Sari la conținut

Jawa


CrazYRaveN
 Share

Postări Recomandate

Acum 50 minute, BLACK SPIDER a spus:

Am intrebat deoarece n.am gasit nici o serie stantata pe cadru ci doar pe tablita

In acest caz vei plati un banut in plus la RAR ca sa-ti stanteze ei seria. Sa fii foarte atent fiindca Doreii de acolo (si nu doar o data!) gresesc la stantare seria si apoi tu esti pus pe drumuri si platesti in plus, ei neavand nici macar o urma de responsabilitate sau vina! 

Cricul (daca este cadrul original si nu unul cumparat ulterior) nu are decat doua arcuri elicoidale. Aia cu lamele e vreo facatura (ai deja pe cadru sudate din fabrica doua opritoare lamelare, dar nu-s musai sa fie ca sa stea cricul ridicat)!

Ah...dupa serie te mai poti uita si pe partea dreapta a cadrului, in zona pedalei de frana, mai dosita nitel, ori chiar pe stanga, sub cutie, in spatele motorului. Daca este vreuna stantata acolo, e clar ca ai un cadru care a fost inlocuit candva.

1 oră în urmă, Gabi24 a spus:

...De la Ivan Pedala citire.

Multumesc Gabi, nu am putut raspunde la timp fiindca ma bruiaza nepoatele la cap, iar accesul la internet este sporadic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 17 minute, ivan pedala a spus:

Multumesc Gabi, nu am putut raspunde la timp fiindca ma bruiaza nepoatele la cap, iar accesul la internet este sporadic!

Sarbatori fericite si multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Gabi24 a spus:

Sarbatori fericite si multa sanatate!

Multumesc, la fel si voua...si la toti motociclistii, familiilor si apropiatilor acestora!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai poti aduce, da-mi un semn...cred ca mai ai numarul meu de telefon!:cheers:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza este mica, pixeli putini, nu se vede mare lucru...daca ti se confirma ca exista si de CZ model 471, da-mi de stire...ca sa nu fac comanda doar de amoru' artei. Roaga pe cel care merge sa cumpere sa trimita poze cu modelele de pe stoc si poate comand mai mult de doua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea de Jawa 638 este perfecta, dar cea de CZ cred ca provine de la Sport 350, ori Bizon. Nu am dimensiuni ca sa fac o proba la rece... dar este posibil sa se potriveasca (merge sigur la Jawa 634). Daca afli amanunte, da-mi un semn...sigur ma abonez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum banuiam, deci se potriveste la fix pe CZ 350 Sport!

Ramane sa vedem daca au si de 250 sau\si 175 Sport, fiindca doar pentru o singura invelitoare nu renteaza efortul (sincer, am deja saua imbracata la Jawa 350 TS in stare foarte buna, multumita lui @Sxn666). Asa ca pot astepta, nu-i graba!:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, shashka a spus:

Singura sectiune unde nu te-am vazut sa-ti dai cu parerea, e la "motociclisti pasionati de sex", in rest le stii pe toate. Nu te pricepi si la femei? Sau doar la alea imbracate?

 

Eu sper sa vina o infirmiera si sa-l mute intr-o camera de la azil unde nu are net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Vazusem, dar cand am intrebat au zis ca au decat de Jawa (mai multe modele) si de CZ 350 Sport, plus ceva CZ din anii '60. Nu ma grabesc, am invelitoare sanatoasa, piele...numa' ca nu-i si aratoasa, dar o plimb cu blana de oaie deasupra!🤭

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îți pare scump 12,5€ coletaria pentru un pachet cât o cutie de pantofi? Pt ce se vede în poza atât a costat.... jawaparts, la fel și jawashop. Etovar e un pic mai scump, am plătit 90lei, dar a compensat faptul ca anumite piese sunt doar la ei, iar altele sunt foarte ieftine( ex. 0,58€ simering). De obicei aștept pana se aduna de cel puțin 50-60 €.... na, sunt 3 cehoaice.

20201124_090830.jpg

20201118_103432.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine mai aratau si bine mai mergeau mai nene...Prima a fost o Jawa-Cz cu cilindru sport de 175, sprintena rau, avea doar o mica "buba" la cutia de viteze, nu statea intr-a treia...am rezolvat dupa doua demontari intr-o zi, cu dat motorul jos de pe cadru si urcat in balcon la etajul 4 ...urmatoarele au fost Jawa 638... imi facusem si o reductie pentru ceasul comparator cu care reglam aprinderea, erau alte vremuri....reuseam sa imi fac la munca aproape orice pentru intretinerea lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
La 04.05.2021 la 22:15, ivan pedala a spus:

Asa cum banuiam, deci se potriveste la fix pe CZ 350 Sport!

Ramane sa vedem daca au si de 250 sau\si 175 Sport, fiindca doar pentru o singura invelitoare nu renteaza efortul (sincer, am deja saua imbracata la Jawa 350 TS in stare foarte buna, multumita lui @Sxn666). Asa ca pot astepta, nu-i graba!:cheers:

Nea Ivane, pistoanele ALMET pentru 634, sunt de calitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, bune...mult peste cele facute de prietenii de peste Prut!

Ale moldovinesti parca-s din linguri si clante din zamac, nici macar ca alea turcesti, ori taiwaneze nu-s! Astea de la Almet au aluminiu de calitate in ele si sunt prelucrate corect, se vede mana cehului la ele.:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, ivan pedala a spus:

Da, bune...mult peste cele facute de prietenii de peste Prut!

Ale moldovinesti parca-s din linguri si clante din zamac, nici macar ca alea turcesti, ori taiwaneze nu-s! Astea de la Almet au aluminiu de calitate in ele si sunt prelucrate corect, se vede mana cehului la ele.:cheers:

Multam tare frumos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...