Sari la conținut

Nr 58 / Iulie


skorpion
 Share

Postări Recomandate

Cuprins - Nr. 58

 

Prezentari & Test Ride:

 KR V5 TRACKER

 Neander 1400 Turbodiesel

 Confederate Wraith

 Bimota Tesi 3D

 CR&S Vun

 Bakker CBX

 Motowell Magnet Sport

 Custom Earthquake by Alan Lee Designs

 ATV: Artic Cat 400 3in1

 

Life Style:

Intruniri

 Cluj

 Oradea

 Ploiesti

 Bacau

 Timisoara

 Brasov

 

Util:

 Oferta lunii: MZ Baghira

 Bike Selector: Honda Magna

 

Sport:

 Red Bull Romaniacs

 Enduro Gheorgheni

 Rally Raid Brasov

 Endurocross Ciolpani

 Motocros Banat

 Viteza Caransebes

 GP (Italia, Spania, Anglia)

 SBK (Anglia, San Marino)

post-344-1183104439_thumb.jpg

Editat de skorpion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ați reînceput să fiți slabi. Am toată colecția ML, dar cred că în ritmul ăsta o să-mi răresc revistele prin casă. Prezentați motociclete care au mai fost prezentate.

cred ca te referi la Confederate si Bimota Tesi

 

in ambele cazuri este vorba de TESTE, in numerele trecute au fost PREZENTARI

 

Mai mult in cazul lui Bimota, a fost prezentat 2D-ul iar acum avem un TEST cu Tesi 3D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: (Replay) :lol:

 

P.S. Fiindca de bine cred ca pot comenta :lol: , m-au impresionat de-a dreptul cele 5 teste ale britanicului Alan Cathcart, pe care vad ca mai nimeni nu-l recunoaste/apreciaza prin Absurdistania noastra... normal, doar e cel mai celebru jurnalist moto de pe mapamond! :bounce:

 

Un sincer BRAVO pentru performanta asta, Moto Life!!! :lol:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca te referi la Confederate si Bimota Tesi

 

in ambele cazuri este vorba de TESTE, in numerele trecute au fost PREZENTARI

 

Mai mult in cazul lui Bimota, a fost prezentat 2D-ul iar acum avem un TEST cu Tesi 3D

 

In afara de cele doua, vorbesc si de Magna, care a mai fost prezentata si textul din nr actual nu reprezinta decat o spoiala a celui vechi.

Iar la capitolul intruniri, sunteti lapidari (desi nu am talent jurnalistic, cred ca si eu faceam o cronica mai buna a celor existente la fata locului numai din comentariile forumistilor). Totusi, tre sa spun si ca voi prezentati intrunuri, pe restul nu-i intereseaza.

Ma rog, ML-ul mai are credit la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: (Replay) :lol:

 

P.S. Fiindca de bine cred ca pot comenta :lol: , m-au impresionat de-a dreptul cele 5 teste ale britanicului Alan Cathcart, pe care vad ca mai nimeni nu-l recunoaste/apreciaza prin Absurdistania noastra... normal, doar e cel mai celebru jurnalist moto de pe mapamond! :bounce:

 

Un sincer BRAVO pentru performanta asta, Moto Life!!! :lol:

 

Multumim pentru aprecieri dar eu nu-mi aduc aminte ca producatorii care il invita pe Alan la teste prin toata lumea sa fi invitat si pe altii, chiar de la "redactii cu pretentii". Parol!

 

Si fara nici un fel de urma de rautata mai Bunicule - Soldat Universal, ceva comentarii la adresa calitatii testelor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Nu de invitatii ducem lipsa, Cristi, ci de timpul necesar sa le onoram! (practic, sintem doar doi oameni p-acilea, de multe ori doar unul). De spatiul disponibil in revista sa nu mai vorbesc! :baldy:

 

Nici vorba insa de comentarii negative apropo de calitatea testelor lui Alan Cathcart (bun amic - de citeva decenii - cu editorul nostru Imre Paulovits, de fapt). Si noi putem lua oricind teste de la el (astea de la voi au aparut deja la unguri), dar uite ca n-am vrut noi, sic :lol: . Pina acuma, normal, fiindca ne dati, vad, idei... :bounce:

Iar in postarea anterioara, raspundeam doar indirect reprosurilor (de asta data chiar nefondate) ale unui cititor nemultumit.

 

P.S. Observi ca ma abtin sa raspund la orice fel de... intzepaturi, fie ele minime si/sau amicale, chiar nu-si au rostul intre noi!

 

Toate bune altfel, succes in continuare! :lol:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Nu de invitatii ducem lipsa, Cristi, ci de timpul necesar sa le onoram! (practic, sintem doar doi oameni p-acilea, de multe ori doar unul). De spatiul disponibil in revista sa nu mai vorbesc! :baldy:

 

Nici vorba insa de comentarii negative apropo de calitatea testelor lui Alan Cathcart (bun amic - de citeva decenii - cu editorul nostru Imre Paulovits, de fapt). Si noi putem lua oricind teste de la el (astea de la voi au aparut deja la unguri), dar uite ca n-am vrut noi, sic :lol: . Pina acuma, normal, fiindca ne dati, vad, idei... :bounce:

Iar in postarea anterioara, raspundeam doar indirect reprosurilor (de asta data chiar nefondate) ale unui cititor nemultumit.

 

P.S. Observi ca ma abtin sa raspund la orice fel de... intzepaturi, fie ele minime si/sau amicale, chiar nu-si au rostul intre noi!

 

Toate bune altfel, succes in continuare! ;)

Salutare. Daca tot mi-ai ridicat-o la fileu, tocmai spuneai ca pana si Motorrad cumpara teste de la "cel mai celebru jurnalist moto de pe mapamond", deci din asta ar trebui sa inteleg ca intr-adevar chiar este cel mai celebru, nu? :rock:

In al doilea rand sa stii ca noi facem revista asta pt romani, nu pt unguri sau nemti, asa ca are mai putina importanta cand si unde au mai aparut testele astea prin lume. :lol: La noi sunt in premiera! In ceea ce priveste "ideea" de a publica si altii testele lui Alan, mai usurel. Avem contract de exclusivitate pt Romania, asa ca le recomand celor interesati sa aiba grija. Dar nu cred ca este o problema, daca tot ati fost invitati si voi la astfel de teste... :lol: No ofense!

Toate cele bune.

 

Salutare. Daca tot mi-ai ridicat-o la fileu, tocmai spuneai ca pana si Motorrad cumpara teste de la "cel mai celebru jurnalist moto de pe mapamond", deci din asta ar trebui sa inteleg ca intr-adevar chiar este cel mai celebru, nu? :ok:

In al doilea rand sa stii ca noi facem revista asta pt romani, nu pt unguri sau nemti, asa ca are mai putina importanta cand si unde au mai aparut testele astea prin lume. :D La noi sunt in premiera! In ceea ce priveste "ideea" de a publica si altii testele lui Alan, mai usurel. Avem contract de exclusivitate pt Romania, asa ca le recomand celor interesati sa aiba grija. Dar nu cred ca este o problema, daca tot ati fost invitati si voi la astfel de teste... :D No ofense!

Toate cele bune.

PS: Doar ca o curiozitate, dar daca spui ca nu aveti spatiu in revista atunci de ce ati micsorat revista cu 20% (de la 84 la 68 de pagini) si ati crescut pretul cu 20%?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

asta e numarul in care apare un drag star beton? :rusinica:

 

Ce naiba DragStar, ca m-ai facut sa ma uit prin toata revista. Nu numarul trecut a fost despre o Yamaha la achizitie second-hand, nu stiu daca DragStar?

M-am mai uitat o dat pe cuprins, nu e nicio Yamaha!

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...