Sari la conținut

Jawa


CrazYRaveN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tevile sint de CZ 250 Sport, utilizate ulterior si pe Jawa 350...asa ca tu alegi daca le pastrezi sau nu.

Semnalizarile arunca-le! Asta nu a avut semnalizari la nastere!

Despre garnituri ti-am mai zis, fa-le din tabla subtire de aluminiu sau cupru...fara fire sau alte bolbotenii!

Furca se potriveste de la CZ-ul tau, eventual schimba si jugul cu totul.

Carburatorul de 175 are jicloare mai mici, asa ca incearca sa gasesti un carburator de 250, ori de Sport de 250, sau jicloare noi de 250 si le schimbi pe cele de 175. Poti folosi si carburatorul de la CZ 175 fara modificari, dar performantele motorului vor fi ciuntite!

Ti-am raspuns aici si la problemele expuse pe PM fiindca poate mai foloseste si altcuiva informatia, sper sa nu te superi. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tevile sint de CZ 250 Sport, utilizate ulterior si pe Jawa 350...asa ca tu alegi daca le pastrezi sau nu.

Semnalizarile arunca-le! Asta nu a avut semnalizari la nastere!

Despre garnituri ti-am mai zis, fa-le din tabla subtire de aluminiu sau cupru...fara fire sau alte bolbotenii!

Furca se potriveste de la CZ-ul tau, eventual schimba si jugul cu totul.

Carburatorul de 175 are jicloare mai mici, asa ca incearca sa gasesti un carburator de 250, ori de Sport de 250, sau jicloare noi de 250 si le schimbi pe cele de 175. Poti folosi si carburatorul de la CZ 175 fara modificari, dar performantele motorului vor fi ciuntite!

Ti-am raspuns aici si la problemele expuse pe PM fiindca poate mai foloseste si altcuiva informatia, sper sa nu te superi. :peace:

Ivane ambreajul si piesele din cutie sunt aceleasi ? din czul meu de 175 fata de jawa 250 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da, poti uni intro singura toba evacuarile (sudezi coturile dupa decupajul de rigoare) si folosesti o toba moto sau de scuter musai pentru doi timpi cu toate sitele complete (sa nu elimini sitele ca in afara de zgomot mult si praf, nu vei face decit sa consumi combustibil dublu la suta de kilometri parcursi), provenita de pe un utilaj egal sau aproximativ egal cu acei 350 ccm ai Jawei tale.

Bafta si sa pui poze ca sa vedem si noi jucaria!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la punctul unde se unesc galeriile, ca si lungime trebuiesc a fii egale sau nu are nimic daca e una mai scurta si una mai lunga,

vreau sa le scot cumva in lateral, ceva de genu:

post-89815-0-06897000-1445022974_thumb.jpg

 

ms

Editat de blue24
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nimic daca un cot va fi mai lung decit celalalt...va merge fara probleme.

Frumoasa si sper sa-ti cocoseze cadrul motorasul ala...fiindca mi se pare cam firava constructia in doar citeva puncte...dar cred ca stii asta si vei intari cadrul si nu se va intimpla nimic rau! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh...si tu acum! Pai daca mai bagi 10m de teava rectangulara il ingreunezi prea mult...

Sper ca asta ai spus-o asa, estimativ si la repezeala!

Oricum, iti doresc mult succes in finalizarea proiectului si la final astept sa vad rezultatul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greu zici nea ivane? am eu 2 bucati cu tot cu soclu,partea proasta ii ca nu am suport de cauciuc pt ele,in rest sunt ok cu tot cu soclu pt becuri,unul pot sa il donez lui the lone wolf daca vrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, ziceam ca-i greu, spre imposibil...dar faptul ca iepurele sare direct din gura lupului negru (!) nu poate decit sa ma bucure!

Simplul gest de a colectiona/reconditiona/repara/dona fiare de Jawa pentru mine este un semn ca nu-s singurul nebun din zona! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, ziceam ca-i greu, spre imposibil...dar faptul ca iepurele sare direct din gura lupului negru (!) nu poate decit sa ma bucure!

Simplul gest de a colectiona/reconditiona/repara/dona fiare de Jawa pentru mine este un semn ca nu-s singurul nebun din zona! :hug:

ajut cum pot si cu ce pot,imi este drag sa vad Jawe restaurate si nu lasate sa piara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca celalalt lup nu ti-a multumit inca, o fac io in numele lui...meriti!

Jos basca! Frumos gestu'! :ok:

i am trimis pm,nu il bag pe gat, daca vrea stopul ii bine daca nu sta cuminte pe raft si asteapta...ajut pt ca si eu la randul meu sunt ajutat de alti motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare..! caut si eu pe la careva ceva maruntisuri pt un ;velorex 560.

i-mi trebuiesc ; lampile de pe atas ,suporti parbriz si bara de care se tine pasagerul.

daca aveti careva ,ceva ......astept oferte.

multumesc..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...