Sari la conținut

Accident La Victoriei 16.07.2007 - Bucuresti


iii
 Share

Postări Recomandate

Tipului? Ce poate sa ii faca?

Scuze, citisesm in graba si intelesesem ca e vb ca EI nu are Politia ce sa-i faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Iar iesi o polemica intreaga, de la un accident, dar era, ca de obicei, de asteptat.

Imi pare rau de accident, pentru ca situatia aceasta e intalnita mult prea des. E pacat ca "fata" nu a avut respect pt viata ei, oare ar fi avut fata de viata motociclistului ?

 

E pacat ca ea putea ramane invalida, schilodita pe viata, iar acelasi lucru il putea cauza si motociclistului, dar macar ea a ales, el nu.

 

Cat de multa intelegere si compasiune sa ai, cand vezi ca in fiecare zi e la fel? Pietoni traverseaza, unde,cand si cum doresc, sfidand pe toti si toate. Oare acesta rutina zilnica nu iti afecteaza modul de a percepe oameni ca si pietoni, oare nu se transforma ei in potentiale pericole la adresa vietii tale, atunci cand esti pe moto?

 

Nu voi putea fi de acord cu o atitudinea indiferenta fata de viata unui om, chiar daca e vinovat de ceva, DAR, e una sa o zici de dupa taste si alta cand te aduni de pe jos, de la un cm de coasa Doamnei cu gluga. Insa si asa, sper sa gasesc un ultim strat de omenie, pentru a putea intinde o mana celui care are mai mult nevoie de ea.

 

De asemena nu sunt de acord cu afirmatiile user-ului anelka ro ref la intrebarea ei "de ce nu a salvat motociclistul, viata pietonului"

unu la mana, nu motociclistul trebuia sa salveze viata pietonului ci total invers, sa fi traversat pe unde trebuie.

 

doi la mana, nu i-a fost pusa viata in pericol, ci doar integritatea corporala.

 

iar trei, daca iti aduci aminte, un rider, fara nici o vina, mergea prin fata pe la hotel parc, iar o tanti a traversat. Rider-ul a murit, ca poate il intrebai si pe el de ce nu a salvat pietonul.

 

Si uite asa in fiecare zi, ne lovim uni de alti, ca de, daca nu avem respect, ne spargem capetele.

Multa sanatate celor doi, ca sa nu mai vorbim si de rabdare pt tot timpul ce se va pierde la spital, la politie, la asigurari, la service si mai stiu eu pe unde. Si pt ce, pentru ca cineva nu a avut respect fara de un semen.

Asta e ! Din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare atentie prietene ca pe viitor prietena ta, sotia sau mama ta sa caste ochii ca sa nu ne beleasca......

 

:rusinica: :cheers: :cheers: foarte tare reply-ul :finger:)

 

In ceea ce priveste fata, sanatate maxima....oricui i se poate intampla..toti gresim si asta nu inseamna ca meritam sa patim ceva......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pietonii trec aiurea, masinile se baga aiure in intersectie, motociclistii vin tare, motociclistii uneori sunt neatenti si se gandesc la atceva, asta e fratilor viata de zi cu zi pe soselele patriei.

In concluzie dupa un accident de asta, chiar daca motociclistu nu are nimic si nici o vina tot are o gramada de necazuri, cel mai mic fiind reparatia motorului, cel mai mare sa ai pe constiinta o fiinta umana, mai ales cand stii ca poate ca puteai sa eviti.

Deci, daca macar unul din cei doi ar fi avut o atitudine preventiva, poate ca nu s-ar fi ajuns la impact, asa ca atunci vedem pietoni pe strada, mai ales NEHOTARITI daca reducem viteza si viata va fi frumoasa in continuare.

 

Off Topic - mergeam linistit dinspre tulcea spre braila, si inainte de Izvoarele, am vazut o turma de oi langa strada, si cand m-am apropiat, brusc oile s-au hotorat sa treaca,si toate o data. Am zis ca gata, sunt pe jos, da am avut noroc si am putut sa opresc. Dupa aia m-am razbunat si am facut galagie cu motoru de alergau oile capiate ca nu stiau ce se intampla. Ca sa fie simai amuzat ciobanu agita un bat de oile chiar o luasera razna. Cu toate ca am ras de unu singur, ca eu cu motoru, ciobanu cu bata, putea sa se termine extrem de prost pentru mine, daca intram cu peste suta in trma de oi. Si bineinteles cel mult luam si eu vre-o zece oi drept despaguibre maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni,de cind lumea si pamintul,boile si vacile o patesc....pe cei ce nu ii duce mintea,o patesc tot timpul...este selectia naturala..

daca fulga,dupa ce trecuse de traiectoria motocicletei s-a mai si intors,inseamna ca era sinucigasa....

ce pana mea,nu te duce mintea,o iei in freza..si inca rau de tot...nu e ca la masina..iti sare una in fata,tragi de volan,nu coteaza ca dai in alte masini,in pom,etc...e tabla,se indreapta...

la moto e altceva..iti sare fulga in fata,dai pe jos..nu mai e tabla,e viata ta..dai cu pieptul sau cu gitul de bordura..zbang vas de singe,dai coltul....

eu,acum ceva vreme....vad baba la 50 m ca se ia de mina sotului si sare in fata...am incetinit...claxon de mama mama..baba(adica vreo 45 de ani,deci nu kiar baba surda)..dadea inainte..nici macar nu s-a uitat sa vada daca vine tirul sau nu...incetinesc..viteza fff mica...10 km,mai putin...ridic botul la casca si ii strig la sot...nenea,data viitoare sa iti pazesti vaca,sa nu mai sara in fata...la vreo 50 m era semafor..rosu..opresc si astept sa vina..in oglinda pe cine vad?vedea sotul ofticat ca vezi doamne,i-am facut consoarta vaca..sa ma ia la bataie...se face verde..pun moto pe cric(nu era strada circulata,deci imi permiteam,ca nu era coloana de masini)..si il intreb "da domnu,probleme?" ala in gura mare..baiii,cine esti tu de imi faci nevasta vaca?ii spun calm..auzi nenea,daca te deranjeaza,te fac si pe tine bou...sa iti inveti idioata sa treaca...nu sa imi sara mie in fata...a sarit si cei 3-4 pietoni pe ala cu gura,sa isi plimbe cica vaca pe islaz,nu pe strada,daca nu stie cu ce se maninca o traversare..

concluzia e ca....eu unul,daca as da peste o vaca de asta,sa si moara...nu as avea pic de resentimente

acum nu cer la toti pietonii sa treaca doar pe zebra,ca nici eu nu fac asta..dar sa beleasca mai okii cind se angajeaza,nu sa sara ca cirtitele oarbe...si daca nu belesti okii,cind auzi un claxon,sa reactioneze intr-un fel...

din moment ce ala claxoneaza,inseamna ca era cu okii pe trecatori,si asteapta o reactie ferma..ori continua drumul,si moto trece prin spate..ori se opresc,si moto trece prin fata...dar nu sa continui,si apoi sa te razgindesti si sa te intorci..in pana mea animalele de genul asta sint in stare,cind li se arde ceva siguranta la casa/apartament,sa incerce prizele cu cuiul,ca de,poate au bafta sa nu nimereasca faza..si merita soarta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o mai condamnati pe fata aiurea ca s-a intors din drum. A facut-o din reflex, instinct de conservare, a dat sa se intoarca la ultimul punct sigur pe care al stia ea, si anume trotuarul de unde plecase. Este o reactie absolut naturala, se intampla zilnic. Toti au facut asa cel putin o data.

Ca e cretina, este! pt ca a ales sa traverseze pe acolo, nu din alt motiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"animalele de genul asta sint in stare,cind li se arde ceva siguranta la casa/apartament,sa incerce prizele cu cuiul,ca de,poate au bafta sa nu nimereasca faza..si merita soarta"

 

:rusinica: , si domnul "telectual assante" sa isi mai tina pt m-sa predicile cu educatia, ca nu a mers cu motoru prin oras sa vada cum e cu educatia, si daca tot o tine pe a lui il invit sa dea o fuga pe calea rahovei si sa incerce sa ii educe pe perticipantii la trafic :cheers: si sa fie pupat de pietoni, autoconservati, scuteristi, baieti jmekeri cu motoare.

 

revenind, tipa isi merita soarta, iar imbecilul cu care umbla ... no comment. imi pare rau de motociclist ca el n-a fost vinovat decat ca a intalnit 2 tembeli.

 

 

in rest vorba unora bulan exagerat si sa ne mai injuram si maine

Editat de van_eus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce usor ne vine sa judecam si sa ne insultam semenii si ce placere sadica avem in ai denigra.

De acord ca nu avea voie sa traverseze prin acel loc, asta stim cu totii. Insa de cate ori nu vi s-a intamplat sa traversati aiurea...Ca ati fost mai atenti si norocosi, bafta voastra. Dar daca nu ati fi facut asta niciodata as fi zis ca sunteti indreptatiti sa comentati si sa judecati.

Si depasirea vitezei legale in oras este interzisa prin lege, la fel cum e si traversatul prin locurile interzise, pietonilor. Asta ce inseamna, ca nu mai merg motociclistii cu viteza prin oras pentru ca se gandesc ca ar putea traversa pietonii aiurea? Sa fim seriosi. Daca am avea bunul simt sa ne recunoastem imperfectiunea si sa acceptam ca unele lucruri se intampla inevitabil datorita deciziilor nepotrivite sau indeciziei in cazul de fata, am fi poate cu un pas mai aprope de perfectiune.

Nu am zis ca fata era indreptatita sa traverseze prin acel loc si faptul ca a vrut sa se intoarca din drum desi era tinuta de mana ...ma face sa cred ca nu a fost decizia ei sa traverseze pe acolo...ba mai mult i-a fost teama sa isi continue drumul alaturi de tovarasul ei...a ezitat si sunt sigura ca a vrut sa se salveze, nicidecum sa puna in pericol viata motociclistului.

Cred ca ar trebui sa ne mai gandim inainte de a judeca atat de aspru un om...inainte de a sti ce a determinat acea decizie.

Nu cunosc starea ei de sanatate si nici nu stiu in ce stare se afla motociclistul. Posturile s-au concetrat mai mult pe judecata acestei fiinte "cretine", pe care s-au descarcat toate frustrarile motocilistilor.

Inca o data mentionez ca nu consider ca e vinovat motociclistul. Am spus doar ca nu cunosc motivele pentru care nu a evitat impactul. Asta nu inseamna ca l-am facut vinovat de producerea impactului. In orice caz sunt obisnuita cu ideea ca nu toti oamenii au capacitatea de a prelucra informatia.

 

Numai bine si respectati legea poate asa o sa ajungeti sa fiti respectati! :cheers:

 

 

 

read below :rusinica: ................. :cheers:

Editat de aneka_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnisoara sau doamna aneka_ro va rog sa mai cititi o data postul meu. Am spus asa, citez: Toti au facut asa cel putin o data. adica sa traverseze aiurea si sa reactioneze imprevizibil. Cuvantul cheie cheie este "toti". In toti intru si eu, si tu. Toti in opinia mea inseamna TOTI. Eu sunt (cuvant urat) de fiecare data cand traversez neregulamentar, si o fac cel putin de 2 ori pe zi. Deci sunt de cel putin 2 ori (cuvant urat)/zi. Tu de cate ori esti (cuvant urat) pe zi ?

 

In cazul de fata chiar nu conteaza cine e vinovatul din moment ce sa evitat o tragedie. Chiar trebuie sa cautati vinovati in orice ? Va-ntreaba acasa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni,de cind lumea si pamintul,boile si vacile o patesc....pe cei ce nu ii duce mintea,o patesc tot timpul...este selectia naturala..

daca fulga,dupa ce trecuse de traiectoria motocicletei s-a mai si intors,inseamna ca era sinucigasa....

ce pana mea,nu te duce mintea,o iei in freza..si inca rau de tot...nu e ca la masina..iti sare una in fata,tragi de volan,nu coteaza ca dai in alte masini,in pom,etc...e tabla,se indreapta...

la moto e altceva..iti sare fulga in fata,dai pe jos..nu mai e tabla,e viata ta..dai cu pieptul sau cu gitul de bordura..zbang vas de singe,dai coltul....

eu,acum ceva vreme....vad baba la 50 m ca se ia de mina sotului si sare in fata...am incetinit...claxon de mama mama..baba(adica vreo 45 de ani,deci nu kiar baba surda)..dadea inainte..nici macar nu s-a uitat sa vada daca vine tirul sau nu...incetinesc..viteza fff mica...10 km,mai putin...ridic botul la casca si ii strig la sot...nenea,data viitoare sa iti pazesti vaca,sa nu mai sara in fata...la vreo 50 m era semafor..rosu..opresc si astept sa vina..in oglinda pe cine vad?vedea sotul ofticat ca vezi doamne,i-am facut consoarta vaca..sa ma ia la bataie...se face verde..pun moto pe cric(nu era strada circulata,deci imi permiteam,ca nu era coloana de masini)..si il intreb "da domnu,probleme?" ala in gura mare..baiii,cine esti tu de imi faci nevasta vaca?ii spun calm..auzi nenea,daca te deranjeaza,te fac si pe tine bou...sa iti inveti idioata sa treaca...nu sa imi sara mie in fata...a sarit si cei 3-4 pietoni pe ala cu gura,sa isi plimbe cica vaca pe islaz,nu pe strada,daca nu stie cu ce se maninca o traversare..

concluzia e ca....eu unul,daca as da peste o vaca de asta,sa si moara...nu as avea pic de resentimente

acum nu cer la toti pietonii sa treaca doar pe zebra,ca nici eu nu fac asta..dar sa beleasca mai okii cind se angajeaza,nu sa sara ca cirtitele oarbe...si daca nu belesti okii,cind auzi un claxon,sa reactioneze intr-un fel...

din moment ce ala claxoneaza,inseamna ca era cu okii pe trecatori,si asteapta o reactie ferma..ori continua drumul,si moto trece prin spate..ori se opresc,si moto trece prin fata...dar nu sa continui,si apoi sa te razgindesti si sa te intorci..in pana mea animalele de genul asta sint in stare,cind li se arde ceva siguranta la casa/apartament,sa incerce prizele cu cuiul,ca de,poate au bafta sa nu nimereasca faza..si merita soarta

man felicitari pentru ceea ce ai scris.sunt de acord cu tine 100%

toti traversam prin locuri nepermise,dar ne asiguram ca o facem in conditii de siguranta,fara a ne pune viata in pericol(sau pe a altora ca a cazul de fata).

care e dobitoc si trece aiurea isi merita soarta indiferent care ar fi ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica: Hai ca mi-a placut...Culmea e ca azi-noapte,era s-o patzesc la fel...La 1.00 azi-dimineatza,vin acasa... In mijlocul drumului,2+una,nu stiu ce faceau la o masina..In mijllocul drumului,accentuez...Strada ingusta, eu 20-30 km/h,tocmai facusem dreapta.Liniste,la ora aia,deci ma auzeau.Dau claxon,si am goarna,nu gluma!

La 5 m de mine,se imprastie k potarnichile,aia cu unu' spre dreapta mea,da' unu' o ia spre stinga,pe unde ma indreptam eu..Claxon,frine si injuraturi la greu (eu!),am trecut la 10 cm de el...Acolo e si cu gropi..Ma gindeam daca sa trag pe dreapta,sa-i mai zic vreo doua...Am simtzit adrenalina,bine de tot...

Acu' vreo 2 zile,tot pe zona aia (in fatza la magazinul Adam,e o artera paralela cu Campineanu).1 + una,pe trecerea de pietoni,STATEAU!!!Plec de la stop,de linga Adam...Dau claxon,sa se miste astia..Cand trec,cu chiu,cu vai,pe linga ei,cu frina,ca de-abia s-au dat la o parte,ala imi zice: Ce ma,numai pe-aici poti sa treci?

Parca i-a timpit caldura,pe unii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa u....iiiieee celor car stau pe mijlocul strazii si trec fara nici macar sa le pese de ce pot pati

sincer daca nu as buli motorul as intra in ei si dupa sa.mi plateasa reparatiile ei si familia lor

cea mai buna varianta spray paralizant la fatza sa planga f...ui mama

ne riscam viata pe drumuri pline de nisip, mazga, patim 1/2 din salariu pe moto si nimanui nu.i pasa ca poate fi accidentat adunci mie de ce sa.mi pese de ei

 

 

pietonii trec aiurea, masinile se baga aiure in intersectie, motociclistii vin tare, motociclistii uneori sunt neatenti si se gandesc la atceva, asta e fratilor viata de zi cu zi pe soselele patriei.

In concluzie dupa un accident de asta, chiar daca motociclistu nu are nimic si nici o vina tot are o gramada de necazuri, cel mai mic fiind reparatia motorului, cel mai mare sa ai pe constiinta o fiinta umana, mai ales cand stii ca poate ca puteai sa eviti.

Deci, daca macar unul din cei doi ar fi avut o atitudine preventiva, poate ca nu s-ar fi ajuns la impact, asa ca atunci vedem pietoni pe strada, mai ales NEHOTARITI daca reducem viteza si viata va fi frumoasa in continuare.

 

Off Topic - mergeam linistit dinspre tulcea spre braila, si inainte de Izvoarele, am vazut o turma de oi langa strada, si cand m-am apropiat, brusc oile s-au hotorat sa treaca,si toate o data. Am zis ca gata, sunt pe jos, da am avut noroc si am putut sa opresc. Dupa aia m-am razbunat si am facut galagie cu motoru de alergau oile capiate ca nu stiau ce se intampla. Ca sa fie simai amuzat ciobanu agita un bat de oile chiar o luasera razna. Cu toate ca am ras de unu singur, ca eu cu motoru, ciobanu cu bata, putea sa se termine extrem de prost pentru mine, daca intram cu peste suta in trma de oi. Si bineinteles cel mult luam si eu vre-o zece oi drept despaguibre maxima.

 

daca vad un caine in mijlocul drumului il feresc cat pot pt ca stiu ca nu intelege ce se intampla dar daca vad un idiot sau o idioata pe mijlocul strazii mai ca as da peste ei ca au minte dar degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand vad "vite" pe mijlocul drumului ma indrept spre ei si dau gaz.

Un sprint cat sa faca zgomot si sa vada ca nu glumesc.

Incredibil, dar si asa uneori sunt "vite" care nu reactioneaza.

Pentru astia pun la cale alta solutie. :)

Mila e cand adopti catelusi abandonati. Aici e vorba de NESIMTIRE si metode de crowd-control.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand vad "vite" pe mijlocul drumului ma indrept spre ei si dau gaz.

Un sprint cat sa faca zgomot si sa vada ca nu glumesc.

Incredibil, dar si asa uneori sunt "vite" care nu reactioneaza.

Pentru astia pun la cale alta solutie. :cheers:

Mila e cand adopti catelusi abandonati. Aici e vorba de NESIMTIRE si metode de crowd-control.

 

 

e mai funny cand esti cu masina totusi... si mai ales cu aia carora le place sa joace chicken ...ce-o fi in capul lor nu-mi dau seama :)

 

oricum, in situatia de fatza am impresia ca dobitocu care era cu gagica a traversat neregulamentar...gagica s-a tinut dupa el...cu toate ca nu era sigura ca e in stare sa faca treaba asta ....si pana la urma a zis ca e mai bine inapoi ... la faze d-astea mai bine intepenesti draq in mijlocul drumului si nu te alegi decat cu injuraturi... oricum orice comentariu e de prisos ... s-a intamplat, se intampla si se va mai intampla... din pacate

Editat de Dark4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu... daca as fi mai mic, as avea motor dar as fi incepator.... ce as invata din topicul asta?: cum sa injur;as sti cum se numeste o persoana care nu stie sa treaca strada, ce fel de om e cel ce o tinea de mana, de ce tipa motociclistul dupa, la cine tipa, unde s-a intamplat!.... si, ce-i mai important, as invata sa intru cu moto in cei ce trec aiurea strada!...

 

Oare era bine ce as fi invatat?

Editat de satellite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici NU se preda. Daca erai mic preluai orice de la oricine ? Daca mecanicu' de la colt de strada injura-n draci incepi si tu ? Daca berila ce locuieste vis-a-vis se cacao pe geam faci si tu ? etc bla bla bla yada yada yada blah......... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu... daca as fi mai mic, as avea motor dar as fi incepator.... ce as invata din topicul asta?: cum sa injur;as sti cum se numeste o persoana care nu stie sa treaca strada, ce fel de om e cel ce o tinea de mana, de ce tipa motociclistul dupa, la cine tipa, unde s-a intamplat!.... si, ce-i mai important, as invata sa intru cu moto in cei ce trec aiurea strada!...

 

Oare era bine ce as fi invatat?

 

Invatai cam ce se intampla defapt pe strada (nu ceea ce ne-ar placea la toti sa se intample), plina de "instinctuali" din astia care supravietuiesc din inertie.

Si mai invatai ca fie ii eviti, fie ii "educi" cum s-a spus in cateva replici mai sus!

Pt invataminte "curate" si "placute domnului" mergeti la biserica, va rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu... daca as fi mai mic, as avea motor dar as fi incepator.... ce as invata din topicul asta?: cum sa injur;as sti cum se numeste o persoana care nu stie sa treaca strada, ce fel de om e cel ce o tinea de mana, de ce tipa motociclistul dupa, la cine tipa, unde s-a intamplat!.... si, ce-i mai important, as invata sa intru cu moto in cei ce trec aiurea strada!...

 

Oare era bine ce as fi invatat?

 

 

 

Bine ca nu sunt mic, ca invatam numai prostii de la voi! :)

 

:cheers:

Editat de aneka_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu... daca as fi mai mic, as avea motor dar as fi incepator.... ce as invata din topicul asta?: cum sa injur;as sti cum se numeste o persoana care nu stie sa treaca strada, ce fel de om e cel ce o tinea de mana, de ce tipa motociclistul dupa, la cine tipa, unde s-a intamplat!.... si, ce-i mai important, as invata sa intru cu moto in cei ce trec aiurea strada!...

 

Oare era bine ce as fi invatat?

dar tu ce ai vrea mah sa inveti de la forum?? ca atunci cand toti nesimtitii ne persifleaza pe toti fie ca suntem cu moto fie ca suntem cu masini,si nu-si clintesc cururile grase nici cand treci la 10 cm de ei desi traverseaza total aiurea,sa ii luam in brate sa ii felicitam?...sau ai vrea sa fim toti in situatia nefericitului din zona chitila care s-a trezit cu o VACA nesimitita in fata,si ea a supravietuit iar el a murit la o varsta la care mai avea foarte multe de facut...?eu conduc autobuz 9 ore pe zi,imi trec toti dobitocii prin fata si nici macar cand ajung in dreptul lor nu se sinchisesc...eu cred ca sunt multi drogati,ori efectiv inconstienti.exceptie fac cei care ii suprinde culoarea rosie traversand,sau care macar cand trec aiurea o fac alergand,macar fiind constienti ca nu fac bine ce fac(pe astia nici macar nu-i claxonez..)....restul... :)..asta merita

Editat de burton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trait f multi ani cand majoritatea oamenilor nu aveau masini ... eram o tara de pietoni cum e china (sau a fost, ma rog) ... de aici ne-am invatat ca pietonul are in majoritatea cazurilor dreptate si chiar atunci cand nu are trebuie ferit ca deh, el e "cel expus" iar tu in cutia mare de tabla pe 4 roti trebuie sa te conformezi primul "regulilor" de buna purtare ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaaaaaaaaaaaa!!!!!!!! de la un simplu` accident ati facut thread de 8 pagini? da, era vina lu' aia si a motociclistului, de parca trebuie sa fii vreun tampit de expert sa-ti dai seama ca sunt prosti care trec prin locuri nepermise in plina aglomeratie si oameni care stiu sa ocoleasca nu sa si franeze sau macar sa reduca... ce atata filozofie, eu zic sa gasiti motociclistul, sa-l linsatzi, sa o gasiti si pe fata, sa o linsatzi si pe prietenul ei care a trecut cu ea pe acolo la fel de chior si el, sa-l terminati si p`asta si gata cu discutiile...

dar cu cata convingere discutati. sunt ferm comvins ca o sa schimbati lumea direct de aici de pe forum. geeez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...