Sari la conținut

Accident La Victoriei 16.07.2007 - Bucuresti


iii
 Share

Postări Recomandate

Scuze pentru aroganta care urmeaza.

 

Din cite spui tu inteleg ca trebuie sa-mi fac griji pentru pietonii care traversez pe unde vor ei (nu pe unde au treceri amenajate), la locul acidentului este un pasaj subteran (dar mai bine trec prin mijlculstrazii), poate cind vei achizitiona o motocicleta si vei avea contact cu solu de citeva ori vei intege ca viata ta este singura pe care o ai si din cauza unui pieton bezmetic poti sa mori.

 

P.S. Analizeza si mai gindestete.

parerea mea este sa te gandesti tu mai bine! 'assante' are perfecta dreptate! citreste cu atentie si incearca sa intelegi mesajul lui ca vad ca nu ai priceput.

este aceeasi situatie ca intre auto vs moto si moto vb pieton. asa cum noi ne dorim ca automobilisti sa se gandeasca la noi si chiar si atunci cand gresim , cred ca si pietonii vor acelasi lucru. cred ca inainte de orice suntem cu totii OAMENI.

PAREREA MEA , nu vreau sa supar pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

parerea mea este sa te gandesti tu mai bine! 'assante' are perfecta dreptate! citreste cu atentie si incearca sa intelegi mesajul lui ca vad ca nu ai priceput.

este aceeasi situatie ca intre auto vs moto si moto vb pieton. asa cum noi ne dorim ca automobilisti sa se gandeasca la noi si chiar si atunci cand gresim , cred ca si pietonii vor acelasi lucru. cred ca inainte de orice suntem cu totii OAMENI.

PAREREA MEA , nu vreau sa supar pe cineva.

 

Scuze,dar eu nu cred ca assante are dreptate.Punctul lui de vedere ar trebui sustinut altfel,nu cu agrasivitate de genul "tu ai nu stiu ce racheta si ..."O poti face mai ..pasnic.Iar ceea ce spui tu,despre relatia auto-moto si moto-pieton este total gresit.Argumentez in felul urmator:daca da masina peste tine,el se alege cu o tabla strimba si atit.In cazul in care dai tu cu moto peste pieton,te dai pe jos si intervin alte probleme decit indreptatul fierului,o poti pati poate mai rau decit umblatorul,garanteaza cineva ca nu te duci cu capul sau cu coloana in vreo bordura?

 

QUOTE(assante @ Jul 17 2007, 03:20 PM)

 

Din cate vad in profil ai un GSX-R1000 . Cam mult pentru un individ atat de limitat care nu vede lumea decat in alb si negru si o imparte in vaci (sau boi) de pietoni , si motociclisti .

 

La ce bun sensibilitatea ? La nimic pentru tine , ca oricum probabil , ca multi altii ai avut noroc cu carul pana acum si n-ai avut nevoie . Iti doresc si pe viitor .

 

Nu mai stau sa derulez toate mesajele , dar zicea cineva ca "motociclistului cine ii plateste reparatia" ? Pentru linistea lui , motociclistul avea casco . Totusi nu inteleg cum in astfel de momente poti sa pui in balanta un om cu un fier ? Chiar cateva sute de euro pe care o sa-i platesti din cauza unui accident nefericit sa te faca sa nu-ti mai pese de un om ?

 

Eu zic ca inainte de a fi motociclisti , pietoni , soferi , suntem cu totii oameni .

 

 

Scuze pentru aroganta care urmeaza.

 

Din cite spui tu inteleg ca trebuie sa-mi fac griji pentru pietonii care traversez pe unde vor ei (nu pe unde au treceri amenajate), la locul acidentului este un pasaj subteran (dar mai bine trec prin mijlculstrazii), poate cind vei achizitiona o motocicleta si vei avea contact cu solu de citeva ori vei intege ca viata ta este singura pe care o ai si din cauza unui pieton bezmetic poti sa mori.

 

P.S. Analizeza si mai gindestete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa si la ce bun sensibilitatea?o vaca care a iesit din turma si gata...dc nu casti ochii belesti p!

foarte bine zis...traversezi pe unde nu e marcat o faci pe propria raspundere...te asiguri,fugi da nu pui in pericol si pe ceilalti participanti la trafic...si o sa ii repare si motoru aluia,fiind vina ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vina ei sau nu , cand circuli printre pietoni esti atent . Mai ales seara la Piata Victoriei , unde e full de lume si de masini .

 

Cand vezi pietoni pe mijlocul strazii , normal ca nu trebuie sa pui frana preventiv pana te asiguri ca esti (si sunt) in siguranta , ii dai inainte ca doar ei au timp sa treaca , si daca dai peste ei , ei sunt de vina .

 

Ca fata a fost de vina e una , dar atitudinile de genul casti ochii sau belesti p... cred ca sunt complet nepotrivite si denota IQ-ul unora pe care ii compatimesc , si din pacate din cauza gandirii simpliste si a slabei educatii a unora dintre noi ajungem sa vedem pe strada ce nu se intampla nici in africa , claxoane , injuraturi , batai , picioare in portiere . Asta e nivelul de educatie din pacate .

 

Pentru gacsenior : Da , intelege ca trebuie sa ai grija si de pietonii care trec prin locuri nepermise . La fel cum trebuie sa ai grija la orice si oricine poate intra pe traictoria ta . Intrebarea ta chiar e lipsita de logica , de cainii de pe sosea nu ai grija sa nu-i lovesti ? sau treci peste ei ca e vina lor ?

 

Pentru 13 Todesengel : "Punctul lui de vedere ar trebui sustinut altfel,nu cu agrasivitate de genul "tu ai nu stiu ce racheta si ...""

 

Punctul meu de vedere e sustinut ca reactie la ceea ce vad . Tu ai pretentii ca unuia care se baga intr-un subiect aiurea cu o replica de 2 lei si cu un limbaj de semianalfabet sa ii raspunzi ca la Misiunea Diplomatica ?

 

Nu stiu de ce dar toata lumea de pe aici se comporta de parca motociclistii sunt niste sfinti , ei nu gresesc , nu se baga aiurea , nu merg imprudent , din contra , doar ceilalti sunt niste dobitoci ca intra in ei sau le taie calea .

 

Cu tot respesctul pentru toata lumea , multi (prin B cel putin) merg de parca nu mai exista ziua de maine . Te miri de multe ori ce noroc au ca rezista 5 minute fara sa faca un accident . Nu zic ca este cazul de fata , motociclistul parea destul de responsabil , si nu avea nici viteza (desi totusi , fara sa judec pe nimeni cred ca putea frana din timp pana se asigura ca totul e ok , nu pierdea mai mult de 5 secunde si evita un circ intreg) .

 

In final , suntem oameni cu totii , gresim , altii gresesc fata de noi , se intampla . Doar ca nu trebuie sa ne pierdem simtul ratiunii si nici omenia in astfel de momente , pentru nimic . Stim cu totii prea bine ca viata valoreaza mai mult decat orice .

Editat de assante
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ea traversa cu prietenul ei , neregulamentar , iar motociclistul a vrut sa ii ocoleasca prin stanga , cand ea s-a intors si a lovit-o in plin . Cred ca nici nu a apucat sa puna frana , nu se astepta sa se intoarca . Motocicleta era un naked , ceva italienesc cred , ca eu am stat langa fata pana a venit salvarea .

 

Din cate am observat , motociclistul cam insensibil ... tipa statea lovita langa motocicleta pe jos iar el tipa la politisti la 30 de m mai incolo , fara sa-i arunce un ochi macar , ca "vaca" aia i-a trecut prin fata , si etc. Totusi , pieton neatent sau nu , tot oameni suntem . Sa balacaresti in gura mare pe cineva care zace intins pe jos nu mi se pare prea uman .

 

Nu avea viteza mare , dar se vedea ca e lipsit de experienta in anticiparea traficului , fiindca in astfel de situatii se reduce oricum preventiv , nu te bazezi doar pe ocolire .

 

Bine ca nu a fost mai grav .

 

PS: fata respira greu pentru ca avea spasmofilie (asa au zis cei de pe salvare) , era constienta si parea in regula (mai putin durerile inerente dupa un astfel de impact) , dar sincer nu cred sa fi fost nimic grav . Comunica foarte bine si intelegea cand ii spuneam sa isi pastreze calmul si sa nu incerce sa se miste pana vine salvarea . Prietenul ei in schimb un mare fatalau , statea la vreo 4 metri de ea si nu zicea nimic , pana l-am intrebat eu daca era cu ea zi mi-a zis ca da .

 

ce aiurea frate... motociclistu amator... tipa ca tipa ca e femeie.. dar prietenu ei ce a facut ? nu a tzinut-o de mana cand a trecut strada.. ce barbati sunt acolo in bucuresti de va lasa-ti femeile la 3 m cand are accident.ala merita batut de pampalau ce e..

insanatosire grabnica fetei ..sper ca nu e nimik grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca parerile sunt foarte impartite. A mea este urmatoarea : da, e drept, nu trebuie sa dai peste ei daca traverseaza aiurea. Dar sa faca bine sa isi miste kuru ala imputit in mom. in care vad ca vii si nici nu-s pe trecere - nici nu se sinchisesc sa mareasca pasul. Cand sunt cu masina ii vad ca se grabesc. Cu moto parca parca ii doare-n (cuvant urat). Ar trebui sa pun un sticker pe moto cu "atentie! - 200 kile" poate poate s-or mai feri. Am inteles, suntem oameni. Dar daca ea a traversat aiurea, sa-si asume riscul asta. Nu zic ca trebuia sa scuipe pe ea ca ea e de vina, dar nici sa o pupe in coor, deoarece nu merita. Si va rog eu nu mai comentati aiurea situatia, mai ales ca nu ati fost acolo si nici nu va puteti pune in pielea motociclistului. Eu sa ma dau pe jos deoarece o desteapta trece pe unde ii taie capul as face ca trenul. Desi voi fi despagubit chiar nu imi lipsea sa imi complic aiurea existenta cu umblatura si pierdut vremea. Pt. ce ? Fiindca i-a fost ei lene sa beleasca mai bine ochii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haoleo fratilor...ce mai comunitate...

De acord cu cei care zic ca de vina e pietonul, de acord cu motociclistul suparat care si-a vazut motorul trantit si se stie nedespagubit...de acord cu toata lumea buna care isi da cu parerea pe aici...

Insa va intreb: Chiar asa trebuie, ca de fiecare data motociclistii sa aiba dreptate?

Ne este atat de greu sa recunoastem ca sunt si motociclisti iresponsabili, care considera ca daca strada e pentru circulatia autovehiculelor si orice altceva reprezinta un obstacol ilegal in drumul lor?

Nu cunosc care sunt motivele pentru care acea fiinta si-a riscat viata traversand pe acolo, dar vreau sa stiu care sunt motivele motocilistului pentru care nu a salvat viata acelei fete....

Pana nu aflam asta, consider toate posturile anterioare inutile.

 

Numai bine!

Editat de aneka_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

, de cainii de pe sosea nu ai grija sa nu-i lovesti ? sau treci peste ei ca e vina lor ?

 

 

 

 

Cainii sunt una, muierea,care teoretic,cel putin,gindeste mai mult,e alta...Omori un caine,cel mult proces, daca e al cuiva...Omori pe una...Puscarie!

Si daca am motor din '93,la care nema casco ? Nu-mi platesc singur reparatiile?

Stii...Sunt si niste proverbe ,gen :frate,frate,da' branza e pe bani...Sau :mi-e mila de tine,da' mai mult imi e de mine...Etc...

Pietoni care traverseaza aiurea (si care ma mai si injura,ca de ce ii claxonez...),ii feresc cit pot...Da' sa-mi valseze in fatza ...! Riscul ei,ASUMAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, daca va doare-n cot de viata unui om ganditi-va asa:

Putea sa aibe o umbrela in mana tipa si sa i-o infiga involuntare in gat motociclistului cand o lovea. Murea motociclistul instant. Sau pur si simplu moare si familia refuza sa plateasca 1 leu pentru reparatii, ca ce vina au ei ca X a traversat aiurea? Tot tu iesi in pierdere, nu mai vorbesc de statul la politie, dat cu subsemnatul, statul dupa reparatiile moto, etc.

 

Da e vina ei, dar mai bine punea frana motociclistul si evita accidentul. Ii tragea aleia 2-3 injuraturi si asta era punctul culminant.

 

Mergeti cu prudenta si unde sunt pietoni care traverseaza aiurea, unde sunt statii de autobuze, etc. Mai bine franati si evitati decat sa dati peste cineva. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, daca va doare-n cot de viata unui om ganditi-va asa:

Putea sa aibe o umbrela in mana tipa si sa i-o infiga involuntare in gat motociclistului cand o lovea. Murea motociclistul instant. Sau pur si simplu moare si familia refuza sa plateasca 1 leu pentru reparatii, ca ce vina au ei ca X a traversat aiurea? Tot tu iesi in pierdere, nu mai vorbesc de statul la politie, dat cu subsemnatul, statul dupa reparatiile moto, etc.

 

Da e vina ei, dar mai bine punea frana motociclistul si evita accidentul. Ii tragea aleia 2-3 injuraturi si asta era punctul culminant.

 

Mergeti cu prudenta si unde sunt pietoni care traverseaza aiurea, unde sunt statii de autobuze, etc. Mai bine franati si evitati decat sa dati peste cineva. Parerea mea.

 

Da,stimabile ! Total de acord! Da' ce faci,cand iti valseaza in fatza? Ca nici nu stii pe unde s-o ocolesti...! Cateodata,faze din astea,sunt inevitabile...

Zicea cineva ca motociclistul nici nu se uita la aia,de pe jos...Stie sigur ca bikerul nu s-a uitat? Ca dupa cum povestea, n-a vazut incidentul de la bun inceput...Adica statea de momaie ala cu care era fata, si tu vroiai sa se ocupe de ea motociclistul,care poate avea ceva oase rupte?!In momente de-astea nici nu simti,de atita adrenalina,doar stiu,c-am patit-o...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da

[...]

patit-o...!

 

Mie mi-e frica sa nu-mi sara cate un idiot in fata de cand mi-a sarit unul dintre masini in fata de deabia am reusit sa-l ocolesc. De atunci cand trec printre oameni las o marja de siguranta 3-4 metrii intre mine si ei si merg super incet, tocmai sa evit valsarile. Pe langa asta, cel mai mult la moto imi place senzatia de acceleratie, asa ca, chiar daca sunt nevoit sa opresc nu-i problema :rusinica:

Si de motociclist, nu mai comentati ce si cum. Nu stiti cum reactioneaza fiecare la stres. Poate omul era panicat ca o schilodise pe aia, si plin de furie pe ea ca a fost asa de proasta incat sa faca asta.

Nu arunc cu pietre nici in motociclist (la urma urmei el legal nu a gresit cu nimic), dar nici in aia (deh, poate nu o ajuta capul pe ea). Dar mai bine ca sofer/motociclist sa eviti chestiile astea si sa-ti calculezi timpii astfel incat la fazele astea "fixe" sa acoperi orice miscare gresita, la fel cum facem si cu masinile.

Mergeti prudent ca nu stiti ce se poate intampla si mai bine previi decat sa stabilesti dupa a cui a fost vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocilistul nu are decit vina ca nu a redus un pic astfel scapa de toate belelele. Iepurasul adica fata are vina ca a traversat prin acel loc si nu s-a asigurat, e clarca nu a belit ochi bine dupa ce ca a trecut aiurea.Dar de cite ori nu am patit si noi fie cu conserva fie cu mobra, sa ne treaca pietoni prin fata traversind prin loc nepermis si sa se uite la noi sfidindu-ne si mergind cu incetinitorul, sau daca il claxonezi scurt sa-l atentionezi sa te mai si injure ca boul. Pe astia chiar iti vine sa-ti lasi urmele de cauciucuri.Acum in cazul de fata, daca nu esti prea socat incerci totusi sa-i dai o mina de ajutor nu-l poti lasa pe cel accidentat fara sa incerci ceva. De preferat ar fi sa reducem viteza sa-i lasam dracului sa treaca pt ca altfel ne facem o gramada de bube in cap.

 

Motocilistul nu are decit vina ca nu a redus un pic astfel scapa de toate belelele. Iepurasul adica fata are vina ca a traversat prin acel loc si nu s-a asigurat, e clarca nu a belit ochi bine dupa ce ca a trecut aiurea.Dar de cite ori nu am patit si noi fie cu conserva fie cu mobra, sa ne treaca pietoni prin fata traversind prin loc nepermis si sa se uite la noi sfidindu-ne si mergind cu incetinitorul, sau daca il claxonezi scurt sa-l atentionezi sa te mai si injure ca boul. Pe astia chiar iti vine sa-ti lasi urmele de cauciucuri.Acum in cazul de fata, daca nu esti prea socat incerci totusi sa-i dai o mina de ajutor nu-l poti lasa pe cel accidentat fara sa incerci ceva. De preferat ar fi sa reducem viteza sa-i lasam dracului sa treaca pt ca altfel ne facem o gramada de bube in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu astia care treaverseaza aiurea procedez asa:

1. Daca imi ies din scurt in fata calaresc franele, claxonul si incerc cat pot sa-i evit

2. Daca-i vad de la distanta cat de cat, nu-i claxonex, reduc mult viteza, si nu pun frana de motor sa fac cat mai putin zgomot si cand trec pe langa ei apas ambreiajul si o turez pe la 10k de ture :rusinica: Si na, lovesc 2 iepuri: ma descarc si eu pe tampiti si incep sa rad; se sperie si ei si a 2-a oara o sa caste bine ochii inainte sa treverseze, ca deh, cel mai bine se impregneaza ceva in memorie la un mic soc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haoleo fratilor...ce mai comunitate...

De acord cu cei care zic ca de vina e pietonul, de acord cu motociclistul suparat care si-a vazut motorul trantit si se stie nedespagubit...de acord cu toata lumea buna care isi da cu parerea pe aici...

Insa va intreb: Chiar asa trebuie, ca de fiecare data motociclistii sa aiba dreptate?

Ne este atat de greu sa recunoastem ca sunt si motociclisti iresponsabili, care considera ca daca strada e pentru circulatia autovehiculelor si orice altceva reprezinta un obstacol ilegal in drumul lor?

Nu cunosc care sunt motivele pentru care acea fiinta si-a riscat viata traversand pe acolo, dar vreau sa stiu care sunt motivele motocilistului pentru care nu a salvat viata acelei fete....

Pana nu aflam asta, consider toate posturile anterioare inutile.

 

Numai bine!

care comunitate?jumatate din cei care posteaza "nu au inca" motor...si de aici isi dau pareri experte :rusinica: Eu ca si restul care ne suim zi de zi pe motor suntem expusi si tot ceea ce facem este risc asumat sau inconstienta,dar nu vreau sa mor din cauza unei pupeze care danseaza pe strada sau sa sa stau pe bara cu moto pana vin piesele.Asa ca repet...poate isi mai lua si doua suturi!! :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care comunitate?jumatate din cei care posteaza "nu au inca" motor...si de aici isi dau pareri experte :rusinica: Eu ca si restul care ne suim zi de zi pe motor suntem expusi si tot ceea ce facem este risc asumat sau inconstienta,dar nu vreau sa mor din cauza unei pupeze care danseaza pe strada sau sa sa stau pe bara cu moto pana vin piesele.Asa ca repet...poate isi mai lua si doua suturi!! :cheers: :cheers:

 

Fericitule! ne bucuram pentru tine si ne rugam pt pietoni ( si pentru toti cunoscutii tai care sunt pietoni si potentiale victime). Am mers zi de zi cu moto la munca din aprilie si pana la jumatatea lui iunie (cand o pupaza cu colac mi-a pus capac) si am evitat pietonii, care ori turmentati de caldura, ori coplesiti de problemele de serviciu sau mai rau inarmati cu indiferenta, sfidau zgomotul motorului si traversau la intamplare.

Culmea e ca, daca mergi prudent si civilizat in oras, starnesti indignarea tuturor pentru ca se asteapta sa pleci cu scartz de roti de la semafor si sa tai benzile, doar pentru ca "asa fac motociclistii" :blink:.

Si ca sa nu mai fie nevoie sa te mai repeti inca o data ... :finger: si gandeste-te ca o ia la suturi un motociclist pe

mama, sora sau iubita ta! (fara resentimente)

 

Atentie maxima la pietoni!

Editat de aneka_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca a fost doar atat. oricum, tipul ala cu motorul o sa aiba de alergat o groaza ca sa isi scoata banii de reparatii. daca tipa nu vrea sa plateasca trebuie sa o dea in judecata.

Editat de xander
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fericitule! ne bucuram pentru tine si ne rugam pt pietoni ( si pentru toti cunoscutii tai care sunt pietoni si potentiale victime). Am mers zi de zi cu moto la munca din aprilie si pana la jumatatea lui iunie (cand o pupaza cu colac mi-a pus capac) si am evitat pietonii, care ori turmentati de caldura, ori coplesiti de problemele de serviciu sau mai rau inarmati cu indiferenta, sfidau zgomotul motorului si traversau la intamplare.

Culmea e ca, daca mergi prudent si civilizat in oras, starnesti indignarea tuturor pentru ca se asteapta sa pleci cu scartz de roti de la semafor si sa tai benzile, doar pentru ca "asa fac motociclistii" :cheers:.

Si ca sa nu mai fie nevoie sa te mai repeti inca o data ... :rusinica: si gandeste-te ca o ia la suturi un motociclist pe

mama, sora sau iubita ta! (fara resentimente)

 

Atentie maxima la pietoni!

vad ca esti al doilea care ai treaba cu mama sora sau sotia mea.important este sa vezi de ale tale si sa le povestesti ca pe lumea asta exista multi oameni rai si nebuni care te urmaresc cand treci neregulamentar ca sa te cafteasca asta dupa ce in prealabil te-au accidentat.incep sa cred ca unii dintre voi sunteti inceti la minte.dc omul murea ca-si rupea gatul si zacea ca un caine cum s-a intamplat acum ceva vreme si ambulanta lua pietonul ala neatent?repet pt ca mi-a placut...este o p.. comunitate si mi-e scarba de voi astea cu gura mare cu 1000km sau cu "nu am inca"!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate , hai ca lasam educatia la o parte si o dam pe romaneste pana la urma . Mai bine ti-ar fi scarba de incultura ta decat de noi , si mai bine ai invata sa iti temperezi "animalul" din tine macar in niste simple discutii pe forum .

 

Daca pe un simplu forum de discutii ai astfel de iesiri , imi dau seama ce faci pe strada , si daca m-ai lovi pe mine pe strada dupa ce m-ai accidentat cu motocicleta , sau pe sotia mea , sau pe mama , iti promit ca ai sta cel putin 30 de zile in spital , si dupa ce ai vedea ca nu ai ce sa-mi faci cu toate actele tale de la IML , ai intra pe forum si in loc sa balacaresti alti membri de pe-aici ai injura in gura mare justitia romana .

 

Stai calm pe motorul tau , mergi linistit si casca bine ochii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am motocicleta, pot sa imi spun parerea , Costy_Clipcea? mersi

 

Doar daca nu are motocicleta nu poate a trage cateva concluzii?

Si mie mi se pare lipsit de sensibilitate gestul motociclistului, sau daca sunt motoretist, trebuie sa fiu durul durilor???? nu prea cred dar poate intra cel implicat in accident pe forum si ne spune mai multe detalii .

 

 

eu am lovit fata de la piata victoriei si-ti raspund ca vad ca te framanta....nu am fost insensibil dar nu vedeam nimik si eram ametit.....dadusem cu capul rau de tot de asfalt ca sa-i salvez viata fetei care dupa parerea mea si o mentin e o cretina care dupa ce a traversat stada sa speriat si sa intors inapoi in banda mea...si stai linistit ca am pus frana ca a masurat politia vreo 4m 70.....dar a fost prea in scurt so evit iar daca ma lasam pe viraj in stanga saream peste bordura si-mi rupeam toate oasele.....fata e bine nu are decat o clavicula rupta si crede-ma ca sunt un tip cu bani si o sa-i platesc daca e nevoie si spitalul insa pana una alta eu stau cu umarul dislokat genunchiul varza durere de cap mana stanga jupuita iar dreapta umflata si nu din vina mea.....aveam 47 de km la ora.....

 

pana sa rezolve cu politia era mult mai important sa vada ce e cu fata. Un garou pus la timp salveaza multe, ca si o compresa. Sa zbieri la un prost care oricum nu pricepe si scrie ce-l taie capul pe el si pe cei 10 gura casca prezenti (care jura ca au vazut accidentul si fecare prezinta alta varianta ) nu e o solutie si nicidecum o prioritate.

 

 

nu ai inteles nimik......eu urlam la cretinul cu care era ea pt ca o tinea de mana iar atunci cand a vazut ca veneau masini si eu cu motocicleta el a fugit bine merci pe partea cealalta a strazii iar pe ea saraca a lasat-o in mijlokul strazii.....vina e a lui in proportie de 80 la suta pt ca daca o tinea de mana si o tragea dupa el traversau bine mersi pt ca si cei din masina si eu redusesem viteza tocmai ca ei sa poata traversa....dar stii cum e...pana nu patesti pe pielea nu-ti dai seama si vb....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragul meu "nu am inca"pana una alta ce cauti aici?anturaj?esti vreun k1 fighter sau vreun ninjalau?te pot ajuta sa rezolvi problema si fara sa te calc cu moto dar te asigur ca oricat de bun ai fi o sa stam cel putin amandoi in spital... :rusinica: ,acum du-te cu baietii pe maidan si joaca-te frumos ca aici vorbesc motociclistii.

 

:cheers:

@ Tibi77 : Eu nu-s agresiv de fel,da' aluia ii dadeam o casca in cap...Sa-mi trintesc motoru' k ala e (cuvant urat)?! Mai ales ca politia n-are ce sa-i faca,legal...!

Insanatosire grabnica,frate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea s-a schimbat, Politia ARE ce sa-i faca. Ca e proces lung si de durata, asta e partea a II-a.

 

Sanatate Tibi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt unii care vor sa traverseze si desi te vad ca te apropii, parca se arunca ca fluturii in bec, in fata motorului :cheers:

Se numeste "target fixation". Ne lovim de aceasta problema si noi si ei. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...