Sari la conținut

Mihai Jack Daniels Ceata Banat Dnepr Cercul Polar


Postări Recomandate

si eu sper sa aud impresiile capatate de Mihai din aceasta calatorie cu prima ocazie :lol:

 

daca ar fi povestit pe forum cu siguranta sa-r fii gasit cel putin un "motociclist" sa strice frumoasa povestioara :P

 

 

@Boieru': esti cumva Sebastian? posibil sa te am in lista de messenger si tare asi vrea sa vad cel putin o poza din timpul lucrarilor faimosului Jack daniel's daca nu sunt prea indiscret si nu supar pe nimeni :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si eu sper sa aud impresiile capatate de Mihai din aceasta calatorie cu prima ocazie :lol:

 

daca ar fi povestit pe forum cu siguranta sa-r fii gasit cel putin un "motociclist" sa strice frumoasa povestioara :P

@Boieru': esti cumva Sebastian? posibil sa te am in lista de messenger si tare asi vrea sa vad cel putin o poza din timpul lucrarilor faimosului Jack daniel's daca nu sunt prea indiscret si nu supar pe nimeni :bigstar:

 

Am eu o fotografie,de cand era in faza finala!

post-14640-1199946377_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba sta in felul urmator: pasiunea o am pentru mersul pe motor nu pentru motor care este o bucata de fier, iti dai seama cat timp aiurea pierzi sa surubaresti toata ziua? nici nu ma intereseaza sa il repar, desi notiuni de mecanica am, am avut un kz400 din '80 care se mai strica da nu mai vreau vechituri, vorba cuiva - sunt prea sarac sa imi iau vechituri. ce ii mai frustrant decat sa mergi intr-o calatorie si sa te lase motoru-n drum? bine voi roackeri rebeli cu nipre si mobre va atacati aiurea dar va uitati cu jind la un intruder,...motoarele comuniste au fost bune pe timpul comunismului ca nu gaseai altceva si aveai timp berechet sa surubaresti la ele dar azi?

si pt cine zicea ca mi-a luat tata moto se inseala, eu l-am luat; era ultimul lucru pe lume cred care l-ar fi luat din banii lui si oricum nu avea.

oameni, traiti in prezent si ganditi in viitor lasati cadavrele in trecut.

hai pa

hai sictir cocalare ca te pish in gat. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-l, mah, in aia erecta, pe cocalar... he's fucked!

 

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 10 Jan 2008 10:31 -------------

Am eu o fotografie,de cand era in faza finala!

 

 

Am inteles ca acum e in faza post finala... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l mai bagatzi in seama pe ala mai. Aici se vorbeste de Mihai, nu de totzi frustratzii. O sa caut pozele de la constructia motocicletei. Dar cred ca e bine sa intrebe intai domnul Marcel daca e ok, sa nu se supere Mihai. Si daca se poate, sa imi dea si mie un mesaj personal cu numarul lui Mihai. Multzumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l mai bagatzi in seama pe ala mai. Aici se vorbeste de Mihai, nu de totzi frustratzii. O sa caut pozele de la constructia motocicletei. Dar cred ca e bine sa intrebe intai domnul Marcel daca e ok, sa nu se supere Mihai. Si daca se poate, sa imi dea si mie un mesaj personal cu numarul lui Mihai. Multzumesc.

 

Eu iti trimit nr. de telefon al lui Mihai,intreaba-l tu! :bigstar:

Off topic:

L-am cunoscut pe Basty deoarece m-a rugat Mihai sa-l ajut pe un motociclist din Brasov,punandu-i atelierul la dispozitie pentru cateva ore! Nici Mihai nu il cunostea prea bine,dar l-a ajutat,asa ca,abtineti-va de la comentarii rautacioase,cei care n-aveti alta ocupatie!

post-14640-1199987989_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor chiar si celor care poate nu stiu sa faca nici o pana. Da pentru faptul ca mentine acea motocicleta in viata merita mult respect, ma refer la Mihai, dar avand in vedere si calatoria facuta cu acest motor e din punctul meu de vedere o super realizare.

Si eu prin ani 90 am inceput sa-mi fac o motocicleta. Tata avea un ij 56 pe care-l folosea mai tot timpul inclusiv si iarna (cauciucuri cu suruburi prin ele) doar ca avea ataj. ... motor pus si pe roata de la ataj si multe alte nebunii. Dar acum sa vorbesc despre mine putin. Atunci m-am apucat sa repar ( reconstruiesc o motocicleta ca piese aveam multe (tata cumpara motociclete de la uni care nu le mai foloseau pentru piese) . Asa m-am apucat de la primul rulment de presiune de la ghidon pana la tot ce inseamna motor si cutie de viteze. Aveam si cateva carti in limba rusa dupa care ma ghidam (desene ca literele erau incurcate rau )si a durat cam 6 luni pana am facut prima tura cu ea. Mentionez ca eram in clasa a 8-a . Am mai circulat si pe mobra 50 vreo 2 ani inainte.

Dar nu pot sa spun cate satisfacti am avut cu acea "comunista" Chiar aveam impresia ca il prind pe D-zeu de picior la fiecare plimbare pe care o faceam. Uneori ma teroriza si ea de-mi venea sa-i dau foc . Dar reparam fara probleme orice la ea. Desi era saraca model '49 mi-a indeplit multe placeri si acum imi pare rau de ea ca o am uitata afra in gradina si actuala Suzuki Sv e la caldura in garaj.

E adevart fiecare are ce-si doreste si ce-si permite dar nimeni nu ne da dreptul sa il discriminam pe careva care nu are un top model intre picioare. Asta este rasism.

Personal nu il cunosc pe Mihai sper sa am onoarea sa-l vad si sa-l felicit pentru " ruginitura lui" care traieste si merge mai mult intr-o calatorie decat fac 90% din cei cu 2 roti intalniti pe strada cu " tobe Titan sau carbon"

 

MUlt mult respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HA,HA,HA... Ce barba si-a tras Basty. Super tare. Ma oftic ca nu eram si eu in garaj atunci alaturi de ei, sa stam la povesti. Amandoi sunt baietzi minunatzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HA,HA,HA... Ce barba si-a tras Basty. Super tare. Ma oftic ca nu eram si eu in garaj atunci alaturi de ei, sa stam la povesti. Amandoi sunt baietzi minunatzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba sta in felul urmator: pasiunea o am pentru mersul pe motor nu pentru motor care este o bucata de fier, iti dai seama cat timp aiurea pierzi sa surubaresti toata ziua? nici nu ma intereseaza sa il repar, desi notiuni de mecanica am, am avut un kz400 din '80 care se mai strica da nu mai vreau vechituri, vorba cuiva - sunt prea sarac sa imi iau vechituri. ce ii mai frustrant decat sa mergi intr-o calatorie si sa te lase motoru-n drum? bine voi roackeri rebeli cu nipre si mobre va atacati aiurea dar va uitati cu jind la un intruder,...motoarele comuniste au fost bune pe timpul comunismului ca nu gaseai altceva si aveai timp berechet sa surubaresti la ele dar azi?

si pt cine zicea ca mi-a luat tata moto se inseala, eu l-am luat; era ultimul lucru pe lume cred care l-ar fi luat din banii lui si oricum nu avea.

oameni, traiti in prezent si ganditi in viitor lasati cadavrele in trecut.

hai pa

 

 

tu esti chiar prost rau de tot ...poate sa plece si cu bicicleta ..care`i problema?? ...maine,poimaine ma sui pe scuter si plec in lume de nebun .... asta inseamna ca nu am bani de un motor ?? ca sunt invechit? sau alte prostii de`alea tale ...stai mai bine in banca ta si lasai pe baieti sa se distreze cum stiu ei mai bine ...cred ca esti din ala care se f... cu motoru prin oras dar niciodata n`a iesit cu motoru pe meleagurile romaniei....

 

PS:poate unora le plac sa readuca la viata asemenea motoare... invechite..ruginite si comuniste.... s`a trezit un bou sa comenteze...

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o japoneza aproape noua si ma uit cu jind la comuniste vechi...

Chiar mi-ar place un Mt 16 cu atas original, sau un chopper-boxer semnat Basty, de exemplu...

Oameni adevarati...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten bun, care si-a cumparat de la Basty o Nipra, modificata old school bobber. A dat daca am intzeles bine eu 2000 de euroi pe ea. Avea o Yamaha Dragstar, pe care o vinde acum. Multzi l-au crezut nebun, au spus ca e prea scumpa motocicleta de la Basty, si ca Dragstarul era mai bun. Dupa parerea mea, a facut un lucru bun. Poate o sa spunetzi ca am inebunit si eu. Dar Nipra il unge la suflet mai bine decat Dragstarul. E o chestie pe care multzi nu o intzeleg. Cred ca motocicleta portivita e cea pe care o conduci cu sufletul, nu cu setea de adrenalina, de viteza, sau cu intentzia de a impresiona gagici pe bulevard cu ultimul model de motor, mergand pe o roata.

 

/index.php?...=100846&hl=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten bun, care si-a cumparat de la Basty o Nipra, modificata old school bobber. A dat daca am intzeles bine eu 2000 de euroi pe ea. Avea o Yamaha Dragstar, pe care o vinde acum. Multzi l-au crezut nebun, au spus ca e prea scumpa motocicleta de la Basty, si ca Dragstarul era mai bun. Dupa parerea mea, a facut un lucru bun. Poate o sa spunetzi ca am inebunit si eu. Dar Nipra il unge la suflet mai bine decat Dragstarul. E o chestie pe care multzi nu o intzeleg. Cred ca motocicleta portivita e cea pe care o conduci cu sufletul, nu cu setea de adrenalina, de viteza, sau cu intentzia de a impresiona gagici pe bulevard cu ultimul model de motor, mergand pe o roata.

 

/index.php?...=100846&hl=

 

 

:wink: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar asa este ...

chiar dc imi place ffff mult de camila, de felu in care merge si ma asculta .... tot imi este dor de batranelu Simson, chiar dc era puturos m-a purtat peste tot pe unde am vrut fara nici o problema la drum :blink:

Editat de lebadake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am parcurs tot topicul cu speranta ca voi citi descrierea excursiei, cand colo nimic...Tot felul de pareri dar fara nimic interesant... Pacat ! ce zici Mihai de o povestire?

 

nu intelegi ca acest Mihai nu da doi bani pe parerile celor care au scris aici 10 pagini

nu era normal ca acest Mihai sa ne salute macar?

oare nu stie ca s-au scris 10 pagini despre el?

pacat pentru cei ca mine care au citit aceste 10 pagini fara pic de substanta

Toate celelalte excursii au fost povestite de catre protagonisti, din punctul meu de vedere aceasta excursie nu trebuia povestita aici decat daca Mihai ar fi facut asta.

Sa va amintesc care este titlul acestei sectiuni?

IMAGINI DIN CALATORIILE PE 2 ROTI...........

unde sunt pozele facute de Mihai?............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: Ce ma distreaza cei care vb fara sa stie despre cine e vorba... Mihai sta pe motocicleta nu pe motociclism... :bigstar: Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...