Sari la conținut

Renasterea Regelui ! .. Hayabusa .. 2008


HIGHLANDER
 Share

Postări Recomandate

Cata minte va trebuie sa aveti asemenea replici puerile ? Am fz6 pt ca sunt pasionat de motociclism si asta era motoreta care mi se potrivea cel mai bine la nevoile mele . Spre deosebire de voi puteam sa iau zzr1400 NEW si sa moara pasaricile la semafor cand treceam cu trenul . Insa tinand cont de faptul ca merg mult in BUCURESTI care este si capitala tarii (si e aglomerat apropos) am facut o alegere inteligenta . Asta nu inseamna ca nu am mers cu zzr-ul sau cu busa, spre deosebire de pozele si revistele voastre .

 

Daca maine cumpar Desmosedici RR o sa zic ca nu am cu cine discuta pe forum ca restul au "ascutitori" ???

 

Ganditi ma inainte sa debitati ineptii !!!

 

Conduceti cu prudenta baieti !

 

:rock: :wink: :lol:

 

:moto: Hai chiar ? .. e capitala tarii ? .. n-am stiut .. o fi a voastra, ca a noastra nu e .. iar cat despre poze si reviste , gresesti "frate" .. eu chiar calaresc busa .. si in oras .. si in aglomeratie .. oriunde .. iar cu busa pot merge si incet .. dar cu FZ6 nu pot merge tare :D .. sorry .. hai "pa" .. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 516
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:rock: :wink: :lol:

 

:moto: Hai chiar ? .. e capitala tarii ? .. n-am stiut .. o fi a voastra, ca a noastra nu e .. iar cat despre poze si reviste , gresesti "frate" .. eu chiar calaresc busa .. si in oras .. si in aglomeratie .. oriunde .. iar cu busa pot merge si incet .. dar cu FZ6 nu pot merge tare :rock: .. sorry .. hai "pa" .. :wink:

:D :lol: :lol: :drink: :drink: foarte tare replica...ishmael...ii jawa de 350...:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca asa avea bani mi-as lua o busa din asta fix ca sa-i dau maxim pe autostrada , pt placerea mea. spre deosebire de avion , busa se piloteaza cu A :moto: . in rest Enduro Forever si numai bine :rock:

 

 

avionu se piloteaza cu martini`u ... ca daca tot iti cumperi avion , nu esti cioban ca becali sa tzil conduci tu :wink:

Editat de ishmael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: misto comentarile de mai sus ..

acum sa va intreb daca va plac creatile mele, desi nu e cine stie ce .. doar ca ma plictiseam .. si mi-am zis eu asa as vrea una :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hey you like this?astea 2 is aranjate de mine

 

PS:foarte interesant spatele ..zici ca e de la chopper triumph sau cum :moto:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata minte va trebuie sa aveti asemenea replici puerile ? Am fz6 pt ca sunt pasionat de motociclism si asta era motoreta care mi se potrivea cel mai bine la nevoile mele . Spre deosebire de voi puteam sa iau zzr1400 NEW si sa moara pasaricile la semafor cand treceam cu trenul . Insa tinand cont de faptul ca merg mult in BUCURESTI care este si capitala tarii (si e aglomerat apropos) am facut o alegere inteligenta . Asta nu inseamna ca nu am mers cu zzr-ul sau cu busa, spre deosebire de pozele si revistele voastre .

 

Daca maine cumpar Desmosedici RR o sa zic ca nu am cu cine discuta pe forum ca restul au "ascutitori" ???

 

Ganditi ma inainte sa debitati ineptii !!!

 

Conduceti cu prudenta baieti !

..am si eu un piaggio cu pedale de 49 cm

.cand facem o liniuta?

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: misto comentarile de mai sus ..

acum sa va intreb daca va plac creatile mele, desi nu e cine stie ce .. doar ca ma plictiseam .. si mi-am zis eu asa as vrea una :moto:

 

:lol: Wow .. nice :D .. chiar vroiam rosie .. tra sa vb cu aia de la suzuki sa le vinzi creatiile .. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, subtire, f subtire (ma refer la schimbare nu la motoreta)...... si sincer imi pare f rau..... pt mine, nu pt suzuki. La un moment dat ma gandesc sa imi schimb motoreta nu ceva mai nou dar nu am cu ce pt ca si zx14 si hayabusa nu sunt decat niste vaci, si nici macar dealea de lapte ci dealea de ingrasat.... Cred ca toti ne asteptam la ceva mai sportiv, ceva mai compact, dar asta e..... e decat un facelift tip colibasi si un tuning de motor (nimic de comentat aici)

Mai bine mergeau pe aceeasi tema ca atunci cand au facut GSXR 1100.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata minte va trebuie sa aveti asemenea replici puerile ? Am fz6 pt ca sunt pasionat de motociclism si asta era motoreta care mi se potrivea cel mai bine la nevoile mele . Spre deosebire de voi puteam sa iau zzr1400 NEW si sa moara pasaricile la semafor cand treceam cu trenul . Insa tinand cont de faptul ca merg mult in BUCURESTI care este si capitala tarii (si e aglomerat apropos) am facut o alegere inteligenta . Asta nu inseamna ca nu am mers cu zzr-ul sau cu busa, spre deosebire de pozele si revistele voastre .

 

Daca maine cumpar Desmosedici RR o sa zic ca nu am cu cine discuta pe forum ca restul au "ascutitori" ???

 

Ganditi ma inainte sa debitati ineptii !!!

 

Conduceti cu prudenta baieti !

 

 

Ai un FZ 6 ??? Bine ca ne-ai atentionat, ca noi astia din provicie nu ne daduseram seama, nu suntem atat de perspicace ca si domnia ta nascut "la capitala".

Bravo, sa-l stapinesti sanatos.

Zici ca se potriveste nevoilor tale ???

Foarte bine.

Altora, pasionati mai mult decat tine de motociclism, li se potrivesc alte tipuri de motore: Buse, ZXR-uri, BMW-uri, Suzi, etc.

 

Stii de ce nu ti-a luat zzr1400 NEW ??? Pentru ca NU TI SE POTRIVESTE !!! ( pentru ca tu ai facut cea mai inteligenta alegere pentru tine si ti-ai luat un FZ 6, motocicleta care ti se potiveste).

Stii de ce nu o sa-ti iei NICIODATA Desmosedici RR ??? Din acelasi motiv, pentru ca nu ti se potriveste !!! Repet , ti se potriveste FZ 6-le, tu ai spus-o.

 

Indraznesc sa merg mai departe si sa te intreb : cu ce drept iti permiti sa faci afirmatii de genul "Spre deosebire de voi puteam sa iau zzr 1400 NEW" ??? De unde stii tu ca noi astia din provincie nu ne putem permite ???

Mai bine stai acolo ("in BUCURESTI care este si capitala tarii") in banca ta, cu buzunarele tale pline de bani, vezi-ti de treburile tale, si nu indrazni sa-i judeci si sa-i jignesti pe altii care au alte gusturi decat ale tale ( si poate au si ceva bani sa-si permita aproape orice tip de motor vor muschii lor).

Gandeste-te la toate astea inainte sa debitezi tot felul de afirmatii.

Asfalt uscat si tot respectul pentru "provincialii" mei.

Editat de marele alb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de vitezisti la Arad! :rock:

Bravo baieti, ma bucur ca mai sunt si oameni care isi pot permite aiabuse, zeticseruri, izetefuri.

Noi astia "de la capitala" n'avem bani decat de cebereuri, fezeuri si minskuri. Ce motociclisti tristi suntem.

 

Ha, ha!

Schubertule, cum vrei ca niste oameni care isi iau cel mai tare fier doar pentru ca si'l permit (scrisesem undeva de nevoia romanilor de a dovedi ca s'au ajuns..) sa inteleaga ca exista si oameni care fac alegeri in functie de NEVOI?

Si io puteam sa'mi iau RR in loc de F (diferenta la bani e infima), insa pentru strada e mai bun F'ul.

Fiecare isi va alege ce vrea intotdeauna, e o tara libera.

Pacat ca unii nu inteleg motociclismul decat prin prisma cifrelor: cat prinde, cati cai are, etc.

Apropo de cifre, de ce la Arad se tot intampla atatea accidente fatale? Pentru asta aveti vreo explicatie baieti? :moto:

 

Asfalt uscat si minte multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am tot citit topicul asta si ma minunez. Cunosc "FZ6-istul" si pot spune ca ma indoiesc ca a vrut sa spuna ceea ce s-a inteles. Cred ca e o neintelegere la mijloc, in sensul ca el a formulat destul de prost ideile (100% de acord), iar voi v-ati aprins prea repede - si eu as fi facut la fel.

 

Asa ca mai bine lasati sabiile si ambitiile si :moto:, ne prind mult mai bine discutiile constructive. :rock:

 

Bafta.

 

A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca - ca la bucuresti, exista soferi inconstienti ... [...]

 

in rest durerile ... accident de RRRRRrrrrr nu o fost la arad inca , cu deshtea care aveau 1 ora de curs de motocicleta si s`or suit pe torpila care saracu mitic de tatasu i`o luat`o cadou, ca asa o vrut

which brings me to my next point

Fiecare isi va alege ce vrea intotdeauna, e o tara libera.
de la ales pana la condus mai ai acolo neste reglementari :wink: (vezi tot accidentele cu mitici si moldoveni suiti direct pe SS fara alte negocieri)

 

ca fapt divers ... deja ma sperie cand trec pe langa cate o terasa si din x motociclete x-2 is buse :moto:

 

 

subscriu la asfaltu uscat si mintea multa :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de vitezisti la Arad! :lol:

Bravo baieti, ma bucur ca mai sunt si oameni care isi pot permite aiabuse, zeticseruri, izetefuri.

Noi astia "de la capitala" n'avem bani decat de cebereuri, fezeuri si minskuri. Ce motociclisti tristi suntem.

 

Ha, ha!

Schubertule, cum vrei ca niste oameni care isi iau cel mai tare fier doar pentru ca si'l permit (scrisesem undeva de nevoia romanilor de a dovedi ca s'au ajuns..) sa inteleaga ca exista si oameni care fac alegeri in functie de NEVOI?

Si io puteam sa'mi iau RR in loc de F (diferenta la bani e infima), insa pentru strada e mai bun F'ul.

Fiecare isi va alege ce vrea intotdeauna, e o tara libera.

Pacat ca unii nu inteleg motociclismul decat prin prisma cifrelor: cat prinde, cati cai are, etc.

Apropo de cifre, de ce la Arad se tot intampla atatea accidente fatale? Pentru asta aveti vreo explicatie baieti? :rock:

 

Asfalt uscat si minte multa!

 

:drink:

 

:wink: Draga strumfule .. pt noi motociclismul este un "HOBBY" si nu o "NEVOIE" :moto: .. de aceea ne-am luat ceva bun si tare :rock: .. altfel, ne luam scutere :drink: .. noi calarim motocicletele mai ales in afara orasului , acolo e placerea adevarata de motociclism :D .. nu conteaza cine , ce poate sa-si cumpere .. mai interesant e cine, ce poate sa conduca :wink: .. iar cat despre accidente, asta e .. probabil la noi e mai mare densitatea de motociclisti decat in "capitala" .. :lol:

 

Asfalt uscat si vocabular decent .. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, subtire, f subtire (ma refer la schimbare nu la motoreta)...... si sincer imi pare f rau..... pt mine, nu pt suzuki. La un moment dat ma gandesc sa imi schimb motoreta nu ceva mai nou dar nu am cu ce pt ca si zx14 si hayabusa nu sunt decat niste vaci, si nici macar dealea de lapte ci dealea de ingrasat.... Cred ca toti ne asteptam la ceva mai sportiv, ceva mai compact, dar asta e..... e decat un facelift tip colibasi si un tuning de motor (nimic de comentat aici)

Mai bine mergeau pe aceeasi tema ca atunci cand au facut GSXR 1100.

 

 

:wink: :rock:

 

:moto: Ai gresit categoria .. daca vrei mai sportiv si mai compact vezi super-sport .. gsxr 1000 sau zx 10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place cum se misca astia la Suzuki. Si sunt si orgoliosi!Ce si-au zis ei? A iesit a dracu ZX14 asta si ne-a dat-o,toata lumea vorbeste acum cum a detronat el Busa.Ce facem?Facem modelu' complet nou sau ii dam un face lift scurt si cu 5% din banii pt un model nou il reducem pe bastard la tacere?

 

Daca eram Suzuki si nu aveam timp de un nou model le faceam la fel! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce intotdeauna motociclistii din bucale sunt mai motociclisti decat restul????????????

pentru ca ei stau in bucale ,iar noi stam in "provincie"???????

:moto:

 

 

hai sa aveti asfalt uscat toata lumea :wink: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :lol:

 

:moto: Ai gresit categoria .. daca vrei mai sportiv si mai compact vezi super-sport .. gsxr 1000 sau zx 10

 

Hai nu serios...a gresit categoria!?...atunci de ce in toate pozele de prezentare este cu capac monopost!?!?!? :wink:

Cred ca sa faca evidenta tenta Touring... :rock:

Este clar ca busa se vrea o mare sportiva , dar greutatea si gabaritu nu-i permite...asa ca au zis: "hai s-o punem la sport-touring" ... o rezolvare simpla si la obiect...:lol:

parerea mea... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...