Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

Lipsit de bun simt e sa faci niste jocuri in o parcare si sa ai pretentia ca esti supermotociclist. Nu am participat si nici nu o sa particip la un asemenea curs. Poate doar ca spectator si dupa de curiozitate o sa merg in spatele unui cursant sa vad ce a invatat asa mult.

 

Laios eu in prostia mea am invatat singur sa merg. Nu am avut rude motocicliste. Nu am avut prieteni motociclisti pana acu 1 an cand am venit pe la intalnirile de vineri. Nu am mers in grup pana am mers cu voi prima oara parca pe valea lui mihai ...meses...si asa din prostie in prostie merg de 6 ani fara incidente majore si cred ca merg destul de bine.

Tudore...las-o pe asta cu motociclistul complet. Te asigur ca daca, duamne ajuta, mergem pe motoare pana la 80 de ani tot nu o sa fim completi. Nu compara echilibrul in parcare si frana la semnal cu echilibrul intre tiruri...stii tu la ce ma refer...si frana cand iti franeaza un dobitoc in fata ca vrea sa faca stanga fara sa semnalizeze.

Petre nu sunt discutii aiurea si fara rost. Alea fara rost sunt ale celor care o baga pe asta cu stalpii si pomii de parca vezi duamne pana sa se faca cursul asta muream pe capete...si de acum nu mai murim.

 

Inca o data va spun> Motociclismul pe strada se invata pe strada. Mergand incet...incet..si experimentand lucruri noi pana ajungi la un nivel cat de cat safe. Asta e parerea mea. Respect efortul organizatorilor si bravo lor daca isi fac timp si nervi pentru asta (nu cu ei e "problema" mea) dar de la asta pana la a aparea unii care vorbesc de intrat in pomi ca nu ma duc sa fac cursul...mai e mult.

scuza ma Ionut m-am exprimat gresit. Nu am vrut sa zic ca esti prost sau ca mergi prost. dar parerea mea e ca astfel de cursuri de multe ori te pot ajuta sa iesi din situatii critice. am fost la curs unde este o parte teoretica si iti explica multe lucruri utile despre franare etc. la fel si in practica iti explica anumite comportamente a motociletei. recunosc ca poti sa faci 100 de cursuri si poti muri intr-un accident stupid dar eu zic ca nu trebuie ignorati astfel de sanse.

dar sunt anumite lucruri care ma irita ca si inganfare si mistochereala. sunt convins ca in postul tau la care am dat reply prima data ai glumit.dar nu am realizat din prima.

 

iar la faza cu experienta in trafic sunt 100% de acord cu tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

alooo , strajeru forumului .. de ce imi sunt sterse sau mutate postarile ? nu e frumos ca mascota sectiunii noastre sa fie parinitoare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuza ma Ionut m-am exprimat gresit. Nu am vrut sa zic ca esti prost sau ca mergi prost. dar parerea mea e ca astfel de cursuri de multe ori te pot ajuta sa iesi din situatii critice. am fost la curs unde este o parte teoretica si iti explica multe lucruri utile despre franare etc. la fel si in practica iti explica anumite comportamente a motociletei. recunosc ca poti sa faci 100 de cursuri si poti muri intr-un accident stupid dar eu zic ca nu trebuie ignorati astfel de sanse.

dar sunt anumite lucruri care ma irita ca si inganfare si mistochereala. sunt convins ca in postul tau la care am dat reply prima data ai glumit.dar nu am realizat din prima.

 

iar la faza cu experienta in trafic sunt 100% de acord cu tine!

 

Stai linistit Laios ca nu de la discutii pe forum ma supar eu, sau de la ce aiureli mai scriem pe aici. Eu ma cert de la 3 lucruri...bani...femei si fotbal....si de la primele doua mai rar ;)

 

 

In alta ordine de idei...Tudore lasa revolutiile pe forum de la mesaje sterse...vezi k ti-am dat comment pe hi5? Nu dai si tu inapoi ca asa ar fi obiceiul? :( Si daca tot te-am invatat cum sa intinzi lantul la motoreta MEA cu mainile TALE... :cheers: ...vezi ca as veni pe la tine la garaj sa vad cum te pricepi la schimbat lichidul de racire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba` io merg pe principiul ca buturuga mica rastoarna carul mare ... nu ca ar fi vreun car mare implicat dar macar asa din principiu :( cat despre alte operatiuni care scot la iveala mecanicii de duminica... vreme buna sa fie ;)

 

p.s.: lasa dreq hi5 ca ... stiti voi :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma eu nu mai sunt mecanic de duminica. Avand in vedere ca am stat O JUMA DE ZI sa intind un lant (timp in care am ajuns sa scot si roata spate desi nu avea nici o legatura)...deja sunt la stadiul de mecanic AMATOR.

Cat despre hi5 nu are rost sa fim timizi....nu ai haifaiv...nu esti rial baicher :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah acuma am vazut ca m-ati bagat si pe mine acolo cu aia care iau curbe cu 299 si din alea.....imi place......ma ridicati la rang de zeu........a fost o data cand am invitat nu mia stiu eu pe cine la un concurs pe mici sus pe piatra sau pe meses......inca tine......cine vrea stau la dispozitie!.......A DA sunt amator!

huaaaaaaaaaaaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te-a bagat nimeni ... te-ai bagat tu singur ca de fiecare data :cheers:

Mesaj completat

p.s.: sa fii profesionist inseamna sa fii legitimat la vreun club sportiv cu profil si sa participi la concursuri .... concluzia ? toti suntem amatori :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te-a bagat nimeni ... te-ai bagat tu singur ca de fiecare data :(

Mesaj completat

p.s.: sa fii profesionist inseamna sa fii legitimat la vreun club sportiv cu profil si sa participi la concursuri .... concluzia ? toti suntem amatori ;)

Pffffffffff cine vorbeste cu bagatul......iti pare rau ca acuma ma venereaza lumea pe mine?:cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah acuma am vazut ca m-ati bagat si pe mine acolo cu aia care iau curbe cu 299 si din alea.....imi place......ma ridicati la rang de zeu........a fost o data cand am invitat nu mia stiu eu pe cine la un concurs pe mici sus pe piatra sau pe meses......inca tine......cine vrea stau la dispozitie!.......A DA sunt amator!

huaaaaaaaaaaaaaaaaa

te bagi singur la rang de zeu dupa 2 plimbari pe messes si una pe piatra.. felicitari :(

art-istule... tu o sa castigi pentru ca o sa fi mai grabit sa ajungi al portia de mititei cu mustar si cartofiori prajiti.Eu o sa fiu motivat de curbe,panorama si placerea de a conduce.Prefer sa vanez decat sa fiu vanat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffffffffff cine vorbeste cu bagatul......iti pare rau ca acuma ma venereaza lumea pe mine?;))

nu ... imi pare rau de unghie ca mi-am roso cand am vazut ca vrea lumea sa-ti ridice statuie si eu n-am ce face .... :cheers:

 

Mesaj completat

te bagi singur la rang de zeu dupa 2 plimbari pe messes si una pe piatra.. felicitari :wink:

uite nu stiam iesirile cu motoru` sunt ca postarile pe forum ....contorizate si d`abia dupa un anumit numar treci la rang de super membru respectiv super biker sau ce mai exista pe la noi prin sat si nenea nenea .... care e numarul de iesiri stabilite a sa fim si noi membrii de vaza ai comunitatii ? exista limita de varsta ? inaltime ? orientare sexuala ? ce alte criterii mai sunt ? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

uite nu stiam iesirile cu motoru` sunt ca postarile pe forum ....contorizate si d`abia dupa un anumit numar treci la rang de super membru respectiv super biker sau ce mai exista pe la noi prin sat si nenea nenea .... care e numarul de iesiri stabilite a sa fim si noi membrii de vaza ai comunitatii ? exista limita de varsta ? inaltime ? orientare sexuala ? ce alte criterii mai sunt ? :cheers:

 

 

Tu pe internet poti sa fi ce vrei,dar in realitate tu tot tudor ramai :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite nu stiam iesirile cu motoru` sunt ca postarile pe forum ....contorizate si d`abia dupa un anumit numar treci la rang de super membru respectiv super biker sau ce mai exista pe la noi prin sat si nenea nenea .... care e numarul de iesiri stabilite a sa fim si noi membrii de vaza ai comunitatii ? exista limita de varsta ? inaltime ? orientare sexuala ? ce alte criterii mai sunt ? :cheers:

 

Ma ce ai tu cu orientarea sexuala? La fiecare 3 posturi hop o aluzie la orientari sexuale....

Incalzeste tablele alea ca luni-marti vin pe capul tau la service...ai vazut filmul REVANSA...o sa te bat mai rau decat in filmul ala!!!

 

Art...sambata si duminica cred ca sunt la Zalau. Vezi ca nu mananc mici...dar te astept in varf sa dai un suc :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ce ai tu cu orientarea sexuala? La fiecare 3 posturi hop o aluzie la orientari sexuale....

Incalzeste tablele alea ca luni-marti vin pe capul tau la service...ai vazut filmul REVANSA...o sa te bat mai rau decat in filmul ala!!!

 

Trebuie sa tinem cont si de ele avand in vedere ca ne inconjoara :cheers: ..... cat despre table si alte chestii ma tem ca vei pleca acasa la fel ca nationala de fotbal a romaniei .........batut(a) : :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jur ca imi pare rau pt toti care isi revarsa frustrarile aici pe forum(cica au treaba si nu se pot da cu motoru..pffffffffff) mie imi place asa cum sunt cu 2 plimbari pe meses si una pe piatra.....bah eu macar merg.Abia astept statuia si atunci sa vezi cum se ufla ficatul in mine.......nu stiu daca ajung pe meses...dar la cluj merg sigur;)......sau la un cross..mai vedem....Si imi place cand sunt subiectul unei discutii...inseamana ca nu sunt invizibil....Bah o data cineva a zis..daca esti om bun..nimeni nu-si va aminti de tine dar daca esti rau.......

huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul cum se mai distreaza lumea in timpul liber: discutii intre user-ul Advent...si eu

ADVENT

Permite-mi sa-ti explic o chestie:

Cred ca ai impresia ca acest curs se poate rezolva intre 2 tigari cu telefonul intre timp ce stai cu niste prieteni la o bere.

NU ESTE ASA !!!

Pregatirile necesita zile, saptamani pana la chiar cateva luni inaintea inceperii cursului.

 

Asa ca TE ROG FRUMOS nu te mai kka in munca noastra!

Nu stiu cine P-LA MEA te crezi sa-ti bati joc de efortul/sacrificiul nostru dar cred ca ai depasit orice limita.

 

Daca te-a enervat Lajos, fi si tu barbat si rezolvati problema cu cel care te-a enervat, suna-l, trimitei PM, email sau ce vrei tu iar pe noi lasa-ne sa ne vedem de cursul nostru inutil si lasa-ne cu povestile infantile despre experienta ta cu curbe pe sub tiruri cu dinti rupti si alte aberatii.

 

Deci te mai rog frumos inca odata, daca-ti mai vine iar sa balacaresti, sa debiti/vomiti aiureli, fa-o pe un alt post si scuteste-ne de respectul tau prin care vrei sa-ti demonstrezi talentul si ca munca noastra este inutila, aiurea s.a.m.d.

 

 

 

(si cand ma gandesc ca unu cu 4 ani de moto vrea sa ne de-a lectii despre ce este util sau nu )

 

EU

QUOTE

nenea....mesajul tau ma adoarme...mai citeste in (cuvant urat) TA o data ce am scris...si lasa-ma pe mine sa rezov cu laios...nu am nevoie de sfaturile tale in privinta asta

de respectul meu esti scutit de la bun inceput

cat despre daca sunt barbat sau nu...nu se rezolva pe net chestiile astea

nu imi bat joc de eforturile nimanui...de rezultate da

te rog frumos nu mai cobora de pe norisorul experientelor tale pe moto la nivelul meu de incepator sa imi explici nimic. Si de fapt nu am 4 ani de moto...am 4 luni...chiar 4 zile...si tot sunt de parere ca faimosul curs de motociclisti din parcare e inutil in afara parcarii...Roaga-i pe cei care cred altfel sa iti ridice o statuie si sa iti aduca osanale.

Bafta!

 

AVENT

Si uite ca se poate, te-ai autodepasit din nou.

Felicitari, iar ai debitat ceva elucubrant.

In conditiile date te-am rugat cat de frumos am putut, cred ca am fost cat se poate de bland si finut fata de unu care se kaka in munca noastra indiferent de rezultate.

 

Te mai rog odata frumos, demonstreaza-ti calitatile si rezolvati problemele in alta parte.

 

Am incheiat discutia, daca vrei continuare - vorba lu' Bergenbier: fata-n fata. Ne gasesti dupa masa in parcare.

 

EU

Mersi, mersi de felicitari, dragutzule...dar observa te rog ca si eu te-am rugat SA MA IGNORI, IN (cuvant urat) TA. Daca chiar nu poti, atunci ignora rugamintea de a ma ignora si te rog baga-ma in seama. Am nevoie de atentia mentorilor in motociclism la 50 de km/h.

Daca vrei sa fi mai putin bland si mai putin finut, IN (cuvant urat) TA, ma gasesti in baile 1 mai, prin oras, in fiecare vineri la intalnire, sau prin oras. Am numarul tr75gxr, motoreta neagra cu portocaliu, de aia cu plastic pe ea, si te poti sa imi faci semn sau ceva sa ma opresti sa imi explici munca ta. In care apropo NU MA CAC, doar ma amuz de rezultate.

De asemenea ca sa avem subiecte mai multe de discutie te anunt ca sunt fan rossi ca am vazut ca ai ceva si cu petre si cu fanii lui rossi si am parerea ca orice chopper custom e un mod de a releva cocalarismul la varste inaintate si este un lucru util doar pentru a fi pozat.

In alta ordine de idei observ o urma de amentintare in rugamintile tale finute, IN (cuvant urat) TA. Sper ca nu asa ii inveti si pe cursantii din parcare...sa fie violenti...desi daca stau sa ma gandesc le-a fi de ajutor in viata chiar si intr-o parcare.

Hai ai grija sa nu supraincalzesti motorul azi si foloseste-te de "semnalmentele" care ti le-am dat ca sa ma "certi fata-n fata"

Discutia noastra o sa o copiez si o sa o adaug la rubrica "discutii despre orice"...sau "bancuri"...ca sa fie si mai mandrii cursantii de tine si sa se grabeasca cu statuia aia.

Bine?...pa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care am crezut ca sunt singura oaie neagra:))))))) bun venit ionut in clubul meu...pana acuma suntem 2.Fara sa supar pe nimeni sau sa ma bat cu careva......dar imi da o lacrima si il vad pe ionut in postura de vicepresedinte al clubului meu:))).

HUaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Omul nu are nimic cu cursul sau cu cei care il fac...si-a spus parerea si nu cred ca a jignit pe nimeni din organizatori.....doar asa e el mai figurant..l-a inceput si eu am vrut sa ii dau la ficat dar asa e el si asa trebuie luat.

Din nou huaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pierro nu prea sunt asa zvapaiat...dar na...dupa ce am explicat de 3 ori parerea mea...se mai trezeste cate unu cu chef de cearta. Si mai imi vine si mie ca ma cam plictisesc.

 

Si cu ocazia asta am si terminat-o cu motociclism.ro...a venit caldura si am alte planuri pentru vara asta decat sa ma explic pt toti "zeii motociclismului romanesc"...

 

Bafta si ne vedem pe strazi...cu cine tre sa vorbesc sa imi stearga contul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este in vara intalnirea II a dominatoristilor care va presupune un traseu mai lung care trece inclusiv prin padis. sunt convins ca pot veni si altii cu alte motoare ; sau daca en strangem cativa de aici sa mergem o zi sau 2 pe la o plimbare, cu cu casa (cortul) in spate :lol:

 

http://www.enduromaniacs.ro/forum/viewtopi...&p=521#p521

-ca sa vezi de intalnirea asta, si eventual sa intrebui daca se poate, o sa intreb si eu daca se poate merge si cu alte mobre :

 

numai bine :D

 

 

Am citit topicul saptamana trecuta.Curajoasa intalnirea.O sa fac cumva sa apar si eu,macar pt. o zi.Noi kle-isti nu suntem asa de exclusivisti -_- ,acceptam si alte motoare,numai OAMENI sa le calareasca.31 iulie-1august Cartisoara,la poalele transfagarasanului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit topicul saptamana trecuta.Curajoasa intalnirea.O sa fac cumva sa apar si eu,macar pt. o zi.Noi kle-isti nu suntem asa de exclusivisti :lol: ,acceptam si alte motoare,numai OAMENI sa le calareasca.31 iulie-1august Cartisoara,la poalele transfagarasanului.

 

am intrebat, e ok, mi-au zis ca sigur poate veni si altcineva, si ca oricum o sa mai fie si cu alte motoare lume pe-acolo -_- eu am zis ca intreb ca asa e corect! eu nu am nimic impotriva :D

te astept si pe tine, si pe altii care doresc sa vina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...