Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

Oameni buni..am ore de condus moto in curand pentru permis si vreau sa stiu daca e obligatoriu sa am alt echipament in afara de casca? Am doar casca si manusi. Trebuie geaca cu protectii cumva?

Apropo..fac la Dorina.

 

 

 

 

E bine ca prima ora sa nu porti ca sal auzi mai bine pe instructor cand iti da indicatii apoi o sa ai "tot" poligonu la dispozitie in

rest bafta & safe practice :angry:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu te sfatuiesc sa porti casca pe tot timpul orelor pentru ca altfel risti ca la examen sa te simti ca un manz care poarta pentru prima data capastru. E mai bine sa te obisnuiesti cu greutatea si cu senzatia de a o avea pe cap. Ca sa-ti fie mai usor, poti merge cu viziera ridicata o perioada. Neaparat casca sa o legi bine. Manusi nu te sfatuiesc sa incerci deocamdata pentru ca iti diminueaza din feedback pana te obisnuiesti cu ele. Bafta la examen.

Da! Evident! O purtam oricum...M-a salvat de 3 ori pana acum in trafic ,nu sunt atat de naiv. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai vezi tu cine e sef si cine nu

Huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

 

 

 

Hell yeah! Fix ma k@k cine e sef si cine nu.... cand ai nevoie urgent de ajutor sau de un raspuns din partea cuiva dintr-un alt judet sau ma rog chiar din bihor, era clar cine e online si la cine poti apela si primi raspuns imediat (personal am fost in cauza si multumesc pentru cei care m-au ajutat anul trecut!!!), Dar asa nu poti! Trebuie stricat tot ce e bun si de folos, nu??! Noroc ca sunt judete unde se afiseaza lista cu numere de telefoane. Oare urmeaza sa fie sterse si alea?????? :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Feriti`va de Oradea - Arieseni ...este impracticabil ... "noroc" ca nu am fost cu masina mea dar oricum isi bat joc de noi in ultimul hal... drum inchis ar trebui pus la iesirea catre Deva .

 

 

 

Pai Basescu ne-o dat o veste:turismul se face cu avionul.De ce nu te-ai dus la Arieseni cu elicopterul,am eu un petic de pamant pe acolo,o sa fac un helipad pt. doritori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut eu azi celebrul logan ;)

Mesaj completat

Si ce faci cu instant o-ul ala sau cu gps-ul cand te ia din fata:)))))

ii zambesti frumos!!!!

poate intorc camera dupa tine cum l-o prins pe ala in Cta cu 230 ... oricum daca e cineva interesat sa cumparam suport de numar rabatabil sa`mi spuna si facem juam juma deoarece am gasit in USA la 120 $ supersi se vand in pereche doar !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut eu azi celebrul logan ;)

Mesaj completat

 

poate intorc camera dupa tine cum l-o prins pe ala in Cta cu 230 ... oricum daca e cineva interesat sa cumparam suport de numar rabatabil sa`mi spuna si facem juam juma deoarece am gasit in USA la 120 $ supersi se vand in pereche doar !!

Pune soci negru sau ceva si e mai eftin sau facem cheta si luam un bax de banda neagra si gata ....ne mai ramane si sa dam la toata lumea.......sau mai uosr iei numarul jos si il bagi la buzunar si daca te opresc le zici ca acuma ti-a cazut:)))))la ine a mers

huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune soci negru sau ceva si e mai eftin sau facem cheta si luam un bax de banda neagra si gata ....ne mai ramane si sa dam la toata lumea.......sau mai uosr iei numarul jos si il bagi la buzunar si daca te opresc le zici ca acuma ti-a cazut:)))))la ine a mers

huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

 

Si daca te opreste politia, asa pt un control de rutina: Talon,Asigurare si merge in spatele motorului ???

Ce spui ? Stati Âşefu ca... Hrrºº o flegmă Âşi stergi cu degetu pe număr că ai ceva murdărie ....de bandă adezivă Âşi spui pintre dinți : Tâmpiții drac'ului aruncă benzi pe Âşosea să se lipeasca la oameni cumsecade pe numere.Huaaaaaa ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cea mai buna solutie e sa il murdaresti frumos cu niste noroi si gata.fara aparate sofisticate de rabatare sau alte chesti.... romania nu duce lipsa de noroi, asa ca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da platesti amenda pt ca numarul e murdar... dar aia poate poti sa o contesti mai usor decat alta.

 

mai lipseste sa platim rovinieta si pentru motor si atunci o sa fie totul perfect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da platesti amenda pt ca numarul e murdar... dar aia poate poti sa o contesti mai usor decat alta.

 

mai lipseste sa platim rovinieta si pentru motor si atunci o sa fie totul perfect

Mann la cat sunt astia disperati dupa bani nu este exclusa nici varianta asta...... Macat tanti Udrea mai poate cumpara pentru parlament perdele de 70.000 Euro..... Fuck that....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni..am ore de condus moto in curand pentru permis si vreau sa stiu daca e obligatoriu sa am alt echipament in afara de casca? Am doar casca si manusi. Trebuie geaca cu protectii cumva?

Apropo..fac la Dorina.

Zurby, bine procedat ca ai ales Dorina si nu Opel West, acolo s-au ramolit treburile, nu mai este ca alta data, si eu am avut examen cu politia in dec si "dragii" de ei abia au asteptat sa fac o greseala sa ma pice asa ca trebuie avut grija la greseli ca abia asteapta bulangii.....E bine de stiut ca ai voie sa faci 3 greseli iar cand termini examenul semnezi la ei pe niste hartii cum ca esti de acord cu ce au constatat ei dar daca ti se pare tie ca ceva e dubash nu le semna ci sa faci contestatie... Sa ne vedem cu bine si luat cat A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ambele scoli is la fel de gunoaie motoarele pe care faci. La Dorina e un instructor bun in schimb.

 

 

Depinde cand ai facut scoala la Dorina.Eu am facut-o anul trecut la Dorina,dupa doar 2 sedinte instructorul m-a delarat expert in motociclism. ;) Nici nu mai stiu cum il cheama atat de mult am fost impresionat de calitatile lui.

Editat de purdi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice scoala moto ai face, cand o termini nu prea stii mare lucru despre mersul pe motocicleta. Stii sa mergi in viteza 1 si sa faci jaloane fara sa cazi. Dupa ce termini, esti autodidact, sau daca ai noroc si ai ceva prieteni, iti mai arata aia cum se conduce sau iti dau ceva sfaturi. Asa ca daca vrei sa fii motociclist cand iesi de pe bancile scolii, du-te la California Superbike School! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice scoala moto ai face, cand o termini nu prea stii mare lucru despre mersul pe motocicleta. Stii sa mergi in viteza 1 si sa faci jaloane fara sa cazi. Dupa ce termini, esti autodidact, sau daca ai noroc si ai ceva prieteni, iti mai arata aia cum se conduce sau iti dau ceva sfaturi. Asa ca daca vrei sa fii motociclist cand iesi de pe bancile scolii, du-te la California Superbike School! ;)

 

:) Cat costa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice scoala moto ai face, cand o termini nu prea stii mare lucru despre mersul pe motocicleta. Stii sa mergi in viteza 1 si sa faci jaloane fara sa cazi. Dupa ce termini, esti autodidact, sau daca ai noroc si ai ceva prieteni, iti mai arata aia cum se conduce sau iti dau ceva sfaturi. Asa ca daca vrei sa fii motociclist cand iesi de pe bancile scolii, du-te la California Superbike School! ;)

Nu e vorba ca n-as mai fi mers pana acum pe motocicleta.Nu am ce sa invat acolo mai mult decat am invatat anul asta pe strazile Romaniei. Sunt familiar cu motocicletele cu viteze deoarece am cateva mii de km facuti in vara aceasta , diferenta e ca acum imi voi cumpara ceva mai puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...