Sari la conținut

Lepsa In Weekendul Asta?


foxbat
 Share

Postări Recomandate

..pastravaria s-a deschis de pe 15 iunie asa ca e marfa...

numai ca vremea asta e cam schimatoare...in rest zona e faina

Road Eagles Focsani va ureaza distractie placuta :moto: si :rock:

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

..pastravaria s-a deschis de pe 15 iunie asa ca e marfa...

numai ca vremea asta e cam schimatoare...in rest zona e faina

Road Eagles Focsani va ureaza distractie placuta :moto: si :rock:

Asfalt uscat

 

iti multumim , daca aveti drum , eu dau berea :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva ...inainte de Lepsa, dupa Tulnici ..in plina padure pe partea dreapta este o tabara ....cabanute chestii de astea....merita vazut. Daca vb frumos cu cei de acolo ..eundeva la 10 ron de caciula pe noapte in camere de doua persoane....singura problema ar fi cea a dusurilor ...se lucra ...

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.

Location :McDonalds Colentina

Date & Time: 30.06.2007 08.00h

 

Ne vedem acolo cu plinurile facute.

Plz don't be late !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.

Location :McDonalds Colentina

Date & Time: 30.06.2007 08.00h

 

Ne vedem acolo cu plinurile facute.

Plz don't be late !

 

tuning boy , voi conduceti :moto:

 

 

fara sa supere nimeni dar nu vreau sa "patim " ce s a mai intamplat - sa facem taspe ore pe drumul ala

eu asa cum am spus ( si ma bucur ca tuai fost de acord ) la ora 8 sunt acolo, max 8:15 plecarea

sper sa nu se simta nimeni lezat dar necunoscandu ne (inca ) prefer sa nu creez tensiuni cu "mai stam 5 min " etc.

plecarea este la ora 8:15 maxim,de la MAc Colentina, opriri 1 - 2 de dezmortire si de gaz . daca aveti alte ganduri ( sa ne "Afumam" la fiecare 15 minute, sa pipi la inca 20 , sa stam de mancat pe drum alea alea ..) forget about - nu contacti pe mine

 

ma bucur ca ati subcrisc la ideea de Lepsa si le multumesc zouz& tuningboy.

 

Scuze pentur exprimarea poate mai "grea" - tot ce doresc este sa n o lalaim si sa treaca ziua degeaba pe drum asa cum am mai patit :rock: nu dam nume .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aveti vreme buna si asfalt uscat! O remarca, totusi: Am vazut mai sus doua posturi (tunigboy si ser79ban) dintre care unul cu o harta si unul care pomenea de podul de la Poiana Sarata. Nici o legatura cu traseul vostru, sper ca toti stiti asta. oricum cei care au postat acolo se pare ca nu stiu. Sa nu va rataciti :moto:

 

Pofta buna la pastrav !

Editat de FZ6S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@foxbat - noi nu fumam...dar vom fi amandoi in combinezoane si s-ar putea sa fie nevoie de o pauza de "baut apa".

In rest ...drum intins , asfalt uscat si 100kmh intr-a6a - Eco mode :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aveti vreme buna si asfalt uscat! O remarca, totusi: Am vazut mai sus doua posturi (tunigboy si ser79ban) dintre care unul cu o harta si unul care pomenea de podul de la Poiana Sarata. Nici o legatura cu traseul vostru, sper ca toti stiti asta. oricum cei care au postat acolo se pare ca nu stiu. Sa nu va rataciti :moto:

 

Pofta buna la pastrav !

 

multumim:)

ei, eu iau si GPS ul cu noi desi..cred ca n o sa fie cazul

 

info despre vreme - eu zic sa fim linistiti

 

 

http://www.accuweather.com/world-forecast....SA&metric=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foxbat stiu ca are ceva experienta si km "in spate"...pentru restul, incercati sa va uitati si pe linkurile de mai jos ...prinde bine o "recapitulare"

 

 

http://www.v-strommers.it/index.php?ind=ne...ngle&ide=71

 

http://www.motociclism.ro/tutoriale/files/grup/index.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekendul trecut am fost la Focsani , aveti grija la radare in localitati.Pe langa Afumati e o localitate plina de tzigani unde unu intr-un matiz a intrat pe constrasens si a acrosat masina din fata mea , eu am scapat doar cu o sperietura.

 

In rest va urez distractie placuta , e un loc superb si daca aveti nevoie de ceva informatii referitoare la traseu sunati-ma:0726145911.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok

 

deci, cine merge ..care, cum , lista:)

 

1.Tuning+zouza - 1 mot ( care )?

2. Foxbat +...?!( nu se stie daca ) - 1 mot - slr 650 ( street enduro )

3. bubucaty ( o persoana )- FS6S

4. non_phix ( o persoana sau 2 )- cbr 600

 

 

ok

 

deci, cine merge ..care, cum , lista:)

 

1.Tuning+zouza - 1 mot ( care )?

2. Foxbat - singurel) - 1 mot - slr 650 ( street enduro ) - o camera ( poate mai gasim un "coechipier ")

3. bubucaty ( o persoana )- FS6S

4. non_phix ( o persoana )- cbr 600 - 3 si 4 stau impreuna intr o camera

 

 

ok

 

deci, cine merge ..care, cum , lista:)

 

1.TuningBoy + Zouza (Honda VFR400R aka Buburuza).

2. Foxbat +...?!( nu se stie daca ) - 1 mot - slr 650 ( street enduro )

3. bubucaty ( o persoana )- FS6S

4. non_phix ( o persoana sau 2 )- cbr 600

 

 

 

nu uitati, plinul facut si opriri cat mai putine :moto:, ora 8am Mc Donalds Colentina

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE!!!

Drumul intre Lepsa si Ojdula(Tg.secuiesc) este f.f.f.prost cu precadere pe timp ploios.Pt.enduro nici o problema,ceilalti ... :moto:

fratilor nu va duceti de la lepsa la tg secuiesc prin ojdula.

drumul este foarte prost. nu este asfalt pe o portiune de vreo 20 km. este drum de tara pietruit. este jale. iar nu cred ca nea baronu oprisan a inceput lucrarile de asfaltare.

sunt 2 cai de ajuns la lepsa din focsani :

cel prin bolotesti- vidra -valea sarii- barsesti- tulnici- tabara galacliuc- lepsa are 75 km si nu este extraordinar dar merge

si putin mai ocolit prin tisita- panciu- campuri-soveja si apoi lepsa care e putin mai lung. pana la soveja drumul este bestial. foarte curand a fost asfaltat. problema vine de la soveja pana la lepsa. drumul este surpat. pe portiuni mai mari. nu am mai indraznit sa merg pe acolo. un prieten a venit de revelion pe acel drum si a trecut cu greu prin hartoapele de pe acolo cu o vectra c.

in campuri e si casa memoriala mos ion roata care merita vazuta.

peisajele sunt frumoase pe oricare drum ati merge.

vroiam si eu sa ajung in aces weekend pe acolo dar s-au anuntat niste prieteni din focsani ca vin pe la mine aici in minunatul bucuresti si nu pot pleca. pacat ca nu am vazut topicul mai devreme poate reuseam sa vin si eu.

revin.

eu merg la lepsa numai prin vidra de fiecare data.

ca sa ajungeti pe acest drum trebuie sa intrati prin focsani.

daca aveti nevoie de sfaturi si indicatii va stau la dispozitie la tel 0723 341 714

 

bafta si asfalt uscat

vicentiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu, dar vreau sa vin cu o tipa care are examen dimineata si termina la 12:30.....ce am putea face?

noteaza tel meu ( 0724 34 32 94 ) si da mi un sms cand ati plecat

 

directia focsani si de acolo vedem cum facem

 

bafta la examen si asfalt uscat :moto:

te asteptam cu berea la rece

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu, dar vreau sa vin cu o tipa care are examen dimineata si termina la 12:30.....ce am putea face?

Daca vrei sa mergi eu plec in jur de 1-2 dupa amiaza!Da-mi un SMS la 0788. 484.403 si te sun eu sa vedem cum facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

vin si eu daca ma primiti.

 

numai bine

 

aurelian.

Aurelian te asteptam . (dar sa nu intarzii)

 

Styx, Te rog sa nu te grabesti si sa mergi cuminte , ne suni cand ajungi in Focsani si te ghidam cumva. Nu e nici o competitie , timp avem cat e ziua de lunga , so... enjoy the trip.

 

Mai bine incearca sa mergi impreuna cu "adiy32" , e mai bine in doi.

 

Nu va grabiti, plz!

 

Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu, dar vreau sa vin cu o tipa care are examen dimineata si termina la 12:30.....ce am putea face?

Merg si eu dupa amiaza (si eu am pe cine va care da examen azi) termina pe la 12 (ne auzim la un telefon si mergem impreuna). Dati un bip 0726.69.79.75

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, va multumesc pentru companie. Ati fost dementiali si ar merge reeditata asemenea excursie.

Imi pare rau ca am plecat primul si ca nu m-am putut intoarce cu voi. Puncte multe pentru fetele motocicliste: Bubu si Olga :bounce: post-8635-1183305994_thumb.jpg

Va atasez si o poza din dimineata plecarii.

post-8635-1183306058_thumb.jpg

 

am alergat ca un nebun si ajuns rupt de oboseala in Buc. Dar invatat cu iarba, m-am tolanit putin sa-mi trag sufletul.

post-8635-1183306229_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nota 100 pentru zousa si tatal ei .

mai rar asa oameni iar locati este perfecta.

eu acolo ma duc de acum incolo

 

sa nu se intelega ca restul grupului nu i de nota 10

 

:bounce:

 

dar eai si tatal ei au fost gazde perfecte,personal ma simt dator ca in loc sa fie "musafir " ca noi ea a fost mai mult gazda

 

poze maine :

 

btw..pt cei care v ati intors pe acelasi drum..cu exceptia a 1 km - 2 care erau mai cu gropi , (dar era ok pt orice motor din grup ) , durmul pana la tg secuiesc era ok. Si plin de masini, parca eram pe dn1 :baldy:

 

 

nu uitati ca mai avem drumuri de facut impreuna, cei care ati promis sa nu uitati:)

 

multumec inca odata si sunt onorat ca v am cunoscut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

 

Placerea a fost de partea noastra si este de partea noastra. :lol:

 

Ma bucur mult ca ne-am plimbarit :bounce: si ca nu am ramas in Bucuresti asa cum intentionam initial.

 

Eu eram ferm convinsa ca nu plecam nicaieri :lol: , dar se pare ca nu ma pot abtine de la plimbarici :D

 

Sa o tinem tot asa! :baldy:

Editat de Zouza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul ma declar rupt.

Mi-a placut f mult gasca...ne-am simtit super bine si sunt sigur ca o vom face si mai si mai lata :bounce:

 

Noi am ne-am intors pe traseul asta : Lepsa - Focsani - Buzau - Nehoiu - Siriu - Brasov - Predeal (pana prostului in fata benzinariei Petrom :lol: ) Bucuresti

 

 

Buzau - Brasov - Predeal , cu ratacire putin prin Brasov (185km fara oprire) am facut 2ore jumate.

Au fost 2 ore jumate de serpentine in care pot spune ca am invatat sa schimb vitezele a doua oara :baldy:

Asfalt exceptional , putin nisip pe margine , dar ne-am descurcat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...