Sari la conținut

Postări Recomandate

E un RS 250cc 2t

 

Drept dovada ca nu ai nevoie de un miar sa te faci praf...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In aceasta dupa masa, se intorceau de la Alba spre casa, adica la Sibiu, Alex sotul meu, Nicu cunosct si sub numele de Lombardia si Paul. La Miercurea a avut loc accidentul motorul cu TIR-ul.

Nicu este cel accidentat, care este extrem de grav: fractura cranio-cerebrala. In acest moment este la Tg Mures in coma. Din spusele doctoriilor, celor din Sibiu si din Mures, urmatoarele 24 de ore decid. Daca se trezeste din coma sau nu.

 

Este foarte foarte grav cu Nicu.

 

Trebuie sa ne rugam la ce avem mai bun pe lumea asta ca Nicu Lombardia sa traiasca.

 

In aceasta seara trebuie sa i se faca o tomografie pentru a vedea cu exactitate. Inca nu am primit nici un raspuns.

 

Trebuie sa ne rugam sa ramana in viata, desi sansele sunt minime.

 

Suntem alaturi de tine Nicu.

 

Doamne da sa fie bine cu tine!!!!!!!!!!!!!

 

 

Poza din articol nu are legatura cu accidentul de astazi.

 

Alex si Paul sunt inca la politie pentru declaratii. Mai multe detalii, cand vom afla ceva.

Nu Nicu a fost vinovat de producerea accidentului, desi din cate am inteles politie vrea sa-l scoata pe el vinovat.

Editat de sinister_bya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dzeu sa-l ajute pe motociclist, sa scape cu ine. Sincer nu inteleg ultima fraza. Ori explicai ceva, ori nu mai puneai aia. Vrei sa urle iar forumul contra politiei sau ce? daca stii ceva spune, daca nu , zi tatal nostru si sa speram ca omu are zile. Nu mai arunca cu faze din astea de scandal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia era mai preocupata sa ia actele, se plangea unul din ei catre un superior ca nu il lasa medicii sa ii ia actele, decat sa dea drumul la circulatie.

tare a fost reactia oamenilor opriti in coloana ... unul s-a facut ca da cu piciorul in mine cand am trecut pe langa, vezi doamne ei stau si eu de ce trec, ca sunt mai cu motz pe 2 rotzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dzeu sa-l ajute pe motociclist, sa scape cu ine. Sincer nu inteleg ultima fraza. Ori explicai ceva, ori nu mai puneai aia. Vrei sa urle iar forumul contra politiei sau ce? daca stii ceva spune, daca nu , zi tatal nostru si sa speram ca omu are zile. Nu mai arunca cu faze din astea de scandal.

 

Imi cer scuze, nu doresc scandal. Am spus doar ce stiu. Asta mi-au spus sotul meu si Paul care a fost la locul accidentului. Mai multe detalii despre ancheta politiei nu mai am. Atat Alex si Paul sunt inca la politie pentru declaratii.

 

Acum pe mine ma intereseaza starea lui Nicu.

 

Pana maine vom afla cu exactitate si cine a fost de vina, si ce si cum.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e destul de nasol, l-am vazut in SMURD cand faceam un consult, e comatos, a fost adus in scor Glasgow 3, are leziuni bulbare cu angajare si edem cerebral generalizat. asta daca e cel de 39 de ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aceasta dupa masa, se intorceau de la Alba spre casa, adica la Sibiu, Alex sotul meu, Nicu cunosct si sub numele de Lombardia si Paul. La Miercurea a avut loc accidentul motorul cu TIR-ul.

Nicu este cel accidentat, care este extrem de grav: fractura cranio-cerebrala. In acest moment este la Tg Mures in coma. Din spusele doctoriilor, celor din Sibiu si din Mures, urmatoarele 24 de ore decid. Daca se trezeste din coma sau nu.

 

Este foarte foarte grav cu Nicu.

 

Trebuie sa ne rugam la ce avem mai bun pe lumea asta ca Nicu Lombardia sa traiasca.

 

In aceasta seara trebuie sa i se faca o tomografie pentru a vedea cu exactitate. Inca nu am primit nici un raspuns.

 

Trebuie sa ne rugam sa ramana in viata, desi sansele sunt minime.

 

Suntem alaturi de tine Nicu.

 

Doamne da sa fie bine cu tine!!!!!!!!!!!!!

 

 

Poza din articol nu are legatura cu accidentul de astazi.

 

 

 

 

 

 

 

luati legetura cu dr Sedereszi (sper ca am scris corect), si el e motociclist si este pe sectia de ATI unde a fost dus accidentatul

 

Alex si Paul sunt inca la politie pentru declaratii. Mai multe detalii, cand vom afla ceva.

Nu Nicu a fost vinovat de producerea accidentului, desi din cate am inteles politie vrea sa-l scoata pe el vinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne....

Multa putere, Nicule!

Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicu suntem alaturi de tien cu gandul, suntem foarte afectati de cele intamplate mai ales cand a ajuns si Speedy acasa care a fost de fata la accident deoarece se plimba impreuna cu Nicu si Paul, era foarte debusolat, speriat si cu ochiii in lacrimi nu e usor sa iti vezi prietenul in asa o stare, Doamne ajutal si alaturi de el , merita toate rugile noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gizas, cum arata motorul ala. A trecut tirul ala peste codita si roata? :lol:

Sa speram intr-o minune sa-si revina omul.

dupa ce-am vazut pe acolo asa parea, tirul avea si el roata stanga fata cu o gaura in ea, ma gandesc ca a lovit scarita acolo, ca era destul de mica, si un pic bara fata ciumblita.

 

s-a dat pana la urma un verdict final de catre politie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce-am vazut pe acolo asa parea, tirul avea si el roata stanga fata cu o gaura in ea, ma gandesc ca a lovit scarita acolo, ca era destul de mica, si un pic bara fata ciumblita.

 

s-a dat pana la urma un verdict final de catre politie ?

 

Vinovat este tiristul care la lovit pe Nicu si asta este pt ca declaratia lui Paul sa potrivit cu declaratia tiristului turc in care a fost proiectat motorul lui Nicu. macar atata dreptate sa se faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci tir era si cel care l-a acrosat ? ca nu mai era acolo cand am ajuns eu, si paul (banuiesc ca el e tipul brunet cu parul carliontat) nu prea a avut timp sa-mi povesteasca tot :lol: si e normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dzeu sa-l ajute pe motociclist, sa scape cu ine. Sincer nu inteleg ultima fraza. Ori explicai ceva, ori nu mai puneai aia. Vrei sa urle iar forumul contra politiei sau ce? daca stii ceva spune, daca nu , zi tatal nostru si sa speram ca omu are zile. Nu mai arunca cu faze din astea de scandal.

<br> alo domnul preacuvios! nu se intelege sub nici o forma o acuzatie de la sinister bya. In plus e un fapt bine cunoscut ca politia in general incearca sa gaseasca un tap ispasitor. As scrie mai multe dar am inarziat la slujba si deja am pierdut destul timpul lui dumnezeu pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog sa nu incepeti o cearta pe topicul acesta.

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...