Sari la conținut

Postări Recomandate

Fuck :cheers: :( ;) .Doamne Dumnezeule!!!..Hai man!!..rezista!!Nick,suntem langa tine..nu mai pot sa scriu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu pot sa-i doresc altceva Omului decat sa-si revina cat mai repede. L-am recunoscut pe Nicu din pozele de la adunarile noastre. Acum ramane speranta ca o sa-si revina si o sa scape de aparate. Dupa aia o sa fie alta lupta, a lui impreuna cu cei care il iubesc. Sa-i dea Cel de sus putere sa le castige pe amandoua. Fii tare Nicule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uffffff

Nu prea sunt eu un membru activ al comunitatii sibiene si nu-l cunosc pe Nicu dar ce pot sa mai zic decat sa-l ajute Cel de sus. Cand citesc asa ceva imi aduc aminte de nenumaratele situatii in care am fost LANGA un TIR. (depasire, drum cu 2 benzi, etc.) Credeti-ma astia-s criminali. Efectiv motocicletele nu exista pt ei. Eu am un singur gand cand sunt langa un camion sa plec cat mai repede de acolo. Ori ii dau gaz si-l depasesc rapid ori ma trag mai pe dreapta daca vine din fata ori, in oras la circulatia pe benzi nu stau langa camionul de pe banda vecina sub nici o forma.

Doamne ajuta-l pe Nicu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai parte de decizii inspirate ! ...sper ca ai invatat bine la scoala... :cheers:

 

 

nu vb. asa mai yuk! omul e medic!!! ca sa ajungi acolo ai de invatat carte , nu gluma. stie omul mai bine despre subiect.

Doamne ca Niculaie sa fie mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA PE NICK SI SA-L PEDEPSEASCA PE UCIGAS!!!

S-A DUS UNUL DINTRE CEI MAI BUNI OAMENI PE CARE I-AM CUNOSCUT SI UNUL DINTRE SUFLETELE CELE MAI MARI!!!

AI AJUNS INGER MULT PREA DEVREME DRAGUL MEU.........PLANURILE TALE DE VIITOR OR SA RAMANA.................DOAR PLANURI

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uffffff

Nu prea sunt eu un membru activ al comunitatii sibiene si nu-l cunosc pe Nicu dar ce pot sa mai zic decat sa-l ajute Cel de sus. Cand citesc asa ceva imi aduc aminte de nenumaratele situatii in care am fost LANGA un TIR. (depasire, drum cu 2 benzi, etc.) Credeti-ma astia-s criminali. Efectiv motocicletele nu exista pt ei. Eu am un singur gand cand sunt langa un camion sa plec cat mai repede de acolo. Ori ii dau gaz si-l depasesc rapid ori ma trag mai pe dreapta daca vine din fata ori, in oras la circulatia pe benzi nu stau langa camionul de pe banda vecina sub nici o forma.

Doamne ajuta-l pe Nicu.

 

Nu mi se pare corect modul in care pui problema generalizand. Absolut deloc. Nu stiu si nici nu as vrea sa comentez cazul de fata. Dar in general pe strazi soferii de TIR au suficient de multa experienta incat sa te poti baza pe ei. Mai trebuie doar inteles modul in care se conduce magaoaia aia si faptul ca fiecare are nevoie de intelegere pe strada. Deci si ei. Cu un tir nu poti depasi instant, deci e necesar ca ceilalti participanti la trafic sa inteleaga asta. Si mai ales cand esti cu motoru, chiar e necesar sa te asiguri ca omu ala te-a vazut ptr ca esti al dracu de mic fata de masinaria lui pe strada. Dar mie daca-mi face semn un sofer de TIR ca pot sa depasesc, pai pe ala ma bazez. Daca dau un flash si s-a dat pe dreapta cat sa-mi faca loc, stiu sigur ca ala m-a vazut si nu revine peste mine. Daca-mi face unu cu berlina, ma asigur si mai mult. Toleranta in trafic trebuie sa fie din parte tuturor. TIR-istii nu merg la plimbare pe cheia. Au niste distante de facut (si nu sunt mici), niste timpi de respectat, etc. In afara exista autostrada. la noi ar insemna sa nu mai depaseasca niciodata daca nu ar beneficia de intelegerea celorlalti participanti. Faceti asta si o sa vedeti ca va vor multumi.

 

In particular, ideea de a nu sta langa un TIR e f buna, dar asta e de coperta de manual moto. Nu ai descoperit apa calda. Daca stai langa un TIR inseamna ca mergi cu aceeasi viteza ca si el. atunci de ce nu ai sta in spate?

 

Daca iau 5 topicuri la intamplare de la accidente, in mod cert se vor regasi la soferi prosti, in stilul generalizat toate categoriile in afara de motociclisti. In mod cert taximetristii trebuiesc omorati cu pietra, femeilor sa li se retraga dreptul de a avea permis, tiristilor dreptul de a tranzita romania. Sa ramana pe strazi o singura mare si mandra comunitate: cea moto. Si atunci va aparea lupta care tip de motor are prioritatea mai mare, ss-ul ptr ca prinde mai mult sau chopperul ptr ca e mai greu.

 

Dzeu sa-l ajute pe baiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA PE NICK SI SA-L PEDEPSEASCA PE UCIGAS!!!

S-A DUS UNUL DINTRE CEI MAI BUNI OAMENI PE CARE I-AM CUNOSCUT SI UNUL DINTRE SUFLETELE CELE MAI MARI!!!

AI AJUNS INGER MULT PREA DEVREME DRAGUL MEU.........PLANURILE TALE DE VIITOR OR SA RAMANA.................DOAR PLANURI

R.I.P.

 

cine esti si de unde ai informatia ca Nicu s-a dus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine esti si de unde ai informatia ca Nicu s-a dus?

O foarte veche si buna prietena a lui...........si din pacate informatia este adevarata s-a dus azi-noapte........tot ce stiu acum este ca maine se va intoarce in Sibiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P Nick, ve ramane pt totdeauna in sufletele noastre, dumnezeu sa il odihneasca in pace, dorim familiei multa putere si santate. Cel voinovat trebuie sa plateasca pt ca a luat viata unui om minunat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneste-te in pace Nicule. Te vom purta mereu cu noi in inimile noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...