Sari la conținut

Jawa


CrazYRaveN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da un raspuns 0721 91 92 10 aprindere electronica itp 2112 cauciucuri noi originale cehoslovacia

 

Motocicleta va ajunge la mine, sambata ma duc sa o vad, saptamana viitoare o si iau!!! :D :cheers:

Urmeaza dupa aia poze de pe drum, un pic de bibileala etc. :lol: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai stii cat am bibilit la ea ..de cand am luat-o ...dar na .. banel "" face legea ;)

arata bine rau si daca si merge la fel merita toti banii. Nu stiu daca ai vazut dar si eu ma chinui sa dau un vochod cu 6 bete

si nici reaq nu intreaba de el

Mesaj completat

daca ai stii cat am bibilit la ea ..de cand am luat-o ...dar na .. banel "" face legea :banana:

arata bine rau si daca si merge la fel merita toti banii. Nu stiu daca ai vazut dar si eu ma chinui sa dau un vochod cu 6 bete

si nici reaq nu intreaba de el

Mesaj completat

daca merge la fel de bine pe cat arata te scap de ea cum fac rost de bani.desigur daca nu o dai pana atunci.si eu am un vochod la vanzare cu 6 betze si nu intreaba nimeni de el.asa ca bafta si ne auzim pe mess S33king4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca merge la fel de bine pe cat arata te scap de ea cum fac rost de bani.desigur daca nu o dai pana atunci.si eu am un vochod la vanzare cu 6 betze si nu intreaba nimeni de el.asa ca bafta si ne auzim pe mess S33king4

A dat un add ..vb pe mess bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua pentru inceput doresc sa imi cer scuze catre domni dorucioby si corneliutecu pentru ca nu le-am dat un raspuns mai rapid, in legatura cu ofertele dumnealor.

Sper ca de maine sa fiu mai sarac cu cateva milioane, dar posesorul Jawei domnului el_nynios. Maine ma duc sa o vad. ;)

O zi buna si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema la furca pe fata,imi joaca inainte si inapoi.Problema este ca inainte am avut o alta furca care nu juca deloc,am pus alta si asta joaca.Eu ma gandesc ca prbl o fi din bilele alea care trebuiesc schimbate cu bile din cosersi de bicicleta din cauza uzuri.Daca mai are cineva idei,promit sa fiu ascultator ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema la furca pe fata,imi joaca inainte si inapoi.Problema este ca inainte am avut o alta furca care nu juca deloc,am pus alta si asta joaca.Eu ma gandesc ca prbl o fi din bilele alea care trebuiesc schimbate cu bile din cosersi de bicicleta din cauza uzuri.Daca mai are cineva idei,promit sa fiu ascultator ;)

Salut!!! E posibil sa fie si din bile , dar eu ma gandesc ca se useaza cam greu acolo bilele.Vezi sa nu ai joc din cauza lipsei bilelor de acolo!!! Cel mai bine ar fi sa desfaci ghidonul si ceasurile de bord si sa incerci sa mai strangi furca din piulita centrala rotunda (adica piulita care se afla sub cea hexagonala) pana nu mai ai joc, dar atentie sa se miste usor stanga dreapta ghidonul. Bafta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Oare mai există pe lumea asta cineva... care să aibă un ambielaj de TS în vaselină?.... Ce frumos visez eu....

 

Oare mai găsesc pe lumea asta pe cineva care să îmi poată face ambielajul.... MI-au pocnit rulmenții centrali. Ce să fac ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!!! E posibil sa fie si din bile , dar eu ma gandesc ca se useaza cam greu acolo bilele.Vezi sa nu ai joc din cauza lipsei bilelor de acolo!!! Cel mai bine ar fi sa desfaci ghidonul si ceasurile de bord si sa incerci sa mai strangi furca din piulita centrala rotunda (adica piulita care se afla sub cea hexagonala) pana nu mai ai joc, dar atentie sa se miste usor stanga dreapta ghidonul. Bafta!!

 

Am incercat sa il strang cat am putut(prin vara).Cand o sa se mai incalzeasca o sa desfac si o pot sa va spun exact ce este,o sa masor cu sublerul si bilutele sa vad daca este lipsa etc etc.In alta ordinde de idei,am desfacut si motorul ca sa il resegmentez si am observat un mic "sant" la capatul cilindrului ceea ce este normal ca nu merge pana in capat pistonul,intrebare este cat de mare ar trebuii sa fie hop-ul ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare mai există pe lumea asta cineva... care să aibă un ambielaj de TS în vaselină?.... Ce frumos visez eu....

Oare mai găsesc pe lumea asta pe cineva care să îmi poată face ambielajul.... MI-au pocnit rulmenții centrali. Ce să fac ?

Poti apela la cei din zona Suceava-Iasi,dar pretul unuia nou sare de 450-500 lei...iar pentru reparatia celui vechi apeleaza cu incredere la 0744814408 sau 0745306155 (tipul sta in Arad parca,dar lucreaza bine...nu stiu la preturi cum sta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare mai există pe lumea asta cineva... care să aibă un ambielaj de TS în vaselină?.... Ce frumos visez eu....

 

Oare mai găsesc pe lumea asta pe cineva care să îmi poată face ambielajul.... MI-au pocnit rulmenții centrali. Ce să fac ?

Am motorul asta .Il dezmembrez. Ambielajul e bun .

post-54408-1295299878_thumb.jpgpost-54408-1295299803_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare mai există pe lumea asta cineva... care să aibă un ambielaj de TS în vaselină?.... Ce frumos visez eu....

 

Oare mai găsesc pe lumea asta pe cineva care să îmi poată face ambielajul.... MI-au pocnit rulmenții centrali. Ce să fac ?

 

La mine a fost tot asa si mi l-am rezolvat singur. Am fost la un service care avea o presa si un mecanic cu rabdare si l-am debucsat si rebucsat folosind presa asa cum scrie in manualul din semnatura mea. Super simplu. In cazul meu nu m-a costat nimic pentru ca mecanicul respectiv mi-e prieten dar nu cred ca poate sa te coste mare lucru. Apoi m-am dus cu el la un strungar care s-a laudat ca mi-l centreaza el la loc (10 lei), nu am fost multumit de centrarea lui si mi-am facut "dispozitivul de centrare" foarte asemanator cu cel din carte si l-am centrat conform instructiunilor din cartea din semnatura folosind insa un singur ceas comparator pe care l-am tot mutat de pe un maneton pe altul. A iesit superbine si m-a costat in total doar pretul rulmentilor pe care i-am ales sa fie cat mai de calitate.

Trebuie vazut insa daca sunt distrusi doar rulmentii centrali (la mine au fost toti patru dar bielele erau super). Daca si bielele sunt uzate, atunci daca tot il depresezi, schimba si bielele impreuna cu bolturile lor, si pe cele din ambielaj si pe cele de la piston.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare mai există pe lumea asta cineva... care să aibă un ambielaj de TS în vaselină?.... Ce frumos visez eu....

 

Oare mai găsesc pe lumea asta pe cineva care să îmi poată face ambielajul.... MI-au pocnit rulmenții centrali. Ce să fac ?

 

 

un ambelaj nou fabricatie ucraina costa 230 de lei si are si rulmenti centrali pe el.

trebuie sa vezi ce joc are capacul central ce stinge rulmenti in carter,de acolo e cauza din care crapa rulmenti sau daca a fost desfacut nu sa montat capacul calumea pe pozitia lui.

daca ai mai desfacut intre rulmenti este un distantier care ala are pozitia lui pe capacul respectiv de care vb.

mai e o cazua in care mai crapa rulemnti centrali:verifica jocul la rumenti laterali in carter,din cauza turatiei mari nui bine sa ai jocuri la rulmenti ce tin ambelajul pe cartere.

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare mai există pe lumea asta cineva... care să aibă un ambielaj de TS în vaselină?.... Ce frumos visez eu....

 

Oare mai găsesc pe lumea asta pe cineva care să îmi poată face ambielajul.... MI-au pocnit rulmenții centrali. Ce să fac ?

 

 

nici in MM nu poate face nimeni ambielajul de cateva luni am tot cautat pe cineva si nimic , cel mai aproape in satu mare , iritat mi-am mai cumparat acu duminica o jawa cu 500 lei si zilele astea schimb motorul complet , caci am inteles ca ma coasta doar 15 lei modificarea din acte (motorul cica ar fi , piesa de schimb) eu as spune sa-ti cauti si tu acolo o jawa lezne fara acte o mai negociezi la sange si ramai cu o caruta de piese de schimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa il strang cat am putut(prin vara).Cand o sa se mai incalzeasca o sa desfac si o pot sa va spun exact ce este,o sa masor cu sublerul si bilutele sa vad daca este lipsa etc etc.In alta ordinde de idei,am desfacut si motorul ca sa il resegmentez si am observat un mic "sant" la capatul cilindrului ceea ce este normal ca nu merge pana in capat pistonul,intrebare este cat de mare ar trebuii sa fie hop-ul :D.

Cat de mare poate fi un ou mic?? ;)

Cat mai mic trebuie sa fie '''hopul'' (gradul de uzura al cilindrului) sau deloc :huh: . Daca e mare eu as recomanda un alezaj si un schimb de set motor la o cota mai mare!!! Bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...