Sari la conținut

Cbr 1100xx Super Blackbird


k100rs
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 117
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dupa ce am bagat pana acum aproape 4000 km (din febr pana acum), nu pot sa spun decat ca e o moto formidabila. imi place ff mult si am mers pe cateva modele de motociclete. concluzie

frane excelente, confortabila la drum lung(mai ales daca esti inalt), consum decent: model pe carburatie consum mediu 8%(asta cu viteze de peste 200-230)

la o viteza constanta de 130-140 pe autostrada consumul a ajuns la 6 %.

foarte multumit de ea si chiar daca este model mai vechi o sa mai stea in curtea mea vreo cativa ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

buna ziua !

 

ma numesc bogdan_kawa (nu mai stiu parola) am facut alt user free fly, si

urmeaza userul 3,bogdan_xxx :cheers:

 

adica mi-am tras xx.

 

primele impresii dupa 600km ESTE UN VISSSS !

 

CARBURATIE 98-99 -(nu sunt f sigur de an ca'n talon scrie" categoria : monocilu" )

cred ca gaborii sau gandit pt asa scula sa scrie la misto :huh:

 

inainte de cumparare i-am facut o verificare (incl compresie), pe urma schimb ulei tu tot tacamu +

carburatie la bogdan padure (care nu stie de el RECOMAND...bag mana in FOCURI ca e cel mai bun mecanic DIN ROMANIA, PS dar si cel MAI SCUMP

 

cu fosta gsx750f (tot carburatie) mergeam din cand in cand pe rosu (mai putin in a 6-a, aici mai rarut),

da cu xx cred ca-mi trebuiesc vo' 2-3mii de km sa am curaj....asta vis-a vis de muschi, pt cei care se intreba daca are

 

ciclistica ? o sa vad cand fac o tura pe la munte dupa ce schimb cauciucurile, ..prima impresie se lasa singura ..zici ca are "controlul curbei" :unsure:

 

franele ?!?! nu cred ca o sa-mi blaca combinatia asta,daca exista un buton sa decupleze fata cand vrei adica daca vrei numai spate sa fie numai spate ...pana la proba contrarie ma abitin poate o fi bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

franele ?!?! nu cred ca o sa-mi blaca combinatia asta,daca exista un buton sa decupleze fata cand vrei adica daca vrei numai spate sa fie numai spate ...pana la proba contrarie ma abitin poate o fi bine

 

dupa ce ai sa faci cateva mii pe xx ai sa vezi ca pe langa toate calitatile ei , la capitolul frane sta extraordinar. dual cbs e cea tare chestie.

multa bafta si felicitari pentru alegerea facuta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dupa voshod,cb450,diversion600,mi-a furat inima xx-ul credeti ca e prea mare pasul tinand cont ca stiu pe cineva care de la jawa si-a luat....busa si ...traieste inca???????????:D)))super motor ,calitate honda evident desi livreaza puterea peste 7mii nu ma deranjeaza greutatea ca am mers pe ploaie si stiu ca e nevoie de ea,m-am suit pe cbr 1000 rr 2007 si m-am sperit cat de usoara poate fi, 170 de kile la 180 de cai parca ...si rezervorul ala parca e in locul ficatului....nu place la mine ,178 cred ca stau sub vant si cu parbiz normal pe xx acum sa vedem cand se indeplineste,sper sa reusesc o achizitie pe carburatie , e mai slaba mult fata de injectie???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti iei hayabusa frate Adi eu cu cine ma mai dau pe curbe cu tine, cu CB-ul meu?? Sau trebuie sa-mi iau xx ca sa te ti-i si tu dupa mine :D :blink: :D :P

 

Asfalt uscat ...

 

dupa voshod,cb450,diversion600,mi-a furat inima xx-ul credeti ca e prea mare pasul tinand cont ca stiu pe cineva care de la jawa si-a luat....busa si ...traieste inca???????????:P)))super motor ,calitate honda evident desi livreaza puterea peste 7mii nu ma deranjeaza greutatea ca am mers pe ploaie si stiu ca e nevoie de ea,m-am suit pe cbr 1000 rr 2007 si m-am sperit cat de usoara poate fi, 170 de kile la 180 de cai parca ...si rezervorul ala parca e in locul ficatului....nu place la mine ,178 cred ca stau sub vant si cu parbiz normal pe xx acum sa vedem cand se indeplineste,sper sa reusesc o achizitie pe carburatie , e mai slaba mult fata de injectie???
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa reusesc o achizitie pe carburatie , e mai slaba mult fata de injectie???

 

modelul de carburatie e mai puternic cu 12 cai decat cel pe injectie , mai precis 164 caluti vs. 152 .

 

multa bafta la achizitie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut... unde gasesc fratilor si eu o carena fatza de xx ? ... am cautat de am innebunit dar se pare ca nu are nimeni ... macar de imprumut sa pot ajunge cu motoru la rar si pe urma ma descurc eu cumva. Pana fac rarul stau si ma uit degeaba la motor :|....

ms anticipat :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut... unde gasesc fratilor si eu o carena fatza de xx ? ... am cautat de am innebunit dar se pare ca nu are nimeni ... macar de imprumut sa pot ajunge cu motoru la rar si pe urma ma descurc eu cumva. Pana fac rarul stau si ma uit degeaba la motor :|....

ms anticipat :D

 

 

gasesti pe ebay ,doar ca dureaza vreo 2 saptamani pana iti vine :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un singur lucru nu-mi place la xx meu :rolleyes:

 

ca are vitezometrul mare pe centru si turometrul in dreapta-greu lizibil.

 

a schimbat cineva ceasurile? poti pune turometrul pe centru si vitezometrul in dreapta?

 

a facut careva? sau macar a incercat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te uiti mult pe bord? :drink: n-as vrea sa ma plimb cu tine...... :rolleyes:

Glumesc, la urma urmei nu are de ce sa te deranjeze, asa e xx-ul, are valente turistice, nu sportive si sincer, bordul imi place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut... unde gasesc fratilor si eu o carena fatza de xx ? ... am cautat de am innebunit dar se pare ca nu are nimeni ... macar de imprumut sa pot ajunge cu motoru la rar si pe urma ma descurc eu cumva. Pana fac rarul stau si ma uit degeaba la motor :|....

ms anticipat :rolleyes:

 

 

ce-ai facut man, ti-ai luat limuzina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mha mi-am luat autobuz :rolleyes:) ... da inca nu am gasit carena fatza sa`mi convina si la bani... sau macar sa o imprumut 1 zi pana ajuns la rar sa fac si eu actele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
deja visez...deja pictez...m-am hotarat! urmatoarea va fi ca asta:

post-36388-1247667984_thumb.jpg

 

Te intereseaza una? 30 mii km, neagra, nerulata prea mult in oras, mai mult statuta sub husa intr-un garaj, cam 3500 euro..

Da-mi un PM! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...