Sari la conținut

Honda Magna


daw_hanson
 Share

Postări Recomandate

am facut o mica modificare la suportul de numar. Nu am cautat inca solutii pt. schimbarea stopului de fabrica.. o las pe altadata, din lipsa de finante. Acum e timpul pt investirea banilor in benzina si plimbari.

 

Asa arata la inceputiul lui iunie. Poza facuta dupa ce am burn-uit cauciucul vechi :

 

spate0.jpg

 

Si , dupa modificare :

 

spate6.jpg

 

spate2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 389
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Buna baieti! Am si eu o intrebare, un prieten de-al meu tocmai ce si-a achizitionat o Magna,pe 28.06 a adus-o.Este modelul ce se afla si in pozele de mai sus.Deoarece tobele de fabrica nu faceau cine stie ce zgomot,ne-am vorbit ca trebuie facut ceva,drept urmare astazi a scos din tevile de esapament ornamentele din capat prinse cu p-nituri ,ornament care avea fiecare cate o tevisoara nu foarte lunga de cca "fi" 4.Acum se aude demential, DAR...parca are tendinta sa se inece un pic cand te infigi la ea mai tare si parca nu mai merge asa rotund,parca nu merge tot timpul cu toti 4 cilindrii.

 

1. CE PARERE AVETI VOI ,CA POSESORI DE MAGNA,DE ACEST FENOMEN RELATAT ?

 

2. CE IMPLICA ACEASTA MODIFICARE (CONSUM,PUTERE,ETC)?

 

 

Va multumim anticipat,pentru deranj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc la niste comenzi avansate... la drum lung cred ca ar fi odihnitoare

 

 

am eu comenzi de Magna 750 vanzare, nu mi s-au potrivit pe shadow.

 

Super pret 100 euro !!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna baieti! Am si eu o intrebare, un prieten de-al meu tocmai ce si-a achizitionat o Magna,pe 28.06 a adus-o.Este modelul ce se afla si in pozele de mai sus.Deoarece tobele de fabrica nu faceau cine stie ce zgomot,ne-am vorbit ca trebuie facut ceva,drept urmare astazi a scos din tevile de esapament ornamentele din capat prinse cu p-nituri ,ornament care avea fiecare cate o tevisoara nu foarte lunga de cca "fi" 4.Acum se aude demential, DAR...parca are tendinta sa se inece un pic cand te infigi la ea mai tare si parca nu mai merge asa rotund,parca nu merge tot timpul cu toti 4 cilindrii.

 

1. CE PARERE AVETI VOI ,CA POSESORI DE MAGNA,DE ACEST FENOMEN RELATAT ?

 

2. CE IMPLICA ACEASTA MODIFICARE (CONSUM,PUTERE,ETC)?

 

 

Va multumim anticipat,pentru deranj.

 

 

pai.. ati facut cam aceeasi modificare pe care am facut-o si io..

 

insa la mine nu am observat efecte negative, adica cam ce ai zis tu. Nici consumul nu a crescut, si nici puterea nu a suferit fluctuatii vizibile, sa zic asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna baieti! Am si eu o intrebare, un prieten de-al meu tocmai ce si-a achizitionat o Magna,pe 28.06 a adus-o.Este modelul ce se afla si in pozele de mai sus.Deoarece tobele de fabrica nu faceau cine stie ce zgomot,ne-am vorbit ca trebuie facut ceva,drept urmare astazi a scos din tevile de esapament ornamentele din capat prinse cu p-nituri ,ornament care avea fiecare cate o tevisoara nu foarte lunga de cca "fi" 4.Acum se aude demential, DAR...parca are tendinta sa se inece un pic cand te infigi la ea mai tare si parca nu mai merge asa rotund,parca nu merge tot timpul cu toti 4 cilindrii.

 

1. CE PARERE AVETI VOI ,CA POSESORI DE MAGNA,DE ACEST FENOMEN RELATAT ?

 

2. CE IMPLICA ACEASTA MODIFICARE (CONSUM,PUTERE,ETC)?

 

 

Va multumim anticipat,pentru deranj.

 

Mai citeste inca o data ce am scris mai in fata, ca vind tobe Laser de Magna cu tot cu cele 4 jiglere..... Oare ce-o fii jiglerele astea?! I-ti trebe acum si tie, amestecul aer-benzina-evacuare nu mai corespund. Ai nevoie de jiglere de 105 patru bucati, dai paharele de nivel de benzina, jos si se si vad. Mai tipi un filtru de aer sport pe el si ai la vreo 100 caluti pe Magna. Bafta la surubat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu umbla la carburatie!!!!!!!!!!!!!!!magna nui ij sau dnepr,pune filtru de aer k&n si or sa se schimbe datele problemei,schimba si bujiile si cam asta e tot.referitor la rejeting the carb pe site-urile despre magna se considera ca nu aduc mare scofala in plus la motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am cautat un topic cu acest model dar nu am gasit nimic,deci ... ce parere aveti?

p.s. don't kill me daca exista un topic legat de modelul asta,eu am cautat in toate cele 40 de pagini si nu am gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cautat un topic cu acest model dar nu am gasit nimic,deci ... ce parere aveti?

p.s. don't kill me daca exista un topic legat de modelul asta,eu am cautat in toate cele 40 de pagini si nu am gasit.

 

 

we don't....here's your honda place...good luck!

 

si completeaza-ti locatia in profil.

 

 

Black.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Probleme, probleme!!!

Nu mai incarca alternatorul. Am ramas de caruta in focsani. Toate infasurarile de la alternator dau la masa. A mai patit careva treaba asta la magna? Exact asta a patit si AlexEn la un Kawa EN 500.

Se pare ca uleiul semi sintetic si sintetic ataca emailul de la infasurari.

Multumiri lui Laurentiu si lui Costel din Focsani pentru ajutor si pentru cazarea motoretei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
dar ce are?au mai fost si altii :) :)

 

un raspuns la obiect dupa aproape o luna :D))

 

bine ca e si acest raspuns, si asa topicul cam murise :D

 

 

in alta ordine de idei, fac cateva modificari la Magna mea, modificari estetice, am luat de pe ebay o gramada de piese after-market, bling-blinguri .. in maxim o luna sper sa termin .. ca vin piesele in 2-3 saptamani, iar unele au venit deja.

 

o scurta lista : faruri noi, semnalizatoare noi, wire & cables stainless covers, aparatoare de radiator cromata, scarite crom noi, gas tank crom trim, claxon stebel nautilus crom , led spinner.

 

Pe langa astea, in iarna as vrea sa mai fac 2-3 chestii :

1) sa cumpar la second un rezervor sa-l tai si modific , sa-i maresc autonomia, e jalnic acum, la 130-150 de km tre sa belesc ochii dupa benzinarii , sau sa merg cu sticla de 2 L de benzina in coburi.

2) sa modific back fender (eventual altul facut custom, din fibra), stopul, sa-i dau un nou look mai agresiv pe spate.

3) sa gasesc unde sa cromez anumite componente, pe aci in apropiere (Ploiesti sau Buc)

 

4) trebuie NEAPARAT sa rezolv cu cricul , care este de o rugina desavarsita, in antiteza cu restul motorului, ori sa-l dau la cromat, ori sa gasesc unu deja cromat, eventual second, care sa se potriveasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari,asteptam produsul final!cat despre cric foloseste cu incredere produsul NEVR DULL de la luis si o sa fii uimit ce zace sub ''ruginitura'' aia de cric si culmea isi tine forma finala.

P.S-daca inlocuiesti scarile de pe fata sunt interesat de scara de pe stanga(nush cum draq numai pe stanga o polizez pe dreapta imi este frica :) )

Editat de cristi80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai noroc, stanga e in "good shape".. io pe dreapta am bulit-o , sau mai bine spus.. mi-a bulit-o o vaca cu un jeep, fara sa se asigure. Vorbim.

 

mi-au venit scaritele fata, insa nu si sistemu de prindere .. cica vin separat , si io nu mi-am dat seama, le-am comandat acu 2 zile si tre' sa mai astept 3 saptamani pt. ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...