Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta este deci motivul, ca toti PRIETENII i-au uitat pe FazĂŠk si pe Timi.

Pe 1 iunie s-au implinit 3 ani, si nimeni nu si-a adus aminte de ei... in afara de un singur motociclist, care nici macar nu l-a cunoscut personal pe FazĂŠk.

 

Bravo voua, "CAMARAZI"!

Cum ati zis atunci? "NU VA VOM UITA NICIODATA"... :ok:

 

Mumushu a facut un gest frumos,dar acolo lumea sare in sus pentru ca e plin de topicuri cu RIP-uri.

Timpul trece dar lumea nu i-a uitat.Eu tot timpul cand trec pe borsului ambalez motorul si la fazak si la cipri.Cand mai ieseam la plimbare singur ,ma opream , aprindeam lumanarile,si imi spuneam si eu o rugaciune.La fel si la Ionut... In cazul lui Ionut ar trebui facuta o cruce mica care sa o putem pune acolo undeva,sa amenajam mai frumos.Ma mai gandesc ce pot face,ceva tot fac.

Mesaj completat

http://www.ebihoreanul.ro/stiri/ultima-or-...ori--88199.html

\ :blbl: :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui facuta o cruce mica care sa o putem pune acolo undeva,sa amenajam mai frumos.Ma mai gandesc ce pot face,ceva tot fac.

 

E tragic, zdrobitor cand cineva moare in accident rutier, mai ales daca iti e prieten, ruda, frate, parinte. Cu toate astea cei ramasi indurerati trebuie sa ramana rationali. In societate sunt cimitirul si biserica cele care au rolul de a comemora si alina. Ganditi ca fiecare deces e o suferinta pentru cei ramasi in urma. Ce ar fi daca fiecare ar planta pentru totdeauna o cruce exact in locul in care cineva drag ar fi decedat. Societatea s-ar transforma intr-un cimitir imens. Sunt plin de cruci pe marginea drumului si cu toate astea soferii nu sunt cu nimic mai disaciplinati. Avem in mijlocul orasului in fata la piata mare amenajare funerara. De cate ori ma duc la lucru trec pe langa ea, fiind iesita din comun nu pot sa nu o abserv de fiecare data si ma deprima. Fiecare drum pana la locul de munca si inapoi il parcurg cu senzatia asta a-mpulea. Ce rost are. Ma deranjeaza amenajarea aia. Tu, oricare ai fi, daca prin absurd presupunand ai muri in accident rutier ai fi bucuros sa stii ca in memoria ta s-ar ridica o capela in locul ala. Eu unu nu. M-as multumi cu un spatiu decent in cimitir. De ce daca vrei sa comemorezi pe cineva trebuie sa o faci in gura mare si sa iesi in evidenta ca sa imi arati mie ce faci tu. Mai bine pune tacut si umil un buchet de flori si o lumanare pe mormantul omului. Fiecare isi ingroapa mortii lui asa cum mi-i imngrop si eu pe ai mei. Nu am nevoie sa mi-i ingroape si sa mi-i planga nimeni. Fiti Rationali !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În oraÂşu-n care plouă de trei ori pe săptămână

OrăÂşenii, pe trotuare,

Merg ținându-se de mână,

ÂŞi-n oraÂşu-n care plouă de trei ori pe săptămână,

De sub vechile umbrele, ce suspină

ÂŞi se-ndoaie,

Umede de-atâta ploaie,

OrăÂşenii pe trotuare

Par păpuÂşi automate, date jos din galantare.

În oraÂşu-n care plouă de trei ori pe săptămână

Nu răsună pe trotuare

Decât paÂşii celor care merg ținându-se de mână,

Numărând

În gând

Cadența picăturilor de ploaie,

Ce coboară din umbrele,

Din burlane

ÂŞi din cer

Cu puterea unui ser

Dătător de viață lentă,

Monotonă,

Inutilă

ÂŞi absentă…

În oraÂşu-n care plouă de trei ori pe săptămână

Un bătrân Âşi o bătrână -

Două jucării stricate -

Merg ținându-se de mână… :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam de gand sa merg pana la Tg. Jiu,de acolo la Caransebes via Orsova dar din motive de ploaie si o premonitie avuta in mijloc de drum(un accident petrecut chiar in fata mea la Beius) am urcat pana la Padis sa beau o cafea cu Cornel(Purdi).Daca tot am urcat la Padis m-am intors acasa pe la Rachitele,de unde dupa "rugaciunea" de 10 minute inchinata marelui om de stat,Boc si desigur flegmele de rigoare aplicate pe gardul casei omului cu pricina,am luat-o spre Bologa si apoi pe E60 spre Oradea.A plouat tot timpul,sunt ud,racit si cu aparatul foto "footot" de ploaie dar macar am iesit si weekednul asta.Traseul intre Pietroasa-Rachitele este absolut impracticabil decat,eventual cu un cross adevarat(Pierro ti-ar fi placut ),bagamiash ca era sa sparg din nou carenele imprastiindu-ma prin noroaie!

 

Am o singura poza,restul sunt cu tenta mai rozalie decat cea postata!

 

P.S.Nu stiti unde se repara aparate foto digitale?

 

Felicitari pentru iesire... chiar daca nu a iesit cum ti-ai propus macar nu ai stat in casa.Eu pe vreme asa urata doar in casa sau in masina imi place.

Presupun ca nu ai prins nici macar o ora fara ploaie ca sa te mai usuci putin,dar asa te-ai udat leoarca.Lasa ca trece raceala si facem o iesire cand se face vremea mai ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de iesiri,cand fac si oradenii o iesire mai serioasa,sa ne adunam si noi zece,douazeci,facem o iesire undeva in judet,frigem o slana sau un mic.Ui la aradeni ce treaba faina fac,putem si noi sa ne lasam orgoliile in fata tastaturii pt. cateva ore,sa iesim oleac' cu motoarele,hai ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
mircea sari la suzi? gata cu hondele?;)

Un K5 (care sa nu fie din 20002) ar fi interesant.

dar nu mi-a zis Pauliee a cui e mobra si daca pot sa o vad undeva.

Apropos de K5 din 2002, Aleck, te-am vazut ieri seara pe la 11 si ceva pe Dacia... erai cu calutzu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un K5 (care sa nu fie din 20002) ar fi interesant.

dar nu mi-a zis Pauliee a cui e mobra si daca pot sa o vad undeva.

Apropos de K5 din 2002, Aleck, te-am vazut ieri seara pe la 11 si ceva pe Dacia... erai cu calutzu

 

Gsx-R 600 K5

Asta e modelul.Detalii ti-am trimis pe privat.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...