Sari la conținut

Postări Recomandate

<br> alo domnul preacuvios! nu se intelege sub nici o forma o acuzatie de la sinister bya. In plus e un fapt bine cunoscut ca politia in general incearca sa gaseasca un tap ispasitor. As scrie mai multe dar am inarziat la slujba si deja am pierdut destul timpul lui dumnezeu pe forum.

 

Din pacate trebuie sa iti dau dreptate asa este la noi inca in multe cazuri , si intradevar hai sa nu avem motive ce cearta pe acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

insanatosire grabnica lui NICU in primul rind,ceea ce vreau de la cei ce scriu aici,as dori sa nu inceapa nimeni o discutie ca si subiect de cearta sau ceva de genu,eu sunt unul din cei trei care eram pe drumul acela,sunt al doilea ajuns la locul accidentului,singura mea declaratie este la politie altceva din cele vazute la locul accidentului este ca acel sofer de tir la accidentat pe NICU,mai multe detalii nu as putea sa dau pentru ca nu sunt in stare,este foarte grav ceea ce sa intimplat,acum trebuie asteptat si de urmarit evolutia lui NICU,de restu chiar nu conteaza,omul in primu rind si dupa aia fieru,

 

va rog frumos sa nu avem subiecte de cearta pe aceasta pagina.

 

va multumesc

 

sanatate maxima si suntem alaturi de tine,Alex,Byasi Patri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica lui NICU in primul rind,ceea ce vreau de la cei ce scriu aici,as dori sa nu inceapa nimeni o discutie ca si subiect de cearta sau ceva de genu,eu sunt unul din cei trei care eram pe drumul acela,sunt al doilea ajuns la locul accidentului,singura mea declaratie este la politie altceva din cele vazute la locul accidentului este ca acel sofer de tir la accidentat pe NICU,mai multe detalii nu as putea sa dau pentru ca nu sunt in stare,este foarte grav ceea ce sa intimplat,acum trebuie asteptat si de urmarit evolutia lui NICU,de restu chiar nu conteaza,omul in primu rind si dupa aia fieru,

 

va rog frumos sa nu avem subiecte de cearta pe aceasta pagina.

 

va multumesc

 

sanatate maxima si suntem alaturi de tine,Alex,Byasi Patri

 

Deci acum cateva minute sotia lui Tibi din Trust a vorbit cu medicul ce se ocupa de Nicu "Lombardia" la Mures, e grav grav e in coma de gradul 4, creierul e zdrobit si nu se poate opera, si are coloana cervicala rupta deci e paralizat de la gat in jos, medicii nu mai au ce face au zis ca doar Dumnezeu mai poate face ceva. Suna foarte dur ce am scris dar din pacate asta e realitate cruda. noi inca speram la mult bine.

 

Mesaj completat

Deci acum cateva minute sotia lui Tibi din Trust a vorbit cu medicul ce se ocupa de Nicu "Lombardia" la Mures, e grav grav e in coma de gradul 4, creierul e zdrobit si nu se poate opera, si are coloana cervicala rupta deci e paralizat de la gat in jos, medicii nu mai au ce face au zis ca doar Dumnezeu mai poate face ceva. Suna foarte dur ce am scris dar din pacate asta e realitate cruda. noi inca speram la mult bine.

 

Din cate a reusit Alex "Speedy" sa ne zica aseara cand a ajuns acasa de la politie cam asa a fost accidentul:

erau 2 benzi pe sens, tiru era pe banda unu unde trebuie sa si stea mai ales cand urca,speedy a depasit tiru pe banada 2

dupa care si Paul, cand sa treaca si Nicu tiru a schimbat banda si la acrosat dintro parte,el atunci accelera ca sa depaseasca pe banda 2, si la izbit cu partea stanga, Nicu a zburat iar motorul a zburat in tirul ce venea din sens opus, motorul e praf ,jumate nu mai e, sa rupt bascula, casca e distrusa. Daca nu suna cotizo la elicopter nu venea dupa el ca era vreme rea , a venit prima ambulanta care la stabilizat si pana la uram a avenit elicopteru si la dus la Mures. Speedy nu a vazut accidentu ca el sa dus in fata si nu stia de ce nu mai vin baietii doar Paul a vazut, sa facut brusc coloana si si-a dat seama ca sa intamplat ceva si sa intors repede inapoi, el ii astepta pe baieti sa il ajunga din urma.

 

Sper ca am reprodus corect ce sa intamplat daca gresesc undeva doar Paul poate sa confirme.

 

Doamne ajutal pe Nick

Editat de RamoChoop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că Poliția nu l-a scos pe el vinovat, până la urmă. Măcar atât. Cel puțin din ce spun cei de la Adevarul in art asta

 

http://www.adevarul.ro/locale/sibiu/Motoci..._271173343.html

 

Din păcate Âşanse de revenire se pare că nu mai sunt :lol:. Poate o să îÂşi revină mirculos, cum au pățit cei trei de la BraÂşov, care s-au izbi de un taximetrist ce a vrut sa intoarca pe linie dubla . Tot cei de la adevarul au tratat subiectul în art de mai jos

 

http://www.adevarul.ro/locale/brasov/Braso..._267573754.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem cu totii cu gandul, cu sufletul alaturi de el si ne rugam pentru Nick!

Laura este singura la Tg mures! ea si nick sunt foarte apropiati! Cred ca ar trebui sa mergem si sa ii dam putere sa treaca peste grozavia asta!

Motociclisti din Tg. Mures va rugam poate treceti pe la spital sa vada Laura ca nu este singura in aceste momente tragice!

Sibieni? Cine s-ar baga la un drum pana acolo? Cu vreo conserva ca s-au anuntat furtuni.......

Dumnezeu sa-l ajute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

I-am vazut pe baieti ieri in jurul orei 17 in Alba Iulia.. erau la o terasa. Incredibil cat de repede se poate schimba cursul vietii.

Sanatate bikerului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

extrem de trist...accidentul asta ma afecteaza mult mai mult decat altadata...pentru ca incet incet voi deveni si eu motociclist..am un baietel de 6 luni la care sper sa ma intorc intotdeauna.....intreg..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e ceva cu care motociclistii din Cluj pot ajuta, cum ar fii o donare de sange sau altceva, anuntati-ma si o sa initiez o campanie.

 

Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar azi la pranz am aflat despre cumplitul accident,nici acum nu-mi vine a crede ce-a patit,duminica trecuta am fost si eu cu ei, alex,paul si nicu tot in directia aia,la alba iulia,sigur ieseam si ieri dar am fost plecat din localitate.

nu ne ramane decat sa ne rugam ptr nicu,sa se intample un miracol,sa-si revina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara Betty a ajuns la Tg Mures. Mi-a dat urmatorul sms: Nick e tot in stare grava, medicii sunt rezervati in privinta lui,insa vestiile bune sunt ca RESPIRA SINGUR si incep sa i se incalzeasca mainile si picioarele. Laura si toti ceilalti sunt bine dar foarte obositi si vulnerabili.

 

Nicule luptaaaaaaaaaaaaaaaa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu atatia idioti de soferi in tara asta, motorul e ceva interzis moral caci nici nu iti mai vine sa te duci undeva caci stii ca de oriunde iti apare un ''animal'', ba din fata, ba din lateral...

 

Ne rugam pt. Nicu sa nu cedeze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unchiul meu a fost calcat/zdrobit cu raba de un sofer beat si a murit din cauza hemoragiei, in timpul ticluirii musamalizarii ... in localitatea Racovita SB acum cativa ani... soferul conduce in continuare, procurorul e bine merci, politistul masluitor a scapat de morcovul cu frunze... WTF? chiar daca victima era bauta si cazuta in sant

Noi nu am avut pretentii financiare... soferul a platit masa groparilor la cantina... si a dat zvon ca ar fi dat familiei nustiu-cati bani (fals!)... asta ca sa scuze musamalizarea si el sa isi pastreza permisul.

Nu putem zice ca suntem o natie ok daca toleram astfel de jigodii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate starea lui Nicu este foarte grava, nu respira deloc singur, doar cu aparate, functia cardiaca este sustinuta cu medicamente si deja au aparut unele complicatii ale lipsei activitatii cerebrale. Astazi se vor definitiva testele pentru moartea cerebrala. Din pacate se pare ca nu o sa reziste mult. Imi pare nespus de rau, e dureros ca nu pot da vesti mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am o rugaminte din partea familiei lui Nicu. Nu vreau sa sune aiurea sau sa se inteleaga nu stiu cum.

Ei stiu ca toti le suntem alaturi si ca vrem sa aflam vreo veste despre starea lui Nicu.

Sunt foarte obositi, abia daca au reusit sa adoarma un picut.

S-au cazat intr-un loc foarte aproape de spital. Nu reusesc sa intre la Nicu decat foarte putin cateva minute. Singurele vesti sunt de la doctori. De fiecare data cand suna telefonul, ei cred ca este de la vreun doctor.

 

Rugamintea lor este sa sunati la Betty la numerele de telefon: 0745 787 698 sau 0761 064 089 , id de messenger: bettytzuk@yahoo.com sau la mine 0744 215 202, bya.speedy@yahoo.com pentru a aflat ceva despre starea lui Nicu.

Indata ce Laura are vreo veste o anunta pe Betty, iar Betty ma va anunta si pe mine ca sa postez si pe forum.

 

Va rog sa nu va suparati sau sa interpretati altfel mesajul de la ei.

 

Deocamdata alte vesti nu mai avem.

 

Sanatate lui Nicu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...