Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare salutare

nu stiti careva un tapiter bun?

mi-o taiat un dobitoc saua!Daca stiti si lucreaza cu piele!!!!lasa-ti aci pe forum nr de telefon si adresa

 

ms fain

De ce nu o faci singur? Cumperi niste piele de la vreun magazin. Sigur au pe Decebal langa OMV . Au doar bucati mai mici ,dar gasesti una sa potriveasca. Cumperi de la un metalo chimice un capsator care e vreo 20-30 lei ,iei saua o incepi dintr-un capat o capsezi si tot intinzi pe ea si tot capsezi pana la capat . Eu stiu un baiat care facea tapitzerii il cheama Erno sper ca am scris bine ,are el un BMW din ala panda decapotabil albastru . Daca chiar nu rezolvi cred ca pot face rost de nr lui.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii o sa de pe un Aprilia Classic de 125 ii mai complicat de facut,de aia am zis ca apelez la cineva care chiar stie cum sa taie materialu sa arate ca inainte,iar piele am doar om imi trebe!

:baldy:

Stiam pe cineva care facea cu 30 lei (manopera) tapiteria pe saua(bicicleta,scuter,motor),lucra cu piele si musama,statea undeva i Sanmartin sau Felix da nu mai am nr lui si nici nu stiu exact unde sta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms fain

mare domn,mare caracter!

dau maine o fuga pana acolo..:baldy::D:D

 

PS:am o intrabare la voi domnilor

stau la semafor>bag neutru(nu sta moare motoru)>tin 1>merge motoru da tre sa-l turez tare>vreau sa plec si moare cand las ambreiaju

nu stiti ce antidot are?tre reglat carburatoru sau ii de la ambreiaj ceva buba ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Florica Sfeter
moare cand las ambreiaju

da`i si umpic de gaz :baldy:) k normal dak lasi ambreiaju pur si simplu si la masina moare :wacko:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS:am o intrabare la voi domnilor

stau la semafor>bag neutru(nu sta moare motoru)>tin 1>merge motoru da tre sa-l turez tare>vreau sa plec si moare cand las ambreiaju

nu stiti ce antidot are?tre reglat carburatoru sau ii de la ambreiaj ceva buba ?

 

Carburator. Curata-l bine, sa stea motorul la relantiu. E infundat jiclorul de aer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are careva cursa de 125 si 250 de la jerez de gp din week endul asta?Nu gasesc nicaieri si nu am vazut si 800 nu prea ma intere....gixxxer ceva torent ceva?Merci

Pac pac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah merci da pe astea le stiam si eu.....am crezut ca ai tu ceva mai.......si aia de 250 nu are seed sa-mi bag ceva in capul lor...merci oricum

Pac pac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni,va rog frumos,care ma puteti ajuta cu talentu vostru mecanic?

am un aprilia red rose de 125 mi s-o rupt cablu de la ambreiaj,am pus altu da acuma nu mai prinde ambreiaju(din bloc) da el se vede ca se trage.

daca puteti face ceva sau macar dati cu parerea!

motoru ii in centru pe Ion Luca Caragiale nr.16,dati un tel la 0724915177(nr meu)

 

CONTRACOST...va roggggg mulllt de tot...:-*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Florica Sfeter
oameni buni,va rog frumos,care ma puteti ajuta cu talentu vostru mecanic?

am un aprilia red rose de 125 mi s-o rupt cablu de la ambreiaj,am pus altu da acuma nu mai prinde ambreiaju(din bloc) da el se vede ca se trage.

daca puteti face ceva sau macar dati cu parerea!

motoru ii in centru pe Ion Luca Caragiale nr.16,dati un tel la 0724915177(nr meu)

 

CONTRACOST...va roggggg mulllt de tot...:-*

prunc is N mecacanici in oras ,,, asa greu ii sa`l duci la tare unu din ii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mha ,,prunc'' io nu stiu numa 2 mecanici (la city taxi si la decebal) si nici unu nu mi-l face numa saptamana viitoare

zimi tu un mecanic la care sa ma duc si io ma duc da sa mi-l faca in maxim 2 zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mha ,,prunc'' io nu stiu numa 2 mecanici (la city taxi si la decebal) si nici unu nu mi-l face numa saptamana viitoare

zimi tu un mecanic la care sa ma duc si io ma duc da sa mi-l faca in maxim 2 zile

Bucu ar zice Cosmin, da' cred ca el e ocupat cu gresia acum, zilele astea. Du-l la SCAD in poligon, la MotoAdventure, sunt doi mecanici acolo, daca pb e usor de remediat, cred ca ti-o vor face pe loc. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa recentul accident vreau sa imi vopsesc motorul in 3 locuri relativ micute.

Caut un vopsitor!!. Mi-am kituit carenele si am pregatit suprafetele pentru vopsit. Am incercat la un vopsitor dar imi cere 150 de lei pentru 3 locuri relativ mici tinand cont de faptul ca tot acolo am vopsit toata mobra cu 2jumate. eu am vopseaua mea dar nu am lac intaritor si diluant.

Cine imi poate recomanda un vopsitor care sa nu ceara atat?:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce are capra cu printesa, aici nu e RSO.

Fiecare grup are dreptul la guru-ul sau.

Sau se simte RSO amenintat sa-si piarda din electoratul de vineri?

 

Iar la modul in care l-ati facut voi pe guru, asa s-ar putea numi fiecare al treilea motociclist guru din Oradea.

 

 

 

 

BTW "multi altii" se scrie cu 2 de i :moto:

 

hai sa-ti raspund eu:

RSO nu se simte amenintat. E normal ca altii sa se intalneasac in aceasi zi in alte parte decat noi din RSO. Intalnirile de vineri nu au fost si nu sunt obligatorii! Vine cine vrea.

Daca baietii au hotarat sa faca gasca - clubul lor si se intalnesc in aceasi zi in alte parte e foarte ok. Pe ei intereseaza altceva si probabil ca nu se simt bine alaturi de noi(RSO).

E dreptul lor sa aleaga un conducator, sef, guru orice doresc ei.

 

DAR TU AVENT CE POLA MEA AI TOT TIMPU CU RSO??????

Ce va fote pe voi ce face RSO?

 

Daca nu ne suportati spuneti-ne sa stim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...