Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ati facut alegerea buna... asta conteaza.ca raport pret calitate.

si din cate am vazut eu la testul ala la bmw1000rr care e pe check this out... zice clar ce motocicicleta performanta e.ascultati ce zice acolo.

sistemul ala furat din f1 rulllz

/index.php?...t&p=2330034

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer mie nu imi place acest superbike ( intetinat nu am scris BMW). nu este un BMW adevarat. e ceva corcitura. asta e parerea mea subiectiva.

 

N-are Boxer si cardan si gata nu e BMW "adevarat" :wacko:. Mai sunt BMW-uri cu motoare cu un cilindru cu lant si cu doi cilindri in linie pe curea si pe lant, nici alea nu-s BMW-uri adevarate? Normal ca nu prea aduce a ceva cu care sa ne fi obisnuit BMW din moment ce e primul model cu adevarat supersport produs de constructorul german. Asta nu inseamna ca nu e "foarte" BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vlade ... baga un ochi aici ;) http://www.youtube.com/user/IainPlanesTV

degeaba, la avioane si caviar nu-i bate nimeni pe rusi.... :)

ia uite aici ce poate un Suhoi(un fel de manevra Cobra la 1 metru de sol :wacko: ): http://www.youtube.com/watch?v=FnUT8O7w6b8...player_embedded

si nu e cea mai noua tehnologie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are Boxer si cardan si gata nu e BMW "adevarat" :wacko:. Mai sunt BMW-uri cu motoare cu un cilindru cu lant si cu doi cilindri in linie pe curea si pe lant, nici alea nu-s BMW-uri adevarate? Normal ca nu prea aduce a ceva cu care sa ne fi obisnuit BMW din moment ce e primul model cu adevarat supersport produs de constructorul german. Asta nu inseamna ca nu e "foarte" BMW.

 

Nu vreau sa te contrazic dar parca lipseste ceva de la motorul aceasta, caracterul pe care o au modelele K si noile modele F. Repet asta e parerea mea subiectiva de proprietar de BMW de 10 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te contrazic dar parca lipseste ceva de la motorul aceasta, caracterul pe care o au modelele K si noile modele F. Repet asta e parerea mea subiectiva de proprietar de BMW de 10 ani.

 

Da, nu prea mai are caracter pentru ca toate solutiile tehnice sunt "conventionale".Singura urma de caracter BMW, asimetria farurilor, e si aia pusa fortat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut ieri documentarul de pe Discovery despre Honda, Ducati si BMW ???

A fost tare, cred ca a durat vreo 3 ore si a prezentat istoria marcilor, de la primele modele, pana la cele mai noi, procesul de fabricatie, fabricile, etc (doar motociclete)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut ieri documentarul de pe Discovery despre Honda, Ducati si BMW ???

A fost tare, cred ca a durat vreo 3 ore si a prezentat istoria marcilor, de la primele modele, pana la cele mai noi, procesul de fabricatie, fabricile, etc (doar motociclete)

O reluare? Stii ceva? Mi-a dat Vlad msg, da' n-am apucat sa ma uit. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vazut ieri documentarul de pe Discovery despre Honda, Ducati si BMW ???

A fost tare, cred ca a durat vreo 3 ore si a prezentat istoria marcilor, de la primele modele, pana la cele mai noi, procesul de fabricatie, fabricile, etc (doar motociclete)

 

Am vazut cele cu Ducati si Bmw....interesante, dar prea comuniste. Zici ca erau filme chinezesti despre Mao, sau despre minunatia poporului comunist chinez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am prins toate anotimpurile ,de la aproape vara pana la iarna si viscol,de la Turnu Severin unde am vazut motociclisti eu fiind de Duminica acolo plecat si unde era o caldura si un soare minunat pana la Orsova pe Dunare ,apoi ploaie spre Hateg, soare la Sarmisegetusa ,viscol la Varfurile si Tebea,sosele super cum ai iesit din Bihor ,caci la noi ,ca la nimenea! Vreau vara sau sa ma mut undeva la caldura si +15C tot anul! zici ca vine Craciunul si nu Pastele, asta e ,stam pe tusa inca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine se descurca cu hayabusa eventual o sa poate incerca un BMW :P

 

din ciclul legendele motoclismului autohton , noi , muritorii de rand asteptam cu nerabdare alte impresii , pareri , presupuneri si sfaturi utile despre motociclete pe care nu le-au condus dar ne pot zice cu sigurantza ce inseaman sa fii posesor de ...

 

Asadar si prin urmare ca urmatoare achizitie oscilez intre Honda DN01 si Suzuki Intruder de 1500/1800 ... bineintzeles , astept parerilor celor care nu au avut asa ceva dar au auzit ei ca....

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ciclul legendele motoclismului autohton , noi , muritorii de rand asteptam cu nerabdare alte impresii , pareri , presupuneri si sfaturi utile despre motociclete pe care nu le-au condus dar ne pot zice cu sigurantza ce inseaman sa fii posesor de ...

 

Asadar si prin urmare ca urmatoare achizitie oscilez intre Honda DN01 si Suzuki Intruder de 1500/1800 ... bineintzeles , astept parerilor celor care nu au avut asa ceva dar au auzit ei ca....

 

:bounce:

 

eu AM AUZIT k dn01 e cea mai proasta idee a celor de la honda ever :P in schimb intruderu de 1800 e a 2a motoreta pe lista mea de achzitii cand o sa castig la loto dupa aprilia dorsoduro ca AM AUZIT io ca e cul sa sperii posesorii de harley cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ciclul legendele motoclismului autohton , noi , muritorii de rand asteptam cu nerabdare alte impresii , pareri , presupuneri si sfaturi utile despre motociclete pe care nu le-au condus dar ne pot zice cu sigurantza ce inseaman sa fii posesor de ...

 

Asadar si prin urmare ca urmatoare achizitie oscilez intre Honda DN01 si Suzuki Intruder de 1500/1800 ... bineintzeles , astept parerilor celor care nu au avut asa ceva dar au auzit ei ca....

 

:bounce:

 

 

urmatoarea achizitie? :P te-a speriat hayabusa'u si vrei sa te muti pe ceva mai bland?

oscilezi cam mult... fi mai stabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu oscilez si da ...ma sperie Hayabusa dar nu la modul incare probabil te gandesti tu si mai ales de a o vinde :) . . . mi-ar place sa ajung la o varsta la care dupa mai multe motoare incercate din diferite clase/categorii etc sa ma intorc la cel care mi-a placut cel mai mult si daca cineva ma va intreba sa dau sfaturi din "practicate" si nu din auzite :P + ca DN`u si Intruderu m-au fascinat de cand le-am vazut in Grecia demult dar momentan nu imi permit

 

p.s.: singuru` fapt care ma sperie este inmultirea persoanelor cu orientari sexuale dubioase :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am prins toate anotimpurile ,de la aproape vara pana la iarna si viscol,de la Turnu Severin unde am vazut motociclisti eu fiind de Duminica acolo plecat si unde era o caldura si un soare minunat pana la Orsova pe Dunare ,apoi ploaie spre Hateg, soare la Sarmisegetusa ,viscol la Varfurile si Tebea,sosele super cum ai iesit din Bihor ,caci la noi ,ca la nimenea! Vreau vara sau sa ma mut undeva la caldura si +15C tot anul! zici ca vine Craciunul si nu Pastele, asta e ,stam pe tusa inca!

 

Inseamna ca ai vazut si ex CBR-u meu ca l-am vandut la cineva din Drobeta. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu oscilez si da ...ma sperie Hayabusa dar nu la modul incare probabil te gandesti tu si mai ales de a o vinde :) . . . mi-ar place sa ajung la o varsta la care dupa mai multe motoare incercate din diferite clase/categorii etc sa ma intorc la cel care mi-a placut cel mai mult si daca cineva ma va intreba sa dau sfaturi din "practicate" si nu din auzite :P + ca DN`u si Intruderu m-au fascinat de cand le-am vazut in Grecia demult dar momentan nu imi permit

 

p.s.: singuru` fapt care ma sperie este inmultirea persoanelor cu orientari sexuale dubioase :

pai uni dau sfaturi din chesti care le-au auzit , alti din ce au citit si alti din ce au probat.

dar indiferent din partea cui primesti pareri, cel mai bine e sa iti faci tu o parere practica dupa ce incerci tu.Oricum in cazul tau degeaba zice omul, ca tu tot pe a ta o ti asa ca atunci mai bine incerci direct.Sau si cu tine insuti esti in dubii? :lol:

 

 

hayabusa nu sperie acum... o sa sperie cand te inveti si tragi mai mult decat iti permiti.sper sa nu ajungi acolo, iar daca ajungi acolo o sa o vinzi.

Mesaj completat

Inseamna ca ai vazut si ex CBR-u meu ca l-am vandut la cineva din Drobeta. :bounce:

 

 

asta era acum un an.. nu stiu cine era inconstientul :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...