Sari la conținut

Accident La Pod La Cernavoda


angel pila
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Culmea e ca la 30 de minute dupa acel accident m-au depasit niste martafoi de pushtani calare pe un Kawa,cred,care erau in pantaloni scurti si tricouri,fra manushi,doar cu casti pe cap si cred ca aveau 150 km/h.Ce ce intampla lume,de unde atata inconstienta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred k sotzia cuivaa d p forum a mai avut un accident in acelasi loc... pare un loc blestemat... si p mine m "manca" s dau gaz l masina in zona aia...

 

RIP fetei :| sanatate si putere psihica prietenului - va fi cumplit cand va realiza c s-a intamplat :wave:

 

 

 

RIP

 

stie cineva zona exacta unde s-a intamplat? pe podul de la Cernavoda sau unde se termina autostrada si unde urmeaza o curba criminala si nesemnalizata. cel putin asa era acum o luna si ceva cand sotia mea a intrat in parapet acolo.

Cei care-si dau cu presupusul, ii rog sa se abtina (vezi unul care nici nu are motor si deja isi da pareri).

Eu am fost la cateva secunde in fata si nu stiu cum s-a lovit de parapet sotia mea dar sa-mi mai dau si cu presupusul... ceea ce stiu sigur este ca nu avea viteza si nu tragea de gaz.

Poate acelasi lucru s-a intamplat si acum. N-o sa stie nimeni niciodata.

Lasa-ti in pace si Dumnezeu s-o odihneasca pe fata si sa-L ajute pe motociclist.

Rugati-va pentru ei, in loc sa fiti ca niste babe senile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog,nu mai umpleti topicul de "RIP" , lasati sa posteze cei care chiar stiu ca sa aflam si noi ...poate ne este cunostiinta,poate ruda...si trebuie sa citim 15 pagini de RIP ca sa dam de o informatie ...si nici cu viteza nu va mai dati cu parerea,la tv au zis ca pasagera a cazut de pe motor...asta nu inseamna ca avea viteza,putea sa cada si la 60.Asa ca din nou va rog abtineti-va de la ripuri si cititi pana posteaza cine ceva util.

Bafta si aveti grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

stie cineva zona exacta unde s-a intamplat? pe podul de la Cernavoda sau unde se termina autostrada si unde urmeaza o curba criminala si nesemnalizata. cel putin asa era acum o luna si ceva cand sotia mea a intrat in parapet acolo.

Cei care-si dau cu presupusul, ii rog sa se abtina (vezi unul care nici nu are motor si deja isi da pareri).

Eu am fost la cateva secunde in fata si nu stiu cum s-a lovit de parapet sotia mea dar sa-mi mai dau si cu presupusul... ceea ce stiu sigur este ca nu avea viteza si nu tragea de gaz.

Poate acelasi lucru s-a intamplat si acum. N-o sa stie nimeni niciodata.

Lasa-ti in pace si Dumnezeu s-o odihneasca pe fata si sa-L ajute pe motociclist.

Rugati-va pentru ei, in loc sa fiti ca niste babe senile.

Accidentul a avut loc in curba de la intrarea pe pod.

Azi dimineata m-am dus sa-mi duc sotia si fetele la mare (eram cu masina) si EXACT in curba aia mi-am speriat familia pentru ca de la 170 km/ora (cat aveam pe tronsonul Fetesti - Cernavoda) n-am redus suficient si m-am inclinat serios pe stanga. Eram cu masina!! si redusesem pana pe la 100-120.

Imi inchipui ce sentiment a avut motociclistul cand a vazut cum i se inchide curba in fata si el are peste 100...

Dumnezeu s-o ierte pe pasagera si sa-l lase macar pe el printre noi (desi, daca era sotia ... o sa aiba o viata de calvar).

Cand m-am intors am trecut pe la locul accidentului nu cu mai mult de 5-10 minute dupa ce avusese loc.

Am redus cat am putut insa din cauza gardului despartitor (care nu te lasa sa vezi pe sensul celalalt mai mult de 1-2 secunde) nu am reusit sa vad decat motocicleta rasturnata pe centrul drumului (o vitezana sau un naked negru) si un corp acoperit cu un cearceaf langa marginea exterioara a drumului.

Salvarea nu venise inca.

Oricum traficul a fost infernal si la dus si la intors.

Desi politie cat cuprinde (moto ,auto basca elicopter) am vazut destui piloti de F1 pe drum.

Asfalt uscat tuturor si aveti grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul era sigur Hayabusa. Eu eram cu masina si m-au depasit. Chiar nu mergeau exagerat de tare pt o vitezana (140 km/h). E adevarat ca acea curba e nesemnalizata. In plus e si o mica denivelare la intrarea pe pod.

R I P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tragic accident si ii si mai tragic ca in fiecare zi se intampla cate un accident cu motociclisti din care rezulta si vatamarea corporala a victimei ... ar trebui sa facem ceva sa fim mai atenti ... ne place viteza dar sa ne stim si controla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tragic accident si ii si mai tragic ca in fiecare zi se intampla cate un accident cu motociclisti din care rezulta si vatamarea corporala a victimei ... ar trebui sa facem ceva sa fim mai atenti ... ne place viteza dar sa ne stim si controla

 

hai frate,dar ai mai postat aceeasi chestie si pe prima pagina. stii? nu te obliga nimeni sa scrii...mai ales aici. fa ti si tu un topic al tau si scrie acolo de nebun. aici poate mai citesc si oameni care n au chef de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai frate,dar ai mai postat aceeasi chestie si pe prima pagina. stii? nu te obliga nimeni sa scrii...mai ales aici. fa ti si tu un topic al tau si scrie acolo de nebun. aici poate mai citesc si oameni care n au chef de tine.

 

Este si o parte buna la accidentele astea, aduna omu posturi. :wave:

 

Sunt pline topicurile astea de filozofeli de doi bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este si o parte buna la accidentele astea, aduna omu posturi. :wave:

 

Sunt pline topicurile astea de filozofeli de doi bani.

Am auzit de accident azi la mare. Nimeni nu stia amanunte.

 

Stie cineva cine este motoristul?

 

hayabusistul meu nu e sigur, am fost cu el adineauri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi ea "autostrada", dar asta nu ineamna ca daca are o curba stransa nu ar trebui sa aibe restrictii macar pe portiuni ca aceasta. Un cerc alb cu contur rosu si un "70" sau "80" in centru, si acele panouri albe cu sageti rosii si/sau poate chiar un panou care sa zica in cuvinte "REDUCETI VITEZA! PERICOL DE ACCIDENT" poate ca ar fi scutit de multe neplaceri sau chiar tragedii mai multa lume. Macar daca s-ar putea vorbi cu cineva sa se faca lucrul asta acum in al xspelea ceas.

 

Of...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la iesirea de pe autostrada catre Drajna , cautand o vulcanizare sa facem o pana mi-a atras atentia o motocicleta Hayabusa suita pe o platforma din aceea de la tractari auto .

 

seful de la vulcanizare ne-a spus ca accidentul se produsese cu ceva timp mai devreme ( asta se intampla in jur de 19,30-20 astazi) , murise o fata iar motociclistul nu avea aproape nimic , acesta vazandu-l dand declaratie politiei dupa accident .

 

ce m-a frapat a fost ca , vazuta de pe partea dreapta ,busa parea sa nu aiba mare lucru , doar parbrizul se vedea lipsa .

pe cealalta parte insa , carenele erau polizate peste tot iar capacul de pe stanga motorului se gaurise cam de o palma in frecarea cu asfaltul .

 

capatul ghidonului stanga era de asemenea polizat pana unde incepe semighidonul insa , asa cum spunea si Emilyo (care tocmai sosise si el) se poate sa se fi rupt inainte si apoi sa se fi polizat astfel .

 

banuiala mea este ca motorul s-a dus o bucata zdravana de sosea taras pe burta .

 

in rest nimic indoit , nici urma de impact (mai serios) , m-am mirat sa aud ca s-a si murit .

 

busa neagra cu argintiu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimineata m-am dus sa-mi duc sotia si fetele la mare (eram cu masina) de la 170 km/ora (cat aveam pe tronsonul Fetesti - Cernavoda) n-am redus suficient si m-am inclinat serios pe stanga.

 

Desi politie cat cuprinde (moto ,auto basca elicopter) am vazut destui piloti de F1 pe drum.

Asfalt uscat tuturor si aveti grija.

 

piloti F1 a?

 

lasati-o fratilor dracu' mai incet...fie cazan sau mobra! cu ce va ajuta daca ajungeti cu 10-15 minute mai devreme?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de aprx. o luna fac drumul Buc - Slobozia (iesire drajna) fiecare sambata - duminica. Intradevar este o iesire cam periculoasa, dar cu o viteaza de 40 - 50 km/h nu cred ca am avut macar o mica problema. Cred ca a intrat cu o viteza prea mare. Sunt indicatoare acolo. Pacat ca s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Riderul imi este bun prieten, tocmai am vorbit cu el la telefon.

 

Pasagera s-a ferit se pare de o cioara, si s-a inclinat in sensul opus curbei. A cazut si s-a lovit de parapet; din pacate a decedat in urma impactului.

 

Dezechilibrat, a cazut si riderul. Dat fiind faptul ca SE DEPLASA CU 90 KM/H si ca ERA COMPLET ECHIPAT, riderul nu are nici macar o zgarietura.

 

 

Are 38 de ani, 2 motoare si un scooter. Nu cred ca se cunoaste cu nimeni de pe forum. Alte detalii sunt irelevante.

Cred ca ne putem opri aici cu discutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai frate,dar ai mai postat aceeasi chestie si pe prima pagina. stii? nu te obliga nimeni sa scrii...mai ales aici. fa ti si tu un topic al tau si scrie acolo de nebun. aici poate mai citesc si oameni care n au chef de tine.

 

 

te-ai panicat?

 

panouri electronice cu imagini cu accidente si oameni intinsi pe strada din 20 in 20 km.. sa vedem cine ii mai da

Editat de WST
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Riderul imi este bun prieten, tocmai am vorbit cu el la telefon.

 

Pasagera s-a ferit se pare de o cioara, si s-a inclinat in sensul opus curbei. A cazut si s-a lovit de parapet; din pacate a decedat in urma impactului.

 

Dezechilibrat, a cazut si riderul. Dat fiind faptul ca SE DEPLASA CU 90 KM/H si ca ERA COMPLET ECHIPAT, riderul nu are nici macar o zgarietura.

Are 38 de ani, 2 motoare si un scooter. Nu cred ca se cunoaste cu nimeni de pe forum. Alte detalii sunt irelevante.

Cred ca ne putem opri aici cu discutia.

 

NO COMMENT.

Sa te feresti de o cioara si sa mori...asta este ceas rau si nimic altceva.Am stat 10 minute sa-mi imaginez care ar fi probabilitatea sa se intample asa ceva si tot nu-mi dau seama.

 

Mare pacat pentru cele intamplate.

Multa putere rider-ului si R.I.P pt sotia/prietena lui.

:wave: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP aiurea faza!!!

 

 

Intr-adevar ciudat rau de tot, ceasul rau si probabil lipsa de experienta ca pasager... :wave:

 

A luat cineva in plin vreo pasare la viteza mare, ce se poate intampla, te dezechilibreaza rau ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles de la cunoscuti, omul cu Hayabusa este foarte prudent in general, deloc teribilist. Ceasul rau se poate spune. Am o cunostinta in MĂźnchen care a fost lovit de o pasare la vreo 120 kmh si urmatorul lucru pe care si-l aduce aminte este din spital. Motocicleta facuta praf, Speed Triple. O vrabie te poate da jos, o cioara te poate omori pe loc daca te loveste la viteza mare in casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa o ierte! NU vreau sa fiu in locul motociclistului acum si n doresc nimanui acest lucru!

Referitor la pasari, am luat si eu una direct in casca pe la 70 km/h si pot sa spun ca e tare aiurea caci din reflex te feresti, si eu atunci m-am trezit pe contrasens.Si in plus ma si durea capul de la impact dupa aceea.

DUmnezeu sa o odihneasca in pace! :wave: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...