Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu-i decis inca.Stiu doar ce vom face sambata,duminica poate un GuraHont la o pizza sau o zama la Negreni

Anunta-ti si voi daca nu dranjam si mergem si noi vreo 2 3 de pe aici ca ii ok si negreni si varfurile:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, prietena ta preferata ( de pe facebook) vrea sa vi in seara asta :makeout:. Mirciulicaaa, daca vi sambata. . . inseamna ca vineri nu te vad la intalnire :( :( .oooooooooooooof

 

Vin vineri. Promit :love:

Mergem la Cetate? :s4289:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircee, da un semn daca mergi ca vin si eu....

asta in cazul in care nu e o intalnire sub blazon ;)

 

Pai asa nu e bine,trebuie mutata locatia intalnirii,Cetatea are Blazon de prin 1784 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircee, da un semn daca mergi ca vin si eu....

asta in cazul in care nu e o intalnire sub blazon ;)

 

Bine Vlad...ce sa fac cu tine ?!?

Eu ma gandeam sa merg doar cu "queen" .

 

BTW : Mi se zice Mirciulicaaa :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine Vlad...ce sa fac cu tine ?!?

Eu ma gandeam sa merg doar cu "queen" .

 

BTW : Mi se zice Mirciulicaaa :blbl:

stai linistit, o sa pastrez limita de confidetialitate/discretie...:PP

 

Amu nu poti fi cu tatie...sau cu tati :ok:

glumesc, evident

ma refeream ca daca e o intalnire aproape spontana, fara restrictii de rasa, etnie, orientari sexuale si politice, sau de apartenenta la vre-un grup, atunci as veni si eu

 

dar vorba ta, nu poti fi cu toate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Mai Vlad,prin eforturi considrabile ale tuturor membrilor comunitatii moto din Bihor care au votat "pentru" am reusit sa reluam seria Intalnirilor de Vineri.Deci vineri la Cetate:Intalnirea de Vineri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Vlad,prin eforturi considrabile ale tuturor membrilor comunitatii moto din Bihor care au votat "pentru" am reusit sa reluam seria Intalnirilor de Vineri.Deci vineri la Cetate:Intalnirea de Vineri

ar fi frumos sa se reia intalnirile

poate iese ceva bun sezonul asta

adaug si eu votul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah, azi "the same" sens giratoriu spre podul dacia, venind dinspre centru civic, viraj spre stanga (spre centru again) afland in banda dreapta (fiind doua benzi pt virare stanga), cel de langa banda "mea" care tot vireaza la stanga, marca masinii si nr. nu stiu, de culoare argintiu, s-a hotarat sa schimbe banda maturandu-ma...am tras de gaz si am scapat, dar era la cm de la genunchiul meu stang... efectiv nu mi-a venit sa cred cand am vazut masina asa de aproape si nici nu stiu cum am scapat, sincer! asa mi se pare ca inainte de semafoare este si linie continua intre benzi...pfff. cred ca am mancat c.c.t cand am fost mica :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot timpul fac gunoaiele acolo asa....eu ieri acelasi lucru l-am patit in sensul giratoriu de la piata mare..mergeam linistit pe banda 1 cand cel de pe 2 s-a hotarat ca vrea sa mearga inspre Karaviem si era sa ma urc in bena ....dupa aia tot el ma injura ...

 

La Cetate mai!

unde la cetate si de ce acolo ? mergem la concert sau mergem sa facem misto de Mircea in sperantza ca vine ? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serbările Cetății Oradea – 2011

 

În acest weekend (1-3 iulie 2011) Cetatea din Oradea va fi gazda “Serbărilor Cetății Oradea”. Evenimentele se vor desfăÂşura între Poarta de Est – Biserica romano-catolică din Cetate – Corp B Âşi Bastionul CrăiÂşorul – Bastionul RoÂşu, intrarea făcându-se doar prin poarta de Est din zona străzilor Redutei (Calea Clujului) Âşi Dobrogeanu Gherea (Piața Cetate).

 

Orădenii Âşi toți cei care se vor afla în weekend la Oradea Âşi vor participa la “Serbările Cetății” se vor putea bucura de o adevărată incursiune în lumea medievală, atmosfera fiind creată prin concursuri de tras cu arcul, teatru, muzică medievală, ghidaje prin Cetate, lecții de dans medieval. De asemenea nu vor lipsi cursurile de olărit, lecții de dans medieval, jonglerii cu foc, piese de teatru Âşi lecții de arhitectură orădeană.

 

În concertele din cadrul evenimentelor ne vom putea bucura: vineri – Noris Âşi Timpuri Noi, sâmbătă - Ansamblul Bihorul, Ducu Bertzi Âşi o trupa de cimpoieri din Ungaria, Bordo Sarkany, duminică - Black Beers Âşi Trupa Taxi.

 

Bugetul evenimentului ajunge la 150.000 de lei Âşi este suportat în totalitate de Uniunea Europeană.

 

Mai jos aveți programul complet al “Serbărilor Cetății Oradea -2011″

 

Vineri, 1 iulie

 

- 12:00-19:00 Concurs de tir cu arcul traditional dotat cu trofeul “Cupa Cetatii”

- 13:00 – 15:00 Ghidaj in Cetatea Oradea (tur 1)

- 15:00 – 20:00 Activitati interactive cu mestesugari

- 15:00 – 17:00 Ghidaj in Cetatea Oradea (tur 2)

- 16:00 – 20:00 Trageri interactive cu arcul traditional

- 17:00 – 19:00 Ghidaj pe traseul str. Republicii-Piata Unirii-Cetatea Oradea (tur 3)

- 19:00 – 20:00 Lectie de dans medieval

- 20:00 – 23:00 Concert muzica medievala si renascentista

 

Sambata, 2 iulie

 

- 10:00 – 18:00 Concurs de tir cu arcul traditional dotat cu trofeul “Cupa Cetatii”

- 12:00 – 14:00 Ghidaj in Cetatea Oradea (tur 1)

- 14:00 – 19:00 Activitati interactive cu mestesugari

- 15:00 – 19:00 Atmosfera medievala intretinuta de personaje de epoca

- 15:00 – 17:00 Ghidaj in Cetatea Oradea (tur 2)

- 15:00 – 17:00 Ghidaj pe traseul str. Republicii-Piata Unirii-Cetatea Oradea (tur 3)

- 16:00 – 19:00 Trageri interactive cu arcul traditional

- 17:00 – 18:00 Lectie deschisa despre patrimoniul si arhitectura oradeana / Proiectie in Crama Cetatii

- 18:00 – 20:00 Prezentare intercativa de cai frizieni

- 18:00 – 19:00 Concert si interactivitate cu o trupa medievala de cimpoieri

- 19:00 – 20:00 Piesa de teatru – “Mosierita Vaduva”

- 20:00 – 21:00 Concert de muzica medievala si jonglerii cu foc

- 21:00 – 23:30 Concert de muzica folk si folclorica

 

Duminica, 3 iulie

 

- 09:00 – 14:00 Concurs de tir cu arcul traditional dotat cu trofeul “Cupa Cetatii”

- 12:00 – 14:00 Ghidaj in Cetatea Oradea (tur 1)

- 14:00 – 19:00 Activitati interactive cu mestesugari

- 15:00 – 19:00 Atmosfera medievala intretinuta de personaje de epoca

- 15:00 – 17:00 Ghidaj in Cetatea Oradea (tur 2)

- 15:00 – 17:00 Ghidaj pe traseul str. Republicii-Piata Unirii-Cetatea Oradea (tur 3)

- 16:00 – 19:00 Trageri interactive cu arcul traditional

- 18:00 – 20:00 Prezentare intercativa de cai frizieni

- 18:00 – 19:00 Concert si interactivitate cu o trupa medievala de cimpoieri

- 19:00 – 20:00 Piesa de teatru – “Stanca din casa”

- 20:00 – 21:00 Concert de muzica medievala si jonglerii cu foc

- 21:00 – 23:30 Concert rock

 

La Papi sau Cetate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic Papi ca sa putem sta linistiti...la cetate daca e mergem pe jos sau altcumva nu ca sa stam sa povestim....eu raman la papi sau orice alta locatie fara zgomot si eventual cu o terasa sa ne aerisim ca iarna a fost lunga :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic Papi ca sa putem sta linistiti...la cetate daca e mergem pe jos sau altcumva nu ca sa stam sa povestim....eu raman la papi sau orice alta locatie fara zgomot si eventual cu o terasa sa ne aerisim ca iarna a fost lunga :)

 

 

Atunci ne vedem vinerea viitoare,eu imi duc fiul la concert :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, atunci ca sa stie si lumea sa nu se mearga degeaba si aiurea ramane pe vinerea viitoare ca doar nu oi merge eu cu queen sa vb despre oja, lipstick si alte cele din moment ce altii nu au zis nik

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...