Sari la conținut

Accidente Cu Scooteru


*adytza*
 Share

Postări Recomandate

nu, mi-a taiat calea si am intrat cum ar veni in lateral spate, ca mi-a luat fata si de aia am cazut. Incepe sa nu ma mai doara piciorul... dar v-am spus ca tre sa imi fac injectii in burta? pentru ca am avut o zgarietura deschisa langa gleza unde mi s-a umflat. Si mi-a zis daca nu vreau sa se contamineze toata umflatura aia prin zgarietura... sa fac cate o injectie pe zi 5 zile :scratch: asa ca... tre sa fi strong :kali: Poate pun un filmuletz pe net acum sa va arat cum se face subcutanat :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 523
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu, mi-a taiat calea si am intrat cum ar veni in lateral spate, ca mi-a luat fata si de aia am cazut. Incepe sa nu ma mai doara piciorul... dar v-am spus ca tre sa imi fac injectii in burta? pentru ca am avut o zgarietura deschisa langa gleza unde mi s-a umflat. Si mi-a zis daca nu vreau sa se contamineze toata umflatura aia prin zgarietura... sa fac cate o injectie pe zi 5 zile :scratch: asa ca... tre sa fi strong :kali: Poate pun un filmuletz pe net acum sa va arat cum se face subcutanat :D)

 

a luat si tu 500 - 1000 eur de la el in cazul asta ? trebuia sa-l intrebi ce valoare crede el ca are permisul ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

A sosit vremea ca dreq sa-si bage coada.Sa-i trag tot neamul in **** inca azi si maine si poimaine.Asa.Deci m-am dat un moment raicing,aveam 70 si ceva de km/h,vroiam sa virez strans la dreapta pe o straduta.Incep franarea(destul de brusca) si dau peste un canal(Bagami-as tot ce am mai extern in toti basestii si romania si tot) si mi-a fugit fata si am facut pe Batman.

 

Pagube:zgarieturi pe partea dreapta(scuterul),o pereche de pantaloni rupti(:-J),mi-a cazut cutia cu filtrul de aer cand am miscat-o,genunchii ii indoi putin mai greu :cheers: si,in primul rand,O MARE GAURA IN ORGOLIU.Era destul de multa lume.Ce sa mai zic...bagami-as inca o data.

 

 

P.S.:Am cazut de 25 min.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te miri de ce nu s-a spart nimic ?

E Aprilia :cheers:!

Bullshit, si al meu a cazut asa de 2 ori si nu s-a spart nimic.

premium fara plumb, cum naiba ti-ai lovit piciorul pe scuter? Era de ajuns sa strangi genunchi si coatele si sa astepti cand stiai ca vei cadea, scapai mai bine. Insanatosire grabnica, ca am vazut cum e (fratimiu a cazut cu Pegaso si a patit la fel numai ca la dreptul).

Am patit si eu faza cu depasitul degeaba si tras pe dreapta dar am reusit sa franez (ai draq idioti, 2 secunde nu pot astepta sa mearga cu 30 in spatele unui scuter! ). Pastrati distanta fata de cel din fata, chiar daca apare brusc!

Culmea e ca chiar daca el ti-a luat fata fara semnal, tot tu iesi vinovat ca l-ai lovit din spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu era sa o patesc ieri. Veneam de la servici si, bineinteles, mi-a taiat unul calea, din sensul opus spre o straduta la dreapta mea. Am pus frana, a trecut si vrea inca unul sa treaca, tot asa. M-am uitat la el, sunt sigur ca m-a vazut, am zis ca se opreste, dar s-a bagat si el. Norocul meu a fost ca am avut un pic de spatiu la dreapta si am reusit sa-l evit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, luna trecuta am avut un accident urat am un generic xor tunat, mergeam pe Timisoara la fostul Frigocom pe banda dreapta in dreptul statiei de tramvai un domn a zis ca are timp sa traverseze eu l am vazut tarziu aveam cam 67 mi a sarit prea in fata, eu m am lasat in stanga sa il evit dar nu puteam sa ma las prea mult aveam o masina in pe banda stanga si intram in ea... Omu sa speriat si sa oprit in mijlocu strazi am franat cat am putu cam pana la 30-40 dar l am luat din plin l am aruncat cam 1m in spate.. dupa ce am cazut eram plin de draci ca mi a fugit rotula, m am dat jos am scos anti furtu si vroiam sa il bat.. omu avea capu spart si tot fugea.. scuze scuze scuze in fine nu am reusit sa il prind daune: nu stiu ce a patit furca dar oricum am joc de furca.. bordu a intrat in interior carena dreapta sparta si cam atat scuterul eu rotula deplasata o mica fractura nu pot sa indoi picioru calumea nici dupa o luna, genunchiu putin fisurat ... Ca sa vezi ce inseamna un om prost..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol.Poate daca aveai un kit mai perfotmant treceai mult inainrea lui.Deci viteza e solutia asa ca pentru a preveni pierderea vitezei treci pe rosu.Si nu uita sa injuri pietonii!

BAAAA vine io cu tuning baaaaaaaaa!La o paispe?

Dosat penal ti-a facut?Vehicoul neinmatriculat( nu mai esti moped), Viteza excesiva etc? Mai ter si plangi ca ala a traversat aiurea, ingerasule.

Editat de da'beorz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol.Poate daca aveai un kit mai perfotmant treceai mult inainrea lui.Deci viteza e solutia asa ca pentru a preveni pierderea vitezei treci pe rosu.Si nu uita sa injuri pietonii!

BAAAA vine io cu tuning baaaaaaaaa!La o paispe?

Dosat penal ti-a facut?Vehicoul neinmatriculat( nu mai esti moped), Viteza excesiva etc? Mai ter si plangi ca ala a traversat aiurea, ingerasule.

Vehicul neinmatriculat? in acte scrie clar 49. Viteza excesiva? bd. Timisoara aproape gol pana la semafor 10 min sa ajung la munca in Piata Amzei. Injuri pietoni? cum o fi dupa ce ai cazut te doare picioru grav si striga pietoni "ASA VA TREBUIE SA MURITI!" era si prima zi la munca si chiar imi doream jobu ala.. hai lasa eu am gresit tu ai dreptate .

Editat de NREy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vehicul neinmatriculat? in acte scrie clar 49. Viteza excesiva? bd. Timisoara aproape gol pana la semafor 10 min sa ajung la munca in Piata Amzei. Injuri pietoni? cum o fi dupa ce ai cazut te doare picioru grav si striga pietoni "ASA VA TREBUIE SA MURITI!" era si prima zi la munca si chiar imi doream jobu ala.. hai lasa eu am gresit tu ai dreptate .

 

Salut. Nu o sa incep sa-ti spun ca puteai sa anticipezi faptul ca de dupa orice masina poate sa sara cate un catel sau copil, asta e de la sine inteles, cei care au patit-o stiu, cei mai norocosi erau sa o pateasca si de-atunci le-a intrat norcovul, altii incep si injura ca bagami-asi, ca faceai-asi, ce prost, ce idiot, bun poate e prost, poate ca a gresit, dar chiar si asa din vina lui daca-l omori il ai pe constiinta, asta daca ai constiinta... si mai este si cazul cel mai nefavorabil cand mori si tu scuteristule ca un erou, desigur nu din vina ta, ci din vina unui copil sau a unui catel... te intreb eu acum -> MERITA?

 

NU va mai dati tare in oras, pe prima banda trecand razant pe langa masinile oprite, NU va dati tare printre masinile care stau la stop, ca sa ajungeti voi primii, sa fiti in fata. Daca poti face asta in deplina siguranta e OK, daca nu, nu se intampla nimic daca mergi mai incet sau pleci al 2-lea de la semafor.

 

De fiecare data cand plec de la serviciu si e Perticani-ul plin o iau printre masini, dar nu o sa ma vezi ca merg cu mai mult de 20 si asta daca masinile se misca si intotdeauna cand urmeaza o duba, un camion, sau un alt vehicul care imi reduce vizibilitatea, reduc viteza. De multe ori ma depaseste cate un fulgerica, ca el e mai breaz, si el trebuie sa se duca tare, dar oare merita sa risti sa omori un om, pentru ca tu nu ai intuit ca dupa camionul oprit pe banda 1 se afla mascat semnul de trecere de pietoni? Chiar si daca a traversat ilegal, asa cum susti ca a traversat individul din scenariul tau, merita sa risti? Te-ai intrebat vreodata cat bulan ai putut sa ai ca nu l-ai omorat, sau ca in spatele tau nu rula vreun disperat incercand sa se tina dupa tine cu conserva sa vada cat baga scuterul ala? Zau mai copii treziti-va!!! Mersul si in general viata pe doua roti, este prea frumosa ca sa se termine violent, intr-un mod prostesc si subit. Daca vrei sa apuci ziua de maine condu prudent, condu preventiv, condu paranoic, zeci de mii de ochi arunca-i in toate partile si fereste-te, caci pericolul poate sa apara de oriunde si la orice pas si de obicei se intampla sa o patesti exact cand te astepti mai putin si exact de unde e la mintea cocosului ca n-are de unde sa vina ceva, sau cineva. Niciodata nu poti fi suficient de precaut si aici vorbesc din experienta. Niciodata nu lasa garda jos pentru ca exact atunci se intampla necazul, exact cand incepi sa te crezi regele soselelor, exact atunci cand nevoia de adrenalina te face sa treci peste orice gand rational si sa ii dai in goarna.

 

Daca vreti sa va dati tare mergeti pe circuit, daca vreti sa va dati si mai tare luativa-permisul si incalecati ceva mai mare, dar tot asa pe circuit, acolo unde nu are cum sa se urce nelutzu cu jeepanu' pe tine sau acolo unde nu-i ala mic cu mingea fix in mijloc!!!

 

Condu in siguranta! Condu echipat! Condu prudent! Condu incet, cu o viteza care sa-ti permita evitarea oricarui pericol, inclusiv a unui pericol potential, pentru ca mai sunt si situatii in care din pacate pericolul apare fara sa te sune sa te intrebe daca se poate sa-ti iasa in cale... pe bune!

 

Imi pare rau ca te-ai accidentat, sper ca ai invatat ceva din asta. Sper sa te refaci cat mai repede si sa nu citim prea curand de tine la rubrica ACCIDENTE! Minte multa, prudenta si insanatosire grabnica.

 

PS - Sigur poti sa o iei ca pe o mare abrambureala spusa de un fraier de 28 de ani, care n-are ce face decat sa te invete pe tine cum sa mergi pe scuter, tu care le sti pe toate si esti al naibi de bun in tot ceea ce faci ... sau cititul acestui post iti poate starnii un semn de intrebare si dezvoltand poate chiar reusesti sa inveti ceva :scratch:

 

PPS - daca doua scutere care ruleaza pe o sosea, unul cu 40km/h iar cel de-al doile cu 60km/h, incep sa franeze simultan, in momentul in care scuterul care rula cu 40km/h s-a oprit scuterul care rula cu 60km/h abia ajunge la 40km/h ... asa ca mai gandeste-te inainte sa reactionezi necugetat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu o sa incep sa-ti spun ca puteai sa anticipezi faptul ca de dupa orice masina poate sa sara cate un catel sau copil, asta e de la sine inteles, cei care au patit-o stiu, cei mai norocosi erau sa o pateasca si de-atunci le-a intrat norcovul, altii incep si injura ca bagami-asi, ca faceai-asi, ce prost, ce idiot, bun poate e prost, poate ca a gresit, dar chiar si asa din vina lui daca-l omori il ai pe constiinta, asta daca ai constiinta... si mai este si cazul cel mai nefavorabil cand mori si tu scuteristule ca un erou, desigur nu din vina ta, ci din vina unui copil sau a unui catel... te intreb eu acum -> MERITA?

 

NU va mai dati tare in oras, pe prima banda trecand razant pe langa masinile oprite, NU va dati tare printre masinile care stau la stop, ca sa ajungeti voi primii, sa fiti in fata. Daca poti face asta in deplina siguranta e OK, daca nu, nu se intampla nimic daca mergi mai incet sau pleci al 2-lea de la semafor.

 

De fiecare data cand plec de la serviciu si e Perticani-ul plin o iau printre masini, dar nu o sa ma vezi ca merg cu mai mult de 20 si asta daca masinile se misca si intotdeauna cand urmeaza o duba, un camion, sau un alt vehicul care imi reduce vizibilitatea, reduc viteza. De multe ori ma depaseste cate un fulgerica, ca el e mai breaz, si el trebuie sa se duca tare, dar oare merita sa risti sa omori un om, pentru ca tu nu ai intuit ca dupa camionul oprit pe banda 1 se afla mascat semnul de trecere de pietoni? Chiar si daca a traversat ilegal, asa cum susti ca a traversat individul din scenariul tau, merita sa risti? Te-ai intrebat vreodata cat bulan ai putut sa ai ca nu l-ai omorat, sau ca in spatele tau nu rula vreun disperat incercand sa se tina dupa tine cu conserva sa vada cat baga scuterul ala? Zau mai copii treziti-va!!! Mersul si in general viata pe doua roti, este prea frumosa ca sa se termine violent, intr-un mod prostesc si subit. Daca vrei sa apuci ziua de maine condu prudent, condu preventiv, condu paranoic, zeci de mii de ochi arunca-i in toate partile si fereste-te, caci pericolul poate sa apara de oriunde si la orice pas si de obicei se intampla sa o patesti exact cand te astepti mai putin si exact de unde e la mintea cocosului ca n-are de unde sa vina ceva, sau cineva. Niciodata nu poti fi suficient de precaut si aici vorbesc din experienta. Niciodata nu lasa garda jos pentru ca exact atunci se intampla necazul, exact cand incepi sa te crezi regele soselelor, exact atunci cand nevoia de adrenalina te face sa treci peste orice gand rational si sa ii dai in goarna.

 

Daca vreti sa va dati tare mergeti pe circuit, daca vreti sa va dati si mai tare luativa-permisul si incalecati ceva mai mare, dar tot asa pe circuit, acolo unde nu are cum sa se urce nelutzu cu jeepanu' pe tine sau acolo unde nu-i ala mic cu mingea fix in mijloc!!!

 

Condu in siguranta! Condu echipat! Condu prudent! Condu incet, cu o viteza care sa-ti permita evitarea oricarui pericol, inclusiv a unui pericol potential, pentru ca mai sunt si situatii in care din pacate pericolul apare fara sa te sune sa te intrebe daca se poate sa-ti iasa in cale... pe bune!

 

Imi pare rau ca te-ai accidentat, sper ca ai invatat ceva din asta. Sper sa te refaci cat mai repede si sa nu citim prea curand de tine la rubrica ACCIDENTE! Minte multa, prudenta si insanatosire grabnica.

 

PS - Sigur poti sa o iei ca pe o mare abrambureala spusa de un fraier de 28 de ani, care n-are ce face decat sa te invete pe tine cum sa mergi pe scuter, tu care le sti pe toate si esti al naibi de bun in tot ceea ce faci ... sau cititul acestui post iti poate starnii un semn de intrebare si dezvoltand poate chiar reusesti sa inveti ceva :)

 

PPS - daca doua scutere care ruleaza pe o sosea, unul cu 40km/h iar cel de-al doile cu 60km/h, incep sa franeze simultan, in momentul in care scuterul care rula cu 40km/h s-a oprit scuterul care rula cu 60km/h abia ajunge la 40km/h ... asa ca mai gandeste-te inainte sa reactionezi necugetat!!!

Bun postul. Dar din pacate prea putini baga la cap. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun postul. Dar din pacate prea putini baga la cap. :bounce:

Da ai mare dreptate :P ...si am fost un " pusti teribil" asta pana am cazut :rock:

 

Deci acum va povestesc despre prima mea cazatura:)

 

Era intr-o zii de duminica ... prima zii in care imi luasem scooterul :) ma plimbam eu linistit cu scooterul .. abea venisem de pe o strada principala si printre blocuri.. in dreptul unui delimitator aveam cam 20h ... trec cu roata din fata iar cand sa trec si cu cea din spate am accelerat la maxim .. in momentul acela am lovit coltul delimitatorului si ma aruncat jos... in cadere m-am lovit cu capul de asfalt... toti care m-am vazut au zis ca daca nu aveam casca nu mai ma ridicam de acolo... dar problema era ca si eu urmam exemplul prietenilor nu prea purtam casca doar pe strazi principale si asta a fost norocul meu ca altfel .. era rau de tot ... si acum nici pe camp nu merg fara casca :laugh: Asa ca purtati mereu casca!!!

 

Dar nush asa soferi nu am mai vazut te ingnora total!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, pe soseaua petricani. Pe strada din drepata 2 masinia asteptau cuminti sa faca stanga, cu botul iesit jumate, insa aveam suficient loc sa trec. Eu veneam cu vreo 40-50 pe banda 1 (as fi mers pe a 2-a, insa venea un mert si i-am facut loc), far aprins, vesta, de toate.

In spatele masinilor, o Ocatvia face drepata. Fara sa se uite, crezand ca cele 2 masini ocupa spatiul si pe banda 1 nu poate veni nici nici o masina, A PRESUPUS ca e liber. Si nu era, ca veneam eu. Noroc ca am vazut prin geamurile celor stationati gaina, m-am gandit ca nu opreste si am inceput sa franez. Cand a intrat in fata mea deja franam ferm cu ambele frane, noroc ca nu era ud pe jos. Cu ceva scartait de pneuri si vazand fundul octaviei ca vine, am reusit sa nu ma proptesc in ea injurand la volum maxim. Dupa 20 de m aprinde avariile scurt, si dupa alte 300 de m o prind din urma in coloana. Era o femeie, mi-a zis ca nu m-a vazut, si avea si o privire destul de sincera de regret.Nu am mai zis nimic, m-am mai calmat si i-am multumuit lui Dumnezeu ca m-a scos teafar si din asta.

Nu se uita nimeni frate, daca eram vreo hayabusa ma propteam in ea! In stanga era mertul, nu era loc de ocolit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai patit tu e tipic pentru femei. Si daca te vad, nu au viziune in spatiu si nu stiu sa aprecieze cand sa intre si cand nu. Tot asa ceva am patit si eu acum cateva saptamani. Dar toanta s-a speriat si a oprit la vreo 50 m de la iesire. Bineinteles ca n-am putut sa o depasesc, pentru ca veneau alte masini din spate. Asa ca am mai si stat pana s-a eliberat soseaua :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, pe soseaua petricani. Pe strada din drepata 2 masinia asteptau cuminti sa faca stanga, cu botul iesit jumate, insa aveam suficient loc sa trec. Eu veneam cu vreo 40-50 pe banda 1 (as fi mers pe a 2-a, insa venea un mert si i-am facut loc), far aprins, vesta, de toate.

In spatele masinilor, o Ocatvia face drepata. Fara sa se uite, crezand ca cele 2 masini ocupa spatiul si pe banda 1 nu poate veni nici nici o masina, A PRESUPUS ca e liber. Si nu era, ca veneam eu. Noroc ca am vazut prin geamurile celor stationati gaina, m-am gandit ca nu opreste si am inceput sa franez. Cand a intrat in fata mea deja franam ferm cu ambele frane, noroc ca nu era ud pe jos. Cu ceva scartait de pneuri si vazand fundul octaviei ca vine, am reusit sa nu ma proptesc in ea injurand la volum maxim. Dupa 20 de m aprinde avariile scurt, si dupa alte 300 de m o prind din urma in coloana. Era o femeie, mi-a zis ca nu m-a vazut, si avea si o privire destul de sincera de regret.Nu am mai zis nimic, m-am mai calmat si i-am multumuit lui Dumnezeu ca m-a scos teafar si din asta.

Nu se uita nimeni frate, daca eram vreo hayabusa ma propteam in ea! In stanga era mertul, nu era loc de ocolit.

 

 

Probabil ai fost si in unghiul ei mort fiind acoperit de masiniile care vreau sa faca stanga,incearca sa mergi pe mijlocul benzii 2 alta data ca sa evitii astfel de evenimente.

Editat de sunnyboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, n-am mai scris de ceva vreme pe aici pe la voi...

Am o problema , bine, mai mult psihica... :goodposting:

Acum o luna, eram cu prietenul meu pe o motocicleta inchriata in Grecia ( a se accentua ca era inchiriata deci ca nu o prea cunostea) . Am cazut intr-o curba, ne-am aplecat prea mult si ne-a fugit roata. Era uscat, dar era si in panta si s-a aplecat prea brusc... ne-am lovit destul de tare, am fost la centrul de prin-ajutor.. in fine, bandaje la picior, la cot.

 

Problema e ca am ramas marcata. Cand merg acum cu scuterul , dar mai ales ca pasagera, la curbe imi e o frica teribila, parca ma si inchipui din nou cazuta iar uneori in oras e musai sa te apleci :agree: Nu stiu cat poate el sa se aplece, cat de tare sa trag de el mi-e o frica groaznica dupa cazatura luata...

 

As vrea un sfat prietenesc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, n-am mai scris de ceva vreme pe aici pe la voi...

Am o problema , bine, mai mult psihica... :agree:

Acum o luna, eram cu prietenul meu pe o motocicleta inchriata in Grecia ( a se accentua ca era inchiriata deci ca nu o prea cunostea) . Am cazut intr-o curba, ne-am aplecat prea mult si ne-a fugit roata. Era uscat, dar era si in panta si s-a aplecat prea brusc... ne-am lovit destul de tare, am fost la centrul de prin-ajutor.. in fine, bandaje la picior, la cot.

 

Problema e ca am ramas marcata. Cand merg acum cu scuterul , dar mai ales ca pasagera, la curbe imi e o frica teribila, parca ma si inchipui din nou cazuta iar uneori in oras e musai sa te apleci :kiss: Nu stiu cat poate el sa se aplece, cat de tare sa trag de el mi-e o frica groaznica dupa cazatura luata...

 

As vrea un sfat prietenesc....

pai incearca sa incetinesti si sa iei curbele cu cea mai mare atentie, asta include viteza nu prea mare, iar in cazul in care este soseaua uda sau are pietris s.a. este bine sa incetinesti cat mai mult...cu timpul o sa treaca, e ca atunci cand iei curbele cu un scuter pe care nu te`ai mai urcat niciodata, pana nu te obisnuiesti trebuie sa treaca ceva timp :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, n-am mai scris de ceva vreme pe aici pe la voi...

Am o problema , bine, mai mult psihica... :goodposting:

Acum o luna, eram cu prietenul meu pe o motocicleta inchriata in Grecia ( a se accentua ca era inchiriata deci ca nu o prea cunostea) . Am cazut intr-o curba, ne-am aplecat prea mult si ne-a fugit roata. Era uscat, dar era si in panta si s-a aplecat prea brusc... ne-am lovit destul de tare, am fost la centrul de prin-ajutor.. in fine, bandaje la picior, la cot.

 

Problema e ca am ramas marcata. Cand merg acum cu scuterul , dar mai ales ca pasagera, la curbe imi e o frica teribila, parca ma si inchipui din nou cazuta iar uneori in oras e musai sa te apleci :agree: Nu stiu cat poate el sa se aplece, cat de tare sa trag de el mi-e o frica groaznica dupa cazatura luata...

 

As vrea un sfat prietenesc....

 

 

Ia scuterul, echipament pe masura si mergi la amkart si forteaza curbele progresiv ... o sa-ti treaca ... atentie fa rost de echipament adecvat, pentru orice eventualitate.

 

Sau la curba opresti scuteru il impingi pana iesi din curba si iti continui drumul :kiss:

 

Eu sunt patit cu masina, ca pasager, impact frontal cu un copac la 120-130 km/h, a doua zi m-am urcat in masina si am condus cat de mult am putut... Daca nu conduceam a doua zi, nu cred ca o mai faceam vreodata ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...