Sari la conținut

Yamaha Fan Club


alby
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 451
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

o intrebare voua kt va merg scuterele ?in special yamaha aerox sau mkb nitro...mie cu toba rupta 80

nu era nevoie sa scrii de 3 ori :laugh:

mie imi fuge in jur de 120..si o sa mai fuga si mai tare :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, am si eu un mbk nitro si vreau sa stiu ce trebuie sa fac ca sa il inregistrez. am dacat talonul din tara din care e adus,si daca stiti de unde pot face rost de o pereche de oglinzi si un semnal dreapta si unde pot sa imi refac carenele.

nu stie nimeni?

app al meu fuge 90 dar acum nu mai am cablu la kilometraj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stie nimeni?

app al meu fuge 90 dar acum nu mai am cablu la kilometraj

la primarie il poti inscrie...iti trebuie un contract vanzare-cumparare si sa il verifici daca nu e furat...

vezi ca mai erau topicuri in inmatriculari :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut,

 

caut sa cumpar aripa spate ptr Yamaha Aerox dar pina gasesc vreau sa-mi improvizez una.

Rog pe cine mai are aripa spate sa-mi dea trei dimensiuni ale aripii spate: lungime (masurata pe mijlocul aripii), latime la capatul de jos, latime la capatul de sus.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar carena fata nitro/aerox.aceea care vine deasupra rotii,nu aia de la radiator.de preferat albastra....sau daca cunoasteti un service ceva unde se pot reface carene.ca poate reusesc sa o refac daca nu gasesc.si cine are niste stickere ceva de vanzare pt scuter sau macar modelul pe calculator,m-ar interesa ceva in genu astora de la TNT.aviz celor care stiu sa lucreze in photoshop.baga-ti id-ul meu in caz ca aveti modelul facut sau reusiti sa il creati,eu ma chinui impreuna cu un prieten sa le facem cat mai frumoase,sper sa reusim.Dupa o sa ma duc la o firma specializata si o sa le scot....am inteles ca e in jur de 30 de euro mp.

id:cosmy_g91@yahoo.com

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 19:37 -------------</small><br/>cumpar carena fata nitro/aerox.aceea care vine deasupra rotii,nu aia de la radiator.de preferat albastra....sau daca cunoasteti un service ceva unde se pot reface carene.ca poate reusesc sa o refac daca nu gasesc.si cine are niste stickere ceva de vanzare pt scuter sau macar modelul pe calc,m-ar interesa ceva in genu astora

post-30705-1205170073_thumb.jpg

post-30705-1205170106_thumb.jpg

post-30705-1205170688_thumb.jpg

Editat de cosmy_g91
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, caut si eu un far de aerox dar care sa lumineze ceva mai bine decat cel stok. Are cineva vreun sfat, un magazin e recomandat ceva ceva???

 

 

Vezi ca a adus pe www.piese-scutere.ro far de aerox. da nush cat de bine lumineaza..

 

--- Mesaj completat în 23 Mar 2008 23:10 -------------
Pan' la urma l-am rezolvat si pe al meu. Am facut acte. l-am inregistrat la primarie. am gasit si contact nou. am pus si kit 70cc. role 8 grame. neon albastru... ;) si mai urmeaza toba sport sa vad ce gasesc....:bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pan' la urma l-am rezolvat si pe al meu. Am facut acte. l-am inregistrat la primarie. am gasit si contact nou. am pus si kit 70cc. role 8 grame. neon albastru... :bow: si mai urmeaza toba sport sa vad ce gasesc....:bow:

Role de 8 grameeee ? ? ? ;) (nu ca n-ar exista)

Sa imi spui si mie cum pleaca de pe loc...daca pleaca,si cum se comporta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Role de 8 grameeee ? ? ? ;) (nu ca n-ar exista)

Sa imi spui si mie cum pleaca de pe loc...daca pleaca,si cum se comporta.

:bow: mai pleaca oare? :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are demaraj destul de bun. se ridica pe o roata la plecare dak dau tare. deh acu are 70cc. si la 60 la ora consuma mai putzin acum ca nu mai sta motoru asa de turat.. ( acum cred ca au cam 6-7 g rolele ca le-am marit eu putzin gaura) cu role de 4g aveam acelas demaraj si viteza doar 80. ;) ( cu carburator stock si toba la fel)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are demaraj destul de bun. se ridica pe o roata la plecare dak dau tare. deh acu are 70cc. si la 60 la ora consuma mai putzin acum ca nu mai sta motoru asa de turat.. ( acum cred ca au cam 6-7 g rolele ca le-am marit eu putzin gaura) cu role de 4g aveam acelas demaraj si viteza doar 80. :bow: ( cu carburator stock si toba la fel)

top speed ;) cat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite cine vorbea :bow: ...tu care ii dai 120 fara carene si sha? :bow:

pai....am aproape 100 de km ma ;) ,si vroiam si eu sa ma distrez...ce sa-i fac,ca mai incet de 60 nu merge... :bow:

dsc00455dj4.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...