Sari la conținut

Postări Recomandate

Ale dracu potai!

Am lovit si eu una anul trecut cu scarita, dar am reusit sa-mi pastrez echilibrul. Potaia se cacase pe ea de la tobele custom ale lui yamoco de pe chopper, dupa care s-a gandit sa se razbune pe mine...

Bine ca nu te-ai sifonat mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 815
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

R.I.P :rose: Adrian .

.

luna trecuta am simtit si eu pe propria piele cum este sa iti taie un prost calea .... :hurt:

anul asta am incheiat sezonul mai "brusc" si cam "sifonat"

dar sunt multumit ca am supravietuit inca unui sezon in jungla asta .

Sa ne vedem cu bine .

.

.

ps. multumesc mult doamnelor de la urgente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uffff....

 

accident moto acum 30 min la piata Cibin.

ambulanta la fata locului.

 

mai multe nu stiu inca.

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

X-(

baut, nu se uita pe unde merge...

ce ar merita astia...

 

:rose: :rose: R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa 4 zile de la eveniment ma gandeam sa mai "incant" privirile colegilor motocilcisti cu o intamplare nefericita.

Vine din ciclul "sa iubiti voi cainii vagabonzi ca mie mi s-a urat".

Duminica s-a aratat ceea ce ar fi putut fi o tura frumoasa de sfarsit de sezon. Am plecat la drum cu yamoco si cu 10de rosu.

In localitatea Ohaba, jud. BV, mi-a iesit un caine de sub banca din stanga ca racheta si mi-a intrat in fata...

 

 

Saptamana trecuta am patit si eu acelasi lucru. Aveam peste 100 si mergeam pe banda 2, depasind o masina care mergea pe banda 1. Fix cand eram paralel cu masina apare din fata masinii. din dreapta. Trece la limita, dar cand ajunge pe banda 2 nu a mai avut noroc. S-a intamplat atat de repede incat abia dupa ce l-am lovit am luat mana de pe gaz. Dupa impact am intrat in voblaj dar am reusit sa o salvez. Nu am picat.

 

Daune la motocicleta:

- telescoapele nu sunt indoite dar am joc in furca

- cainele a lovit partea laterala si a sarit vopseaua

 

Daunele mele:

- julituri la ambele picioare de la scarite si o vanataie la genunchi, de la cadru.

 

Putea fi si mai rau..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rose: :rose: cine doreste poate sa il insoteasca pe ultimul drum, miercuri , probabil pe la orele 12-13 in Avrig

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Astăzi a avut loc un accident in jurul orei 15:30 pe câmpul de lângă strada Salzburg pe lângă clădirea ce se construiește acum. Un motociclist cu matocicleta usoara de enduro a mers cu viteza foarte mare pe câmp evitând de câteva ori cazatura însă la un moment dat motocicleta s-a înfipt in ceva si s-a dat peste cap. Cred ca motociclistul traieste pentru ca a fost luat dupa aproximativ jumătate de ora de un echipaj smurd pe targa. Din păcate nu am putut interveni cu nimic desi am văzut accidentul, fiind la departare de el. Din fericire cativa oameni dde la santier au vazut accidentul si au ajuns repede acolo. Nu stiu cum s-a putut intampla asta dar cert e ca motocicleta era foarte turata iar dupa cazatura a iesit mult fum motorul mergând încă la aceeadi turatie pana s-a oprit. Sper ca enduristul sa fi avut echipament si sa scape cat mai usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

astazi din pacate a avut emil accident,a iesit in decor la iesire din tarnava spre medias si a lovit un cap de pod,nu are fracturi dar are ceva contuzi speram sa revina cat de repede ! insanatosire grabnica !

Editat de Sebi H
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Din pacate, inca unul: Vasile Milea, langa terenul de fotbal, nu am apucat sa vad foarte bine pentru ca ne dirija politia, Hornet (DNI la numar) vs LR Freelander. Cel din urma (cred) a facut stanga fara sa se asigure. Riderul era intins pe jos, cu guler cervical si parea lovit la fata, dar constient din fericire. Multa sanatate lui si ochii in 4 pentru restul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Mulțumesc din suflet celui care a venit cu ideea acestui topic!

Citirea acestui topic cap-coada a avut o mare greutate in luarea deciziei de a-mi lua sau nu o motocicleta. Eram convins in proportie de 90% sa imi cumpar un enduro(tocmai pentru a circula in principal in afara drumurilor publice). Dupa citirea topicului asta de la inceput pana la sfarsit am decis ca e mai intelept sa nu caut moartea cu lumanarea ca ma va gasi ea si fara ajutorul meu atunci cand imi va veni randul.

Pacat ca nu se mai posteaza nimic de aproape un an. Desi 99% sunt sigur ca nu voi face parte din randurile voastre, a motociclistilor, o sa continui sa urmaresc acest topic pentru a-mi mentine convingerea ca nu merita.

Va multumesc si va rog continuati sa postati astfel incat atunci cand ma va lua valul din nou(ceea ce e foarte posibil) sa ma pot agata de aceasta frana eficienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca mai e un topic aici: /index.php?/forum/14-accidente/ ca sa te convinga si mai tare.

Si pana la urma daca nu esti convins nu iti lua motocicleta ca nu e pentru fricosi (fara nici o aluzie sau rea intentie)! De cele mai multe ori accidentele se evita (daca esti cu capul pe umeri). Faptul ca esti pe motocicleta te face si mai atent.

Motociclismul e o pasiune si, ca orice pasiune, invinge temerile. Daca la tine nu a invins-o atunci nu e pasiune pentru tine. Cauta alta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc din suflet celui care a venit cu ideea acestui topic!

Citirea acestui topic cap-coada a avut o mare greutate in luarea deciziei de a-mi lua sau nu o motocicleta. Eram convins in proportie de 90% sa imi cumpar un enduro(tocmai pentru a circula in principal in afara drumurilor publice). Dupa citirea topicului asta de la inceput pana la sfarsit am decis ca e mai intelept sa nu caut moartea cu lumanarea ca ma va gasi ea si fara ajutorul meu atunci cand imi va veni randul.

Pacat ca nu se mai posteaza nimic de aproape un an. Desi 99% sunt sigur ca nu voi face parte din randurile voastre, a motociclistilor, o sa continui sa urmaresc acest topic pentru a-mi mentine convingerea ca nu merita.

Va multumesc si va rog continuati sa postati astfel incat atunci cand ma va lua valul din nou(ceea ce e foarte posibil) sa ma pot agata de aceasta frana eficienta.

cum adica?! "pacat ca nu se mai posteaza..." ... ai impresia ca aici este pro tv ora 17?!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...