Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum am vorbit cu Gal la telefon, e internat la Ortopedie, din pacate trebuie sa stea circa 4 saptamani imobilizat la pat deoarece e lovit in zona bazinului probabil ruptura de bazin si la spate nu am cerut chiar detalii medicale exacte oricum din spusele lui nu e grav trebuie recuperare, sotia lui e lovita doar la genunchi, ea e bine.

ii dorim insanatosire grabnica , multa sanatate din partea tuturor

 

PS: cica soferita a declarat ca nu l-a vazut ca era soare, hahahahaha suntem noi cumva invizibili sau era ea preocupata cu vb al tel sau altceva......................

 

Cred ca multi ar trebui sa viziteze oftalmologul mai des!!!!!!!!!!!!!!!

 

Replica: nu te-am vazut este de-a dreptul....de cacao!

 

Si eu am vb cu Gal la telefon. M-am bucurat sa il aud razand cat de cat!

 

Sanatate domnul si doamna Gal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am vorbit si eu cu Gal, intradevar nu e grav, dar..... naspa. E internat la ortopedie salonul nr. 4, poate ne adunam cativa sa mergem pe la el si sa ciocnim un ou rosu cu el (am inteles ca va sta vreo 2 saptamani internat).

Insanatosire grabnica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit si eu cu Gal, intradevar nu e grav, dar..... naspa. E internat la ortopedie salonul nr. 4, poate ne adunam cativa sa mergem pe la el si sa ciocnim un ou rosu cu el (am inteles ca va sta vreo 2 saptamani internat).

Insanatosire grabnica!!!

 

Cu siguranta o sa il vizitam so pt ca e un om extraordinar si merita tot respectul nostru.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Traim intr-o tara de cretini! :)

Azi am asistat la o faza pe Rahovei...un mos intr-o Dacie astepta sa faca stanga si acorda regulamentar prioritate celor ce veneau din fata (si nu erau putini)...

In spatele lui..la vreo 2 masini UN UNFLAT BORĂT la volanul unei camionete claxona de mama focului...si scoate capul pe geam si incepe sa-l injure pe bietul om care facea ceva normal.....ACORDA PRIORITATE! :P

Am fost nevoit sa-i penetrez cativa dumnezei la borât, a mai sarit si 'ncă unu cu gura ..si retardu' a lasat-o mai moale!

DIN CAUZA UNOR LEGUME CA ASTEA SE-NTĂMPLĂ NENOROCIRI! :lol: :)

 

Clubul MAD DOGS e alături de suferinta lui Nea Alexe Âşi încercăm să-l ajutăm financiar Âşi moral sa treaca cu bine peste asta!

FĂ-TE BINE NEA ALEXE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la sfarsit proasta spune "daca motociclstii nu purtau casca de protectie, urmarile ar fi fost mult mai grave"... :lol: De ce ? nu a spus asa "din pacate accidentul s-a soldat fara morti " adica fara rating ... esti frumoasa dar esti proasta!!! :) ... ca si aia de la volan

Am vazut ca pe inserate ridicau homditza in remorca...

 

PS- tot acolo m-a trantit unul de AB cand vira stanga la Polisano, asta avea discontinua dar nu si consult oftalmologic la zi ... fazerul s-a facut "praf" ... jurnalistii lu' Felix motanu' ar zice : <<"din pacate" purtam casca(zgariata in crestet) si "din fericire" tricou cu maneca scurta>>. fordul a ramas fara lichid de servo si fara freon in instalatii :)

 

Va recomand sa mergeti astazi la legist dupa certificate si sa-i luati banii la proasta aia pentru vatamare... nu sperati prea multe de la asigurare... veti primi 15% din pretul nou de catalog (schwacke)sau 75%din suma(din 15%) aia+epava

 

Insanatosire grabnica celor ...3 ranitzi !!!

 

 

bruneta de la stiri e recunoscuta ca o femeie aventuriera. are cu ce. ii place mult mult acadeaua, de asta nu se stie exprima corect la munca.

Mesaj completat

recuperare rapida sa ai Domnu Gal.

 

recomand faza lunga oriunde pe timp de zi. e lege nescrisa dar ajuta mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vrea sa-l viziteze pe Gal Luni, la ora 13:00 ne intalnim in fata la spital ( intrarea de pe Coposu )... pentru cine vrea in alta zi, programul de vizita e de la 13:00 si probabil pana la 17:00, este internat la Ortopedie, salonul 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vrea sa-l viziteze pe Gal Luni, la ora 13:00 ne intalnim in fata la spital ( intrarea de pe Coposu )... pentru cine vrea in alta zi, programul de vizita e de la 13:00 si probabil pana la 17:00, este internat la Ortopedie, salonul 4

Atenti ca programul de vizita e de la 14:00 la 17:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am vizitat astazi, vineri 2 aprilie, in jurul orelor 11; asadar vizetele se pot face si in afara orelor de vizita(repetitia a fost necesara :lol: ).Desi este cumplit prin ceea ce a trecut, domnul Gal are un spirit extraordinar si nu lasa sa se vada suferinta.Tot respectul pentru un caracter minunat si un spirit mereu tanar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dupa 36 ani, am fost trimis in sectia de productie a ROBOCOPILOR.Ptr mine inca nu a sosit tipul transformarii.Am avut ocazia sa vad oameni care nu se puteau misca la intrare iar dupa ce treceau de atelierul serviceului plecau pe picioare.Aici medicina se practica cu ciocan,dalta,cleste,flex,fierastrau electric,tije,suruburi,cementate etc.Efectul acestor inerventii este extrem de eficient si benefic ptr pacienti.

Va doresc sa ramaneti cu imaginea descrierii mele si sa nu 'savurati' servicile acestei sectii.

Am fost peluat de un motociclist de al nosru.suzuki dr 350.Am fost tratat ca atare.Multumesc enduristului dr Stanciu.Am fost sprijinit si de motociclistul nostru care aparea cand in costum de Smurd cand in costum de chopperist cand medic de urgenta.Multumesc Cotizo.

Pe VOI va simt aproape tot timpul!!!!

Am un program stabilit ptr inca 5 saptamani( o sapt a trecut).In iulie voi fi pe motor.

E super acasa.

 

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 36 ani, am fost trimis in sectia de productie a ROBOCOPILOR.Ptr mine inca nu a sosit tipul transformarii.Am avut ocazia sa vad oameni care nu se puteau misca la intrare iar dupa ce treceau de atelierul serviceului plecau pe picioare.Aici medicina se practica cu ciocan,dalta,cleste,flex,fierastrau electric,tije,suruburi,cementate etc.Efectul acestor inerventii este extrem de eficient si benefic ptr pacienti.

Va doresc sa ramaneti cu imaginea descrierii mele si sa nu 'savurati' servicile acestei sectii.

Am fost peluat de un motociclist de al nosru.suzuki dr 350.Am fost tratat ca atare.Multumesc enduristului dr Stanciu.Am fost sprijinit si de motociclistul nostru care aparea cand in costum de Smurd cand in costum de chopperist cand medic de urgenta.Multumesc Cotizo.

Pe VOI va simt aproape tot timpul!!!!

Am un program stabilit ptr inca 5 saptamani( o sapt a trecut).In iulie voi fi pe motor.

E super acasa.

 

Cu respect

 

multa multa snatate si sa va treaca aceste saptamani foarte repede ca doar trebuie sa veniti la photoshooting cu fetele motociclistele :wacko:

va pup si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

speram sa nu mai ridic acest topic mai curind de anul 2100 dar se pare ca mai sunt unii foarte NEATENTI in trafic care se mai dau si mari dascali pe la nu stiu eu ce facultati,maram oameni cu capul pe umeri,adica dein aceea care nu vad MAI NIMIC IN JURUL LOR si nu le prea pasa de ceilalti participanti la trafic,oricum sa trec la subiect ca daca e sa scriu aici despre ce as face nu imi ajunge forumu!!!!!!!!!!!

 

in data de 21.04.2010 in jurul orei 18:30 in cartierul STRAND un BOU ca altfel nu pot sa il numesc il accidenteaza pe colegul nostru GABI din clubul MC TRUST,care in urma accidentului a iesit destul de SIFONAT iar MOBRA serios de avariata,pozele o sa le pun cu acordul baietilor din TRUST.

 

GABI iti urez insanatosire grabnica si nu te lasa dus de val mincal de viu pe nenorocitu ala.

 

 

numai bine si gija mare la AIURITI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tare nasol...marti, un coleg de-al meu de servici mergea linistit cu motocicleta spre casa, iar pe calea dumbravi se trezeste cu un dobitoc in fata, ce iesea de pe o strada secundara ( cea cu medica )... ne mai avand timp de reactie s-a oprit in el, rezultate : furca stramba si alte chestii iar el a scapat relativ usor, cu o lovitura in "familie" ( dureros )...

 

 

 

ce sa mai zici...plin de dobitoci in trafic...

Mesaj completat

corectie...s-a intamplat luni, orele 17:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate si ieri Miercuri 21.04.2010 pe la ora 18:40 a avut loc un accident Gabi din Trust cel cu Streetfighter-ul albastru, sa intamplat in Strand normal ca i-a taiat unu calea, el venea drept si cu prioritate dinspre varianta paralel cu stadionu, iar domnu profesor universitar venea din sens opus vrand sa vireze la stanga pe o straduta si bineinteles ca din cauza soarelui si vestita scuza " NU L-AM VAZUT PUR SI SIMPLU" a virat la stanga si Gabi sa izbit in el, noroc ca era in viteza a 2-a si nu avea viteza mare ptr ca vedea ca de pe aceeasi strada iesea un taxiu care la fel, nu ia pasat ca se apropie un motociclist. oricum Gabi nu e grav, doar piciorul prins intre motor si masina, e in ghips si niste dureri la bazin dar am vb cu Cotizo si a zis ca e ok si o sa mearga acasa. Domnu profesor universitar era in masina cu sotia si ++++ copil mic :wacko: .

Motocicleta e in stare proasta ,in partea din fata e cam sifonata si furca e praf care costa cel mai mult pt ca e furca OHLINS, deci o caruta de bani.

astea sunt detaliile ce le stiu acum.

 

 

PS: Gabi, casca ta e la noi acasa.

 

Insanatosire grabnica!

post-45286-1271921282_thumb.jpg

post-45286-1271921320_thumb.jpg

post-45286-1271921327_thumb.jpg

post-45286-1271921332_thumb.jpg

post-45286-1271921339_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE ORE IN SIR NU-MI REVIN

facem intalnirea de dumineca la sectia de ortopedie ?, intr-o luna ma ridic si vom cauta solutii chiar daca efectul e de 1%.

 

insanatosire fratilor

 

Nici o intalnire pe Ortopedie. Cam atunci cand va ridicati dumneavoastra isi va elibera si Gabi piciorul din gips. Si el este acasa. Bine ca nu a trebuit internareeeeee. Dar intalnirea va fi la soare, caldurica, printre motoare. Ca sa vada cei cu " NU TE-AM VAZUT" ca sunteti niste invingatori.

 

Sanatate ca-i mai buna decat toate:)

Editat de sinister_bya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Soferul care l-a accidentat pe Gabi a fost nesimtit. Scuza cu "Nu l-am vazut" e balarie, eram langa el cand ii explica nevestei ce sa declare la politie. Recunosc ca m-am speriat si inca tremur cand ma gandesc la asta, dar am vorbit cu Gabi si m-a recunoscut, desi era pe targa in ambulanta, asa ca m-am calmat relativ. Soferul a stat si a asteptat sa vina gabi, si la 2-3m de el s-a bagat in fata lui. Cum mama zmeilor nu l-a vazut? Ca din cate am inteles, omul a oprit initial sa ii dea prioritate. Ori dupa aia s-a bagat ca ... . Anyway, Gabi avea "doar" vreo 30 la ora in momentul impactului ca franase inainte de intersectie. Motorul a iesit doar cu furca sifonata (3500 euro) si janta fata franjuri. In rest e relativ ok. Gabi si-a reluat "relativ" activitatea, desi se deplaseaza cu niste carje de toata frumusetea, imi pare bine ca inca e viu si printre noi.

 

Insanatosire grabnica si asfalt uscat tuturor.

MikeS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Un motociclist a ajuns pe contrasens și a fost lovit în plin un autoturism care circula regulamentar. În urma impactului, motociclistul a fost proiectat în fața altui autovehicul, care l-a mai lovit odată.

 

Stirea a aparut pe http://www.adevarul.ro/locale/sibiu/Motoci..._271173343.html

 

Știe cineva mai mult?

Mesaj completat

http://www.adevarul.ro/locale/sibiu/Motoci..._271173343.html

 

linkul celalalt nu merge. incercati pe asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...