Sari la conținut

12-07 Papuc Vs Scuter


veterinaru'
 Share

Postări Recomandate

astazi,ma indreptam spre munca(zona Unirii) si am fost aruncat pe sus de un mosh (cred ca avea 80 de ani) care conducea un papuc alb.Mai exact ma incadrasem sa fac stanga,in spatele altuia care semnaliza si el stanga .....si .... :wave: boofff! jump around,m-a proiectat sub masina celui din fata mea.Din toata schema asta, bine-nteles, ca eu am iesit cel mai sifonat: coastele ma dor (nu sunt fisurate dar abia respir),scuterul e varza (directie pilaf,carenele,semnalizatoarele,stopul pe spate,toba zgariata,etc....).Cea mai tare faza e ca soferul papucului a oprit, si-a facut el singur o constatare si dupa dus a fost pe motiv ca are de facut un comision....Chestia e ca ori era baut,ori...cine stie...cert este ca nu a mai venit,i-am dat numele la politisti si urmeaza consecintele(ii face dosar penal pentru fuga de la locul accidentului cu vatamare corporala).In rest ,multumesc lui Dumnezeu pentru ca sunt bine !!!

P.S.- cred ca marit scuteru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi,ma indreptam spre munca(zona Unirii) si am fost aruncat pe sus de un mosh (cred ca avea 80 de ani) care conducea un papuc alb.Mai exact ma incadrasem sa fac stanga,in spatele altuia care semnaliza si el stanga .....si .... :wave: boofff! jump around,m-a proiectat sub masina celui din fata mea.Din toata schema asta, bine-nteles, ca eu am iesit cel mai sifonat: coastele ma dor (nu sunt fisurate dar abia respir),scuterul e varza (directie pilaf,carenele,semnalizatoarele,stopul pe spate,toba zgariata,etc....).Cea mai tare faza e ca soferul papucului a oprit, si-a facut el singur o constatare si dupa dus a fost pe motiv ca are de facut un comision....Chestia e ca ori era baut,ori...cine stie...cert este ca nu a mai venit,i-am dat numele la politisti si urmeaza consecintele(ii face dosar penal pentru fuga de la locul accidentului cu vatamare corporala).In rest ,multumesc lui Dumnezeu pentru ca sunt bine !!!

P.S.- cred ca marit scuteru

Cred ca nu trebuia ca tu si soferul masinii din fata sa-l lasati sa plece. Apropo cel cu masina din fata ce a facut ? A plecat si el ?

Bine ca ai scapat usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scoateti certificat medico legal pt orice eventualitate. vanataile alea si traumatismul tot vatamare corporala se cheama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu trebuia ca tu si soferul masinii din fata sa-l lasati sa plece. Apropo cel cu masina din fata ce a facut ? A plecat si el ?

Bine ca ai scapat usor.

 

Nu a plecat, a fost cu mine la Politie.A fost cumsecade dat fiind faptul ca el oricum avea dovada ca mai fusese lovit zilele trecute de unu. Deobicei ,noi,scuteristii ne bagam mai peste tot ,dar acum chiar nu am avut nici o vina.Spor la gaz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

binenteles ca e infractiune dat fiind faptul ca accidentul s-a soldat cu vatamarea unei persoane(nu conteaza grava sau nu ,el nu stia cand a plecat care e starea scuteristului),deci era obligatorie asteptarea unui echipaj de politie la locul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vatamare corporala si fuga de la locul accidentului...vezi ca poti sa tragi ceva bani de la mos ca sa-ti retragi plingerea pentru vatamare. Politia ar trebui sa-l gaseasca intr-o saptamina doua daca le-ai dat numarul de inmatriculare al papucului.

Editat de deMayo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...