Sari la conținut

Postări Recomandate

In primul rand, Nick a fost OM inainte de toate. Suflet bun, intotdeauna saritor, foarte modest si tot timpul vesel. Nu l-am vazut niciodata abatut sau suparat, era tot timpul cu zambetul pe buze, era plin de viata...IUBEA viata...dar se pare ca D-zeu ii vrea la el pe cai mai buni.

 

Ma doare ca trebuie sa scriu aceste randuri, tristetea din sufletele noastre, al celor care l-am cunoscut pe Nick e imensa...nu ma pot obisnui sa vorbesc despre el la timpul trecut. A fost un prieten extraordinar. Nu pot inca sa cred ca despre el este vorba in acest topic.

 

R.I.P. :cheers: :( ;) :wink:

 

Ramai cu bine prieten drag. Nu te voi uita niciodata...N-AM CUM SA FAC ASTA...

 

Odihneste-te in pace...doar asta ti-a mai ramas acum de facut.

 

 

post-36624-1275513018_thumb.jpg post-36624-1275512993_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Imi pare rau ca a trebuit sa facem cunostinta in asemenea imprejurari.

Imi pare rau ca nu am putut sa facem mai mult pentru tine ca sa te putem aduce inapoi alaturi de cei dragi.

As dori sa avem puterea sa putem invinge moartea uneori, dar din pacate acest lucru nu este posibil.

Mergi pe drumul lui Dumnezeu prietene, ne vom reintilni intr-o zi acolo unde nu exista suferinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VIDEO - Film în memoria motociclistului zdrobit de tir la Miercurea Sibiului - Titlul din Adevarul.

 

Mai jos e Âşi articolul Âşi filmul

 

http://www.adevarul.ro/locale/sibiu/VIDEO_..._273572724.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca a trebuit sa facem cunostinta in asemenea imprejurari.

Imi pare rau ca nu am putut sa facem mai mult pentru tine ca sa te putem aduce inapoi alaturi de cei dragi.

As dori sa avem puterea sa putem invinge moartea uneori, dar din pacate acest lucru nu este posibil.

Mergi pe drumul lui Dumnezeu prietene, ne vom reintilni intr-o zi acolo unde nu exista suferinta.

 

Iti multumim,prietene...Asa a dorit Nick sa ne stranga pe toti prietenii lui langa el intr-o zi trista de 5 iunie :wink: ..Asa a fost el..un motociclist responsabil..a fost dar nu mai este ''datorita'' unui sofer care ni te-a luat dintre noi :cheers:

 

http://ankvalentina.blogspot.com/2010_06_01_archive.html

 

Dumnezeu sa te ocroteasca!! :( ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei mai buni dintre noi se duc :cheers: R.I.P. fecior motoristi de la bikes on ice o sa ti duca dorul

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti cei care vor sa bea o bere in memoria lui Nicu sunt asteptati vineri seara in bohemian flow, la rock party, acolo unde lui nicu ii placea sa-si petreaca serile de vineri ...daca mai era printre noi sigur maine seara era prezent !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti cei care vor sa bea o bere in memoria lui Nicu sunt asteptati vineri seara in bohemian flow, la rock party, acolo unde lui nicu ii placea sa-si petreaca serile de vineri ...daca mai era printre noi sigur maine seara era prezent !

Sa-i puneti si lui o bere pe masa si un loc liber...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am upload filmarea de ieri

aici aveti linkurile

 

acesta este codificat divx

http:// dl.transfer. ro/nicu_1_agk- transfer_ro-04j un-9ae5dc911.avi

 

acesta este codificat xvid

http:// dl.transfer. ro/nicu_1_xvid- transfer_ro-04j un-b2afd383f.avi

 

ATENTIE !!! in link sunt intercalate spatii pt a putea pune linkuri

 

pt cine vrea filmarea necomprimata sa ia legatura cu mine

Mesaj completat

linkurile fara spatii !!!

acesta este codificat divx

http://dl.transfer.ro/nicu_1_agk-transfer_...n-9ae5dc911.avi

 

acesta este codificat xvid

http://dl.transfer.ro/nicu_1_xvid-transfer...n-b2afd383f.avi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti cei care vor sa bea o bere in memoria lui Nicu sunt asteptati vineri seara in bohemian flow, la rock party, acolo unde lui nicu ii placea sa-si petreaca serile de vineri ...daca mai era printre noi sigur maine seara era prezent !

 

 

 

cam pe la ce ora?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ati facut sa imi fie rusine ca fac parte din lumea moto. O sa va explic de ce, apoi puteti sa ma injurati cat vreti. Nu ma mai intereseaza.

 

Nu credeam ca voi ajunge momentul in care sa ma simt penibil, pentru ceva ce nu am facut. Nu am crezut ca pana si la moartea unuia dintre ai nostri, veti ajunge sa ignorati un moment dureros si sa il inlocuiti cu frecusurile dintre voi, cu antipatiile unora dintre voi.

 

O sa va si explic de ce zic asta:

 

Dincolo de lumea moto, sunt jurnalist. Si da, sunt jurnalist la Adevarul, in BraÂşov. EU mi-am rugat colegii de la Sibiu sa se ocupe si sa faca multe reportaje cu tragicul accident suferit de Nicu. Nu pentru audienta, nu pentru ca suntem oameni lipsiti de suflet care se baga in vietile altora. Am facut asta pentru ca eu consider ca fiecare reportaj cutremurator legat de moartea unui motociclist, care s-a dus prea repede si total nevinovat dintre noi, poate salva viata altuia dintre noi.

 

Asta pentru ca ceea ce ii atinge sufletul unui om, ramane adanc intiparit si poate deveni mult mai atent pe sosele.

Credeti ca mitingurile noastre, fara nici o poveste, prin care cerem sa fim vazuti in trafic, rezolva ceva? Absolut nimic. Vă asigur de asta. Tocmai pentru ca NU au o poveste Âşi ceea ce NU are o poveste, NU intereseaza pe nimeni.

 

În alte colturi ale tarii motociclistii se lupta sa aiba presa alaturi de ei, tocmai pentru a deveni vizibili, voi o injurati si o trimiteti la plimbare, asa cum ati facut aseara, la marsul facut in memoria lui Nicu.

 

Mi-au murit in ultimii ani destui prieteni motocicliÂşti. A murit chiar si „fratele“ meu de suflet. Tocmai din cauza asta am luat decizia sa fac tot ce pot sa schimb mentalitati ale soferilor care „nu ne vad“, sa ating sufletele celor care nu constientizeaza ca existam in trafic. ÂŞi asta nu poate fi facut DECAT prin povesti de suflet.

 

Dintotdeauna i-ati injurat pe soferi si pentru asta nu s-a schimbat nimic. Din contra. Nu credeti ca ati putea incerca si varianta asta? Eu o incerc, dar o voi incerca de acum in alte oraÂşe Âşi județe. Se pare ca voi sunteti prea „importanti“ Âşi orgoliosi.

Nu aÂşa imi aduceam aminte de sibieni Âşi incep sa cred ca „a doua mea casa“, cum imi placea sa spun, orasul in care mi-am petrecut cei mai frumosi ani din viata, nu mai e ce a fost.

 

Voi chiar credeti ca cineva din presa sta sa vada cine e agreat sau nu pe forum? Daca acea persoana pentru care ii acuzati pe colegii mei ca au citat-o, a scris ceva frumos, atunci din cauza asta au citat-o. Nu din alt motiv. Se pare totusi ca lumea moto din Sibiu nu mai e ceea ce a fost.

 

Ati ajuns plini de ura si nu mai vedeti bunele intentii din jurul vostru. Sincer acum imi e rusine ca am insistat la colegii mei sa faca tot ce pot in acest sens si daca ati fi citit reportajele ati fi vazut ca TOATE au fost pline de vorbe bune la adresa lui Nicu. Eu cred ca asta ar fi trebuit sa conteze cel mai mult. Dar ... e parerea mea.

 

Asfalt uscat va doresc si fara incidente pe sosele, ca sa nu mai avem noi despre ce sa scriem in privinta asta. Chiar imi doresc sa apuc ziua aia, dar stiu ca nu se va intampla niciodata.

 

Mesaj completat

 

Condoleanțe familiei Âşi ... NICULE să bei o bere, sau ce te-or lasa pe acolo, pentru fiecare dintre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante familiei indurerate cat si comunitatii moto din sibiu. nu l-am cunoscut, dar din cate citesc pe aici ati\am pierdut un membru al comunitatii care ne facea onoare! :what:

SA II FIE TARANA USOARA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ati facut sa imi fie rusine ca fac parte din lumea moto. O sa va explic de ce, apoi puteti sa ma injurati cat vreti. Nu ma mai intereseaza.

 

Nu credeam ca voi ajunge momentul in care sa ma simt penibil, pentru ceva ce nu am facut. Nu am crezut ca pana si la moartea unuia dintre ai nostri, veti ajunge sa ignorati un moment dureros si sa il inlocuiti cu frecusurile dintre voi, cu antipatiile unora dintre voi.

 

O sa va si explic de ce zic asta:

 

Dincolo de lumea moto, sunt jurnalist. Si da, sunt jurnalist la Adevarul, in BraÂşov. EU mi-am rugat colegii de la Sibiu sa se ocupe si sa faca multe reportaje cu tragicul accident suferit de Nicu. Nu pentru audienta, nu pentru ca suntem oameni lipsiti de suflet care se baga in vietile altora. Am facut asta pentru ca eu consider ca fiecare reportaj cutremurator legat de moartea unui motociclist, care s-a dus prea repede si total nevinovat dintre noi, poate salva viata altuia dintre noi.

 

Asta pentru ca ceea ce ii atinge sufletul unui om, ramane adanc intiparit si poate deveni mult mai atent pe sosele.

Credeti ca mitingurile noastre, fara nici o poveste, prin care cerem sa fim vazuti in trafic, rezolva ceva? Absolut nimic. Vă asigur de asta. Tocmai pentru ca NU au o poveste Âşi ceea ce NU are o poveste, NU intereseaza pe nimeni.

 

În alte colturi ale tarii motociclistii se lupta sa aiba presa alaturi de ei, tocmai pentru a deveni vizibili, voi o injurati si o trimiteti la plimbare, asa cum ati facut aseara, la marsul facut in memoria lui Nicu.

 

Mi-au murit in ultimii ani destui prieteni motocicliÂşti. A murit chiar si „fratele“ meu de suflet. Tocmai din cauza asta am luat decizia sa fac tot ce pot sa schimb mentalitati ale soferilor care „nu ne vad“, sa ating sufletele celor care nu constientizeaza ca existam in trafic. ÂŞi asta nu poate fi facut DECAT prin povesti de suflet.

 

Dintotdeauna i-ati injurat pe soferi si pentru asta nu s-a schimbat nimic. Din contra. Nu credeti ca ati putea incerca si varianta asta? Eu o incerc, dar o voi incerca de acum in alte oraÂşe Âşi județe. Se pare ca voi sunteti prea „importanti“ Âşi orgoliosi.

Nu aÂşa imi aduceam aminte de sibieni Âşi incep sa cred ca „a doua mea casa“, cum imi placea sa spun, orasul in care mi-am petrecut cei mai frumosi ani din viata, nu mai e ce a fost.

 

Voi chiar credeti ca cineva din presa sta sa vada cine e agreat sau nu pe forum? Daca acea persoana pentru care ii acuzati pe colegii mei ca au citat-o, a scris ceva frumos, atunci din cauza asta au citat-o. Nu din alt motiv. Se pare totusi ca lumea moto din Sibiu nu mai e ceea ce a fost.

 

Ati ajuns plini de ura si nu mai vedeti bunele intentii din jurul vostru. Sincer acum imi e rusine ca am insistat la colegii mei sa faca tot ce pot in acest sens si daca ati fi citit reportajele ati fi vazut ca TOATE au fost pline de vorbe bune la adresa lui Nicu. Eu cred ca asta ar fi trebuit sa conteze cel mai mult. Dar ... e parerea mea.

 

Asfalt uscat va doresc si fara incidente pe sosele, ca sa nu mai avem noi despre ce sa scriem in privinta asta. Chiar imi doresc sa apuc ziua aia, dar stiu ca nu se va intampla niciodata.

 

Mesaj completat

 

Condoleanțe familiei Âşi ... NICULE să bei o bere, sau ce te-or lasa pe acolo, pentru fiecare dintre noi.

 

 

 

o intrebare

DE CE VI SA "DAI CU NOROI" IN MOTOCICLISTI DIN SIBIU???

de ce generalizezi??? "Ati ajuns plini de ura si nu mai vedeti bunele intentii din jurul vostru" de unde sti tu toatea aste? Din citeva vorbe spuse aiurea de persoane la care probabil acum le pare rau de ceea ce au zis? Ar fi bine sa te aptii sa mai faci asemenea afirmatii si mai ales pe topicul acesta, din respect fata de NICK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa nu inflamam topicul.

nu are rost.

sa incercam sa pastram un nivel civilizat al discutiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze. M-a sunat acum Ana, fotografa de la Sibiu si mi-a spus ca nu au avut plb de care mi se spusese mie. Pe mine m-a sunat cineva care susține că a fost de față la acele incidente, Âşi care mi-a povestit, se pare, numai tampenii. Voi afla si de ce, dar asta e alta treaba.

 

Stiu ca nu era momentul sa scriu asa ceva, dar eram fff dezamagita Âşi am reactionat total aiurea. Deh, sunt femeie si sunt impulsivă. In fine, plb e ca nu prea am scuza in momentul asta. Ar fi trebuit sa verific din 3 surse si m-am oprit la una, in care aveam incredere.

 

As fi sters comment-ul, dar nu pot. Îl rog pe admin sa il stearga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...