Sari la conținut

Postări Recomandate

legat de accidentul de atv,soferul masinii avea alcolemie de 0,1 in aerul expirat,el a fost de vina pt ca a intrat in intersectie fara sa dea prioritate, pe de alta parte baiatul de pe atv dadea ture in jurul giratoriului fara a avea intentia sa iasa si sa-si continue drumul,in momentul impactului amandoi au zburat de pe atv, baiatul neavand nimic,doar ceva zgarieturi,pe cand fata in varsta de 23 ani, in timpul rostogolirii pe asfalt cel mai probabil s-a lovit de o bordura,pt ca avea vertebrele toracale 3 si 4 pur si simplu EXPLODATE, ca urmare ramanand cu paraplegie,de la nivelul abdomenului in jos nu mai simte nimic.pacat de ea ca avea toata viata inainte si acum pt ca s-a urcat cu un inconstient pe atv si-a stricat tot viitorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acum 10 minute a fost un accident langa vestem.o masina a intrat intr-un motociclist, o sa dau mai multe detalii intr-o ora,doua

 

Nu a fost motociclist,ci mopedist,a intrat intr-un Audi Q7,scuterul era praf,mopedistul cu TCC si contuzie la genunchi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

bine ca nu a dat coltu'... si eu merg cu echipament cat de cat dar nu ma cred zmeu, iar casca si geaca/armura "e" sfanta.

Editat de BigAir
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era de asteptat. Tot asa umbla si are si toba data jos. Bine ca e el ok si poate trage si o invatatura din asta. Macar o perioada va fi mai liniste pe Mihai Viteazu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta, cand imi spalam linistit motorul in curte, l-am vazut pe unu fara casca, pe un vitezan, intrand cu avant patriotic in intersectie, neacordand prioritate unui MCV, crispandu-se vazand cum vine loganul spre el si simtindu-se usurat ca nu a fost acostat. Dupa el, nino-nino, masina de politie... Faza s-a petrecut repede si nu imi dau seama daca a fost aceeasi mobra.

Oricum, inconstienta maxima... Si la 50km/h daca incasezi o albina in ochi ai sanse maxime sa te imprastii si sa ti se cante ´´Ceata Sfintilor´´.

N-am nimic cu oamenii care vor sa se omoare, dar sa nu-i traga si pe altii dupa ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viata e ca un chopper - ti-o tai cand vrei... :))))

Corect, atata vreme cat nu-ti dai chopper-ul impreuna cu parbrizul lui X si coburile lui Y, fara voia lor :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclisul a avut noroc. starea lui este buna. comparativ cu ce ar fi putut fi.

motorul este cam praf... impact frontal.

 

neacordare de prioritate, clasic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

uite asa ni se creaza noua, motociclistilor, imagine negativa...din cauza unui inconstient

Mereu vom fi etichetati ca personaj negativ .... cand am auzit de la un taximetrist ca suntem un pericol in trafic mai aveam putin si il plezneam ...noroc ca am o sotie foarte agila!!! si a apucat de m-a prins de mana ....Alina din pacate nu putem face nimic ...lumea ne baga in aceiasi Oala ....

 

Saptamana trecuta, cand imi spalam linistit motorul in curte, l-am vazut pe unu fara casca, pe un vitezan, intrand cu avant patriotic in intersectie, neacordand prioritate unui MCV, crispandu-se vazand cum vine loganul spre el si simtindu-se usurat ca nu a fost acostat. Dupa el, nino-nino, masina de politie... Faza s-a petrecut repede si nu imi dau seama daca a fost aceeasi mobra.

Oricum, inconstienta maxima... Si la 50km/h daca incasezi o albina in ochi ai sanse maxime sa te imprastii si sa ti se cante ´´Ceata Sfintilor´´.

N-am nimic cu oamenii care vor sa se omoare, dar sa nu-i traga si pe altii dupa ei.

De multe ori trecea pe stefan cel mare cu viteza ... depasa ca un turbat la trecerile de pietoni si de multe ori era cu o Pitzi in spate

Da recunost !!!sunt Rasist !!! e cocalar !!!nu e de al nostru e problema lui !!! Garantez ca pentru el ...dupa recuperare este o mare lauda ca asa fac toti ....dar daca doamne fereste ramanea fara un picior era ca mutu ..... stii cateodata si o ''PALMA'' din asta e bine venita !!! nu-i doresc asa ceva nimanui dar de ce sa ma arate lumea cu degetul !!!Uitel Pericolul !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Dupa 4 zile de la eveniment ma gandeam sa mai "incant" privirile colegilor motocilcisti cu o intamplare nefericita.

Vine din ciclul "sa iubiti voi cainii vagabonzi ca mie mi s-a urat".

Duminica s-a aratat ceea ce ar fi putut fi o tura frumoasa de sfarsit de sezon. Am plecat la drum cu yamoco si cu 10de rosu.

In localitatea Ohaba, jud. BV, mi-a iesit un caine de sub banca din stanga ca racheta si mi-a intrat in fata. Aveam cam 60-70 km/h. Am trecut peste el si pe urma a inceput sa vobleze fata dupa care eu si moto ne-am despartit, mergand fiecare pe drumul lui: el taras pe stanga, eu zbor+taras+rostogolire pe dreapta. Startul a fost dat la linia alba si sosirea mea la linia rosie si a motorului la linia galbena.

post-39728-0-09792500-1383213901_thumb.png
Si acum niste poze cu stricaciunile:
geaca e de aruncat sau pus in rama
post-39728-0-92016600-1383214001_thumb.jpg
motorul are daune mici pentru cat s-a tarat
post-39728-0-89506200-1383214035_thumb.jpg
post-39728-0-91488700-1383214029_thumb.jpg
javra a decedat
post-39728-0-79005400-1383214141_thumb.jpg
si aici se vede distanta
post-39728-0-58372200-1383214048_thumb.jpg
Daune sub imbracaminte:
- umarul drept tasat (nu necesita imobilizare dar doare in draci la anumite miscari - asta ma tine treaz noaptea)
- sold drept tasat (doar muschiul fara leziuni la articulatie)
- muschi gamba dreapta lovit (asta doare si el)
- calcai drep lovit (exista doar durere)
- degetul mare de la piciorul drept invinetit (asta nu stiu cum s-a intamplat)
- o julitura superficiala pe tibia stanga
Dupa accident m-am ridicat, am facut o verificare la membrele personale care au raspuns corect (mana dreapta cu durere) dupa care am plecat la motor sa tai contacutl si sa vad ce e cu el. L-am rugat pe @yamoco sa imi ridice motorul ca nu eram capabil si sa se lase tare pe ghidon sa vad daca nu sunt telecoapele strambe. Totul parea in regula asa ca i-am dat o cheie. A plecat din prima si @yamoco l-a luat la o tura sa vada daca se simte ceva. Nimic rau.
M-am suit in sa ca sa imi dau seama daca il pot conduce. In pozitia aia nici mana nu durea, puteam sa ma imping si sa trag de ghidon fara durere, asa ca am hotarat sa plecam mai departe. Si am mers inca 300 de km pana acasa.
Acum ma refac si eu si motorul si privim cu dorinta in ochi la sezonul viitor. Pana atunci: 4 roti si vanatoare.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf...

bine ca nu e mai grav.

insanatosire cat mai rapida.

 

si a mea se intreaba de ce oi fi eu paranoic cand vad caini pe strada sarind la roata... deaia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multă sănătate Vrajitorule ! Bucură-te că a încasat-o echipamentul, eu îi mulţumesc de fiecare dată, indiferent de câţi bani o cere altul. Trebuie să facem o invenţie cu moriştile alea, poate sperie câinii. Sper să ne putem întâlni săptămâna viitoare la un Cicco ca să preiau marfa. :peace:

 

A mea nu se mai întreabă de mult ce-i cu javrele, accelerează singură ca să treacă mai uşor peste "moment" ... :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfuai, Radule, nasoala cazatura.

Bine ca e motorul ok, ca tu te repari.

Sa ma suni daca ai nevoie de o geaca, daca mai iesi anul asta, ca io nu mai ies.

PS Sper ca besina aia de caine o crapat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...