Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

erau niste discutii in care un user se gandea sa goleasca si rezervorul de benzina statuta peste iarna in rezervor deoarece ar fi veche ... unele lucruri se exagereaza ... la primavara dupa ce golesti rezervorul si faci plinul cu benzina proaspata dupa ce iesi la plimbare si sa zicem ca vei merge turat mult timp sau poate dai de o autostrada si poti sa alergi motorul ... s-a "curatat" tot fara stabilizatoare si alte treburi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut yoyo_man

 

Daca ai posibiliatae sa cumperi strabilizator de benzina nu sta pe ganduri si cumpara. Si de ce?

 

1. benzina pierde din calitate daca sta un timp indelungat 3-6 luni pt ca in compozitia lui mai nou sunt adaugati niste comp[usi foarte volatili si alcool.

2. de golit se recomanda golirea carburatoarelor ca sa nu ramane aceea depunere in ele care dupa un timp o sa infunda jigloarele.Daca ai injectie ai scapat de aceasta problema

3. daca ai rezervorul din plastic si nu din metal nu este nevoie sa faci plinul.

4.nu uita ca cum sta benzina afara sau intr-un loc unde nu este temp. constanta apare fenomenul de condens care favorizeaza aparitiea apei in benzina

5. eu cand nu pun stabilizator in benzina , primavara las jos benzina din rezervor pun in Dacia lui tata si eu fac plinul cu benzina proaspata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Dar unde gasesc si cu cat? La benzinarii si unele mag de piese auto am fost si s-au uitat ciudat la mine

 

Este la motodiscount de la motorex la pret de 36 lei daca nu ma insel. poti comanda online.

 

Eventual daca vrei sa cumperi putem imparti in doua si asa iese la jumate de pret.

 

http://motodiscount.ro/Motorex_Fuel_Stabilizer_125ml

Editat de BMW RIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Hall of shame: BH-10-TCD, Rav albastru inchis. Cucoana nu stie ce inseamna gard si flori... Nu e de ajuns ca e oarba mai e si surda! Daca conduce ma gandesc ca are permis de conducere (OMG!!!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ieri am fost la Stana de Vale cu masini, copii, sanii etc. La un moment dat, dintr-un jeep Lincoln negru cu nr. B-21-MAX s-a aruncat petarzi intre doua sanii, intre copii de varsta de 2 si 4 ani! La Stana asa se distreaza! Am acoperit copii cu corpul meu sa nu se raneasca, doar spatele meu! Am vorbit cu jandarm si mi-a zis ca stiu despre ce e vorba, nu au ce sa faca! Minunat! Va avertizez! Nu mergeti la Stana de Vale cu copii DELOC!!!! Chiar daca se poate sa nu mai treceti pe acolo, e foarte posibil sa fiti raniti!!!

P.S. Drumul e teribil! Asa de naspa cred ca nu a fost pana acuma, e jale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Doamnelor,domnisoarelor; Primavara… anotimpul renasterii, al trezirii la viata, face acum de ziua aceasta de 8 Martie, ziua cea mai plina de feminitate, zambete, si caldura sufleteasca!
Fie ca toate impinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa va insoteasca pretutindeni..si fie ca primavara iubirii sa va inunde sufletul cu bucurie si cu parfumul tuturor florilor sale.Va doresc un 8 Martie cat mai frumos!!! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost la Stana de Vale cu masini, copii, sanii etc. La un moment dat, dintr-un jeep Lincoln negru cu nr. B-21-MAX s-a aruncat petarzi intre doua sanii, intre copii de varsta de 2 si 4 ani! La Stana asa se distreaza! Am acoperit copii cu corpul meu sa nu se raneasca, doar spatele meu! Am vorbit cu jandarm si mi-a zis ca stiu despre ce e vorba, nu au ce sa faca! Minunat! Va avertizez! Nu mergeti la Stana de Vale cu copii DELOC!!!! Chiar daca se poate sa nu mai treceti pe acolo, e foarte posibil sa fiti raniti!!!

P.S. Drumul e teribil! Asa de naspa cred ca nu a fost pana acuma, e jale!

Nu ne ramane decat sa ne luam pusti cu luneta sau aruncatoare de grenada si sa luam in vizor pe bulangii aia din B-21-MAX poate asa se invata si ei cum e sa joci pac pac la Stana de Vale. P.S. Admirabila este si reactia jandarmilor......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Daca stiti cumva pe cineva care face suporti din teava pt pasager sau bagaje.....MSI

 

nu-ti sfatuiesc sa improvizezi ceva, cel mai bine te duci pe maini sigure, daca pt hornet iti trebuie iata un link, dar sa-ti alegi modelul, si anul fabricatiei, eu am mai comandat oglinzi de la ei, pt vfr, is de treaba livrare rapida

http://www.wemoto.ro/bikes/honda/cb_600_f2_hornet_pc36/02/picture/givi_luggage_-_monorack_kit_with_monokey_plate/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...