Jump to content

Plimbari Enduro-turing?

sabyn23
 Share

Recommended Posts

Alooo? Enduristii? Africanele? Nu va plac drumurile de tzara? Aventura incepe in momentul cand iesi de pe sosea.

Pentru inceput propun sa facem maine o tura de incalzire: incepand din Costinesti sa o luam pe drumul neasfaltat ce trece pe langa Manastirea Sf. Elena pana in celelalte statiuni, apoi cu intermitente de asfalt am putea sa ne abatem prin Limanu-Hagieni-Coroana-Valcele-Darabani-Graniceru-Negru.Voda-Constanta.

Bodi, Soy, Ionut, Cocaine, Naboki, la apel!

Poate ne vedem diseara la Trei papuci,Tataia sau cum s-o numi plaja aia de v-ati facut de cap joi, sa stabilim ora plecarii si traseul exact.

post-7484-1183807563_thumb.jpgpost-7484-1183807588_thumb.jpg

Poate ni se alatura si camarazii din Mangalia...

Edited by sabyn23

ati putea sa o luati pe camp din ef sud, pe faleza, este super misto. treceti pe la farul de la tuzla, si ajungeti in costinesti. cazemate, faleze de 10 metri, e misto rau. drumul este din pamant, dar este ok.

ati putea sa o luati pe camp din ef sud, pe faleza, este super misto. treceti pe la farul de la tuzla, si ajungeti in costinesti. cazemate, faleze de 10 metri, e misto rau. drumul este din pamant, dar este ok.

si e si plin de caini;)

Multzam. Drumu nu prea ne intereseaza cum e, dar cainii ar putea fi o problema.

Asteptam si alte sugestii.

Noi organizam o plimbare pentru ATV-uri, dar este loc si pentru motoare care nu iubesc doar asfaltul!

/index.php?showtopic=114171

Din pacate, grupul nostru se deplaseaza cu o viteza de doar 20-40kmh! Mai mult, nu ne permit nici terenul si nici ATV-urile! 60kmh este maximul recomandat pentru ATV!

Va asteptam cu placere!

Noi organizam o plimbare pentru ATV-uri, dar este loc si pentru motoare care nu iubesc doar asfaltul!

/index.php?showtopic=114171

Din pacate, grupul nostru se deplaseaza cu o viteza de doar 20-40kmh! Mai mult, nu ne permit nici terenul si nici ATV-urile! 60kmh este maximul recomandat pentru ATV!

Va asteptam cu placere!

Multzumim de invitatzie! S-a stabilit deja in seara aceasta: intalnirea maine ora 10.30 la benzinaria MOL de la Doraly. Pana in Eforie Sud pe asfalt, apoi pe drum negru...

Edited by sabyn23

Si cea mai tare faza :wave: Noi alergam cu motoretele dupa o iapa care plecase acasa ca ii era sete( cel putin asa credea stapanul) si un armasar cu caruta cu tot alerga dupa noi sa prinda iapa :lol: asta s-a intamplat dupa cele 2 ore de desis(padure) :lol:

post-11556-1183904065_thumb.jpg

post-11556-1183904216_thumb.jpg

Si cea mai tare faza :wave: Noi alergam cu motoretele dupa o iapa care plecase acasa ca ii era sete( cel putin asa credea stapanul) si un armasar cu caruta cu tot alerga dupa noi sa prinda iapa :10: asta s-a intamplat dupa cele 2 ore de desis(padure) :lol:

Esti sigur ca nu alerga dupa tine armasarul mai BODI?....a simtit concurenta si vroia s-o anihileze :lol: :lol: :cheers: :agree:

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Haidetzi la plimbare soft-enduro:

/index.php?showtopic=123049

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 00:10 -------------
Rezultatul:

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 21:36 -------------
Chiar a fost belea...

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 21:37 -------------
Chiar a fost belea...

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 21:40 -------------
Chiar a fost belea...

Sa nu-mi spuneti ca nu va place ca nu va cred.

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 21:44 -------------
k?

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 21:55 -------------

Haidetzi la plimbare soft-enduro:

/index.php?showtopic=123049

<small>--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 00:10 -------------</small><br/>Rezultatul:

<small>--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 21:36 -------------</small><br/>

<small>--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 21:37 -------------</small><br/>

<small>--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 21:40 -------------</small><br/>Chiar a fost belea...

Sa nu-mi spuneti ca nu va place ca nu va cred.

<small>--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 21:44 -------------</small><br/>k?

post-7484-1186348092_thumb.jpg

post-7484-1186348134_thumb.jpg

Daca tot nu m-am putut trezii cand au fost copii la joaca,am zis sa ies la o plimbare si sa ma zgaltai si eu putin :) Asa ca am luat-o pe Alina si am plecat la Enisala unde vedeti si voi ce s-a intamplat .

MVI_0483.wmv Dupa ce am ingropat motorul,am stat si m-am uitat ca boul la el vreo 5 minute dupa care mi-a traznit sa-l las pe o parte...Si a mers :P :burnout: post-11556-1186447307_thumb.jpg Asa ca astept detinatorii de enduro/touring (cross) sa isi faca timp liber si sa ne dam prin tulcea pe coclauri :hurt:

Pai dupa cum scrie acolo,plimbare,gratar( adica cine nu poate enduro,are si alte optiuni,ma-ntelegi? ).

Pai daca voi o luati pe camp si eu is singurul neendurist care mai sunt optiunie?

Pai daca voi o luati pe camp si eu is singurul neendurist care mai sunt optiunie?

sa faci gratare!! :hurt:

--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 18:39 -------------

vine si cristi cu en'u lui asa k nu esti minoritar....faceti gratare la 4 maini :burnout: :) :P

sa faci gratare!! :hurt:

<small>--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 18:39 -------------</small><br/>

vine si cristi cu en'u lui asa k nu esti minoritar....faceti gratare la 4 maini :burnout: :) :P

si la 2 p......hurculite :crack: :crack:

mi-a spus bodi,as veni si eu dar am motorul la vopsit si e desfacut cu totul pentru o curatare generala si in plus nici permis nu am ca mi-a cam fost lene sa vin la constanta sa imi iau de la judecatorie dovada :burnout: ne vedem la constanta pe saptamana viitoare daca e