Sari la conținut

Honda Magna


daw_hanson
 Share

Postări Recomandate

le-am schimbat..erau duse rau.. la roata din spate are acel, cum sai zic, de iti arata cat mai ai...

le-am facut singur, am gasit ferodouri le-am lipit am tras si doua nituri la capete si gata! am frana! :cheers:

Editat de logan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

   Sal'tare si numai bine in noul sezon...

   Mai fratilor, voi stiti bancul ala cu tricoul cu metallica? Cam asa ceva am patit si eu cand am dat rezervoru' de la motoreta la vopsit.

   Coastache (Lapte si miere de la bacau), meseriashul de la care am luat motorul a avut inspiratia si bunul simt sa isi vopseasca manual (cu pensula si cu guashe) rezervorul peste o minunatie de aerograf, care cred ca a costat ceva bag io de sama...

   Primesc un tel de la meseriashu vopsitor care imi zice ca pe sub chestia aia neagra care era pe rezervor a gasit un desen pe care il poate salva... si iata ce a gasit...

Inainte ("arta" bruta a la Costache)...

 

si dupa...

 

Norocul meu a fost ca desenul a fost protejat de un strat de lac...

 

Cred ca ce era inainte era mult mai fain decat aerograful de acum. Dar gusturile nu se discuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ce era inainte era mult mai fain decat aerograful de acum. Dar gusturile nu se discuta.

 

 Da, intr-adevar, nu se discuta... Nu se poate vedea din poza cum era facut ce era inainte... In afara de idee nu era nimic ok cu ce se afla pe rezervorul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Stau si ma gandesc ca e greu fara motor si nu stiu cat oi putea rezista. Privesc si vad curtea ca e goala, masina nu conteaza. Acum stau si ma uit pe internet ca sa caut un model de motocicleta care sa-mi placa si care sa o pot lua. Las doar pana la anul, daca nu ma dilesc pana atunci, apoi incerc sa vad de unde pot sa ma imprumut de ceva bani sau sa gasesc undeva sa-mi fac un card cu descoperire (si cu dobanda acceptabila). Imi trag cu ochiul mai multe modele vechi, desi nu stiu daca merita investit in ele. Cred ca ma voi axa pe modelele de la Honda, repectiv VT750/VT800 anii 1986-1988, VT1100 anii 1988-1991, VF700/750C sau S, VF1100C sau S din 1987-1988 (mi-ar trage cu ochiul si Super Magna, dar nu ma pot intinde atat). Motoare numai cu cardan. Pana atunci stau si citesc/documentez pe Internet despre aceste modele. M-as bucura daca as primi de la voi ceva sfaturi, opinii despre modelele enumerate anterior (si ma refer la VF-urile Magna sau Sabre), referitor la fiabilitatea lor, la defectiunile "curente" ce apar, cum se comporta la un numar mai mare de km rulati (60-90 mii km), cum sunt (se gasesc) piesele de schimb si consumabilele, ca, asa cum am scris mai sus, voi cauta una ieftina dar functionala. Unde as putea gasi un manual de reperatie, in format electronic, sa-l descarc si sa studiez putin aceste motoare.

Oare se mai ocupa cineva cu transport moto pe platforma/remorca/duba pe aici si cam care ar fi preturile? Multumesc.

Mesaj completat

E liniste si aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

Mi-am luat si eu prin august o magna din '83 si, in urma cu o saptamana am reusit sa o fac sa mearga bine si i-am facut rar-ul.

Vin cu o intrebare pentru voi: Ma poate ajuta cineva sa imi faca rost de un sisy bar pentru ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
......va salut pe toti posesorii de magna si tin sa ma laud ca fac de o saptamana si eu parte din "club",...sunt extaziat de-a dreptul,... nu am mai mers pe asa motor,..trebuie sa-i schimb uleiul si filtru iar asta inseamna ca inca nu mi-am bagat prea tare mana in aacceleratie,...ma intreb ce-o sa simt....dupa.....

 

 

este vf 750 c nu vt

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

La Multi Ani si cat mai multi km posesorilor de Magna...

Distractie placuta de sarbatori si asfalt uscat cat mai curand, ca nu ii sade bine motorului in garaj, si nici motociclistului la volan...

 

SARBATORI FERICITE...

Editat de blackcelnegru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
aha,ok, multumesc de informatie.te salut

 

 

producatorul nu cunosc

 

asta l-am gasit disponibil

 

o sa te coste cam 140Eur cu transport si transfer de bani

 

dar vezi ca poti sa-i faci oferta. am observat ca restu de cover sunt la 50 eur. Fai oferta de 50 eur vezi ce zice. Poate ca il iei la banii aia.

 

 

Cover 1

Editat de BCZ-Motors
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

va salut domnilor! caut niste tobe de honda magna... vf 750 c '93 daca ma puteti ajuta va rog... :( mailu meu faurutoru@yahoo.com sau 0744 373 376 , 0767 250 777

Mesaj completat

Cand si unde se poate vedea?

 

P.S. Vad ca il cunosti pe Costache, zi-mi si mie, asta-i imbecil tot timpul sau doar la intruniri, cred ca doar faptul ca este mascariciul adunarilor il scapa de la cate-o chelfaneala?

 

Numai bine!

 

 

apropo eu sunt Costache si daca tu crezi ca ma cunosti si poti face asemenea aprecieri despre mine e bine eu ma abtin si astept sa ne intalnim la o bere sa iti demonstrez contrariul! bafta mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, Costache... Bine ai revenit printre noi. :lol: Sa ai noroc de motocicleta si multa bafta...

Cam greu cu tobele, nu?

Sa ne vedem pe 2 roti, omule...

Pune si tu poze cu mobra, sa o admiram si noi...

Mesaj completat

Salutari, Costache... Bine ai revenit printre noi. :lol: Sa ai noroc de motocicleta si multa bafta...

Cam greu cu tobele, nu?

Sa ne vedem pe 2 roti, omule...

Pune si tu poze cu mobra, sa o admiram si noi...

Ia uita-te http://cgi.ebay.com/ebaymotors/18100-MZ5-003-18200-MZ5-003-EXHAUST-VF750C-HONDA-MAGNA_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem518f0bdd5dQQitemZ350292270429QQptZMotorcyclesQ5fPartsQ5fAccessories

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scris gresit adresa...e fauritoru@yahoo.com si nu faurutoru:) o sa incerc niste poze da mai incolo...ca sincer acum arata cam ciudat...;) are 2 tobe...e complicat.....uite..:wink: in fine eu o visez altfel! numai bine!

post-54153-1265316414_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti ..... Cristi din Dr. Taberei Buc.(40 de ani,doi baieti,....etc) .... sa se termine o data cu iarna asta imputita, si abia astept sa ies cu Magna ..... doamnee ce putere bruta + sound. La mici si bere prin club Bikers si Otopeni ( bere mai putin) .... nu pot inca sa va urez asfalt uscat din cauza vremii. Numaaa bineee pt toti. Iaa si ceva pozeee.....

Mesaj completat

Poza astaaa trebuiaa

Attached thumbnail(s)

Reduced 82%

Attached Image

1024 x 768 (281.07K)

Reduced 82%

Attached Image

Mesaj completat

Iaa si ceva pozeee.....

Mesaj completat

Poza astaaa trebuiaa

 

Mesaj completat

Iaa si ceva pozeee.....

Mesaj completat

Poza astaaa trebuiaa

 

Mesaj completat

Baa ...da numergeee sa bag poza sau ..... dumm

Mesaj completat

zici ca am doua motoare

post-54552-1265375609_thumb.jpg

post-54552-1265375642_thumb.jpg

post-54552-1265375786_thumb.jpg

post-54552-1265375821_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti ..... Cristi din Dr. Taberei Buc.(40 de ani,doi baieti,....etc) .... sa se termine o data cu iarna asta imputita, si abia astept sa ies cu Magna ..... doamnee ce putere bruta + sound. La mici si bere prin club Bikers si Otopeni ( bere mai putin) .... nu pot inca sa va urez asfalt uscat din cauza vremii. Numaaa bineee pt toti. Iaa si ceva pozeee.....

Mesaj completat

Poza astaaa trebuiaa

Attached thumbnail(s)

Reduced 82%

Attached Image

1024 x 768 (281.07K)

Reduced 82%

Attached Image

Mesaj completat

Iaa si ceva pozeee.....

Mesaj completat

Poza astaaa trebuiaa

 

Mesaj completat

Iaa si ceva pozeee.....

Mesaj completat

Poza astaaa trebuiaa

 

Mesaj completat

Baa ...da numergeee sa bag poza sau ..... dumm

Mesaj completat

zici ca am doua motoare

 

 

frumos bike.

 

eu daca o dau pe a mea trec la trike ;)

Mesaj completat

am scris gresit adresa...e fauritoru@yahoo.com si nu faurutoru:) o sa incerc niste poze da mai incolo...ca sincer acum arata cam ciudat...:laugh: are 2 tobe...e complicat.....uite..:wink: in fine eu o visez altfel! numai bine!

 

salut

 

parca am mai vazut motocicleta asta undeva intr-un anunt pa un pret bun.

 

o sa dai o gramada de bani pe accesorii.

 

daca ai nevoie de linkuri un mesaj si te ajut

 

iata toba de asapament original dreapta doar esapament

 

sau aici Esapament 2

Editat de BCZ-Motors
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! mersi mult! am gasit accesorii chiar mult mai ieftine decat ma asteptam...crush-uri si sisi bar cu portbagaj cu tot aduse acasa 700 ron si am gasit si tobe...astea m-au ajuns mai mult...900 ron acasa... in rest cred ca ma descurc de acu... sa o bag la vopsit:D... mai incolo o sa am nevoie de ulei si baterie...

apropo tobele de carbon care erau pe ea vreau sa le vand daca auziti pe cineva....sunt de buna calitate nu sunt goale sunt cu ceramica in ele... fauritoru@yahoo.com 0767 250 777 sau 0744 373 376

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! mersi mult! am gasit accesorii chiar mult mai ieftine decat ma asteptam...crush-uri si sisi bar cu portbagaj cu tot aduse acasa 700 ron si am gasit si tobe...astea m-au ajuns mai mult...900 ron acasa... in rest cred ca ma descurc de acu... sa o bag la vopsit:D... mai incolo o sa am nevoie de ulei si baterie...

apropo tobele de carbon care erau pe ea vreau sa le vand daca auziti pe cineva....sunt de buna calitate nu sunt goale sunt cu ceramica in ele... fauritoru@yahoo.com 0767 250 777 sau 0744 373 376

 

Sa pui niste poze cind esti gata.....

Editat de RIDE TO LIVE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...