nu l-am cunoscut si poate ca as fi avut si de la el multe de invatat. Dumnezeu sa-l odihneasca . In primul rind a fost om si cind un om a murit, nu cred ca mai e cazul sa-l improsti cu noroi, macar din bun simt pentru familie ,cei ce l-au cunoscut si citesc cele postate de noi. Poate asa a fost sa fie, intotdeauna am spus ca Dumnezeu ii ia la el primii, pe cei buni(nu stiu de ce ) poate ca sa nu traca prin chinurile batrinetii, care nu prea e frumoasa si sa nu moara de alte boli si chinuri . Pacat de suferinta familiei si copilului ce v-a creste fara tata(nu este usor e o mare pierdere pentru copil)Intradevar a fost furat de pasiune, asa cum ni se intimpla tuturor cite o data. Si ceva atunci s-a intimplat si din pacate numai el stie.In concluzie, nu se merita sa murim doar pentru atit, lasam o prea mare suferinta in urma noastra, e pacat. Mai putin gaz si cine nu e de acord sa faca cum il taie capul dar sa nu ne mai sperie familiile cu stirile de la ora 18 sau 19.

 

Pacat ca a trebuit sa asteptam 11 pagini pt un comentariu ca asta !!!!!!

 

Insa intre a intelege ceva, si a pune in aplicatie este un drum foarte lung !!

Cred ca asa suntem cu totii, baieti cu vitezane, care ne lasam deseori dusi de val.

 

Daca nu invatam din greselile altora, invatam din ale noastre.

 

Asta daca mai primim o sansa, pt ca multi nu au norocul asta !!!

 

:moto:

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati certurile, nu ajuta cu nimic. Topicul este sa aducem un ultim omagiu celui care a murit.

Poate stie cineva cauza reala care a dus la deces, adica ce au spus medicii, nu pareri personale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati certurile, nu ajuta cu nimic. Topicul este sa aducem un ultim omagiu celui care a murit.

Poate stie cineva cauza reala care a dus la deces, adica ce au spus medicii, nu pareri personale.

 

Pai nu trebuie sa fii medic ca sa iti dai seama de ce moare un om care se izbeste cu peste 100 de kilometri la ora de un obstacol fix. Moare de hemoragii masive, interne sau externe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasiunea noastra e ca un trandafir.. e foarte frumos, miroase bine dar are si ghimpi .. mari si mici .. totul e sa stii de unde sa prinzi ca sa nu te impungi.

 

E mare pacat ca el a murit .. si el a fost motociclist ca si noi toti, pasionat de viteza si de plimbari, am citit despre el din cele zise de voi si se pare ca a fost foarte iubit.

RIP :moto: condoleante familiei indurerate

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteleg ca prietenii si cei care l-au cunoscut nu vor sa accepte nici o critica. tot o tineti pe aici ca era priceput si mergea bine si ca unii ca mine care nu au motoare "tari" sunt frustrati. cu ce il ajuta acum skill-urile lui? sau cu ce e mai "smecher" acum decat unul cu un scuter rapciugos.

 

orice viata de om e o pierdere si sunt sigur ca pentru familie si prieteni e foarte greu. sa-l odihneasca Dumnezeu!!!

 

dar de la regrete pana la faptul ca nu vreti sa recunoasteti ca a murit pe mana lui si ca a gresit si ca motoreta in alunecarea ei de 200 de metri putea sa mai omoare inca un om e un drum prea lung.

 

cam in aceeasi situatie a fost si baiatul ala cu hayabusa care a scapat-o de sub control si motoreta a omorat un om nevinovat in zborul ei. ma bucur ca nu s-a intamplat asa si acum pentru ca nu stiu cum ar mai fi fost posturile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rest in peace Robert. :moto:

 

Cum spunea un membru, din pacate, victime sunt si cei ce raman in urma. Si mie imi place viteza, dar am lasat-o moale de ceva timp. Motive?

1. Este o senzatie groaznica sa faci click pe profilul unui membru care si-a pierdut viata in accident rutier. Am intrat pe profilul lui motororult culmea a fost activ " Yesterday, 01:08 PM". Te ia cu furnicaturi.

 

2. Parintii mei. Tragedia si durerea lor este inimaginabila.

 

3. Imi doresc o familie. Am planuri de viitor.

 

4. Iubesc viata si mobrele.

 

5. VITEZA UCIDE!

 

Cate accidente auzi cu enduro, choppere, touring-uri?

 

Trebuie sa existe un echilibru in viata fiecarui om, lucrurile duse la extrem nu sunt bune. Tot ce este in exces este "toxic".

 

Robert a lasat in urma o sotie, un copil, prieteni, rude, pe noi, cei care ii dorim sa-si gaseasca linistea. Toate astea pentru un moment de nebunie, de inconstienta, de adrenalina!!!

A MERITAT???

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ora 14:00 la Robert aksa [ Valea Ialomitei , Dr Taberei ] cat mai multi sa-l conducem pe ultimu drum!! NSLR va multumeste! ft trist :moto:(.. nu stiu in ce cimintir il vor inmormanta.. haideti va rog cati mai multi sa fim ..pt detalii: 0720805892 sau id mihai_slim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Dumnezeu sa-l ierte..nu-l cunosteam..dar mai au rost oare acum parerile noastre de rau?

Omul s-a dus!

Unforg1ven are dreptate..eu unul n-am auzit motociclist sa moara mergind cu 70 ora.De fapt sunt cazuri,dar ele nu fac decit sa confirme regula..

Am si eu acasa o bomba de ZZR 1100,dar de cind mi-am luat Touring credeti-ma ca mi-este frica sa ma mai urc pe el.L-am bagat la vinzare..

Asa este,VITEZA UCIDE!

Cei cu vitezane sunt cei mai expusi!!

Nu mai departe de acum citeva zile mergeam spre Brasov la intrunire.Drum liber,portiunea aceea dreapta inainte de intrarea in oras..caldura mare,echipament pe noi,eram impreuna cu un amic cu un VTR,eu inainte..aproape motaiam pe motor,mergind mai pe marginea drumului..

Un dement cu o vitezana a trecut pe linga mine ghiulea,nici n-am apucat sa vad mobra sau numar,a trecut fara macar sa depaseasca,adica pe aceeasi banda cu mine,in juma'de metru!

M-a luat prin surprindere,n-am auzit decit ragetul tobei racing..

Pe el echipamentul de rigoare,adica sort si tricou..de..omul mergea la un gratar!

Dementule care ai fost,ce te faceai daca incercam sa ocolesc vreo groapa,sau fara sa realizez trageam putin stinga??

Ce-ai vrut sa demonstrezi si cui?

In fine,cer scuze pentru postul mai lung,dar pentru indivizi de genul de mai

sus nu am nicio mila..

Crapati linistiti,soselele sunt mai sigure fara voi!!

Inca odata,sa-i fie tarana usoara baiatului!

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...