Sari la conținut

Postări Recomandate

ofofof,bine ca nu a fost mai rau.... :crack:

 

D.I.L.L.I.G.A.F?

 

ati uitat sa puneti si anuntul despre sovieticu/mongoloid care a cazut intr-o ripa cu IJ-u,in timp ce pastorea turma de capre nepaleze...

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ma gandeam sa scriu pe aici dar iata-ma. Veneam de pe Hategului pe Strandului si pana la intersectia cu Posta din Strand un gentleman a virat brusc stanga sa intre in parcare...normal...l-a batut soarele in ochi si nu m-a vazut si am facut poc. Motocicleta e varza dar eu sunt alive. asa ca be atention all the time. cine o mai avut de aface cu asiguratorii si imi pot da unele sfaturi astept tel sau beep la 0749490788 sa ma documentez. mersi fain si take care all.

o sa vin cu niste poze poate zilele urmatoare.

Editat de kristy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma gandeam sa scriu pe aici dar iata-ma. Veneam de pe Hategului pe Strandului si pana la intersectia cu Posta din Strand un gentleman a virat brusc stanga sa intre in parcare...normal...l-a batut soarele in ochi si nu m-a vazut si am facut poc. Motocicleta e varza dar eu sunt alive. asa ca be atention all the time. cine o mai avut de aface cu asiguratorii si imi pot da unele sfaturi astept tel sau beep la 0749490788 sa ma documentez. mersi fain si take care all.

o sa vin cu niste poze poate zilele urmatoare.

imi pare rau ca ti s-a intamplat!!!....dar lasa, bine ca esti tu intreg, fiarele se indreapta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa treaba mai Cristi dar daca nu ai patit tu nimic atunci nu e bai. motoare s-au mai indoit si s-au mai indreptat, mai greu e cu oasele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma gandeam sa scriu pe aici dar iata-ma. Veneam de pe Hategului pe Strandului si pana la intersectia cu Posta din Strand un gentleman a virat brusc stanga sa intre in parcare...normal...l-a batut soarele in ochi si nu m-a vazut si am facut poc. Motocicleta e varza dar eu sunt alive. asa ca be atention all the time. cine o mai avut de aface cu asiguratorii si imi pot da unele sfaturi astept tel sau beep la 0749490788 sa ma documentez. mersi fain si take care all.

o sa vin cu niste poze poate zilele urmatoare.

 

bine ca esti ok, cat despre motor: companiile de asigurari nu cred ca au om specializat pe moto sa iti analizeze daunele.Ei constata ce se vede la suprafata dar nu pot analiza si daunele care nu sunt vizibile (ex. la motor). Eu mi-am facut devizul la Auto Vali in turnisor, apoi cu devizul m-am dus la asigurare dupa care au urmat demersurile obisnuite.

Editat de dark_alinutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca esti ok, cat despre motor: companiile de asigurari nu cred ca au om specializat pe moto sa iti analizeze daunele.Ei constata ce se vede la suprafata dar nu pot analiza si daunele care nu sunt vizibile (ex. la motor). Eu mi-am facut devizul la Auto Vali in turnisor, apoi cu devizul m-am dus la asigurare dupa care au urmat demersurile obisnuite.

 

Cel mai bine e daca reusesti sa ii convingi ca ai ceva rupt la cadru, ca sa iti dea dauna totala. Daca treci pe lista de daune doar bucati, nu rezolvi mare lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are careva idee care s-a varsat ieri seara p milea la euroil... ca era plin de politie si un cbr parca albastru.. mov.. nu am observat bine... busit nasol in fata..

 

fereasca dumnezeu si sper k e bine omu....

 

 

pfff...hehe...mi-am adus aminte ca in seara asta se implineste 1 an...de la neplacutul eveniment ....

cat is de prost....de ma mai gandesc la asa ceva.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

... am trecut ieri pe acolo.. ghici ce? era să o pățesc exact la fel... hhhahaha

parcă au dat lege... era ilegal la grătar, nu? nu susțin legea, doar întreb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

astazi un accident pe Calea Dumbravii, langa facultate. din cate am inteles motociclistul ceva fracturi si motocicleta destul de sifonata din cate am vazut-o...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este lovita bine, conducatorul are incheietura mainii drepte rupta, pasagera cateva julituri. Au scapat ieftin.

O dobitoaca le-a taiat calea, neacordare de prioritate.

Sanatate multa si nervi de fier, cu asigurarile din Romania.

post-10629-0-04249600-1334173589_thumb.jpg

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi un accident pe Calea Dumbravii, langa facultate. din cate am inteles motociclistul ceva fracturi si motocicleta destul de sifonata din cate am vazut-o...

 

http://www.oradesibiu.ro/2012/04/11/video-foto-doi-motociclisti-loviti-de-un-golf-pe-calea-dumbravii/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact cum mi-a taiat mie calea unu in toamna...dar noroc ca am avut viteza mica si am scapat cu bine cu toate ca motorul inca e in reparatii. sanatate celorr accidentati. se pare ca a inceput sezonul vanatilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat accident! BIne ca nu e mai grav cu cei 2 de pe motor.

Circul zilnic pe Calea Dumbravii si cred ca e periculoasa tare strada. Multe masini parcate, multe intersectii cu masini parcate aproape de intersectie si care blocheaza vizibilitatea, mai ales pt. un viraj la stanga. Eu personal nu as merge cu motorul cu peste 50 km pe strada asta.

Oricum, foarte multa neatentie la volan. Indiferent ca e barbat sau femeie. Din 10 masini care trec pe strada 5-6 soferi sunt neatenti. Ba vorbesc la telefon, ba dorm pe ei la volan si nu au reflexe deloc sau viseaza.

 

 

Ochii mari si sanatate celor doi accidentati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit-o de 2 ori din cauza soferitelor care si-au luat carnetul pe bonuri sau pe "acadele" si care habar n-au sa conduca. Am vazut femeie in toata regula care conducea TIR deci exista si soferite bune dar cu parere de rau majoritatea sunt ANTITALENT.

Pai eu daca e sa o mai patesc a 3-a oara jur ca o sa ma asigur ca acea persoana nu va mai putea conduce multa vreme. Nu se mai poate asa ceva!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit-o de 2 ori din cauza soferitelor care si-au luat carnetul pe bonuri sau pe "acadele" si care habar n-au sa conduca. Am vazut femeie in toata regula care conducea TIR deci exista si soferite bune dar cu parere de rau majoritatea sunt ANTITALENT.

Pai eu daca e sa o mai patesc a 3-a oara jur ca o sa ma asigur ca acea persoana nu va mai putea conduce multa vreme. Nu se mai poate asa ceva!!!

si "negre-n ceru' gurii" peste masura, ca proasta aia cu mini cabrio albastru

 

sau soferita care a "facut" scoala cu lumina stinsa :crack:

 

exact asa am patit si eu cand boul a virat stanga sa intre la Polisano :hurt: , far , radiator, furca, casca, blugi, tricou :rusinica:

 

PS -mergeti ziua cu faza lunga

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala intamplare! Adevarul e ca sunt multi bolovani la volan care fac orice in afara sa fie atenti la drum sau pur si simplu nu se pricep la sportul asta ( acum 2 ani l-am vazut pe unu cu un Allroad barberindu-se la volan, pe Dumbravii) ... Si problema e ca soferii parca nu vor sa se obisnuiasca cu motociclistii. Pe motivul asta eu doar de 2 ori m-am strecurat printre masini la semafor, ca ma grabeam cu adevarat. Dar cum circul cu motorul de placere, nu de nevoie, de obicei ma pun la rand la semafor si astept...

 

Insanatosire grabnica celor doi camarazi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala intamplare! Adevarul e ca sunt multi bolovani la volan care fac orice in afara sa fie atenti la drum sau pur si simplu nu se pricep la sportul asta ( acum 2 ani l-am vazut pe unu cu un Allroad barberindu-se la volan, pe Dumbravii) ... Si problema e ca soferii parca nu vor sa se obisnuiasca cu motociclistii. Pe motivul asta eu doar de 2 ori m-am strecurat printre masini la semafor, ca ma grabeam cu adevarat. Dar cum circul cu motorul de placere, nu de nevoie, de obicei ma pun la rand la semafor si astept...

 

Insanatosire grabnica celor doi camarazi!

Si eu am vazut-o pe una care oprise masina exact in intersectie, a pus frumos pe avarii si a inceput sa se fardeze... eu si colegul am crezut ca s-a intamplat vre-un accident de s-a format asemenea coada dar cand colo ce sa vezi ... chiar n-am crezut ca exista si asemenea "fenomene" in trafic!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...