Sari la conținut

Magazine Accesorii si Serviceuri moto


aleck
 Share

Postări Recomandate

Cred ca era nevoie de topicul asta pentru cei mai putin informati (cunoscatori). Deci de unde va procurati echipament? Ce preturi? Calitate?

Eu am vazut la magazinashu' ala de pe avram iancu pantaloni piele (pt ss) pe la 450 ron, geaca de la 500 si ceva in sus, manusi mi-am luat la 116 ron textil+piele.

 

Ce parere aveti? Merita cumparat de aici sau de afara?

 

Asfalt uscat! :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 361
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cred ca era nevoie de topicul asta pentru cei mai putin informati (cunoscatori). Deci de unde va procurati echipament? Ce preturi? Calitate?

Eu am vazut la magazinashu' ala de pe avram iancu pantaloni piele (pt ss) pe la 450 ron, geaca de la 500 si ceva in sus, manusi mi-am luat la 116 ron textil+piele.

 

Ce parere aveti? Merita cumparat de aici sau de afara?

 

Asfalt uscat! :duel:

 

 

unde e magazinul ala pe avram iancu?

ca eu tot din ungaria am facut cumparaturile

sau din germania la luis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut MJR, magazinu` ala ii p avram iancu vis-a-vis d bylos p partea stanga in sensul d mers si are expus ceva combinezon si niste casti... si raspunsand la intrebarea lui aleck: echipamentele alea NU sunt d buna calitate si sunt scumpe (pielea e d proasta calitate si sunt cusute destul d slab...).eu de exemplu mi-am cumparat echipament d la POLO (marca FLM) din textil+piele (pantaloni 120e,geaca 150e,cizme 90e=full protectii) cu 360 euro si sunt F F BUNE si calitativ si k design.dak t intereseaza intra p site-ul www.polo-motorrad.de si la onlineshop dupa care la bekkleidung.sunt f multe modele si la preturi f bune!!!! maine n putem intalni sa ti-l arat si sa-ti recomand p cineva (kre a adus si mie) si kre aduce in kteva zile fara comision (fiind si el oradean).dak vrei, dai un replay sau suna-ma p nr 0722632512 si n vedem undeva.

deci eu recomand LOUIS, POLO... asta e doar parerea mea!!

post-13994-1177787534_thumb.jpg

Editat de pictoru_r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut MJR, magazinu` ala ii p avram iancu vis-a-vis d bylos p partea stanga in sensul d mers si are expus ceva combinezon si niste casti... si raspunsand la intrebarea lui aleck: echipamentele alea NU sunt d buna calitate si sunt scumpe (pielea e d proasta calitate si sunt cusute destul d slab...).eu de exemplu mi-am cumparat echipament d la POLO (marca FLM) din textil+piele (pantaloni 120e,geaca 150e,cizme 90e=full protectii) cu 360 euro si sunt F F BUNE si calitativ si k design.dak t intereseaza intra p site-ul www.polo-motorrad.de si la onlineshop dupa care la bekkleidung.sunt f multe modele si la preturi f bune!!!! maine n putem intalni sa ti-l arat si sa-ti recomand p cineva (kre a adus si mie) si kre aduce in kteva zile fara comision (fiind si el oradean).dak vrei, dai un replay sau suna-ma p nr 0722632512 si n vedem undeva.

deci eu recomand LOUIS, POLO... asta e doar parerea mea!!

 

ai foarte mare drepate pictorule

intre astea e o diferenta ca si intre un pantof sport "nike" si unul cumparat din piata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt un client al Louis sau Polo. Insa recomand mai cu caldura sa dai o fuga pana in Ungaria, asa macar ai posibilitatea sa incerci echipamentul daca-ti vine, ca nu te poti lua intotdeauna dupa marimi (in special la casti), mai ales ca aceeasi marime difera de la un producator la altul.

Magazinele din Romania (desi putine), din pacate inca isi pun un adaos comercial ENORM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt un client al Louis sau Polo. Insa recomand mai cu caldura sa dai o fuga pana in Ungaria, asa macar ai posibilitatea sa incerci echipamentul daca-ti vine, ca nu te poti lua intotdeauna dupa marimi (in special la casti), mai ales ca aceeasi marime difera de la un producator la altul.

Magazinele din Romania (desi putine), din pacate inca isi pun un adaos comercial ENORM.

 

ai dreptate bobi

oricum casca mai ales e bine probata inainte de achizitie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor de sfaturi... cat priveste magazinashele din ro... :ok: asa ma gandeam si eu... Cat de adus din germania sau de oriunde altundeva, nu prea m-as baga. As prefera sa incerc mai intai. La urmatoarea tura in HU ma bag si eu, macar sa prospectez piata... ca de bani cred ca am sa raman fara. Am obs. ca discu de frana din stg fata are un mic joc+ mai trebe facut un schimb de ulei, si cu asta cred ca raman chel. :duel: Piese pt moto de unde luati? se gasesc prin Oradea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal imi comand de la Louis, sau din Ungaria.

Daca doresti in Oradea, poti sa incerci la Bela sau la Rudi.

Chiar acuma de doua zile mi-am schimbat uleiul + filtru ulei la Bela si chiar sunt multumit si de produse si de pret.

Editat de boobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal imi comand de la Louis, sau din Ungaria.

Daca doresti in Oradea, poti sa incerci la Bela sau la Rudi.

Chiar acuma de doua zile mi-am schimbat uleiul + filtru ulei la Bela si chiar sunt multumit si de produse si de pret.

 

Yep...maine ma duc la Rudi cu Avent! Sper sa iasa ceva.. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost saptamana trecuta,dupa ce mi-a zis aleck de magazinul de pe Avram Iancu.Unele preturi sunt cat de cat ok , dar la unele sunt umflate rau de tot ( parca era o husa de motor cu 350 RON,care pe Louis o gasesti la cativa euro ) .

Vreau sa merg sapt viitoare sa dau comanda la un echipament de la UFO pt.cross (pantalon+bluza+protectii corp) si o pereche de cizme.Preturi de catalog,fara nici un adaos.Mi se pare ok.

Editat de DonHacker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu.Venind vorba ...

Mi-am luat in iarna o pelerina de ploaie de la Louis.M-a tinut 20 de min.:duel:).Si din poze banuiesc ca e cam acelasi material.

 

N-as putea sa-ti spun sigur daca e acelasi material pt ca nu am avut pelerina de ploaie de la Louis, dar daca zici ca te-a tinut 20 de minute, probabil ca e acelasi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Husele de motor de pe Louis nu merita nici macar 1 RON, fie vorba intre noi. Sint bani aruncati, se rupe dupa 3 zile.

 

eu am o husa de la lousi din aia cu 5 euro si m-a tinut toata iarna (noroc ca nu a nins prea mult) si o mai folosesc si acum, singura problema e ca am ars-o un pic cu toba de esapament

Editat de MJR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Nestiind prea multe magazine cu accesorii moto din Oradea, mi-a venit ideea acestui topic, gandindu-ma ca multi trec prin situatia mea.Sper sa fie de folos topicul.Deci, cine stie magazine cu accesorii moto, sa le treaca aici, cu adresa langa, sau macar o descriere. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nestiind prea multe magazine cu accesorii moto din Oradea, mi-a venit ideea acestui topic, gandindu-ma ca multi trec prin situatia mea.Sper sa fie de folos topicul.Deci, cine stie magazine cu accesorii moto, sa le treaca aici, cu adresa langa, sau macar o descriere. Multumesc

[/quot

 

La Bela se ajunge cel mai usor...pe centura spre Santandrei pe dr(300m) cum mergi de la sensul girator din Calea Aradului spre Sf Andr.

 

Mai e cineva in capat pe Koreei(intersectie cu Seleusului), in Nufaru pe langa biserica in dr(dr de piatra , intri in curte si la dr)

Daca nu gasesti nimic(Bela iti aduce orice), mergi si tu la H'unguri :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe centru vis a vis de Byblos ,......am auzit de unu iara langa autogara sincer nu am luat nimic din nici unul inca ...ma dc pana la huni pr data, asa de plimbare :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu lucrez la ala de langa autogara si intradevar nu sunt foarte multe pe umerase si expuse, dar cred ca nici un magazin nu a avut foarte multa marfa expusa la inceput. avand in vedere ca nici nu s-a prea facut reclama si lumea nu a auzit de acest magazin. se numeste "nomad sport" si din cate stiu eu la toate magazinele din oradea se merge pe comanda. mai rar se intampla sa mergi si sa gasesti fix echipamentul care iti trebuie. asa ca daca si la celelalte magazine mergeti sa faceti comanda, haide-ti si pe aici sa vedeti ce va puteti comanda prin noi. poate ca o sa merite. si chiar daca nu ve-ti fi multumiti, ati mai facut o tura cu motorul.

si mai nou exista o adresa de mail, de messenger si de msn unde va puteti interesa de diverse. va stau la dispozitie. numai haideti pe aici : langa autogara, unde a fost comatul in curte. imposibil sa nu ne gasiti. razboieni 81

 

iar magazinul de pe centru, de pe avram iancu cred ca il stiu toti. imposibil sa nu fie observat.

 

ca veni vorba de magazine moto din oradea.

 

 

programul de la Nomad sport este :

luni - vineri 15 - 19

sambata 09 - 13

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ala din centru nu vi o recomand (ala vis a vis de byblos)

 

am comandat marfa de la ei de 10 milioane si am dat avans 50% fara sa iau nimic marfa....rezultat...dupa 3 luni mi au dat marfa (costumatii cross etc).

Cred ca am spus totul de seriozitatea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe ala din centru nu vi o recomand (ala vis a vis de byblos)

 

am comandat marfa de la ei de 10 milioane si am dat avans 50% fara sa iau nimic marfa....rezultat...dupa 3 luni mi au dat marfa (costumatii cross etc).

Cred ca am spus totul de seriozitatea lor.

dap aia is cam disperati sa isi vanda marfa ca nu le merge bine.. eu am vrut o viziera sa imi schimb si se chinuia-u sa imi vanda o casca :wave: eu am zis ca vreau viziera.. si pana la urma au adus ceva .. dar nu era noua si era si zgariata..

tipic romanesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...