Sari la conținut

Zona Colentina - Tei


andan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare...

Eu stau undeva langa Palatul D-na Ghica...Petricani.. :blbl: se pune?

Am un KAW GPX 600R dar din pacate e in reparatii dupa un mic accident pe Sos Petricani...

Pana in primavara sper sa fie ok batranica ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all. Si eu sunt din Tei, mai exact vis-a-vis de Angst, langa parc. Momentan am un GeSeu de 500 F. Poate ne intalnim cat o mai tine vremea frumoasa.

 

sigur ca ne intalnim! numa sa nu ne aratzi (cu) degetul ca in avatar :blbl: ;)

 

salutare...

Eu stau undeva langa Palatul D-na Ghica...Petricani.. :D se pune?

Am un KAW GPX 600R dar din pacate e in reparatii dupa un mic accident pe Sos Petricani...

Pana in primavara sper sa fie ok batranica ;)

 

sigur ca se pune!

 

 

stati si voi cu un ochi pe topic... eu cel putin postez aici cand ne urnim la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re all!

Stau pe Maica Domnului am un pui de Ninja :( ( ZXR400 )de 1 luna, momentan cu ceva probleme, nu mi-ar strica niste indicatii catre un service ieftin si bun :(

Editat de HaOtiC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur ca ne intalnim! numa sa nu ne aratzi (cu) degetul ca in avatar :( ;)

 

:lol: nu va arat ca n-am de ce.....

 

sa ne auzim cu bine....cine stie , poate ne intalnim intamplator prin cartier :(

 

aha, vad ca ti-ai schimbat avatarul... de data asta fara degete :lol:

 

Re all!

Stau pe Maica Domnului am un pui de Ninja ( ZXR400 )de 1 luna, momentan cu ceva probleme, nu mi-ar strica niste indicatii catre un service ieftin si bun

 

salut! ce probleme are? cel mai aproape service cred ca este cel de pe doamna ghica (alfamotors)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate iesim sambata la o plimbare afara din bucuresti. daca imi vine vreo idee o sa o postez aici. daca aveti idei, postati-le aici.

 

cry tata mai traiesti?...

 

Ia sa va vad cum va dati cotitzi si de data asta. parca vad ca o sa fiu numai eu si cry din colentina :(

 

SAMBATA 1Noiembrie2008 NE INTALNIM de dimineatza sa plecam pe undeva afara din Bucuresti. Ne mai gandim la destinatie, daca aveti voi idei, exprimatzile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! ce probleme are? cel mai aproape service cred ca este cel de pe doamna ghica (alfamotors)

 

pierde ulei cred ca pe la garnitura la motor, cand mi l-am luat am fost la un service prin 13 septembrie si a zis k nu e ceva grav si nu prea mai are ulei :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne intalnim maine dimineata la 8:30 la rond la d-na Ghica, sau la 8:45-9:00 pe DN1 langa Academia de Politie (cum cobori pe al 2-lea pod, treci de intersectia cu strada ce duce la gradina zoologica, si imediat pe dreapta se largeste drumul... acolo!)

drumul: bucuresti-sinaia-rasnov-zarnesti-plaiul foii. (sunt cativa km de drum mai prost dar am inteles ca totusi nu e dezastru)

asteptam la locul de intalnire doar pe cine se anuntza ca vine. cine vine sa aibe si plinul facut ca nu ne oprim toti pentru ca pune doar unu gaz deoarece a uitat sa o faca inainte. neaparat sa va aduceti mobrele cu voi sa nu uitati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE !!! motociclisti din Tei aveti grija ca au inceput sa se fure motoare la noi in cartier. Ieri si astazi a fost surprins un individ cam la 1.85 m , tuns periuta , conformatie masiva care dadea tarcoale motocicletei mele. Chiar a ridicat husa de ambele dati sa se uite la ea. In momentul in care un vecin a tipat la el, acesta a plecat. E posibil sa fie din gasca de hoti care i-au furat si colegului nostru mobra rosu cu alb care sta tot in Tei. Concluzia este urmatoarea : aveti grija unde parcati motoarele si daca aveti alarma activati-o. Ochii in 14. Eu daca il sau ii prind le rup tendoanele pana sa ajunga politia. :laugh:

 

Aseara mi-am mutat mobra si se pare ca cei care au vrut sa o fure s-au intors...si-au luat o mare teapa ca nu l-au mai gasit acolo si mi-au taiat nr de tabla de pe gard si l-au aruncat intr-un canal....se pare ca sunt pusi rau pe fapte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE !!! motociclisti din Tei aveti grija ca au inceput sa se fure motoare la noi in cartier. Ieri si astazi a fost surprins un individ cam la 1.85 m , tuns periuta , conformatie masiva care dadea tarcoale motocicletei mele. Chiar a ridicat husa de ambele dati sa se uite la ea. In momentul in care un vecin a tipat la el, acesta a plecat. E posibil sa fie din gasca de hoti care i-au furat si colegului nostru mobra rosu cu alb care sta tot in Tei. Concluzia este urmatoarea : aveti grija unde parcati motoarele si daca aveti alarma activati-o. Ochii in 14. Eu daca il sau ii prind le rup tendoanele pana sa ajunga politia. :laugh:

 

Aseara mi-am mutat mobra si se pare ca cei care au vrut sa o fure s-au intors...si-au luat o mare teapa ca nu l-au mai gasit acolo si mi-au taiat nr de tabla de pe gard si l-au aruncat intr-un canal....se pare ca sunt pusi rau pe fapte...

 

bey da nu e cu target?... adica mi se pare ciudat sa "se agatze" numai de motorul tau... sau o fi "comanda"?...

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! ce probleme are? cel mai aproape service cred ca este cel de pe doamna ghica (alfamotors)

e mai calumea servisul kaore - si e destul de aproape.

despre alfa motors nu am auzit lucruri prea faine

 

 

daca vreti traseu fain recomand bucuresti-calaras-oltenita-giurgiu-bucuresti -> cam 320 km drum cu asfalt bun, portiuni foarte virajate da si zone de blana. Atentie la radare - detectorul m-a ferit de vre-o 3 la ultima plimbare de acu o saptamana.

 

 

DAca vad plimbarea din timp ma bag si eu

 

 

 

@simi - daca ti-au rupt nr de pe gard probabil iti vanau locul de parcare. aia care vor sa fure nu se risca sa fie vazuti cu chestii de genul astaa

Editat de ZIDU'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai calumea servisul kaore - si e destul de aproape.

despre alfa motors nu am auzit lucruri prea faine

 

 

daca vreti traseu fain recomand bucuresti-calaras-oltenita-giurgiu-bucuresti -> cam 320 km drum cu asfalt bun, portiuni foarte virajate da si zone de blana. Atentie la radare - detectorul m-a ferit de vre-o 3 la ultima plimbare de acu o saptamana.

 

 

DAca vad plimbarea din timp ma bag si eu

 

 

 

@simi - daca ti-au rupt nr de pe gard probabil iti vanau locul de parcare. aia care vor sa fure nu se risca sa fie vazuti cu chestii de genul astaa

 

alfamotors vs kaore ... am si pro si contra pentru ambele sincer. am fost la ambele... tocmai d-aia am zis care-i mai aproape. am auzit si eu lume care ca si tine zice ca nu-s dati cu agheazma cei de la alfamotors... dar n-am auzit concret nimic. daca ai ceva de povestit zi-ne si noua.

 

da, e fain drumul spre calarashi. am fost pe el, si asa e, poti sa "zbarnai" p-acolo fain. eu n-am nimerit radare, dar nici nu mergeam sa rup asfaltul. :)

 

cu plimbarea... ne tinem de plimbari aproape in fiecare sambata. acu depindem de vreme, de obicei ne hotaram joi-vineri dupa ce vedem prognoza. da si tu add c0ntele pe yahoo. te asteptam! :laugh:

 

iaca pozele de la ultima isprava: http://picasaweb.google.ro/kawatalin/Plaiu...1Noiembrie2008#

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, eu merg relativ vioi. si mult

 

130+ autostrada 110-120 afara din localitate si 80-100 depinde de localitate. adica daca e sa ne prinda tot ne prinde :) numai ca nu prea riscam carnetele...

 

dap. sutem prieteni cu... draku :laugh:

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bey da nu e cu target?... adica mi se pare ciudat sa "se agatze" numai de motorul tau... sau o fi "comanda"?...

 

Nu stiu cu ce este, dar avand in vedere ca cu 3 zile inainte s-a furat Honda colegului de cartier, nu cred ca e cu dedicatie. Cert este ca vor sa-l fure pentru ca si aseara au data tarcoale. Eu oricum am fost la politie si am declarat ca este filat si tot ce am vazut.

 

@simi - daca ti-au rupt nr de pe gard probabil iti vanau locul de parcare. aia care vor sa fure nu se risca sa fie vazuti cu chestii de genul astaa

 

In primul rand acel nr de pe gard este de 4 luni, si ca sa vrea cineva locul de parcare nu da tarcoale la o motocicleta si eventual sa zmulga nr de pe gard in momentul in care nu se mai afla mobra acolo. Poate daca n-am mai fi asa superficiali, am preveni multe chestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

130+ autostrada 110-120 afara din localitate si 80-100 depinde de localitate. adica daca e sa ne prinda tot ne prinde :) numai ca nu prea riscam carnetele...

 

dap. sutem prieteni cu... draku :laugh:

am detector cand merg la plimbare :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! ce a mai inflorit si topicul asta ,colentina,lacul tei, in ultimul timp!

locuiesc si eu in zona lacul tei si din pacate va cunosc pe prea putini dintre voi !

o plimbarica , ceva, se anunta in viitorul apropiat ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ! ce a mai inflorit si topicul asta ,colentina,lacul tei, in ultimul timp!

locuiesc si eu in zona lacul tei si din pacate va cunosc pe prea putini dintre voi !

o plimbarica , ceva, se anunta in viitorul apropiat ? :laugh:

 

 

Depinde de vremea care se va anuntza sambata. Noi de obicei iesim sambata la drum afara din Bucuresti. daca verifici topicul joi-vineri sigur afli in caz ca plecam pe undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
poze breaza

 

ba uratilor din fundeiu teiului colentinei, eu pe voi cand va vad la intruniri d-astea? ca si la breaza n-am fost decat 3 moto din zona, al meu, cry si dezu. a mai venit vlad-care-nu-posteaza din obor (cu masina) si atat. iar ne-au batut militarii la prezentza (nu ca nu ar fi fost de asteptat...) :P

 

PS: amandinoooo mai bem si noi ceva?... sau acu fara geo nu mai vii prin bikers? :drink:

 

 

 

Am fost tata da` nu stiai tu ca sint din Tei..Am un TDM de 8 juma` verde, cu numar de Anglia, d`ala galben :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...