Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Inca un camarad plecat in calatoria vesnica... Have a good ride, Nick, sper sa aiba motoare faine pe-acolo, prin Walhalla...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze. M-a sunat acum Ana, fotografa de la Sibiu si mi-a spus ca nu au avut plb de care mi se spusese mie. Pe mine m-a sunat cineva care susține că a fost de față la acele incidente, Âşi care mi-a povestit, se pare, numai tampenii. Voi afla si de ce, dar asta e alta treaba.

 

Stiu ca nu era momentul sa scriu asa ceva, dar eram fff dezamagita Âşi am reactionat total aiurea. Deh, sunt femeie si sunt impulsivă. In fine, plb e ca nu prea am scuza in momentul asta. Ar fi trebuit sa verific din 3 surse si m-am oprit la una, in care aveam incredere.

 

As fi sters comment-ul, dar nu pot. Îl rog pe admin sa il stearga.

in popor e vorba "ai sarit ca ratza la muci" :what:

Mesaj completat

M-ati facut sa imi fie rusine ca fac parte din lumea moto. O sa va explic de ce, apoi puteti sa ma injurati cat vreti. Nu ma mai intereseaza.

 

 

Dincolo de lumea moto, sunt jurnalist. Si da, sunt jurnalist la Adevarul, in BraÂşov. EU mi-am rugat colegii de la Sibiu sa se ocupe si sa faca multe reportaje cu tragicul accident suferit de Nicu. Nu pentru audienta, nu pentru ca suntem oameni lipsiti de suflet care se baga in vietile altora. Am facut asta pentru ca eu consider ca fiecare reportaj cutremurator legat de moartea unui motociclist, care s-a dus prea repede si total nevinovat dintre noi, poate salva viata altuia dintre noi.

 

Asta pentru ca ceea ce ii atinge sufletul unui om, ramane adanc intiparit si poate deveni mult mai atent pe sosele.

Credeti ca mitingurile noastre, fara nici o poveste, prin care cerem sa fim vazuti in trafic, rezolva ceva? Absolut nimic. Vă asigur de asta. Tocmai pentru ca NU au o poveste Âşi ceea ce NU are o poveste, NU intereseaza pe nimeni.

 

În alte colturi ale tarii motociclistii se lupta sa aiba presa alaturi de ei, tocmai pentru a deveni vizibili, voi o injurati si o trimiteti la plimbare, asa cum ati facut aseara, la marsul facut in memoria lui Nicu.

cel mai corect (ideal) ar fi ca presa sa fie obiectiva , nu de partea unuia sau altuia ... cred ca asta scrie (s-au ar trebui sa scrie) deasupra usii de intrare a institutiei care ti-a dat diploma... in cazul tau a fost vorba de o simpla imprimanta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca nu am fost jurnalista pe forum si am fost OM. Sunt anumite cazuri in care se mai intampla si asta, chiar si cu noi, jurnalistii. În special cand nu scriem pentru ziar.

Mi-am cerut deja scuze, mai mult nu am ce face. Eu am fost cea care a gresit de data asta si imi recunosc fapta.

Mesaj completat

@ yuk - poti sa crezi strict ce vrei, dar in cazul meu a fost vorba de doua imprimante, de la doua facultati diferite. Dar, nu cred ca asta conteaza acum. Poate esti tu cel fara de pata si atunci ai tot dreptul sa arunci cu piatra

Mesaj completat

@ yuk - poti sa crezi ce vrei, dar in cazul meu a fost vorba de doua imprimante, de la doua facultati diferite. Dar, nu cred ca asta conteaza acum. Poate esti tu cel fara de pata si atunci ai tot dreptul sa arunci cu piatra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca nu am fost jurnalista pe forum si am fost OM. Sunt anumite cazuri in care se mai intampla si asta, chiar si cu noi, jurnalistii. În special cand nu scriem pentru ziar.

Mi-am cerut deja scuze, mai mult nu am ce face. Eu am fost cea care a gresit de data asta si imi recunosc fapta.

Mesaj completat

@ yuk - poti sa crezi strict ce vrei, dar in cazul meu a fost vorba de doua imprimante, de la doua facultati diferite. Dar, nu cred ca asta conteaza acum. Poate esti tu cel fara de pata si atunci ai tot dreptul sa arunci cu piatra

Mesaj completat

@ yuk - poti sa crezi ce vrei, dar in cazul meu a fost vorba de doua imprimante, de la doua facultati diferite. Dar, nu cred ca asta conteaza acum. Poate esti tu cel fara de pata si atunci ai tot dreptul sa arunci cu piatra

 

R.I.P NIKU,sa iti fie tarina usoara :what: :lol: :lol:

 

AS DORI CA TOPICUL ACESTA SA RAMINA DOAR PENTRU CEI CARE ISI EXPRIMA DUREREA FATA DE NIKU,SI DIN REPECT PENTRU ASTA VA ROG FRUMOS SA NU MAI ADAUGATI IN ACEST TOPIC,CERTURI SAU ALTE IDEI DESPRE NISTE LUCRURI PE CARE NU LE STITI SAU PE CARE NU LE-ATI VAZUT!!!!!!!!!!!!

 

VA ROG FRUMOS,VA MULTUMESC

 

 

NIKU sa te odihnesti in pace acolo unde esti!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar cine nu l-a cunoscut sa nu mai scrie, doar sa citeasca. Cine nu l-a cunoscut nu are cum sa aiba cu adevarat sentimentul de lipsa lui dintre noi.

 

Asa ca, jurnalisti fara autoritate morala din partea fam. lui, va rog sa plecati in Irak. Drum bun. Sper sa nu aveti cursa inapoi.

 

 

Odihneasca-se in pace Nik Lombardia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Mesaj completat

...............................................

Mesaj completat

---------------------------------------

Mesaj completat

???????????????????????????????????????????????????????????

Mesaj completat

RIP

Mesaj completat

++++++++++++++++++++++++++++++

Mesaj completat

]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

Mesaj completat

'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Mesaj completat

_______________________________________--,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Mesaj completat

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Mesaj completat

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Mesaj completat

/////////////////////////////////

Editat de AxL_FzR_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Galerie Foto Mars in memoria lui Nicu Lombardia, Dumnezeu sa il odihneasca in pace.

 

Aici gasiti galeria:

http://www.adevarul.ro/locale/sibiu/Mars_i...274222577.html#

 

si aici linkul pentru cine vrea sa descarce pozele:

http://dl.transfer.ro/Motociclisti_Mars_Ni...n-95b583dfd.rar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar cine nu l-a cunoscut sa nu mai scrie, doar sa citeasca. Cine nu l-a cunoscut nu are cum sa aiba cu adevarat sentimentul de lipsa lui dintre noi.

 

Odihneasca-se in pace Nik Lombardia!

 

:what: :lol:

 

Nimic nu poate compensa lipsa lui Nick dintre noi...absolut nimic!

 

Ce ironica e soarta uneori...sambata la Seth on Fire a deschis Nick discutia despre niste plimbari pe unele rute mai "sinuoase" ca sa zic asa...vroiam sa mergem sa ne dam pe curbe, asdar am inceput sa facem planuri de plimbari...doar ca la un moment dat i-am zis: "Nick...mergem unde vrei tu, ca avem timp, vara e lunga" Apoi a intervenit nenorocirea...vara e lunga, dar se pare ca viata, uneori, nu e lunga deloc, iar moartea isi baga nasul unde nu-i fierbe oala. Din pacate, uneori ia pe cine nu trebuie de langa noi, si atunci doare...doare rau!

 

Sa te odihnesti linistit, prieten drag!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am facut ultimul drum impreuna cu tine! Cred ca ne-ai auzit! Te vom pastra viu in inimile noastre mereu....

post-16590-1275744197_thumb.jpg

 

 

ADIO NICK.....................................................................

 

 

 

........................................................asteapta-ne....venim si noi...............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nick, multumim pentru ca ai fost asa cum ai fost!

Si inca odata, multumim pentru tot ce ai lasat aici, in fiecare dintre noi.

Ceva bun si frumos, ca tine.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impresionant, desi nu am fi dorit sa se intample aceasta nenorocire. Faptul ca un om a strans in cateva zile 25000 de vizualizari inseamna ca am pierdut pe cineva care nu merita sa sfarseasca.

 

Ne-am intersectat de cateva ori...

 

Probabil LOMBARDIA e pe drumurile cerului, e viu, singurul lucru pe care il mai putem spune.

 

Alba Iulia e alaturi de voi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impresionant, desi nu am fi dorit sa se intample aceasta nenorocire. Faptul ca un om a strans in cateva zile 25000 de vizualizari inseamna ca am pierdut pe cineva care nu merita sa sfarseasca.

 

Ne-am intersectat de cateva ori...

 

Probabil LOMBARDIA e pe drumurile cerului, e viu, singurul lucru pe care il mai putem spune.

 

Alba Iulia e alaturi de voi!!!

Atat cat amintirile cu Nik vor ramane in sufletele voastre el nu v-a trai vesnic cu voi prieteni. Bine ar fi sa fie cu voi pretutindeni iar cand veti frige o slana pe bat sa-i puneti si lui una deoparte, va uitati in sus si ziceti: Asta-i pentru tine prietene. Cand veti ciocni berile sa-i urati si lui : Noroc prietene! Cand veti iesi impreuna sa-l chemati-l si pe el. Asa el se va da cu voi peste tot, el acolo sus si voi in nebunia asta de lume. In final ne vom intalni toti acolo sus, mai repede sau mai tarziu si ne vom da in nestire pe nesfarsitele drumuri din raiul nostru. Ramai cu bine Nik! Respecte de la AradBikers :what:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva despre accidentul petrecut astazi dimineata pe stefan cel mare?

am inteles ca ar fi implicati 2 motociclisti (un jandarm si un reprezentant ISU fara casca, amandoi pe un motor) si o masina.

Mesaj completat

accident

Mesaj completat

se pare ca soferul masinii este directorul de la Fondul Locativ din primarie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat cat amintirile cu Nik vor ramane in sufletele voastre el nu v-a trai vesnic cu voi prieteni. Bine ar fi sa fie cu voi pretutindeni iar cand veti frige o slana pe bat sa-i puneti si lui una deoparte, va uitati in sus si ziceti: Asta-i pentru tine prietene. Cand veti ciocni berile sa-i urati si lui : Noroc prietene! Cand veti iesi impreuna sa-l chemati-l si pe el. Asa el se va da cu voi peste tot, el acolo sus si voi in nebunia asta de lume. In final ne vom intalni toti acolo sus, mai repede sau mai tarziu si ne vom da in nestire pe nesfarsitele drumuri din raiul nostru. Ramai cu bine Nik! Respecte de la AradBikers :what:

Asa este Kato ai prins esenta motociclismului in cuvintele tale .multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei.

 

Nu l-am cunoscut pe Nicu personal, dar din cate am vazut aici pe forum si Sambata la Sibiu m-au facut sa vad ca a fost un om mare. Cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu numele persoanei accidentate, inca.

Cotizo mi-a spus ca este pe ATI in Sibiu dar starea lui este cam nasoala, traumatism toracic, TCC

Acum o ora am vorbit despre el.

 

Sanatate multaaaaaaaaaaaa!

Sa te faci bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...