Sari la conținut

Accident - Iesirea Din Costinesti


sixx
 Share

Postări Recomandate

incetati va rog ! ganditi pozitiv, n-o sa moara decat cine trebuie, e selectia naturala care-si face treaba. n-am pic de comapsiune pentru cei care mor din proria vina. adrenalina, teribilism, de fapt prostie.

 

 

Sa iti aduci aminte cand o sa zaci intr-o balta de sange dupa ce ti-a taiat unu linia dubla continua si a intors 180 de grade in fata ta ca selectia naturala functioneaza si ca nu moare decat cine trebuie. Cheers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"Sa iti aduci aminte cand o sa zaci intr-o balta de sange dupa ce ti-a taiat unu linia dubla continua si a intors 180 de grade in fata ta " ... iar tu nu ai reusit sa-l eviti fiindca mergeai ca un bezmetic cu peste 200 km/h si nu aveai timp sa te mai si gandesti ca poate un idiot taie linia dubla sau intoarce la 180 grade fara sa se asigure. Daca va inchipuiti ca linia continua sau regulile de circulatie va sunt scut impotriva greselilor celorlalti, dati-i blana ca si cand ati fi in tanc .

Sunt de acord cu faptul ca ideea cu selectia naturala e gresit folosita. Aici e vorba, cum corect spune crazyahmed, de prostie, teribilism, incostienta si asa cum spunea altcineva inainte, chiar egoism.

 

In rest, numai bine si bagati mare baieti, ca asfaltul suporta !!!!

Editat de Placid Demon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu e nevoie decat de 60 de kilometri la ora luati in plin intr-o conserva ca sa ajungi intr-o balta de sange si sa mai traiesti cateva momente ca sa constientizezi grozavia. Corpul uman e mai fragil decat insinuezi tu. La 200 de kilometri la ora nu cred ca mai realizezi nimic. Poc si se stinge lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu e nevoie decat de 60 de kilometri la ora luati in plin intr-o conserva ca sa ajungi intr-o balta de sange si sa mai traiesti cateva momente ca sa constientizezi grozavia. Corpul uman e mai fragil decat insinuezi tu. La 200 de kilometri la ora nu cred ca mai realizezi nimic. Poc si se stinge lumina.

 

 

Numai ca la 60 km/h apuci sa mai franezi iar sansele sa te opresti inainte de a lua contact cu masina idiotului sunt considerabil mai mari decat la dublu sau triplu acestei viteze. Eu nu insinuez ca la 60 km/h dai ca bolovanul in tabla si nu ai nimic. Sunt de acord cu tine in ceea ce priveste fragilitatea corpului uman si cu ceva timp in urma sugeram unora sa faca niste calcule legate de fortele la care e acesta supus la impact, luand in considerare anumite viteze.

Iar acolo unde nu esti sigur la 60 km/h, nu ai decat sa mergi cu 40, sau cu 30. Probabil pe unii o sa ii umfle rasul cand o sa citeasca o asemenea afirmatie fiindca ei se simt siguri si la ++200 !!!!

Chestie de optiune, pana la urma, sau poate de ce si cum simtim fiecare.

 

Bafta maxima !!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Iar acolo unde nu esti sigur la 60 km/h, nu ai decat sa mergi cu 40, sau cu 30. Probabil pe unii o sa ii umfle rasul cand o sa citeasca o asemenea afirmatie fiindca ei se simt siguri si la ++200 !!!!

 

Bafta maxima !!!! :)

 

 

foarte bine zis, nu pot decat sa aplaud cuvintele tale. :cheers:

 

in sfarsit dau de postul unui om cu scaun la cap. care nu vorbeste bazaconii sf despre adrenalina, ozeneuri si frectii de incordati. mai bine schimbi o viteza in jos, decat una in sus atunci cand iti vajaie vantul prea tare pe langa casca si te pui in siguranta. foarte bine ai zis.

 

o vorba din batrani spune "no risk no fun" , dar prima si cea mai importanta regula ramane "stay alive"

 

asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:burnout: :hurt: :) R.I.P :P :crack: :crack:

condoleante familiei,era un sofer extraordinar,ceea ce facea el nu cred ca mai facea foarte multa lume.Mare pacat ca ne-a parasit si pe noi ,pe parintii lui,rudele,pe Alina si pe copil........... :crack: :crack: :ok:

pacat,mare pacat CONDOLEANTE FAMILIEI :ok: :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: :hurt: :) R.I.P :P :crack: :crack:

condoleante familiei,era un sofer extraordinar,ceea ce facea el nu cred ca mai facea foarte multa lume.Mare pacat ca ne-a parasit si pe noi ,pe parintii lui,rudele,pe Alina si pe copil........... :crack: :crack: :ok:

pacat,mare pacat CONDOLEANTE FAMILIEI :ok: :ok: :ok:

 

 

asta e de 6 saptamani sau cum te-ai gandit tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

giani...daca postai acum 2 luni cand a avut loc tragedia poate mai intelegea lumea postul tau...dar acum...de ce nu postezi tu mai bine prin alte topicuri?sau poate ca tie iti ia ceva mai multisor pana sa pui in ordine cateva cuvinte care sa aduca un pic a fraza...sau macar propozitie!scuze...dar chiar e f aiurea postul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cei care spun ca nu Robert nu le avea pe 2 roti sa se abtina. Am fost si la plimbare cu el in oras si la drum intins. Avea si talent, isi cunoastea si limitele.

Cei care-si dau cu parerea asupra circumstantelor accidentului, mai bine s-ar abtine atat timp cat nu au fost martori.

Nu inteleg cum persoane care nu l-au cunoscut personal si nici nu au fost la locul accidentului, isi pot permite sa-l judece si sa emita pareri..

Poate ar mai tb sterse unele posturi...

Robert nu prea isi cunostea limitele sa stii .Tin minte ca eram prin clasa a noua 10 - a la liceu si eu cu o prietena am plecat de la Cristi ( un alt prieten de al lui Robert )de acasa .FRATILOR am facut de la rondul alba iulia pana in Drumul Taberei, 8 minute( si cred ca e mult ) , eram pe cheiul Dambovitei , acolo mai sunt si semafoare iar vizibilitate 0, claxona si trecea pe toate ROSU, eu cu prietena mea eram in spate si am inceput sa plangem de frica( eram cu dacia break, al tatalui lui ).Daca ii spuneai ca ti-e frica mai rau facea.Intr-o perioada avea un Oltcit , toate astea pana sa isi ia txa - ul, ce mai facea si cu ala.Cu txa-ul a intrat intr-un troleu odata.Avea o asa mare dorinta de viteza ca ma determina sa cred ca nu avea limite.Daca facea gogosi si cu Dacia break.De atunci i-am zis ca nu ma mai urc in viata mea cu el in masina.Am mai mers cu el cu TXA dar de putine ori pt. ca dupa un accident nu foarte grav mi-am dat seama ca nu suntem decat un pachet de organe, si ca te poti duce pe copca foarte usor. A fost un om iubit.Ar fi trebuit sa se cam potoleasca si sa lase iubirea pt viteza, pt ca acum avea o alta iubite mai presus decat asta : copilul si sotia lui.Dar se pare ca si-a dat viata pentru ce iubea mai mult. Era pasiunea lui nu avem ce face , a murit facand ce ii placea mai mult pe lumea asta, fara limite. Nu am avut puterea sa vin la Inmormantare.

post-24911-1190101709.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert nu prea isi cunostea limitele sa stii .Tin minte ca eram prin clasa a noua 10 - a la liceu si eu cu o prietena am plecat de la Cristi ( un alt prieten de al lui Robert )de acasa .FRATILOR am facut de la rondul alba iulia pana in Drumul Taberei, 8 minute( si cred ca e mult ) , eram pe cheiul Dambovitei , acolo mai sunt si semafoare iar vizibilitate 0, claxona si trecea pe toate ROSU, eu cu prietena mea eram in spate si am inceput sa plangem de frica( eram cu dacia break, al tatalui lui ).Daca ii spuneai ca ti-e frica mai rau facea.Intr-o perioada avea un Oltcit , toate astea pana sa isi ia txa - ul, ce mai facea si cu ala.Cu txa-ul a intrat intr-un troleu odata.Avea o asa mare dorinta de viteza ca ma determina sa cred ca nu avea limite.Daca facea gogosi si cu Dacia break.De atunci i-am zis ca nu ma mai urc in viata mea cu el in masina.Am mai mers cu el cu TXA dar de putine ori pt. ca dupa un accident nu foarte grav mi-am dat seama ca nu suntem decat un pachet de organe, si ca te poti duce pe copca foarte usor

 

 

Ce ziceai???

 

Daca treceai prin intersectie si el...trecea pe rosu, te facea muci...cati nu lasai in urma sfasiati de durere datorita inconstientei unui dobitoc??? De ce nu incercati sa ganditi si la rece acest comportament?

 

Ies seara cu motorul la plimbare(vezi Doamne este mai liber) si...dau peste zeci de dobitoci cu masini mai mult sau mai putin(dar puternice) modificate care merg ca turbatii! reisari autohtoni care se dau in basini pe magheru! Daca se nimereste vreunu la semafor langa tine...este imposibil sa nu te provoace la liniute! Dup-aia...te intrebi ce s-a intamplat(oare) de mor pe capete in accidente care mai de care mai spectaculoase!

 

Asa ca...nu simt absolut deloc compasiune pt. genul asta de oameni! Mai trist este cand...mai iau si pe altii dupa iei in pamant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da omule dar a murit , a platit pretul al' mare .

 

si n-a luat pe nimeni cu el .

toti acesti " daca " sunt cu adevarat posibili , mai ales in cazul lui .

 

dar mie tot mi se pare prea mult .

 

ar trebui inchis topicul ,cred .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In tara asta prost facuta rahatii scriu in loc sa puta!

 

Cam smecheri tastaturistii astia, niste copilasi de 30 de ani cu minte de 12, felicitari!

 

Lasati omul sa se odihneasca in pace, a trait asa cum i-a fost sa fie, asa o sa traiti toti si nu va puteti impotrivi destinului, trebuie sa va acceptati soarta si conditia.

 

Cand e sa se intample mori si cu cel mai tare echipament pe circuit, la 10km/h, sau supravietuiesti la 200 fara pic de echipament, viata nu e fair, suntem nascuti egali dar acel cineva sau ceva care ne inzestreaza mai tarziu cu circumvolutiuni nu prea e asa de darnic cu unii.

 

Sunt sigur ca l-ati criticat pe Robert din necunoastere si nu din rea credinta, eu nu va port pica, v-ati zis oful, cateodata mai dur si mai raspicat, asa ca va doresc sa ajungeti unde a ajuns el cat mai tarziu posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A nu se confunda forumul acesta PUBLIC (implicit isi poate spune fiecare problema/parerea/ideea/păsul, in mod decent) cu site-ul personal al lui X care se va inchide cand doreste familia sau prietenii. Atata timp cat cei care l-au cunoscut isi expun parerile bune sau rele iar altii trag o concluzie, nu este daunator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

am cautat pe site-ul tau dar nu am gasit...nimic cu el.

as vrea sa fac si eu parte din grupul vostru...am de invatat multe..acum tre sa gasesc pe cineva care sa ma inteleaga si sa aibe rabdare..merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...