Sari la conținut

Conservari Ca Asta Merita Izolati De Lume


foxdesert
 Share

Postări Recomandate

TOCMAI CE AM VAZUT LA STIRI REPORTAJUL. TRIST...F TRIST!!! CONDOLEANTE FAMILIEI. INCA NU IMI VINE SA CRED CU DE S-A PUTUT INTAMPLA O ASEMENEA TRAGEDIE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

finalul este incredibil.

 

PolițiÂştii încearcă să stabilească acum cine e vinovat pentru moartea baiatului Âşi, mai ales, ce l-a determinat pe Âşoferul autoturismului să deschidă portiera în mers. Oamenii legii spun însă că Âşi tânărul s-a expus foarte mult în momentul în care a intrat cu scuterul între autoturism Âşi camion.

 

Ce dracu sa mai stabileasca?

Ce conteaza ce l-a determinat pe ala sa deschida? Oricum, nimic bun, asta e clar.

Nu stiam ca daca ma pun in pericol, merit o portiera in gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu ceva la TV insa nu au zis foarte multe ...in concluzie sunt o gramada de idioti si de ciobani in traficul asta romanesc ... vine omu de la coada vacii cu 3...4 clase isi ia carnetu isi ia o dacia si e mare smeker .... eu cred ca omul o fi deschis usa sa o inchida pentru ca la dacii se cam deschid in mers... da pana la urma urmei nici nu mai conteaza ce si cum ca oricum scuteristul a decedat :rusinica: e tragic

 

Numai ca soferii de conserve sunt mult prea dezinteresati ca pe aceeleasi strazi trebuie sa circule si masini si motoare bine ca s-au invatat cu tirurile

 

http://www.protv.ro/stiri/social/scuterist...nga-codlea.html

 

Aici este alta versiune mai plauzibila cred ca cei de la antena 3 au aburit

Editat de Ionut_cretzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar povestiri fantasmagorice ,,martorii spun ca soferul a deschis intentionat usa , ca sa-l striveasca sub tir pe scuterist''.

 

Dar trecand peste ,,profesionalismul'' ziaristilior de la ProTV mi-e groaza de ce s-a intamplat.

 

Comportamentul participantilor la trafic este asemenea animalelor,nu ne intereseaza de nimic,intram fara sa ne uitam,schimbam benzi,dam gaz ca merge etc. Ceea ce ne lipseste e educatia rutiera.

 

 

 

:rusinica: :cheers: :cheers: RIP :finger: :blink: :D

Editat de disabled_cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia zic... camionul s-a angajat in depasirea autoturismului.... scuterul s-a bagat intre camion si autoturism......adica venea si mai tare decat camionul? Daca e asa ... usa aia a fost doar cireasa de pe tort, scuteristul deja si-o cauta grav cu lumanarea......

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce abereaza astia''circula cu viteza mare'' e un amarat de scooter cat mama lui putea sa fuga?? maxim 70 socotind dupa modelul scooterului. refuz sa cred ca un sofer a indraznit sa faca o chestie dasta din ambitie doar ca nu-i plac motociclistii, dar de aici pana a omora un om e drum lung. Condoleante familiei si apropiatilor!! si sa ne fereasca Cel De Sus de astfel de soferi in trafic!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis ca le-am vazut pe toate dar explicatiile si mai ales ce a facut acest nenorocit de "om' nu am vazut . ce a facut el se cheama crima, si cred ca a deschis portiera cu intentie . asta merita inchis in puscarie si facut in asa fel sa nu mai iasa de acolo decit intre scinduri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un cioban statea alene intr-o Dacia 1410-L si se gandeste el sa deschida usa. La ce bun sa verifice retrovizoarea ? HAL DE ANIMALE !!!

 

 

 

 

Mai zice ca scuterul a intrat in el !?! Pai daca a deschis usa e normal sa intre in el. Daca ciobanul a deschis usa din mers atunci e crima pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca omul a deschis usa din mers ca sa o inchida mai bine. Si eu am facut chestia asta de cateva ori. Plecam cu masina si observam ca nu e usa inchisa bine. O deschideam 10-15 cm si o tranteam calumea.

 

Daca ala cu dacia s-a trezit tocmai in timp ce il depasea scuterul sa isi inchida usa bine, e posibil ca scuteristul sa se fi speriat cand a deschis ala usa si sa fi avut o reactie de evitare spontana, fapt ce l-a facut sa intre pe contrasens in camionul care venea.

 

 

Astfel de reactii au foarte multi conducatori. Evita ceva de pe sensul lor si ajung pe contrasens facandu-se muci.

 

Nu va grabiti sa judecati pe baza presupunerilor. Nu inseamna totusi ca cel care a deschis usa in mers e absolvit de vina. Inseamna doar ca vina lui e infinit mai mica decat daca ar fi facut asta intentionat. Dar totusi daca vroia sa omoare scuteristul era suficient sa se dea la el(o miscare scurta de volan) in timp ce depasea si tot sub rotile tirului ajungea. Nu era necesar sa deschida usa ca sa il vada martorii.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea usa lovita/indoita se vede in imagini.

In schimb, unii zic ca a deschis usa in mers, altii (la posturi teve ma refer) zic ca soferul a oprit pe banda inchisa circulatiei pe dreapta si a deschis-o sa se dea jos. Scuterul a luat-o probabil mai "pe dreapta" (si eu mai fac asta pan zone cu drum in lucru) si atrecut prea aproape cu viteza prea mare de ala. PROBABIL. Oricum... urat accident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca omul a deschis usa din mers ca sa o inchida mai bine. Si eu am facut chestia asta de cateva ori. Plecam cu masina si observam ca nu e usa inchisa bine. O deschideam 10-15 cm si o tranteam calumea.

 

Daca ala cu dacia s-a trezit tocmai in timp ce il depasea scuterul sa isi inchida usa bine, e posibil ca scuteristul sa se fi speriat cand a deschis ala usa si sa fi avut o reactie de evitare spontana, fapt ce l-a facut sa intre pe contrasens in camionul care venea.

Astfel de reactii au foarte multi conducatori. Evita ceva de pe sensul lor si ajung pe contrasens facandu-se muci.

 

Nu va grabiti sa judecati pe baza presupunerilor. Nu inseamna totusi ca cel care a deschis usa in mers e absolvit de vina. Inseamna doar ca vina lui e infinit mai mica decat daca ar fi facut asta intentionat. Dar totusi daca vroia sa omoare scuteristul era suficient sa se dea la el(o miscare scurta de volan) in timp ce depasea si tot sub rotile tirului ajungea. Nu era necesar sa deschida usa ca sa il vada martorii.

 

:rusinica: Legea spune clar,ca la efectuarea manevrei de depasire trebuie sa pastrezi o distanta laterala suficienta fata de cel depasit.(cat are o usa de Logan deschisa la maxim,70-80 cm,nu o poti deschide la maxim in mers)

Crede-ti ca omu se astepta sa vina scuteristu printre el si camion fiind in mers.

Nu avea de ce sa se asigure,atata timp cat nu iesea din banda lui.

 

Ceasul rau si greseala scuteristului l-au costat viata. :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stirea este cat se poate de trista si adevarata...detaliile se pierd, adica auzi 10 variante de nu mai stii ce sa crezi :cheers:. Dar pot confirma cretinitatea celor de la drumuri si haosul pe care il provoaca pe DN1 de cateva luni de zile.Sa va mai spun ca diferenta de nivel intre benzi este pe alocuri(unde au pus 2 straturi de asfalt) de mai mult de 20 cm?Si esti obligat sa schimbi sensurile peste acea denivelare datorita inchiderilor de drum care exista..... Nu este primul accident cauzat de haosul lor. Evident, poate o fi avut si scuteristul vina lui...

Daca stie careva responsabilii cu asfaltarea DN1 Brasov- Codlea, va rog sa le transmiteti ca am intrebat de mama lor si tot neamul de la maimutza incoace....

:rusinica: RIP...pacat, un tanar care avea viata lunga inainte...

 

LE: din descrierea din stire,pare clar vinovat scuteristul. Eu va spun ca s-a intamplat ca pe singura banda deschisa sa gasesc parcat un buldozer de-ala ....si stai si faci slalom printre jaloane,sa incerci sa iesi cumva...Plus camioanele care darama acele jaloane tabla/beton, atunci sa vezi distractie :cheers:.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE M**A zice asta ca a intrat scuterul in el???I***Tu pamantului...Un taran cre nu stie ce e aia oglinda...eu cred ca ii pare rau de masina de idiot ce e..R.I.P!!Salutari!si sa va ajute Dumnezeu in fiecaare zi sa nu patiti ceva..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nu avea de ce sa se asigure,atata timp cat nu iesea din banda lui." ... ai citit recent codul rutier ? Esti OBLIGAT sa te asiguri cand deschizi usa. Nu conteaza ca banda sau nu banda etc. Soferul si pasagerii sunt obligati sa se asigure cand deschid usa. NU ai voie sa deschizi usile in mers. Scuterul avea viteza ?! /:rusinica: Mai da-o si-n p_izda masii cu scuterele astea de merg cu 200 la ora ca deja ma plictisesc.

PS: ma kak in ea mass-media romaneasca... la antena i-a deschis ala in mers...la prost tv era un muncitor oprit pe dreapta... la vreun alt post tv o fi vorba de fapt despre o carutza...!? prosteala mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba fratilor soferu ala merita sa moara si nu rapid ci in chinuri drastice , rastignit in mijlocu la dn1 astfel ca toti soferii sa il vada si sa gandeasca de doua ori cand deschid usa ! Am patit si eu de astea cu deschisu usii si credeti-ma ca nu va doriti sa treceti prin asa ceva , nici va inchipuiti cat de nashpa poate fi o treaba de genu asta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Va salut pe toti. Consider ca daca de dovedeste ca este adevarat ca soferul a deschis portiera intentionat, sa luam atitudine si inca una dura. Acel sofer sa fie judecat ca criminal, pentru ca ce a facut el este o CRIMA. Discutia de pe aceast forum devine simpla labareala atata timp cat nu se intampla nimic. E timpul sa se faca ceva. As ruga pe cei care sunt din zona Sibiu - Brasov sa faca rost de mai multe informatii.

 

Consider ca daca portiera a fost deschisa intentionat, acest topic nu isi are rostul sa fie dechis si dezbatut la aceasta rubrica, ACCIDENTE. La CRIME trebuia deschis.

 

 

Astept mai multe informatii despre accident.

 

 

Asfalt uscat!

 

 

PS - si eu am fost amenintat de o portiera deschisa pe drumul dintre Sighisoara si Sibiu, erau cinci golani cu o dacie din '70. Si azi regret ca nu am reusit sa le retin numarul de la masina.

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As ruga pe cei care sunt din zona Sibiu - Brasov sa faca rost de mai multe informatii.

 

ce informatii? excursia la Cernobil e joc de glezne pe langa haosul care-l vad zilnic pana la munca si inapoi ( Brasov- Codlea)...Doamne ajuta sa nu mai fie accidente pana termina cretinii aia de lucrat...sa vezi cate masini facute muci sunt in zona aia,datorita proastei semnalizari, gropilor din asfalt, masinilor de la drumuri lasate de-am p-lea.... Nu spun ca nu este semnalizata zona, e foarte semnalizata, dar prost semnalizata :rusinica:....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...