Sari la conținut

Accident La Victoriei 16.07.2007 - Bucuresti


iii
 Share

Postări Recomandate

Iepurasul adica fata are vina ca a traversat prin acel loc si nu s-a asigurat, e clarca nu a belit ochi bine dupa ce ca a trecut aiurea.

 

Probabil ca nu stii locul, nu e vorba ca nu s-a asigurat ci ca a traversat intr-un loc unde sunt table cu "Traversarera interzisa" si garduturi, ca pe dedesupt e pasajul de la intrarea in metrou...

Probabil ca Politia Rutiera ar trebui sa colaboreze cu pompierii sa mai puna furtunul cu apa pe imbecilii astia care trec ca oile prin loc nepermis si sunt loviti mult mai des de masin decat de motociclisti, ca deh, masinile sunt mai multe...

 

 

...

De acord ca nu avea voie sa traverseze prin acel loc, asta stim cu totii. Insa de cate ori nu vi s-a intamplat sa traversati aiurea...

Mie nu prea mi s-a intamplat niciodata. E drept ca am un stra-bunic neamt (de fapt austriac, din Viena), poate de acolo mi se trag niste defecte genetice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Frate , hai ca lasam educatia la o parte si o dam pe romaneste pana la urma . Mai bine ti-ar fi scarba de incultura ta decat de noi , si mai bine ai invata sa iti temperezi "animalul" din tine macar in niste simple discutii pe forum .

 

Daca pe un simplu forum de discutii ai astfel de iesiri , imi dau seama ce faci pe strada , si daca m-ai lovi pe mine pe strada dupa ce m-ai accidentat cu motocicleta , sau pe sotia mea , sau pe mama , iti promit ca ai sta cel putin 30 de zile in spital , si dupa ce ai vedea ca nu ai ce sa-mi faci cu toate actele tale de la IML , ai intra pe forum si in loc sa balacaresti alti membri de pe-aici ai injura in gura mare justitia romana .

 

Stai calm pe motorul tau , mergi linistit si casca bine ochii .

 

 

Stai tu linistit in tramvai sau pe trotuare (ca pe motor e mai greu) si ai grija de familie sa nu treaca prin locuri nepermise. Nu e mai simplu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva luni de zile, pe soseaua Oltenitei, iluminatul stradal oprit, un mos BEAT alearga peste 4 benzi si se opreste fix in fata mea, am franat scurt cu maxim stanga (eram cu conserva) si am intrat INTENTIONAT in tramvaiul de pe contrasens si, cu tot efortul meu, l-am lovit si pe mos aruncandu-l la vreo 2 benzi langa bordura. Desi era o masina pe care efectiv o iubeam, facuta de mine pana la ultimul surub, vreau sa va spun ca nici nu m-am gandit la masina vreo clipa ci la omul care zacea intr-o balta de sange pe asfalt. In ziua urmatoare aveam febra musculara de la tremurat. Mentionez ca masina a ajuns dauna totala si eu m-am ales cu ceva sechele la teasta si un nas stramb, dar nu doresc nimanui sa fie intr-o asa situatie...

Evident, acu vreo 2 saptamani am primit "comunicarea" cum ca am fost scos de sub urmarie penala, neavand nicio culpa in accident.

 

PS Vreau sa multumesc celor 2 motociclisti care au oprit si au stat cu mine pana a venit ambulanta, poate intra pe aici si vad...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaaaaaaaaaaaa!!!!!!!! de la un simplu` accident ati facut thread de 8 pagini? da, era vina lu' aia si a motociclistului, de parca trebuie sa fii vreun tampit de expert sa-ti dai seama ca sunt prosti care trec prin locuri nepermise in plina aglomeratie si oameni care stiu sa ocoleasca nu sa si franeze sau macar sa reduca... ce atata filozofie, eu zic sa gasiti motociclistul, sa-l linsatzi, sa o gasiti si pe fata, sa o linsatzi si pe prietenul ei care a trecut cu ea pe acolo la fel de chior si el, sa-l terminati si p`asta si gata cu discutiile...

dar cu cata convingere discutati. sunt ferm comvins ca o sa schimbati lumea direct de aici de pe forum. geeez!

asa ai tras tu concluzia ca era si vina motociclistului???,bv inseamna ca nu ai citit cu atentie nici macar postu de deschidere ...in rest daca nu iti convine nu mai citii ce scriem ,nu te obliga nimeni....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...